Ohnivý sloup

Po Pilířích země a Na věky věků, celosvětově oblíbených historických ságách od bestselleristy Kena Folletta, přichází Ohnivý sloup, třetí rozvětvený příběh zasazený do anglického městečka Kingsbridge, příběh mocných panovníků i jejich nepostradatelných pomocníků, příběh plný intrik, vražd a zrady, ale také lásky, přátelství a naděje. Píše se rok 1558 a Evropu sužují náboženské konflikty. Osmnáctiletý Ned Willard ale v tuto chvíli netouží po ničem jiném než oženit se s Margery Fitzgeraldovou. Jejich vztahu však není přáno, a tak Ned odchází pracovat pro princeznu Alžbětu. Ve chvíli, kdy se Alžběta stane královnou, obrátí se proti Anglii celá Evropa. Chráněná oddanou skupinou nápaditých špehů a odvážných tajných agentů lpí na svém trůnu i zásadách. Skutečný boj totiž staví ty, kdo věří v toleranci a kompromis, proti tyranům, kteří všem ostatním vnucují své názory – ať to stojí cokoli…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/383017/ohnivy-sloup-U7F-383017.jpg 4.2132

Pilíře země / Kingsbridge 3.

Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Kalibr

A Column of Fire, 2017

Kniha Ohnivý sloup

aktak1203
27. listopadu

Moc hezké čtení. Follett je opravdu machr. Je pravda, že místy trochu zdlouhavé, ale to autorovi odpustím, protože kniha je i tak čtivá.

hrosik3
15. listopadu

Motivy se opakovaly, jen s časovým prodlením. Místy ty skoky byly příliš velké. Nebylo to tak propracované a Kingsbridge mělo hodně okrajovou roli. Čtivé to je, ale místy nudné.

lioncel

Celá tato jinak skvělá trilogie má nepřehlédnutelně sestupnou tendenci... Přesto nejsem schopen být při mém hodnocení ryze objektivní .. a to o něčem svědčí.

Warty

Stejně jako ostatní knihy série je kniha velmi čtivá, dobře napsaná, místy i velmi napínavá. Mohu doporučit všem, kdo má rád historické romány.

astra3

Pěkné, krásně se to četlo, ale Pilíře země byly lepší. Přesto určitě doporučuji.

gaaabi

Pro mě krásné čtení. Je tam všechno: romantika (jako vždy), napínavý děj a hlavně plno reálií, které mě zajímají. Prostě, pan Follett se přesně trefil do mé oblíbené doby - Tudorovce miluju. Knihu mě prostě bavilo číst a o to hlavně jde. 5x hvězdička!!!

martin9929

Předchozí díly asi opravdu lepší. Ale se zájmem jsem knihu přečetl. Děj určitě pěkný. Docela dost skutečných historických postav.

kaninaj

není co dodat... krásná kniha, přečtená jedním dechem. Chvilkama trošku zdlouhavější popis do uvedení do děje. Jinak opravdu Pilíře země a Na věky věků je prostě TOP.