Pí a jeho život

Pí a jeho život https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1537/bmid_pi-a-jeho-zivot-Jp3-1537.jpg 4 964 221

Po tragickém ztroskotání japonské nákladní lodi Tsimtsum, převážející bývalého ředitele zoo s rodinou i jeho zvířata z Indie do Kanady, se na rozbouřené hladině Tichého oceánu pohupuje osamělý záchranný člun. Posádka člunu se skládá z hyeny skvrnité, zebry (se zlomenou nohou), samice orangutana Bublinky, dvoumetrákového bengálského tygra – a šestnáctiletého indického chlapce jménem Pí. Kulisy jsou připravené pro jeden z nejpozoruhodnějších anglosaských románů současnosti. Román Pí a jeho život (Life of Pi, 2001) mladého kanadského spisovatele Yanna Martela (*1963) je formativní dílo plné ohromující imaginace. Inteligentní humor, neustálá konfrontace člověka a jeho náboženských vyznání se světem zvířat, mytologický rozměr a působivé poselství románu těší a okouzlují čtenáře na celém světě. Promyšlená struktura, překvapivý konec a neobvyklá šířka záběru navíc zaručují, že se ke knize budete chtít znovu a znovu vracet. Kniha, ověnčená několika cenami včetně britské Man Booker Prize, byla přeložena do více než čtyřiceti jazyků.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Argo

Life of Pi , 2001

Atuin
19.05.2013 5 z 5

Velmi čtivé a velmi dobře napsané. Vyprávní nikde nezakopává ani nenudí, ač možná autor neměl v plánu vytvořit svižné dílko, podle mého názoru je kniha velice pružná a velice zajímavá.

medvěd
26.04.2013 5 z 5

Po celý čas čtení knihy jsem měl pocit, že čtu něco velkého...... Takových knih je málo.

bookgover
06.04.2013 5 z 5

Nádherná kniha, která v sobě skrývá velkou pravdu. Dlouho mě žádná kniha tolik neuchvátila jako tato. Každému doporučuji.

Popluh
04.04.2013 5 z 5

Perfektní kniha u které vás bude při prvním čtení na konci pořádně mrazit a při druhém už v podstatě po celou dobu. Knížka vystavěná na pointě, která funguje snad ještě lépe při dalších a dalších přečtení? Bravo.

MilkyA
26.03.2013 4 z 5

Za asi najväčší klad tejto knihy považujem fakt, že celá vyvoláva pozitívny dojem a je tam nejaké to jamovanie s Bohom, vierou, nádejou atakdále, ale je to tam tak podprahovejšie /a hlavne nie je tam obľúbený motív dnešných kníh ala Boh respektíve vesmír na kľúčik, ktorým proste pár krát zatočím a musí to šlapať / a dá sa to vpodstate aj úplne prehliadať ak má človek na to alergiu a tú knihu si len tak akčne užívať / orangutan vs. hyena proste epic :D tak ako Pi som nesmierne obdivovala orangutanicu a až mi srdce poskočilo keď tej hyene ruplo v bedni, ... túto časť som prežívala skutočne emotívne /...Ani začiatky mi nepadli za ťažko prečítať, náhodou som sa výdatne zabavila na hádke medzi troma duchovnými :D Pí rýchlo ani neviem ako prešiel skúškou a ja som mu dovolila trochu mi nabalzamovať dušu a to je fajn :)

umbra
08.03.2013 5 z 5

Pí a jeho život má tři fáze, každá je poněkud jiného ražení a bez jednoho nelze chápat druhé. Je to podle mne bravurně vystavěný příběh, a kdyby se kterákoli jeho část seškrtala, nestačili bychom pochopit celou hloubku jeho sdělení. Autor nám dává čas vše strávit, aby nám na závěr otevřel již jednou dokořán rozevřené oči (ta část na moři je náhodou strhující, připomíná mi příběhy z edice KOD). Přitom vše, o co se s námi Yann Martel dělí, má v příběhu své místo a není tam jen tak náhodně. Ostatní již bylo velmi výstižně řečeno.

babyboar
25.02.2013 4 z 5

Vskutku zajímavá kniha.Chvílemi jsem si říkala, co že je na ní tak převratného, však vše, co se zde píše již bylo dávno někde řečeno, avšak závěr je odzbrojující...

fougeres
05.02.2013

ten náboženský podton jsem víceméně ignoroval, nejvíc mě samozřejmě bavila prostřední část na moři 80%

Joges
31.01.2013 5 z 5

Nádherná kniha. Začátek mě nijak neupoutal, po několika kapitolách, při plavbě nesourodé dvojice ve člunu na moři, se stal příběh velmi zajímavým a napínavým. Kniha mi vzdáleně připomněla Robinsona Crusoe. Vedle dobrodružství je tu i mnoho moudra, stavím ji proto o stupeň výše .

miawallacova
10.01.2013 5 z 5

Asi bych se o této knize ani nedozvěděla, kdybych v kině neviděla ukázku. První dvě kapitoly mě málem přiměly knihu odložit a zahrabat někam hluboko, ale celá Indická Zoo byla i přesto dost poutavě popsána a tak jsem se propracovala ke zlatému středu celé knihy. Úžasné, poutavé a pro mě (čtenářku výhradně S. Kinga) něco naprosto nového. Není třeba zde rozpitvávat jak na mě kniha působil,. protože poslední kapitola, kdy jsem čekala už jen na nějaký nudný prolog mě dostala z celého příběhu nejvíce
BOMBA

cturad
24.11.2012 5 z 5

Skvělá kniha. Sice trochu zdlouhavý nástup, ale nechybí vtip a propracovanost. Moc se mi líbí neobvyklé dobrodružství, které hrdina prožije (nebo neprožije?). Absolutně mě to vtáhlo.. Doporučuji:)

Sedlmajerka
15.09.2012 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, o které budete ještě dlouho přemýšlet. Jakmile se ocitnete v záchranném člunu, nebudete mít čas pozastavit se nad utrpením zebry či smrti hyeny a orangutana. Jde přeci o Vaše přežití! Hrozba tygra ve člunu je tak děsivá a Vy se s ní nakonec naučíte žít. Nejprve na mě kniha působila jako pohádka pro dospělé (ostrov s masožravými rostlinami apod.), ale ten závěr!
Když Pí vypráví úředníkům pravděpodobnější verzi příběhu, začnete si říkat, zda to vše nebyl pouze výplod blouzníci mysli šestnáctiletého chlapce.

Vikina333
01.07.2012 5 z 5

Velmi hezká a dobře napsaná kniha plná vtipných přirovnání a krásných hyperbol. Stále jsem sice ateista, ale četbu jsem si užila. Zajímavé, doporučuji...

LUCIICKOVAA
02.11.2011 5 z 5

Krásná kniha, strhující příběh. Moc mě to bavilo.

st.me
02.11.2011 1 z 5

Pokud bych měla shrnout četbu tohoto románu jedním slovem, tak by to bylo UTRPENÍ.
Kniha na začátku slibuje, že po jejím přečtění uvěříte v Boha. Nevěřte tomu. Nicméně to byl jedniný důvod proč jsem knížku dočetla. Tento příslib ve mě probudil zvědavost, jinak bych knihu už dávno odložila.
Prvních sto stránek je neskutečně nudných, líčí jak malý Pí vyznává tři víry a jeho odplutí i s rodinou do Kanady. Když loď odrazila od břehu, věřila jsem, že teď už to bude lepší, čtivější. Chyba lávky. Na záchraném člunu jsou sice zvířata, ale pořád je to ta samá šeď a nuda. Skoro jsem se tak modlila ať už konečně přistanou na pevnině a zachrání se. Nechápu proč je knížka tak silná, celý děj se nekonečně táhne jak týden před výplatou.
Nakonec mi přišlo zajímých asi posledních 30 stránek a následný komentář ke knize. Což mě fakt naštvalo, vědět to dřív tak si přečtu pouze toto a vyhnu se předchozímu martyriu.
Ještě musím autorovi přiznat občasné, celkem vtipné přirovnání, vzhledem k situaci, ve které se hlavní hrdina nacházel.

KKlara
30.09.2011 5 z 5

Překrásná kniha. Ze začátku jsem se ztrácela a pak už jen četla a četla...

mjmoonwalker
08.08.2011 4 z 5

Zpočátku jsem se nudila ale pak to dostalo spád přestože se prakticky vše odehrávalo na moři. Už se těším na film ;-)

Alma-Nacida
03.02.2011 5 z 5

Strhující příběh o tom, že skutečnost je někdy víc, než můžeme snést. A o síle mysli, která může skutečnost přetvořit k svému obrazu. Jedna z nejlepších knih, kterou jsem v poslední době četla.

asam
25.01.2011 5 z 5

Skvělý, napínavý příběh. inteligentní humor.Silný příběh o nerovném boji, nezlomné vůli a víře. I když jsme upozorňováni, že jde o skutečný příběh - nápad vzešel z hlavy autora.
Pí - označení Ludolfova čísla- charakterizuje jejího nositele i události

zdtrader
17.11.2010 5 z 5

Opravdu pěkná a napínavá kniha, vřele doporučuji!!!