Zloděj blesku

Zloděj blesku https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24145/bmid_zlodej-blesku-m7v-24145.jpg 4 2418 314

Percy Jackson série

Jmenuji se Percy Jackson. Do teď jsem si myslel, že jsem obyčejný kluk, kterého čeká vyhazov ze školy. Zjistil jsem ale, že můj otec je bůh z Olympu. Moje učitelka se proměnila v krvavou příšeru a kamarád je Satyr. Všichni na mě mají spadeno a podezřívají mě z krádeže blesku, zbraně mocného boha Dia. Musím dokázat svou nevinu a najít ukradený blesk a s ním i zloděje. Pomůžeš mi? Bude to ale nebezpečné, tak neříkej, že jsem tě nevaroval!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Lightning Thief , 2005

Lena.Cte
02.09.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, dostala sem se k ní přes film. Ten se teda moc nepovedl, ale kniha je opravdu skvělá, nemohla jsem ji odložit. Všechny hlavní postavy byly moc fajn. Percyho a Annabeth jsem si nejvíc oblíbila.

Nicolka77
12.07.2020 5 z 5

Tak tohle mě fakt jako bavilo!
sice jsem nejprve viděla film a až teď jsem se dostala ke kníže, tak musím říct, že knížka byla velmi ctiva, film byl zase docela í vtipně zpracovaný. Kniha se mi četla opravdu dobře, sice mě mrzelo že něco co bylo docela podstatné v knize nebylo použito ve filmu, ale co..vse se bohužel do filmu nevejde! Musím jít hned pokračovat dalším dílem! :)

Rollman
11.07.2020 5 z 5

První jsem viděl film, který mě nadchnul. Po x letech jsem se dostal ke knížce, která mě naprosto pohltila. Po přečtení jsem si snímek pustil znovu a musím uznat, nebavilo mě to. Kniha je výborná a Rick se stal mým oblíbeným autorem.

luboskniha
10.06.2020 5 z 5

Po Magnusi Baneovi jsem se vrhl i na sérii o Percym. Neskutečně mě tato kniha pohltila, i když je to pro mladší čtenáře než jsem já. Kniha je čtivá, děj rychle ubíhá....prostě paráda. Nemůžu než dát 5*.

7735
10.06.2020

Tuto knihu jsem dostala k vánocům. Začala jsem ji číst asi před týdnem. Už ji mám dávno přečtenou. Miluji Olymp bohy a tak...... Tuto knihu moc doporučuji. Pokud máte rádi neustálou akci, Bohy Olympu, magii a zbytek si dokážeme domyslet.......
Tato kniha je právě pro vás. Miluji tuto knihu a jednu dokážu přečíst během dne. Mužete to číst pořád dokola. :)

LillyM.
03.06.2020 5 z 5

Boží, uvěřitelná, napínavá, skvělá knížka! Jediné, co k tomu dodat je, že opravdu moc doporučuju.
P.S.: i film je skvělý, komu se líbí kniha, film si moc užije:)

ElikaS
29.05.2020 5 z 5

Hned prvním dílem jsem si tuto sérii zamilovala. Byla čtivá, vtipná, napínavá i se v ní objevilo plno nečekaných zvratů.

Hzjena
28.05.2020 1 z 5

No tak ani nevím jak začít, aby mě někteří čtenáři (mozek fyzicky neublíží, takže jsem v suchu...ale mozek..., komu se líbí toto, tak ho evidentně postrádá) neukamenovali.

Rok jsem ,,to,, nosil v telefonu jako audioknihu, posléze jsem si ,,to,, stáhnul v ebooku ve zdánlivém přesvědčení, že příčina byla v amatérském namluvení a to způsobilo můj despekt.

Bohužel.....měl bych asi přehodnotit Hraničářova učně a spol., páč tohle je (nemohu být sprostý, takže mi to znesnadňuje vyjadřování) infantilní, bezduchá a těžkotonážně naivní sr...ágora, která má bohužel hezky našlápnuto, aby všechen potenciál vzala a odrolovala z roličky, poskládala, utřela inkriminované partie a spláchla do haj...chtěl jsem říci WC.

Myšlenka a námět byli více než originální a dávali autorovi prostor a historické podklady, o to více mě to zklamalo. První kniha kterou jsem nedočetl/nedoposlouchal.

pozn. Občas to tu někdo srovnává s Gaimanem a jeho Americkými bohy. Abych pravdu řekl, tak mi toto srovnání na mysl vůbec nepřišlo, možná proto, že....Percy..... Když už, tak Američtí bohové vs. Perunova krev

farys_books
18.05.2020 4 z 5

Percyho jsem četla už před pár lety a letos jsem dostala chuť rereading.
Tahle série prostě patří mezi mé srdcovky, takže rozhodně nehodnotím záporně. Jediné, co mě zarazilo a musím to tady zmínit, je věk hrdinů. Z prvního čtení jsem si to nepamatovala, ale teď jsem hnedka na první stránce zjistila, že jim je dvanáct. Ano, slyšíte správně. Vím, že je to young adult, ale tohle bylo trošku moc i na mě a věci, které Percy a Annabeth zažili mi prostě přišly příliš dobré, než aby je dokázaly dvanáctileté děti.
Co však musím opravdu moc vyzdvihnout je um Ricka Riordana krásně začlenit antickou mytologii do novodobého světa. Starověké Řecko a Řím, to já totiž můžu ♡

katerina7986
16.04.2020 5 z 5

Opravdu super knížka, doporučuji přečíst.

Damonka12
14.04.2020 4 z 5

Skvělý příběh s propojením řecké mytologie. Spíše pro mladší čtenáře.

Jarmila97
25.03.2020 5 z 5

Super kniha ctiva a hlavne velmi jednoduchá. Je skvělá jako večer i odpočinkove čtení. Už se těším až přečtu další díl ❤️

Broukodrak
25.02.2020 5 z 5

Percy má problémy - bude zase vyhozen ze školy. Už šest let střídá různé školy a vždycky ho nakonec vyhodí. Poslední dobou se mu ale dějí moc divné věci...

Skvělá knížka, seděla jsem u toho celé odpoledne.

Felicity01
08.02.2020 4 z 5

Moc se mi to líbilo, protože to bylo napínavé a velmi čtivé, protkané vtipnými promluvami postav, což knize přidávalo jen k dobru. Díky téhle knížce jsem se toho spoustu přiučila ze světa mytologie, kterou miluju. Tento čtenářský zážitek plný dobrodružství bych doporučila komukoliv, kdo se nebojí hněvu bohů a bije v něm srdce hrdiny připraveného vydat se na výpravu s Percy Jacksnem, ze které možná nevede cesta zpět.

kykiryki28
05.02.2020 4 z 5

Po Harrym Potterovi další skvělá fantasy knížka❤ A řecká mytologie mě vždycky moc zajímala. Jsem zvědavá na další díly...

Veveerka_123
25.01.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila stejně, jako všechna její pokračování

david9690
29.12.2019 4 z 5

Tohle mě fakt hodně bavilo. Sice to je možná určené pro trochu jinou audienci, ale četlo se to super, bylo to vtipné, děj byl dynamický a měl spád, postavy Percyho, Annabeth a Grovera dle mého názoru velmi sympatické. Přečetl jsem celou sérii 5 knih zhruba za týden a vyloženě jsem se těšil, že si najdu chvíli čas na čtení a posunu se v příběhu dále. A taky mě moc bavilo si vždycky k různým postavám které se tam postupně objevovaly najít bližší informace na internetu a rozšířit si tak řekněme "spíše mlhavé" znalosti z řecké mytologie - prostě za mě velmi příjemné čtení s edukačním přesahem.
Zkusil jsem se i podívat va první díl jakožto film ale to mě fakt nebavilo a cca po 20 minutách jsem to vzdal a film vypnul. Knížka je prostě vždy 100x lepší, alespoň pro mě.

ijcro
25.12.2019 3 z 5

Přečetl jsem to, protože to odložily moje děti a taky viděl film. Film je kapku jiný, byť s hvězdným obsazením (věk hrdinů může někoho mást), ale drží se předlohy docela věrně, až tedy na pár škobrtnutí. Knížka je fantasy maglajs na pozadí řecké mytologie naroubované na americké reálie, jářku čte se dobře. Je ale dobré, kdyby děcka už měla před čtením nějaké povědomí o pravých řeckých bájích, protože když to bude naopak, tak se jim to v hlavinkách a v hodinách dějepisu bude pěkně motat :)

vlkove
23.12.2019 5 z 5

Kniha byla opravdu dobrá! V knihách obvykle nemám ráda dětské hrdiny ale Percy je opravdu příjemná a rozumná postava, kdyby v knize nebyl zmíněn jeho věk, vůbec bych nepoznala, že se jedná o dětského hrdinu.

dandyn24
23.12.2019 5 z 5

ja jsem spíše nectenar , ale nedávno jsem začal číst knihu Percy Jackson zloděj blesku a kniha mě velmi zaujala svým zpracováním a dějem. Mám doma všechny díly takže se nemůžu dočkat až si je všechny přečtu doporučuji všem věkovým kategoriím od 11 let akorát se připravte na malý nádech hororu. :)