Pes baskervillský

Pes baskervillský https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38292/bmid_pes-baskervillsky-QvD-38292.png 5 3844 483

Čtvrtý svazek souboru Příběhy Sherlocka Holmese přináší třetí ze čtyř klasických románů o tomto hrdinovi. Pes baskervilský je nejslavnější a nejčtenější detektivní román všech dob. Doyle zde jedinečně evokoval atmosféru tajemství a děsu z událostí, které se zprvu vzpírají logickému vysvětlení.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Jota

The Complete Sherlock Holmes , 1902

85098211
27.08.2017 5 z 5

Kniha je to vynikající, kromě toho skvěle napsaná, no a také atmosféra anglických blat nádherně ponurá - prostě jedním slovem dokonalé!!! ;-)

PavlineCZka
17.08.2017 5 z 5

Četla jsem v angličtině, příběh je do posledního okamžiku napínavý. Jako bonus jsem rozšířila svoji slovní zásobu o velice užitečná slovíčka jako bažina atd. :-)

Romanka89
27.07.2017 5 z 5

Skvělá tajuplná detektivka. Konečně jsem se k tomuto příběhu dostala. Holmes je nepřekonatelný.

Čtenářská výzva 2017: Kniha se zvířetem v názvu.

Iljaajli
30.06.2017 5 z 5

Neveselé historky ze života zámožnějších občanů na vsi :-)

dancadragneel
24.06.2017 5 z 5

Prostě úžasný příběh... Sherlock Holmes je prostě úžasná vymyšlená postava, kterou snad každý musí obdivovat a milovat :) Příběh byl až do konce zajímavý a napínavý a konec rozhodně nečekaný... Rozhodně doporučuji :)

Avielin
23.05.2017

Rozhodně doporučuji, stojí za to přečíst.

Frity
22.05.2017 5 z 5

Skvělá detektivka, nechybí v ní napětí, záhada a překvapivé rozuzlení. Přečtena jedním dechem.

KapitánHook
16.05.2017 5 z 5

První Doylova kniha, kterou jsem četl, rozhodně ale nezůstane poslední! Děj a postavy legendárního detektiva Sherlocka Holmese a jeho společníka dr. Watsona mě vtáhly do četby téměř od prvního okamžiku. Mistr vypravěč Doyle provádí nitkami nejzapletenějšího Holmesova případu s elegantní svižností a nenásilně vás donutí se s napětím, zájmem a možná i strachem dopracovat k překvapivému rozuzlení příběhu.

Pavelpi
12.05.2017 5 z 5

Dneka už autorova klasika.Viděl jsem několik filmových verzí,ale kniha je lepší než tyto verze.Protože autor patří k mým oblíbeným,tak jsem se do ní konečně dal a dost rychle jsem jí přečetl.Ještě si vzpomínám z mládí na rozhlasovou verzi,která byla také dobrá.Asi proto jsem knihu přečetl až teď.

Klarka251
10.05.2017 5 z 5

Mám tyto knihy od Doyla moc ráda, hlavně co se týče Sherlocka. Pes baskervillský byla moje první kniha, kterou jsem přečetla ve své pubertě.

robin9739
03.05.2017 5 z 5

Nejzamotanější uzlík který musel Pan Sherlock Holmes kdy rozmotat. Hlavně díky tomu že se tu setkával jeho logicky a chirurgicky přesný mozek s temnými a nadpřirozenými pověrami místních lidí. Pro mně nejlepší z příběhu Londýnského detektiva ...

konicekbily
11.04.2017 5 z 5

Asi jedna z nejslavnějších světových detektivek - napsána před více než jedním stoletím. Dokonale popsané prostředí, jemně vytvořené postavy, výskyt záhadný jevů a postav, poprvé se vyskytující "podrž taška" - pomocník slavného detektiva, a sám detektiv rafinovaným způsobem vyšetřuje a odhaluje - a závěrem vše podstatné vysvětlí.

Langosh
09.04.2017 5 z 5

Moje první kniha o Sherlockovi, kterou jsem přečetl. Perfektní kniha, měla spad, napětí a až do konce jsem netušil, jak to dopadne a kdo je viníkem.

Targa Dall
02.04.2017 5 z 5

Na to jak je kniha stará, tak je výborně napsaná. Svižná, vtipná, napínavá a super :)

Evickar
16.03.2017 3 z 5

Dobrá kniha, napínavý příběh, ale nic speciálního.

Dorazilka
13.03.2017 4 z 5

Skvělá, velmi poutavá knížka, dobrá zápletka, někomu by mohla vadit "starší" čeština. Ale určitě doporučuju!

Roselunda 1928
05.03.2017 4 z 5

Ke knize jsem se dostala přes seriál od BBC a dostala jsem přesně to, co jsem chtěla. Příběh utíkal, četl se mnohem příjemněji, než jsem čekala, jen tam bylo pár míst, přes které jsem se dostávala trochu hůř, ale to přičítám tomu, že nejsem zvyklá na starší literaturu. Moc se těším na další příběhy Sherlocka Holmese a doktora Watsona!

Život-s-Kačí
22.02.2017 4 z 5

Dlouho jsem se chystala na nějaký příběh od autora a byla velice zvědavá, jak mě jeho styl psaní bude bavit. Jsem ráda, že kniha splnila všechna má očekávání. Příběh byl poutavý, čtivý, tajemný a plný nečekaných zvratů. Moc jsem si čtení užívala. Proto všem doporučuji.

Pog
19.02.2017 5 z 5

Nádherné dílo, které se od ostatních Holmesových dobrodružství krásně liší. Moc povedené, za mě nejoblíbenější! ❤

S1M0NE
12.02.2017 4 z 5

Příběhy Sherlocka Holmese jsem do této doby znala jen z filmů nebo seriálu, jsem však moc ráda, že mi neunikla ani původní literární podoba. Naprosto jsem si zamilovala osobitý, archaický styl psaní sira Doyla. Když k tomu ještě připočtu tu tíživou atmosféru močálů a zámku a nadpřirozenou hrozbu visící ve vzduchu, která se táhne celou knihou, máme určitě co odčinění s velmi kvalitním čtením. Napjatá jsem byla až do konce.