Zloděj blesku

Zloděj blesku https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24145/bmid_zlodej-blesku-m7v-24145.jpg 4 2418 314

Percy Jackson série

Jmenuji se Percy Jackson. Do teď jsem si myslel, že jsem obyčejný kluk, kterého čeká vyhazov ze školy. Zjistil jsem ale, že můj otec je bůh z Olympu. Moje učitelka se proměnila v krvavou příšeru a kamarád je Satyr. Všichni na mě mají spadeno a podezřívají mě z krádeže blesku, zbraně mocného boha Dia. Musím dokázat svou nevinu a najít ukradený blesk a s ním i zloděje. Pomůžeš mi? Bude to ale nebezpečné, tak neříkej, že jsem tě nevaroval!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Lightning Thief , 2005

Karolína346
17.03.2021 2 z 5

Nemůžu říct. že by mě naprosto zklamala, ale rozhodně jsem čekala, že se mi bude líbit víc. Do většiny knihy jsem se donutila, protože jsem pořád měla tu naději, že se to zlepší, ale autorův styl psaní bohužel není můj šálek čaje. I přesto musím uznat, že se četla opravdu rychle a věřím, že pokud bych si jí přečetla o pár let dřív, tak si jí zamiluji. Do dalšího dílu se pouštět nebudu.

Lokina
06.03.2021 5 z 5

První díl Percy Jackson na mě zapůsobil velmi kladně a je to opravdu milé zpestření mého knižního repertoáru. Filmy jsem viděla před nějakou dobou a byly povedené a moc fajn.
Ke knihám jsem se dostala až nyní a mrzí mě, že jsem je nečetla, když jsem byla o mnoho let mladší. Ale i tak mytologický svět řeckých bohů, nestvůr a hrdinů, který se pojí s moderním světem, se mi velmi líbil. Knížka se čte dobře, je čtivá, vtipná a díky jednoduchému a srozumitelnému stylu autora je opravdu vhodná pro mladší děti, kteří chtějí začít číst už náročnější četbu.

alice9642
24.02.2021 5 z 5

Tato kniha si ode mě zaslouží pět hvězdiček. Kniha je velice čtivě napsána, je zasazena do součastnosti a zároveň do řecké mytologie, kterou si autor čas od času trochu poupraví (například hl. hrdina je Percy - Perseus, syn Poseidona ne Dia), ale ničemu to nevadí, protože je mistrně napsána. Je vtipná, rychlá a zajímavá. Samozřejmě jsem ji četla již za mladých let, ale ráda se k této knize vracím a čtu si ji znovu, protože vždy je tam něco, co mě překvapí. Rozhodně bych tuto knihu doporučila všem dětem, ale i dospělým, kteří mají rádi fantasy, kde není přehršel sexuálních scén a narážek.

Dobraadresa
27.01.2021 3 z 5

Jako rodič, kterého syn přemluvil, že si to prostě "musí přečíst" můžu říct, že mě čtení těšilo a slupnul jsem těch 400 stránek za necelý týden :-) Tahle knížka je napsaná s parádní přesností pro lidi Percyho věku a jako bonus z ní získají přehled o pantheonu základních řeckých bodů. Velmi slušné řemeslo.

Remus Hroozley
24.01.2021 3 z 5

Po těch letech jsem se konečně rozhoupala a dala se do těch řeckých bohů, když je to tolik oblíbené. Příběh je vystavěn pěkně, ale mám problém s příliš odlehčeným tónem. Hlavně co se týče zabíjení. Na to, že jim je 12, to byla na mě síla. Jakože o tom mluvili ve vtipu a podobně. Více hloubky prosím. Snad v dalších dílech, kterým dám šanci.

FerryTaz
06.01.2021 4 z 5

Videl jsem film a vzdy kdyz na neco vidim film, tak se pak rad polozim do knih k danemu tematu. Diky filmu jsem si k hrdinum pridelil obliceje z filmu a pribeh mi vcelku utekl. Jiz se tesim na dalsi pokracovani jak to cele dopadne. Jinak kniha se od filmu dosti lisi, coz mi vubec nevadilo.

Julia284
30.12.2020 5 z 5

Jelikož jsem jako první viděla film, trochu mě překvapila odlišnost. Ale i přes to se mi kniha velmi líbila.
Autor píše čtivě, vtipně a díky překrásným ilustracím vám příběh uteče jako voda.

AničkaM
29.12.2020 4 z 5

Kniha je napínavá, určitě se k ní ještě vrátím

Cress
27.12.2020 5 z 5

Miluju to. Čte se to strašně dobře, je to vtipné. Ty postavy musíte milovat. A navíc řecká mytologie je jedna z nejlepších věcí na světě.

kacaav
23.12.2020 5 z 5

(SPOILER) POZOR TATO RECENZE MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!!
Byla to fascinující kniha, hodně mě nadchlo jak se dá propojit antické Řecko a dnešní svět. Když se Percy dostane do tábora polokrevných a ještě předtím zažil horor při školním výletu s tím že jeho učitelka je Hádova lítice zažije typické polobožské drama.Na cestě do Hádova podsvětí zažije nejedno dobrodružství pak ale zjistí že Diův ukradený blesk má Áres. Hodně se mi líbil závěrečný a epický souboj Áres vs. Percy

DK197
21.11.2020 5 z 5

E-KNIHA SK: Začnu tím, že mám ráda filmovou verzi. Režíroval ji Ch. Columbus, který - dle mého názoru - velice dobře převedl na plátno i první dva díly H. Pottera. Jeho rukopis je tam cítit. I zde skvělé kostýmy a atmosféra fantasy světa s kapkou napětí (pro cílovou skupinu). Stále se tam něco děje.

I proto mě překvapilo, nakolik se obsah knihy liší od filmu. Ale víte co? Vůbec to nevadilo. Základ sice z filmu máte, ale zbytek si užíváte, jelikož vůbec netušíte co a jak. Daleko lépe pochopíte pocity hlavního hrdiny (ale taky vám bude chvíli lézt na nervy, protože ten filmový Percy je prostě větší sympaťák). Psáno je to velmi hezky, vtipně a ještě se poučíte o řecké mytologii. Mně se to líbilo. Byla to originální fantasy jízda. A film doporučuji taky - jako první. Pak se pusťte do knihy, jako by spolu ty dvě věci vůbec nesouvisely. A nezklame vás ani jedno.

MamaKnihomolka
20.11.2020 4 z 5

První díl ze série Percyho Jacksona, do kterého jsem se dlouho přemlouvala a rozhodně nelituji, že jsem se do série pustila. I když už dávno nejsem cílová skupina knihu jsem si užila.

Příběh je psán vážně čtivě už od začátku, žádná omáčka což mi vyhovuje. Do příběhu jsem se hned ponořila. Autor dokazuje, že je skvělý vypravěč a ještě k tomu vytvořil úžasně promyšlený a hlavně až uvěřitelný svět.

Téma řecké mytologie, bohů a různých příšer mezi lidmi je originální a bavilo mě si určité bájné postavy zopakovat. Přiznám se, že jsem se bála toho, že příběh vlastně vypráví dvanácti letý chlapec, ale kdybych nevěděla kolik mu je, tak by mi to ani nepřišlo. Sice nemám ráda otevřené konce, ale tenhle vám vyloženě vybízí začít další díl, doufám, že se Percy bude vyvíjet a zdokonalovat své dovednosti.

A jen tak na okraj. Film je pouhá ochutnávka této knihy.

Patro
17.11.2020 5 z 5

Naprosto výtečná fantasy pro kohokoliv ve věku 7-13 let a celá série je naprosto skvělá. Doporučuji i další Riordanovy knihy.

Akléda_
01.11.2020 4 z 5

Na Percyho jsem se chystala už vážně dlouho a teď lituji že jsem se k němu nedostala o pár let dříve, protože bych to milovala ještě víc. I přes to, že nejsem cílová skupina se mi to ale neskutečně líbilo. Percy i další hlavní hrdinové jsou skvělí, miluju to, jak jsou tam různé narážky a vtípky, čte se to neskutečně rychle a nejlepší na tom je ta řecká mytologie. Já osobně o ní vůbec nic nevím, takže jsem vždycky o to víc překvapená když se tam objeví jakýkoli fakt, který bych třeba i měla znát. Bavilo mě jak už jsem ke konci věděla kdo je kdo a byla zorientovaná. Knížka mě opravdu moc mile překvapila, jsem ráda že autorovi u nás vyšlo tolik knížek, zatím se nemusím bát že by mi jeho tvorba došla.

Moltri
31.10.2020 4 z 5

Percy Jackson trochu připomíná Harryho Pottera, ve světě starých řeckých bájí a pověstí. Jen se nesmíte nechat nalákat na filmovou verzi, která se tváří jako příběh pro osazenstvo 15+, protože kniha je rozhodně určena čtenářům ve věku okolo dvanácti let. Takže pokud je vám víc, příběh pro vás nejspíš nebude mysteriózní senzace, ale spíše poklidné nenáročné čtení na dlouhá odpoledne :)

radka2501
11.10.2020 4 z 5

Kdysi jsem ji plně hltala, dnes je to pro mne opravdu odpočinková četba kdy si potřebují vyčistit hlavu a zároveň nechci mít v mysli nějaký složitý ,,dospělácký" příběh

StarPopcorn
01.10.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četl

EDIT: Teď jsem dočetl Bohy Olympu a musím poděkovat všem bohům, že jsem tuhle sérii objevil - Naprosto skvělý zážitek

TheBookReaderM
01.10.2020 5 z 5

Abych řekla pravdu, tak jsem si od této knihy nic moc neslibovala, ale k mému vlastnímu překvapení mě opravdu bavila a já si její čtení neskutečně užívala.

Vlčice605
17.09.2020 5 z 5

Super knížka!
Film sice nebyl dvakrát nejlepší ( nebudeme si lhát) ale knížka se mi moc líbila
Humor,akce, pohodové čtení a vytáhnutí do děje

LucinkaPevensi
16.09.2020 3 z 5

Nebudeme si lhát. Nejde o nic úžasného. Hlavní hrdina se chová jako naprostý pitomec, který málem zabije (vícekrát) své vlastní přátele. Závěr je asi jasný už na začátku a celkově Percy Jackson nenabízí skoro nic, co by tu už nebylo. Ale aby to nebyla jen kritika: za mě byl veliký přínos nápad zasadit mýty do dnešní doby a pak nenásilný humor. Dobro a zlo je zde jasně rozlišené, což už dnes není úplně všedním jevem. Příběh je čtivý a má spád. Slabě nadprůměrná odpočinková četba. Pro deseti až dvanáctileté čtenáře by to asi bylo uspokojivější čtení, já od dobré knihy chci víc.