Mechanický anděl

Mechanický anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239761/bmid_pekelne-stroje-mechanicky-andel-B9t-239761.jpg 4 1506 237

Pekelné stroje série

1. díl nové trilogie od autorky Nástrojů smrti. Poté, co osiřelé Tesse Grayové zemře teta, která se o ni starala, vyplouvá dívka v dubnu roku 1878 z New Yorku do Londýna za svým bratrem Nathanielem. V přístavu na ni však nečeká Nate, nýbrž prapodivná dvojice žen, jimž se přezdívá Temné sestry. Uvězní ji v jejich domě a připravují ji pro záhadného Magistra, který ji chce získat. Při nezdařeném útěku Tessa zraní jednu ze služebných, ze které se vyklube podivná mechanická bytost. Záchrana přijde z nečekané strany – v Temném domě se objeví Will Herondale, jeden z lovců stínů... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Yoli (ČR)

Clockwork Angel , 2010

muchomurka
04.04.2016 3 z 5

Celou dobu, co jsem knihu četla, mi to přišlo jako "co bylo před Nástroji smrti". Takový náhled do historie. Spousta věcí, které byly v Nástrojích smrti, zde byly už ohrané. Postavy byly fajn, ale to, jak si vykaly a celkově se chovaly, působilo dost odtažitě. Chápu, že v té době to tak chodilo, ale příběhu prostě chyběla lehkost, vtip, nadsázka, to, že si ze sebe postavy utahují.
Také mě mrzelo, že Tess, přestože měla spoustu otázek, nedostala téměř žádné odpovědi a tím pádem se i čtenář nedozvěděl téměř nic. Ano, ne všechno autorka odhalí v prvním díle, ale bylo toho fakt málo. To mě štvalo.

AjinQa
13.03.2016 5 z 5

Potom co jsem dočetla Nástroje smrti, už jsem si myslela, že autorka nedokáže napsat lepší sérii. Právě naopak! Tato kniha mě opravdu hodně překvapila. Cassandra prostě píše skvělé knihy.Ani tady nechybí zajimavý příběh, ani postavy, do kterých jsem se ihned zamilovala (Hlavně do Willa!). Už se nemůžu dočat až si přečtu Mechanického prince. Opravdu všem doporučuji si tuto knihu přečíst!

Laurel
10.03.2016 5 z 5

Prostě boží!
Děj, námět, postavy... To všechno se mi hrozně líbilo. Ale co nejvíc- že se to opravdu váže na Nástroje smrti. Will který je neuvěřitelně podobný našemu Jaceovi (vím, že to je naopak), ten jeho sarkasmu miluju (i když občas je to trochu přes čáru), Magnus a Camille, Kostelník (konečně vím, kde se ten prašivec vzal:D), a hlavně- konečně jsem poznala Tessu (která mi chvílema lezla na nervy- pořád "Nate sem a Nate tam". To jsem jí měla sto chutí praštit železnou tyčí po hlavě!). Ale jinak nemám absolutně nic, co bych vytkla. Autorka je prostě Andělská! :D

warca
07.03.2016 3 z 5

Ano, je to tak. Autorka asi opravdu vzala osnovu, kterou použila na Nástroje smrti a jen děj přesunula do jiné doby a pozměnila jména. A aby se to aspoň trošku ještě lišilo- Tess není Lovec stínů!
Vlastně se mi knížka docela líbila, ale už je to takový pořád dokola...

Samira
26.02.2016 5 z 5

Nádhera!!! Autorka si mě získala již dávno, takže jsem měla velká očekávání, přesto jsem okouzlena.
Především maximálně zdařilým přesunem děje do jiné doby, samotné zápletky, tajemství okolo jednotlivých postav a svěžím přístupem.
Nechci předjímat, ale možná mi bude bližší než sérii původní. Minimálně proto, že nedokáži odhadnout nadcházející děj.
Další díl budu vyhlížet opravdu netrpělivě.
Doporučuji!

Petísek
22.02.2016 5 z 5

Bože můj!Asi umřu než vydají další díl :D (ano velice zajímavý a smysluplný komentář)

MorbidCuriosity
21.02.2016 3 z 5

Konecne jsem se dockala ceskeho prekladu tehle serie, ale jsem tak trochu zklamana. Samozrejme, ze se to cte hezky a temer samo, ale cekala jsem neco trochu jineho. Neco jineho, nez jsou puvodni Nastroje smrti. Vsechno je stejne, jen o par desitek let driv. Rozepsala bych se vice, ale nechci spoilerovat... ackoliv samotne Nastroje smrti jsou takovym spoilerem.
I pres tyto nedostatky knizku ale hodnotim pomerne dobre, protoze ja mam proste tenhle styl rada... :)

Julia_pt
21.02.2016 3 z 5

No, co o tom napsat ? Pěkná knížka, líbí se mi, ale...
V podstatě je to hodně podobné Nástrojům smrti. Jsou tam dva kluci, kteří bojují o jedno dívčí srdce, stejně jako v Nástrojích - Simon a Jace. Charlotta bojuje s bičem podobně jako Isabelle.
Je to jako bych četla stejnou knihu jen z jiného pohledu a s jinými prvky, ale to základní pořád zůstává. Uvidí se, co přinesou další díly. Možná po jejich přečtení změním názor. :)

maca5449
19.02.2016 2 z 5

Autorka se prostě jednou ráno vzbudila a řekla si: dokončila jsem Nástroje smrti a teď je napíšu znova, jenom změním jména postav a změním století, aby to nebylo tak nápadný! To je mi panečku idea!

Vážně?! Fajn, dobře se to čte, vlastně to ani nebylo tolik nudné, jenom jsem u toho měla pocit, že se to celé opakuje. Autorka asi na Nástrojích hodně lpí a nechce se od nich odpoutat. Stejně jako opakovaný vtip není vtipem, tohle taky není uplně košér...

Knihu asi ocení ti, kteří jsou do Nástrojů hodně nadšení a ocení jakoukoli příhodu z toho prostředí, případně skalní fanoušci autorky.

SBH
15.02.2016 2 z 5

Při čtení jsem nabyla dojmu, že knihu napsala nikoli autorka, ale její dílna tvůrčího psaní. Slabý odvar z Nástrojů smrti. Hlavní hrdinka nejasného původu a exkluzivních schopností, o kterých nemá tušení, se octne v Institutu, ačkoli tam nemá co dělat. Clary? Ne, Tess, ale jméno je jediný rozdíl. O její srdce bojují dva borci, opět nehodící se jména škrtněte. Hlavní hrdina rozervaný tragéd s temným tajemstvím. Dokonce ani klíčový večírek se neobjede bez Magnuse Banea - uáááááá! Ani jsem to nemohla dočíst. Zásadním způsobem mi chyběly vtipné hipsterské hlášky. Když je zvládá Austinová, proč ne paní Clareová? A závěr? Ukončit třistastránkový román otázkou je jedna z nejhorších autorských chyb, bohužel v současnosti proklatě módních.
Tak nevím, zda mám odvahu číst pokračování, ale kupovat si knihu rozhodně nebudu.

Mishak
07.02.2016 4 z 5

Hrozně ráda jsem se vrátila do světa Cassandry Clareové a jejích lovců stínů, i když tato kniha předchází dobám série Nástroje smrti. Ovšem bohužel mě nenadchla tak, jako celá série Nástrojů smrti. Spíše to bude způsobené tím, že již prakticky víte, jak se chovají a co způsobí potomci zde zmíněných hrdinů. Že ten svět už prakticky znáte a nepotřebujete mnohá vysvětlení, kterých je kniha plná a občas mi přišly na obtíž. Přesto kniha se četla lehce, prostředí viktoriánské Anglie je dokonalé a chování lidí k sobě také (vykají si, celá ta doba byla taková více uctivá =) ).
I když mě kniha neoslnila, některé momenty jsem si velmi užívala a části s mechanickými bytostmi byly neskutečné =). Ráda si celou sérii přečtu a doplním si tak svou sbírku Nástrojů smrti o knihy, které ji předcházejí. A ze srdce doufám, že druhý díl nebude tak moc seznamovací, ale více akčnější a tudíž mě nadchne více =).

Veeria
07.02.2016 4 z 5

Knihy od Cassandry jsou velmi čtivé a pyšní se originalitou a jedinečností. Byť se mi tato kniha velmi líbila, neodnesla jsem si ze čtení takový požitek jako u TMI. Pro fanoušky však přináší mnohá vysvětlení a je velmi příjemné setkat se opět s oblíbenými postavami jako je Magnus nebo Camille. A Kostelník, na toho bych málem zapomněla.:) Zkrátka, otevře tuto knihu a možná tu najdete nové imaginární přítele. Mé sympatie patří Jemovi, jen tak na okraj.:)

Sobotikova
27.01.2016 5 z 5

To bylo ale moc pěkné počtení, zhltla jsem knížku jako malinu :) Jen co mne mrzí, že musím čekat na pokračování až asi do května :(

kacaaba
05.01.2016 5 z 5

Kniha se mi líbila, vzpomínám, jak o těchto osobách mluvili a jak se chovali jejich potomci v Nástrojích. Jsem zvědavá, jak to bude probíhat a nutí mě to znovu si přečíst sérii Nástroje smrti.

Xena011
03.01.2016 5 z 5

Úžasná kniha, krásná atmosféra a chování ve viktoriánské Anglii v 19. století. Propracované vykreslení postav a jejich nádherných šatů, které se dřív nosily. Super postavy, napětí, vtipnost, krsáný vztah hlavních hrdinů ke knihám...této knížce se snad nedá nic vytknout, možná jen to , že člověka nenechá strhující děj na pokoji a knížku zhltne jedním dechem. Spisovatelka prostě nikdy nezklame.

Davina
03.01.2016 5 z 5

Takže je krásných čtvrt na 2 ráno a já jsem naprosto uchvácená. Miluji, jak je to zasazené do prostředí Viktoriánské Anglie, to jak si vykají... Opravdu se mi to líbilo. Nate mi nesedl už od začátku, přesto na mě čekalo překvapení v podobě Magistra. Opravdu doufám, že v dalších knihách odhalí pravou osobnost Willa. Rozhodně si tuto knihu zařadím do TOP10... Rozhodně doporučuji! Cassandra Clare opět nezklamala!

drakamena
02.01.2016 4 z 5

Krásný vztah Willa, Jema a Tessy. Jen Nathaniela a Jessamine by měl někdo rozšlápnout jako brouka. A Magnus Bane je vždy dokonalý.

krisii
28.12.2015 5 z 5

Kniha byla skvělá, přinejmenším stejně dobrá jako Nástroje smrti, ale celou dobu mi postava Tessy byla povědomá a pak jsem ji objevila. Tessa vystupuje v 6. dílu Nástrojů smrti. A dost se tím i rozřešuje její příběh. Navíc se odkrývají i věci, které nebyly jasné po přečtení 6. dílu. Koukněte! Jinak za mě spokojenost :-)

adela3429
28.12.2015 5 z 5

(Miluju viktoriánskou Anglii! :3)
Řeknu to asi takhle - Nástroje smrti naprosto zbožňuju, proto jsem nevěřila některým tvrzením, že jsou Pekelné stroje ještě lepší. Po přečtení musím souhlasit. Za mě je Mechanický anděl naprostá bomba!

RecycledCarrey
15.12.2015 5 z 5

Když jsem si knihu koupila, neočekávala jsem, že by mohla být zdaleka tak dobrá jako Nástroje smrti. Nakonec mě ale příjemně překvapila, postavy jsem si už stihla zamilovat a i když pro mě příběh Jace a Clary pořád bude na prvním místě, myslím, že tuhle sérii si oblíbím zrovna tak. Ovšem jsou i věci, co se mi nezamlouvají a to začínající milostný trojúhelník, a předpokládám, že opět jako v předešlé sérii, se dají hlavní hrdinové dohromady až tak v poslední knize. Ale i napříč tomu se nemohu dočkat dalšího dílu a dám 5 hvězdiček.
Bohužel si už nepamatuji, co v Nástrojích smrti odkazovalo na tuto sérii, takže kdyby mi to byl někdo ochotný napsat do zprávy, byla bych strašně vděčná! :)