Ohnivý sloup

Po Pilířích země a Na věky věků, celosvětově oblíbených historických ságách od bestselleristy Kena Folletta, přichází Ohnivý sloup, třetí rozvětvený příběh zasazený do anglického městečka Kingsbridge, příběh mocných panovníků i jejich nepostradatelných pomocníků, příběh plný intrik, vražd a zrady, ale také lásky, přátelství a naděje. Píše se rok 1558 a Evropu sužují náboženské konflikty. Osmnáctiletý Ned Willard ale v tuto chvíli netouží po ničem jiném než oženit se s Margery Fitzgeraldovou. Jejich vztahu však není přáno, a tak Ned odchází pracovat pro princeznu Alžbětu. Ve chvíli, kdy se Alžběta stane královnou, obrátí se proti Anglii celá Evropa. Chráněná oddanou skupinou nápaditých špehů a odvážných tajných agentů lpí na svém trůnu i zásadách. Skutečný boj totiž staví ty, kdo věří v toleranci a kompromis, proti tyranům, kteří všem ostatním vnucují své názory – ať to stojí cokoli…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383017/ohnivy-sloup-kjd-383017.png 4.3216

Pilíře země / Kingsbridge 3.

Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Kalibr

A Column of Fire, 2017

Kniha Ohnivý sloup

alexis818

Nádherné čtení z doby, kdy Francii a Anglii zmitaji náboženské války. Pan Follett nezklamal.

alexis818

Skvělé dílo.Mám přečtené dva díly předchozí a tento je po několika stoletích další super v pořadí.Tuto část historie mám načtenou ze skvělého románu Dědictví od paní Kay,bylo tím pádem pro mě jednodušší se zorietovat v problematice tehdejších náboženských válek.Pan Follett opravdu umí.

Dela111

Spojení Ken Follett a historický román u knihy znamená, že toto dílo bude TOP ve svém žánru. Ohnivý sloup je toho dalším důkazem.
Děj je umístěn do Anglie druhé poloviny 16. století a začátku 17. století za vlády Alžběty Tudorovny. Byla to doba krvavých náboženských válek v Evropě a nenávist mezi katolíky a protestanty tvoří hlavní námět knihy. Autor má široký záběr jak v počtu postav, tak v místech, kde se děj plný společenských intrik a politických komplotů odehrává. Mimo Anglii se děj přesouvá i do Francie, Španělska, Nizozemí a dalších míst.
Ohnivý sloup je velkolepý propracovaný historický román napsaný tak poutavě, že ten velký počet stran ani nevnímáte. Za mě je hodnocení jednoznačně nejvyšší. Příznivci historických románů by si tento neměli nechat ujít.

evask
04.12.2020

Jakkoli mám Folletta ráda, tak Ohnivému sloupu pět hvězdiček nedám. Posledních zhruba sto stran, bitvy Anglie proti Armadě, to líčení mně přišlo zbytečně zdlouhavé a tak mě to nebavilo, že jsem občas nějaký odstavec přeskočila. Ten konec se prostě nějak nepovedl.

Walisek
30.11.2020

Čte se to dobře a rychle, bohužel pro mě to bylo zklamaní, u prvního a druhého dílů jsem i upustil slzu, tady tento díl byl takový neosobní, vztahy dvou lidí jako by jim něco chybělo, pro mě teda osobně zklamání. Četl jsem samozřejmě horší knížky a podle ostatních hodnocení se líbila skoro všem.

Vlaďkaa4
28.11.2020

Asi nejlepší díl z trilogie. Škoda, že už jsem ho přečetla

koki.veru
10.11.2020

Super knížka. Miluju knížky od Folletta a tato opět nezklamala.

Dandy1
03.11.2020

Podle anotace jsem nečekala, že to bude hlavně o boji mezi křesťany a protestanty. Kdyby to nebyl Follett, knihu bych asi odložila. První díl o stavbě katedrály a rozvoji města byl pro mě mnohem zajímavější.