Pěšky mezi buddhisty a komunisty ekniha

Když mi byly tři, rozbil jsem si hlavu o bidet. Když mi bylo devět, rozbil jsem si hlavu o kolo, které jsem vedl do kopce. Myslím, že bych vůbec neměl cestovat, protože jsem hrozně nešikovnej. Ale stejně to dělám. Radši ale chodím pěšky, protože tak je to nejbezpečnější. Jednoduše vyrazím na cestu a čekám, co mě tam potká. Tentokrát jsem se vydal do Číny a Nepálu. V kraťasech ze supermarketu a brýlích z drogerie jsem prošel Himálaj i úplně neznámé vesnice v údolích řek. Mnohokrát jsem spal u úplně cizích lidí doma a poznával, jak se jim doopravdy žije a co jim přináší štěstí. Už na cestě jsem o nich začal psát tuto knihu. Času na psaní byl dostatek, protože ujít pěšky 1 500 kilometrů trvá docela dlouho. Jak si teď po sobě knihu čtu, myslím, že se mi povedlo vytvořit pěkné svědectví o jednoduchosti života a půvabu svobody. Jestli se chcete dozvědět něco o památkách a historii, radši si ji ale nekupujte. Kniha je jen o Číňanech, Nepálcích a jejich životě. A taky trochu o mně. Tomu se člověk nevyhne, když jde sám....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320712/pesky-mezi-buddhisty-a-komunisty-93A-320712.png 4.31720
Literatura česká, Cestopisy a místopisy
Vydáno (ekniha), BizBooks

Kniha Pěšky mezi buddhisty a komunisty

Li-be-ro
včera

Moc mně to bavilo. Napsáno s nadhledem,humorem a se smyslem pro vtipný krátký popis zážitků. Prostě je to cestopis o skutečných prožitcích se vším všudy. A přitom jde o to základní,co člověk musí řešit-jak se najíst,jak se domluvit,kde přespat a jak se zorientovat. Co přijmout a co odmítnout. A ta super krátká poezie :) Určitě si to Ladislav užil a já (sice v teple a křesle) s ním.Díky.

iveta3689
včera

Neni to klasicky cestopis, mistum se autor prakticky nevenuje. Je to popisu osob, ktere potka a co s nimi zazije. Na muj vkus to bylo prilis na jedno brdo. Autor ma vyborny styl, ten me hodne bavi, obsah je pro me slabsi.

Vlastina528

Autor je vtipný jak v písemné formě tak hlavně v mluvené na jeho besedách. Velmi vtipný mladý muž, kterému sláva nevlezla do hlavy a stále srší pokorou a skromností.

Macek1978

I druhá kniha mladého cestovatele se mi líbila. Je to taková roztomilá náladovka na dovču.

jitrnic
15.12.2020

Ladislav Zibura kašle zvysoka a úspěšně na poučky o upozadění ega autora ve svém díle. Čím více se dozvíme o jeho přibarvených představách o sobě samém (v ochranném sebeironickém balení), tím méně pak o zemích, kterými cestuje. Chci říct, že když se na chvíli odprostí od sebe samého, stojí to za to. Bohužel (pro mě, většině čtenářů to zjevně nevadí) se většinu knihu věnuje budování svého kultu. Funguje to skvěle v Nepálu, kde je i jakoby cestovatel sám plný ještě plný euforie a energie a jeho postřehy jsou opravdu chytré a vtipné. Při cestě Čínou už se dostavuje únava a čekání na konec. Epilogem v ČR mě ovšem Zibura dostal tam, kam potřeboval. Díky tomu nakonec nad všemi výtkami mávám rukou a tak přibližně za rok si od něj nejspíš zase něco přečtu.

kuba1991
16.11.2020

Na příběhu se mi opravdu líbilo odhodlání a pevná vůle Ladislava,který ,,skočil,, do naprosto cizího světa.Je opravdu obdivuhodné jak se s tím popasoval a určitě mu k tomu přispěl i jeho totální flegmatismus.Knížka je už tradičně(jako dvě předchozí)napsaná poutavě,vtipně a humorně.Měli bychom si vážit našich autorů,kteří už v tak mladém věku mají kladný vztah k pandám,dal bhatu,alkoholu a kteří si na cestu Nepálem a Čínou v období dešťů nevezmou ani pos*anou pláštěnku :) ..o hvězdu míň jsem dal jen z důvodu,že v knize nebyly žádné fotografie.Myslím,že je to trochu škoda,protože člověk by si mohl zase udělat o něco víc autentičtější obrázek,ale jinak už se těším na další knihu.

misa.novakova
04.11.2020

Milá vtipná kniha, od tohoto autora se mi ale ostatní knihy líbily vice

dadako
28.10.2020

Určitě se mi líbilo více než cestopis do Jeruzaléma. Nepálská část byla super. Čína u se mi tolik nelíbila a byla nudnější.