Peří v průvanu

Peří v průvanu https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84356/peri-v-pruvanu-84356.jpg 3 56 21

Irena Podhorná je pozvaná na velkolepou oslavu, kterou na své chalupě pořádají manželé Karasovi. Slaví dvacáté výročí svatby a současně i patnáct let existence jejich firmy. Všechno je okázalé, mezi pozvanými je řada úspěšných a vlivných lidí. Irena sama to dotáhla daleko, je uznávanou psycholožkou, autorkou řady odborných publikací a má dobře zavedenou praxi. Přesto cítí, že jí něco chybí...... celý text

knihomolka1197
25.01.2021 5 z 5

Kniha sem mi líbila. Příběh o lidech různých charakterů, osudů a mezilidských vztazích. Nejsympatičtější mi byla postava Ireny.

jprst
06.04.2020 1 z 5

Nečetl jsem, ale manželka to ohodnotila se slovy "s bídou na dvě hvězdy". A protože vím, že manželka je dost tolerantní, tak je jedna hvězda víc než dost.

Liilith
05.02.2020 2 z 5

Pro mě kniha takový průměr. Moc mě nezaujala.

kika 13
13.08.2019

Takové poklidné čtení na nedělní odpoledne.

gargamelka
17.07.2019 4 z 5

Nenáročná oddychovka. Co se stane během třech dnů. Dominantním prvkem je nastávající oslava, díky které se objeví některé nekalé obchody, něco se vyjasní, něco zanikne a něco nejspíš se i rozvine :)

zdenaR
22.05.2019 2 z 5

Odpočinková četba, čte se velmi dobře.

1alena1
28.01.2019 4 z 5

Jeden nevšední víkend z pohledu několika postav, přečteno za jeden všední víkend. Ale četlo se dobře, pravdivě nebo lépe řečeno uvěřitelně popsány osudy několika různorodých účastníků jednoho společného víkendu. Nekomplikované odpočinkové čtení, které občas všichni potřebujeme, doporučuji.

bekule
17.11.2018 2 z 5

Moje druhá kniha od autorky, s touto jsem se z kraje trošku prala. Zaprvé nesympatické prostředí snobské smetánky, za druhé každá kapitola je psána z pohledu jiné postavy a že jich tam je, vyznat se ve všech dá chvíli zabrat.Některé se objeví vícekrát, některá se mihne jen v jedné dvou kapitolách.Nemůžu říct že bych se chtěla blíže poznat s kteroukoli postavou, většina je spíš nesympatická. V druhé polovině kdy byla oslava narušena dramatickou zápletkou, mě konečně začal příběh bavit, celkem by mě zajímal další osud Ireny,Dáši,Milana,Viktora,Zuzky....

alnahu
06.11.2017 3 z 5

Příběh se odehrává v podstatě ve třech dnech, kdy manželé Karasovi pozvou své přátele na velkou oslavu dvacátého výročí svatby a zároveň patnácté výročí jejich firmy a také se zároveň pochlubili statkem, který s manželem zrekonstruovali, ale přesto vše jim něco chybí- bohatství není všechno. Kniha se četla dobře.

Aleh
14.05.2017 4 z 5

Jak už to u této autorky bývá zvykem, kniha nemá složitý děj, ale je především o vztazích. Není všechno zlato, co se třpytí. Ti, co tak vehementně dávají najevo , čeho všeho dosáhli, co všechno mají, s kým se stýkají a v prostředí kolika známých a vlivných lidí se pohybují, tak také zároveň většinou něco skrývají. Tak už to prostě bývá. Ten opravdový život je přece jenom ještě o něčěm jiném. Zajímavá kniha o lidech a o vztazích mezi nimi.

helenkan
09.05.2017 5 z 5

Znáte to. Někdy někomu něco slíbíte a pak se vám do toho vůbec nechce. A tady jsou pěkně popsané pocity všech postav. Je to pěkné čtení a řekla bych i věrohodné.

Pet007
04.06.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Dobrý příběh. Tedy spíše setkání s několika dobrými příběhy, kterě se v jednom okamžiku protnou. Opravdu nemá smysl se pořád za něčím pachtit. Lepším bydlením, lepší prací, lepším oblečením, lepší postavou... To opravdu není vůbec důležité. Snad to jednou všichni pochopí.

helča5
08.05.2016 4 z 5

Dobře se četla,ne všichni bohatí žijí nspokojený život,někdy stačí ke štěstí opravdu málo.

evelýny
24.04.2016 4 z 5

Milé povídání o nesplněných snech, zklamání, rozchodech, ale i o druhých šancích. Jak je někdy lepší jít životem sám než žít ve vztahu, plném zloby, lhostejnosti, pokrytectví. A když neztrácíte naději, tak i o tom, že nikdy nevíte, kde si to svoje peříčko ztracených snů chytíte, byť se momentálně třepotá ve velkém průvanu.
V jednom letním dni se na jedné křižovatce propojily příběhy několika lidí, aby se definitivně rozpojily nebo naopak spojily. Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne, donutila mě přemýšlet a takové knihy mám ráda.

sabca
11.04.2015 3 z 5

Knihu jsem přečetla taky rychle. Prolínali se tam osudy několika rodin i jednotlivců. Taky si myslím, že zpracování mělo být trochu lepší. Víc se mi líbily Palačinky s pepřem.

Leniiis
20.10.2014

Knížku jsem přečetla a i docela rychle, ale celkově se mi zdál obsah trochu odlifnknutej. Všechno moc hrr a zfouknuto do pár stránek. Takže za mě už asi tato autorka ne, pokud má na svým kontě ještě nějaký díla.

Aneleh
26.01.2014 3 z 5

Kniha se dobře četla, ale celkově se hlavní myšlenka ani zápletka příliš nepovedla. Již od začátku se mluví o rozchodu hlavní hrdinky Ireny s jejím ženatým přítelem Pavlem, ovšem za celý děj tam vlastně jeho postava vůbec nevystupuje, ani se nedozvídáme více podrobností - i když je to pro Irenu klíčový vztah a důvod, kvůli kterému mění svůj život. To mi trochu vadilo, i to, že vlastně už od půlky příběhu bylo jasné, že Viktor bude tím, s kým se dá na konci knihy dohromady. Nakonec nevíme, zda vlastně hlavní postava nebyla Valerie, která prodávala drogy svému kamarádovi a který se předávkoval na oslavě jejích rodičů... Dobré pro oddych a odpočinek, třeba v době nemoci.

RADOST
26.08.2013 2 z 5

Několik těžkopádně skloubených odlišných životních příběhů, oddychová poklidná četba. Trochu mě nudila, trochu ukonejšila ve smyslu važ si toho, jak žiješ, i jiní se v tom plácají...

Niki
25.08.2013 2 z 5

Kniha neměla žádné rozuzlení ani hlavní myšlenku, takže to bylo velice divné čtení.

sluninka
11.03.2013 2 z 5