Ohnivý sloup

Po Pilířích země a Na věky věků, celosvětově oblíbených historických ságách od bestselleristy Kena Folletta, přichází Ohnivý sloup, třetí rozvětvený příběh zasazený do anglického městečka Kingsbridge, příběh mocných panovníků i jejich nepostradatelných pomocníků, příběh plný intrik, vražd a zrady, ale také lásky, přátelství a naděje. Píše se rok 1558 a Evropu sužují náboženské konflikty. Osmnáctiletý Ned Willard ale v tuto chvíli netouží po ničem jiném než oženit se s Margery Fitzgeraldovou. Jejich vztahu však není přáno, a tak Ned odchází pracovat pro princeznu Alžbětu. Ve chvíli, kdy se Alžběta stane královnou, obrátí se proti Anglii celá Evropa. Chráněná oddanou skupinou nápaditých špehů a odvážných tajných agentů lpí na svém trůnu i zásadách. Skutečný boj totiž staví ty, kdo věří v toleranci a kompromis, proti tyranům, kteří všem ostatním vnucují své názory – ať to stojí cokoli…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/383017/ohnivy-sloup-U7F-383017.jpg 4.1115

Pilíře země / Kingsbridge (3.)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Kalibr

A Column of Fire (2017)

Kniha Ohnivý sloup

martin9929

Předchozí díly asi opravdu lepší. Ale se zájmem jsem knihu přečetl. Děj určitě pěkný. Docela dost skutečných historických postav.

kaninaj

není co dodat... krásná kniha, přečtená jedním dechem. Chvilkama trošku zdlouhavější popis do uvedení do děje. Jinak opravdu Pilíře země a Na věky věků je prostě TOP.

Marcela52

Osudy stavitelů katedrál Pilíře země a pak i pokračování Na věky věků jsem přečetla i přes značný počet stran jedním dechem. Toto třetí pokračování mě už tak nezaujalo, přesto jsem knihu přečetla asi do půlky, ale pak jsem nějak neměla chuť pokračovat. Autor je určitě vynikající vypravěč, ale tentokrát mě příběhy jeho dalších postav ze středověké Anglie už tak nezaujaly, tak jsem knihu nedočetla...

VeronikaZ

První dvě knihy z Kingsbridge jsem hltala. Ohnivý sloup sice zajímavě popisuje boje o anglický trůn, ale spíš mě trochu zklamal. Kingsbridge se dotýká jen okrajově a řada pasáží, zejména z námořních bitev, mě nebavila. Navíc Margery, byť zamýšlená jako kladná postava, mě rozčilovala od začátku až do konce.

minde

Pilíře země a Na věky věků mě uchvátily, proto jsem se moc těšila na pokračování. Ale Ohnivý sloup mě zklamal, už to nebylo tak dobre. Děj byl sice zajímavý, někdy stránky ubíhaly rychle, ale bylo tam málo z Kingsbridge. Většinu děje se odehrávalo někde jinde a nebavily mě pasáže boje o moc a trůn. Škoda, že tam nebylo propojeni s minulostí a odkazy na lidi, kteří v Kingsbridgi žili před 200,300 lety.

jana1976

Po přečtení Ohnivého sloupu jsem trochu na rozpacích. Kniha se mi líbila, ale vnitřně jsem trochu zklamaná. Čekala jsem od ní daleko větší bum… v podobě pilířů a věků. Tady nejsem tak uchvácená a to mě hrozně mrzí…..

vladkamudrova

Moje první kniha od Folletta, čtivě popsaná historie i s detaily jak různě velké se dělaly dělové koule a kdo nakonec ujednotil rozměry. První dva díly jsou prý lepší. Tak uvidíme.

Bezantina

Mám ráda romány z období vlády Tudorovců, takže jsem se byla vcelku spokojená.. ALE! Follet tak nějak obkresluje postavy: mladý šarmantní muž a mladá nezávislá žena milující se zakázanou nešťastnou láskou, časem ona s ním otěhotní, natvrdlý nesympatický manžel, povýšená šlechtična, typický prospěchářský záporák... ti všichni už tady byli, jen pod jinými jmény.. Znovu opakuji - příběh se mi líbil, ale to jak je kopírován děj hlavních postav (nemyslím skutečné historické postavy) a jejich povahy a charaktery - to už méně.. Follet by měl zapracovat na své typizaci postav.