Pí a jeho život

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po tragickém ztroskotání japonské nákladní lodi Tsimtsum, převážející bývalého ředitele zoo s rodinou i jeho zvířata z Indie do Kanady, se na rozbouřené hladině Tichého oceánu pohupuje osamělý záchranný člun. Posádka člunu se skládá z hyeny skvrnité, zebry (se zlomenou nohou), samice orangutana Bublinky, dvoumetrákového bengálského tygra – a šestnáctiletého indického chlapce jménem Pí. Kulisy jsou připravené pro jeden z nejpozoruhodnějších anglosaských románů současnosti. Román Pí a jeho život (Life of Pi, 2001) mladého kanadského spisovatele Yanna Martela (*1963) je formativní dílo plné ohromující imaginace. Inteligentní humor, neustálá konfrontace člověka a jeho náboženských vyznání se světem zvířat, mytologický rozměr a působivé poselství románu těší a okouzlují čtenáře na celém světě. Promyšlená struktura, překvapivý konec a neobvyklá šířka záběru navíc zaručují, že se ke knize budete chtít znovu a znovu vracet. Kniha, ověnčená několika cenami včetně britské Man Booker Prize, byla přeložena do více než čtyřiceti jazyků....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1537/big_pi-a-jeho-zivot-Jp3-1537.jpg 4.3915
Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Romány

Vydáno: , Argo
Originální název:

Life of Pi, 2001


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (3)

Cenami ověnčený román kanadského spisovatele Yanna Martela se konečně dočkal své filmové podoby. Film vypráví příběh indického chlapce, který od raného věku přemýšlí o duchovních a náboženských otázkách a po ztroskotání lodi přežívá 227 dní na záchranném člunu v Tichém oceánu. (terkavampir)


Na motivy knihy byl v roce 2012 natočen stejnojmenný film. Ve filmu se objevil i sám jeho režisér Ang Lee, a to jako postava na lodi, beroucí si před matkou Pí tác s jídlem. (Faraon)


Ocenění

2002 - Booker Prize