Pekáreň v Brooklyne

Pekáreň v Brooklyne
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465928/bmid_pekaren-v-brooklyne-ZWJ-465928.jpg 4 2010 2010

Pohodlne sa usaďte na svojom obľúbenom gauči a užite si neopakovateľné chvíle pohody pri voňavej kávičke a chutnom koláčiku. Pekáreň v Brooklyne vás unesie na dobrodružný výlet do mesta, ktoré nikdy nespí. Nechajte sa strhnúť romantikou a príbehom plným voňavej kávy. Spomínate si ešte na Sophie, gastronovinárku z Kaviarne v Kodani, z ktorej sa stala Katina vynikajúca priateľka? Vo voľnom pokračovaní série Romantické úteky je to práve Sophie, ktorá sa vydáva na dobrodružnú cestu do New Yorku. Ubytuje sa nad maličkou pekárňou sympatickej Belly, ktorá pečie tie najúžasnejšie koláčiky a torty v celom Brooklyne. Sophie sa u nej cíti ako doma a ani sa nenazdá a všetok svoj voľný čas trávi v jej pekárni, kde Belle pomáha s pečením dobrôt. Veľmi rýchlo sa spriatelí aj s jej mimoriadne šarmantným, obletovaným a úplne neodolateľným bratrancom Toddom, ktorý má len jednu chybu - odmieta akýkoľvek vážny vzťah. Lenže ten nehľadá ani láskou sklamaná Sophie, a tak ich priateľstvu zdanlivo nič nestojí v ceste. Sophie postupne zisťuje, že lásku netreba naháňať. Nájde si nás totiž často práve vtedy, keď ju prestaneme hľadať.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Brooklyn Bakery , 2018

Mišulka331996
13.06.2022 5 z 5

Nikdy by mě nenapadlo, že budu něco takového číst, ale Julie Caplinová mě totálně dostala a úplně jsem se do romantických útěků zamilovala. To jak autorka dokáže čtivě popsat konkrétní místo, a ze všech postav udělat neskutečné sympaťáky s kterými chcete zajít na kávu a kus dobrého cheesecaku, je až neskutečné. Tohle mě prostě strašně baví. Vypnete hlavu a po dočtení každé kapitoly se usmíváte od ucha k uchu.

jana4084
07.06.2022 5 z 5

Ach, miluji to! Romantika, Brooklyn, dorty, drama. Ten konec?! ️ Nejlepší oddechovka.

Kenan
05.06.2022 4 z 5

Romantický příběh odehrávající se v New Yorku. Neskutečná chemie mezi Sophii a Toddem, Brooklyn, spousta jídla a samozřejmě konec, který celou dobu čtení čekáte.
Další příběh Julie Caplinové, který jsem hltala :)

Jidáša
02.06.2022 3 z 5

(SPOILER) Pekárna v Brooklynu je mým druhým knižním setkáním s autorkou. Předchozí, Kavárnu v Kodani, jsem hltala, Brooklyn mě tolik neoslovil. Možná je to prostředím, ve kterém se děj odehrává, možná vedlejšími postavami, jež mě zkrátka příliš nebavily. Nicméně vztah protagonistů, Sophie a Todda, se nesl na vlnách pošťuchování, což příběhu dodávalo fajn náboj. Julie oproti Kodani přidala na množství erotických scén, bez kterých bych se obešla, ale chválím, že se stále drží v mezích, kdy se dají číst. Co mě ale trochu znechutilo, byl ultra přeslazený konec příběhu. To se nedalo :D

A teď taková malá odbočka. Jak sakra dámy mohly péct dorty/dortíky týdny dopředu? Vždyť se to pak nedá jíst... A ve chvíli, kdy se tam jedné z postav rozsypaly muffiny (neměly to být spíš cupcakes?) na zem a ona je zvedla, nazdobila znovu a prodávala je jako by se nechumelilo, mi můj facepalm málem prorazil čelo :D

kkouzlo
01.06.2022 3 z 5

Prostředí, ve kterém je děj umístěn se mi líbilo, jedná se o moji první zkušenost s autorkou. Jednoduchý předvídatelný děj, který se hodí na dny, kdy si chci odpočinout.

pogmanka
31.05.2022 4 z 5

Krásný romantický příběh, který chytí za srdce. Musím říct, že se mi moc líbil, akorát tedy chvíli trvalo, než jsem se začetla. Ale jakmile se mi to povedlo, tak to byla jízda a já se nemohla odtrhnout a držela jsem hrdinům palce. Moc pěkná romantika a určitě si přečtu i další knihy od autorky.

ivca84
29.05.2022 5 z 5

další skvělá kniha od Julie nas zavedla do New Yourku

Lacie
28.05.2022 4 z 5

Druhý díl série, Sofie a Todd. Sofie mi byla moc sympatická, Todd takový sebestředný fracek. Sofiina cesta za zlepšením vlastního života, poznáním sebe sama, to se mi líbilo, Todd mě vyloženě rozčiloval, nemám podobné lidi ráda. Mnohem víc by se mi líbila jiná linka, kde by kopla kamsi Jamese i s Todem a našla si někoho normálního, ale nemůžu mít všechno. Hodnotím lépe, než první díl.
Co se mi moc líbí – seznámení s novou zemí, městem, jídlem. Opravdu detailní a lákavé.

yonda
25.05.2022 4 z 5

Opět hezké počtení. Knihy Julie Caplin jsem si oblíbila pro autorčin sugestivní popis prostředí, jídla... a to vše s příjemnou dávkou romantiky.

KateTheBlogger
22.05.2022 5 z 5

Až na straně 53 mi došlo, že ona Sophie, hlavní hrdinka knížky, se objevila již v Kavárně v Kodani. Proto důrazně doporučuji přečíst si nejprve Kavárnu v Kodani a až poté sáhnout po Pekárně v Brooklynu. Co se příběhu týče, byl skvělý jako vždy, když jej stvoří Julie Caplin. Bavily mě jak postavy, tak i místa a samozřejmě i popisy jídel a dezertů. Ideální oddychové čtení, které doporučuji na plný žaludek, jinak budete při čtení šilhat hlady.

lenkaabooks
20.05.2022 3 z 5

Sophie dostane tak trochu vztahovou facku, proto přijme nabídku odjet na půl roku na stáž do Ameriky. Takže Londýňanka v New Yorku. Byt má nad pekárnou, ve které se samozřejmě vyrábí ty nejlepší dorty a dortíky a její majitelka má šarmantního bratrance Todda, který je zároveň i Sophiin kolega. No a už to jiskří :-)
Kniha je samé klišé, to ano, ale prostě autorka musí být opravdu fajnšmekr přes jídlo, protože já mám díky ní chuť na lasagne, kuře s parmezánem, thajské kari, chléb s medem a ořechy...

lenka608
17.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Postavy jsou sympatické a popis jídla a míst byl poměrně dobrý, ale děj je jedno velké klišé. Pohodové "nudné" čtení jsem očekávala, ale překvapilo mě, že se autorka ani neobtěžovala do děje přidat nějaký zvrat, všechno je to tak strašně předvídatelné a je škoda, že tam není ani jedna jediná pasáž co by něčím překvapila, šokovala... Jediné šokující bylo chování Jamese a to jen v tom smyslu, že ten chlap nemá abslutně žádnou páteř :D

milena8281
12.05.2022 5 z 5

Bože jen z těch popisovaných chutí a vůní jsem přibrala aspoň 5 kg. Kavárna v Kodani dýchala klidem, lákala na odpočinek za dlouhých zimních večerů. Pekárna v Brooklynu naopak překypovala pohybem, spěchem, tak jako celé město New York.
Další krásný příběh do mé sbírky.

Tebby
08.05.2022 4 z 5

Další prima čtení. Sophie byla velká sympoška a i Todd se mi líbil. Trochu mě mrzelo, že nebylo popsáno víc míst, ale chápu, že by to do příběhu úplně nezapadlo. Myslím, že i se závěrem si mohla autorka vyhrát trochu víc. Určitě se k příběhu zase časem vrátím. 4*

knizni.taurus
07.05.2022 5 z 5

Já tuhle sérii Romantické útěky začínám upřímně milovat. Styl psaní autorky je senzační (i když mě trošku překvapilo, ze oproti Kavárně je Pekárna psána v er-formě), ty samotné příběhy jsou kouzelné, milé a jako bonus je zde spoustu dobrot (ok, máte taky rádi knihy ve kterých figuruje jídlo?).

V příběhu se seznamujeme s Brooklynem a s pár tipy kam se podívat. ️ Hlavní postavy jsou neuvěřitelně sympatické. Sophii jsem si oblíbila už v Kavárně díky její lásce k jídlu a neustále touze objevovat nová jídla.

V knize není žádný velký zvrat, který by vás připravil o dech, ale je to 100% skvělá knížka ve svém žánru. Překypuje humorem, skvělou romantikou a přátelstvím a úžasnou atmosférou (jen s tou atmosférou teda pořad vede Kavárna v Kodani... že by to ale bylo tou Kodani samotnou?).

Určitě bych knížku doporučila, pokud člověk hledá super oddechovku, která zahřeje u srdce a vyzařuje z ní pohoda.
A jako velký bonus je zase ta krásná obálka!

dooky
06.05.2022 3 z 5

Opět čtivé, příjemné romantické počtení. Asi nic co mi utkví v paměti, ale účel splnilo. Kodaň se mi líbila o chloupek víc, proto dávám 3 hvezdy.

SammSamm
05.05.2022 5 z 5

V řadě 5. přečtená kniha od autorky. Zprvu jsem měla problém s New Yorkem,ale nakonec jsem si oblíbila jak Sophii (kterou známe už z Kodaně),ale také Bellu a její pekárnu,Todda a jeho "šťastný" pohled ma život bez závazků,ale především se mi líbilo,jak se autorka s těmi všemi vztahy popasovala a k tomu nás provedla uspěchaným světem Newyorčanů a mnohými jídly,dorty,chleby, vínem a pohodičkou za velkoměstem. Těším se na další knihy a doufám, že jich bude ještě hodně

JessieEx
02.05.2022 4 z 5

Pekárna byla poslední z Romantických útěků, co mi zbývala přečíst. A já se na ni neskutečně těšila a zároveň se obávala zklamání, takže jsem ji dlooouho odkládala.
Když už vyšel i Domek v Irsku, řekla jsem si: Jdu do toho a do Pekárny se s velkými očekáváními pustila.

Bohužel prvních sto stran mě hrozně zklamalo. Pět večerů po sobě jsem u knihy usnula. Začalo mi tam vadit vše pro Julii Caplin tak typické. Škrobené dialogy, klišé jedno vedle druhého, náznak milostného trojuhelníku nebo to, jak rychle tu vznikají přátelství a vše je hrozně sluníčkové. Zkrátka to zklamání bylo obrovské. Sophie ani Todd mi nesedli.

Nevím, co se stalo, že se to někde za 100. stranou úplně otočilo. Zamilovala jsem si to! New York, Hamptons, Sophii a Todda a neuvěřitelnou chemii mezi nimi...prostě vše bylo najednou skvělé! Ne klišé nezmizelo, ale přestalo mi vadit :) Miluju a nebýt toho k uzoufání nudného začátku, dala bych 5*

misickabl
01.05.2022 3 z 5

Kniha je prijemna oddechovka, cte se dobre a pokud potrebujete vypnout a o nicem nepřemýšlet, je to (jako asi cela tato serie Romantické uteky) idealni cetba. Dve hvězdičky dolu za az prilis preslazeny nepravdepodobny konec a za asi stomilionkrat opakující se slovo "dortík". Vim, ze je to jeden z ustrednich motivu knihy, ale kdyz to ctete po patnacte na jedne strance, dost rychle vam to zacne lezt krkem. A pokud jsem to z ceskeho prekladu dobre pochopila, mnohem vice by na tyto popisovane pochoutky sedelo slovo "muffin", ale to uz je drobnost. Na dlouhe deštivé večery dobry :)

Petra_V
01.05.2022 4 z 5

Příjemné romantické čtení, ideální letní oddechovka. Předvídatelný závěr na který se ale těšíte celou knihu, takže Vám vůbec nevadí. :)