Papírová princezna

Papírová princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343366/mid_papirova-princezna-ORr-343366.png 4 2033 479

Royalové / Royalovci série

Ella Harperová se v prvé řadě snaží přežít. Spolu se svou přelétavou matkou se celý život stěhovala od města k městu, bojovala o přežití a věřila, že se na ni jednoho dne usměje štěstí. Po smrti matky ale Ella zůstala samaDokud se neobjevil Callum Royal. Vytrhl Ellu z chudoby a odvezl ji do svého sídla, za pěti syny, kteří ji nenávidí. Bratři Royalové jsou jeden přitažlivější než druhý, ale nikdo ji nepřitahuje tak jako Reed Royal, jenž je však odhodlaný poslat ji zpátky do slumů, ze kterých vzešla. Reed o ni nestojí. Prohlašuje, že Ella mezi Royaly nepatří. Možná má pravdu. Bohatství a luxus. Intriky a lži. Nic podobného Ella ještě nepoznala, a jestli má v paláci Royalových přežít, bude se muset naučit, jak být jednou z nich a zůstat přitom sama sebou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Baronet

Paper Princess , 2016

MonaLisa42
14.04.2022 5 z 5

Prostě bomba!
Ani chvíli jsem se nenudila a hltala každou stránku. Royalové jsou úžasní a Ella jim dokáže dát pěkně zabrat. Na scénu ve klubu, kdy Val s Ellou tančí v kleci snad nikdy nezapomenu...
Nemůžu se dočkat druhého dílu. Moc děkuji!!!

Martina291086
05.04.2022 3 z 5

86 procent hodnocení... Upřímně? Nechápu. Ano, kniha je dobře a čtivě napsaná, ale děj je... Vlastně na to nemám ani příhodné slovo. Tenhle díl jsem měla s přestávkami přečtenou za dva dny, s dalšími díly uvidím. Pokud série udrží tohle tempo, je to opravdu jen literatura pro mládež, ale prosím 18+.

Erika017
26.03.2022 5 z 5

Tato série rozhodně stojí za přečtení, je velmi čtivě napsaná a prostě dokonalá. Ella je skvělá hlavní hrdinka a i přes to všechno co se jí stalo je pořád odhodlaná splnit si své sny a přání a nenechat se ostatními zviklat. A bratři Royalové jsou prostě úžasní. (V knize se objevují scény, které jsou až tak 15+)
Jinak doporučuji

Teri_P
13.02.2022 2 z 5

Připadala jsem si jakobych četla povídku nějaké netalentované, chtivé středoškolačky na Wattpad. Zajímal by mě originál, jestli vyznívá stejně pitomě jako překlad. Budu ráda, pokud někdo máte zkušenost, když mi napíšete své dojmy.
Nerozumím totiž těm pozitivním ohlasům tady, jestli tohle něco není, tak dobré.
Trilogii si musím přečíst celou, jako trest za to, že kupuju knihy v setech bez rozmyslu.

knihomolka27
07.02.2022 2 z 5

(SPOILER) Pořádný pekáč buchet a jalových řečí podruhé a naštěstí naposledy

Nedoporučuji tento komentář číst všem, kterým se kniha líbila. Je to na vlastní nebezpečí.

Můj opětovný návrat ke knize se nesl v duchu...Chci si odpočinout, vypnout, nechat se unášet. Bohužel ani to pro mě kniha nesplnuje...na to se bere až příliš seriozně, asi jako špatný akční filmy s Vinem Dieselem, na to je až příliš zvláštní, nereálná, nepromyšlená, a hlavně ....zvrácená. A přitom to ze začátku vypadalo docela slibně...hlavní hrdinka ok, umí se docela vtipně a výstižně pouštět do slovních bitek s rozmazlenými děcky, nadutými spolužáky a celkově je alespon v první polovině knihy, vlastně docela fajn hrdinkou se kterou se dokážete ztotožnit a fandíte jí...kdyby se to celou dobu týhlo v tomhle duchu a občas tam probleskla ta erotika, tak bych vlastně byla dost spokojená, i když by se nejednalo o nějaké bůh ví jak originální dílo....jenomže autorka se rozhodla ŠOKOVAT, nebo ona si to aspon myslela, že šokuje...to sice ano, ale ne úplně v tom dobrém slova smyslu. Ach jo. Z průměrně dobré knihy, se tak stala kniha, která je prostě ...tak jako divně oplzlá, nereálná a zbytek série dočtu jenom proto, abych zjistila, jestli to nebude ještě horší.

A proč, že jsem ke knize tak přísná? Copak nemám romantické srdíčko, čekající na svého prince na bílém koni? No,....bohužel samozřejmě mám, ale tahle kniha s romantikou nemá paradoxně vlastně nic moc společného....a pokud by měl mít můj ,,princ na bílém koni" podobu někoho jako je Reed, tak mě prosím radši hned odstřelte, at to mám za sebou.

A ted už ty důvody:
Postavy se chovají prostě....divně, špatně, nelogicky...
např: Reed častuje Ellu poznámkou Coura asi tak 50 x za knihu, ale když to řekne někdo jiný, tak by ho hned zmlátil do krve.
Ella a její kamarádka nejsou lesby, v tom případě nechápu proč se škádlí tím, že si šahají navzájem na poprsí.
Postavy by měli začít chodit do nějaké léčebny proti závislosti na sexu před svými blízkými
Reed si myslí, že Ella asi dělala práci striptérky ráda a dobrovolně, i přesto, že ona stokrát opakuje, že tak jenom přežívala...prostě mi nedává smysl, proč by jí jinak nabízel sex s ním, protože si myslel, že jí chybí její nezáviděhodná práce
Savannah Ellu varuje před Danielem, jelikož ví, že se jí chystá Daniel znásilnit, když je ale na stejné párty, kde se k tomu schyluje...tak kvůli malicherné poznámce Ell si to rozmyslí a Danielovi jí klidně nechá na pospas...a nakonec je to Ella kdo se jí omlouvá..COŽE
V knize mají dvojčata jednu přítelkyni, kterou si navzájem střídají v posteli...já teda nevím jak ostatní, ale já bych pukla vzteky, kdyby moje dvojče spalo s mým přítelem, a on by o to ani neměl ani tušení...takhle si teda dvojčecí výhody nepředstavuju. V normálním světě za dvojče zaskočíte v písemce nebo tak...
Callum jde vyzvednout svou chráněnku z bordelu, ale ještě než se to stane po ní chce, aby mu zatančila na klíně?

On celý ten vztah mezi Reedem a Ell je prostě strašlivý...ona poslouchá jenom to co jí říká její přirození, není tu žádné budování ani emoce...Reed je prostě strašný chlap, samozřejmě musí být naprosto dokonalý, musí ho mít velkýho, prochází mi to, že se chová jako nějakej psychopat, kterej by všechny zavíral ve sklepě, má pověst velkýho děvkaře, ale ve skutečnosti chodí s jednou holkou za dva roky, taky se pere...a vždycky vyhraje...je na něm vlastně něco nedokonalýho? A to je právě ten problém, ve výsledku působí Reed jako ten nejplastovější Ken na světě a jeho ,, charisma" drsnáka nebo alkoholika mu v tom nepomůže...mě, ale nepřišel sexy ani trochu...kluk, který se otočí, když vám někdo dělá nemravné návrhy, který vás vysadí večer na neosvětlené ulici, kde to neznáte.....a nechá vás jít x kilometrů samotnou kvůli svému maxi egu...to nedělá drsnák, ale debil...v jednu chvíli jsem si přála, aby ta knížka byla drama a Ellu sebral nějaký opilý kamionák, který si za ní bude žádat výkupné a Reed se za to co udělal bude muset zodpovídat a konečně bude muset žít s nějakou vinou...fracek jeden rozmazlenej. Mimochodem většina těch postav jsou rozmazlený fracci, co se nezmůžou na nic jinýho než pít, někomu se posmívat, zesměšnovat naivní holky, nebo si poměřovat ega velikosti nafukovacího balonu.

Vztahy velká hrůza. Nejdřív je to nenávist na život a na smrt a potom bez ní nemohou žít. Jen protože se jednou koukli na film, od jí dělal nemravné, oplzlé návrhy a minutu si zaplakali nad ztrátou matek...aha, tomu se říká opravdu silný vztah. Jediné co jim všem šlo dobře, bylo to ...někomu zakazovat,aby s někým šel do postele a o ještě z těch nejnudnějších důvodů-....,,Jsem strašně zlej, a ty si zasloužíš někoho lepšího.", a nebo naopak to celé je o tom, že se sourozenci neustále baví o tom s kým by spát měli...,, Můj brácha je dneska strašně rozpálenej, protože si s ním nespala." Jako nevím, ale neumím si představit, že by to v rodině bylo až takhle sdílné, a všichni se bavili o sexu jako o tom co bude večer k večeři. Nejvtipnější bylo jak si všichni v této knize mysleli, že se sexem všechno vyřeší.... Nech mojí rodinu na pokoji, vyspím se s tebou, ....představuju si někoho jinýho, ale...vyspím se s tebou, ....můj brácha ti chce promluvit do duše, a říct ti jaká seš štětka, takže...se s tebou vyspí. Nedivím se, že je ta rodina tak dysfunkční, když tu všichni řeší jenom sex. Každopádně ještě větším překvapením je, že většina mužského osaznestva nemá filcky...

A ten konec byl spíš vtipný než smutný...,, zpáteční lístek nechci, už se sem nikdy nevrátím." To určitě za tejden seš určitě s prosíkem zpátky ....jak osudové.

buffy5235
19.01.2022 2 z 5

(SPOILER) Kniha je čtivá, ale určitě ne pro mě. Nesnáším když se v knize objevuje takové téma, v němž kluk je vždy na holku zlý a ubližuje a pak říká že ji miluje. Ale když to pominu, nebylo to tak špatné na odpočinek.

Mesačnica
15.12.2021 1 z 5

(SPOILER) Moje pocity z prečítania sú rozpačité. Určite by som odporúčací vek zvýšila, nepáči sa mi predstava, že toto čítajú sedemnásťročné dievčatá. Sama mám už skoro dvakrát toľko, ale bola som trochu zhrozená z vyjadrovania postáv. Osobne byť Ellou, tak zhrabnem prachy a vypadnem odtiaľ, nech sa mi Reed páči akokoľvek, ale keď sa nespráva ku mne s rešpektom, nech mi ide z cesty. To jednoducho vypovedá o postave, že nemá dostatok sebaúcty, keď sa nechá takto urážať. Sama seba sa pýtam, čo bola pre Ellu väčšia motivácia, či tie prachy (prvotne asi hej) alebo vyrysovaný Reed, aby zostala v sídle Royalovcov. Autorke (autorkám) nemožno uprieť pútavý štýl písania, no neviem, či mi čítanie pokračovania za to stojí. Myslím, že ten vek odporúčania by sa mal zvýšiť, v tomto veku som bola podľa tohto románu až primitívne nevinná (ešte aj pár rokov potom), no myslím, že som tomu rada a o nič som neprišla. Veková hranica sexuálnych skúseností sa u mladistvých pravidelne znižuje, no aj tak, dávať toto čítať sedemnástkam, len preto, že aj hlavná postava v románe má sedemnásť, mi príde dosť od veci. Príde mi to skazenejšie, ako keď ja som si čítala v 15-tich romány od S. Brown, J. Garwood a tam sex bol explicitne vyjadrený...

anna7852
31.10.2021 5 z 5

Konečně jsem se dočkala knihy a pustila se do toho a jako paaani

Dean_Sami
11.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Miluji tuto knížku, není nic lepšího ️. Krásná dívka tančící u týče svému budoucímu opatrovníkovi? Dáme a pánové slyšíte dobře, přesto toto se dozvíte už na zhruba 15 straně. V příběhu najdeme hodně vulgarity, zvratů a překvapení, ale také romantiky. Kdyby Bůh měl stvořit jenom pár nádherných mužů rozhodně by všechny místa obsadili Royalovi. Milostná linka mezi Ellou a Reedem je krásná, pomalá a uvěřitelná, jak by se ti to dva nemohli do sebe zamilovat? Autorky, krásně dokážou vtáhnout do knihy a díky jejich popisu si vše dokážete krásně představit. Moc děkuju, že tyto knihy vznikly, patří mezi mé neoblíbenější

nikca3976
25.08.2021 5 z 5

Jednoznačně nejlepší díl série.Na scénu přichází Ella,kterou Callum Royal vytáhl z chudoby,jelikož se stal jejím opatrovnikem,a přivedl do svého sídla z čehož jeho synové nebyli dvakrát nadšeni a byli odhodláni jí dělat peklo na zemi a ze začátku ji nenáviděli.Vzhledem k její minulosti si mysleli,že jejich otce využívá kvůli penězům a sexu (fuj). Chemie mezi Ellou a Reedem byla znát hned od začátku.Ze začátku mi to strašně připomínalo sérii Elitní klub králů (taková light verze ) .Hlavně ten počáteční trojúhelník Ella,Easton,Reed mi to hodně připomněl.Ella byla úžasná hrdinka-silná,charismatická,milující.Nebála se postavit bratrům Royalovým a pro ty,které miluje by snesla modré z nebe.I přesto čím si prošla to nebyla žádná fňukna a dokázala se se vším porvat.Reed- tajemný,žárlivý majetnický,sexy rváč,který “vládne” akademii Astor Park.Každá by ho chtěla získat pro sebe,ale jenom Ella si ho dokázala omotat kolem prstu.Ti dva se ze začátku strašně nesnášeli,ale postupem času si vytvořili pouto.Bohužel Reed měl až moc temná tajemství a proto se na konci stalo něco co mě strašně naštvalo a šokovalo.Narozdíl od dalších dílů,byl tenhle psán jen z pohledu Elly,což byla celkem škoda,protože by mě zajímalo,jak ten vývoj událostí bral Reed.

badliar_id
21.08.2021 3 z 5

"You want me to say it?" he whispers. "Fine, I'll say it. I want you. I fucking want you."

"Reed Royal has broken me. I've fallen from the sky and I'm not sure I can get up. Not this time."

***

Papírovou princeznu jsem už jednou rozečetla, ale někde nastala chyba a já ji jaksi nedočetla.
Každopádně jsem teď viděla dost příspěvků na tuhle Royals sérii, takže jsem se ke knize zase vrátila. Kniha je extrémně čtivá, takže to budete mít brzy přečtené. Jen tedy, na mě byl ten začátek dost zdlouhavý. Ale pak už se to rozjelo a já nedokázala od knihy odtrhnout oči.
Je to dost předvídatelné a klišé, teď se budu zase opakovat, ale já tyhle tipy knih miluju :D..
Ella se občas chovala mimo, ale jinak se mi na ní líbilo, že si nic nenechala líbit. Reed se od začátku choval jako kretén, ale kdo by nezbožňoval sexy kretény? Odpověď všichni známe.
Easton je boží (až na ty jeho úchylné scény na začátku). Miluju jak se k Elle chová a mimoděk jí vlepí pusu na čelo nebo tvář, prostě hezůů..
Ella a Reed. Ta chemie mezi nimi je šílená. Jiskry lítaly pokaždé, co se objevili sami v místnosti. Ke konci byli oba hrozně hezůů, takže mi bylo jasný, že se něco posere a měla jsem pravdu :D..
A btw Val je super a docela jsem si oblíbila i Savannu..
Ten konec? Kdybych u sebe neměla druhý díl, asi bych zešílela nevědomostí co bude dál.
Knihu doporučuju pro 17+ - jsou zde sexuální scény, sexuální obtěžování, alkohol, drogy a násilí.
3.5/5 *

Ivet_V
13.08.2021 5 z 5

Tuto sérii jsem si chtěla přečíst už dlouho, ale dostala jsem se k ní až teď. Bylo to neskutečně čtivé a vtipné. Ellu jsem si oblíbila okamžitě a Royalové byli taky hrozně skvělí. Baví mě rozplétat tajemství celé té rodiny. Hned se vrhnu na další díl.

masavole
05.08.2021 3 z 5

Když jsem si knihu půjčovala myslela jsem, že to bude fantasy...Proto mě naprosto překvapilo to, že čtu obyčejnou teen romance o boháčích a hlavní hrdince, která musela dělala striptérku, aby si vydělala na živobytí. Tato kniha byla naprostý odpad bez děje, ale i tak jsem ji přečetla za dva dny. Asi to nebylo tak špatné.

ydnac
01.08.2021 3 z 5

Hodně jsem na tuto knihu narážela v recenzích a tak mě začala zajímat.
Ella Harperová to ve svém dosavadním životě neměla jednoduché, přijít o maminku a muset se o sebe v sedmnácti postarat by asi dokázal málokdo.
Libilo se mi, že se nevzdala, dál bylo jejím cílem odmaturovat a ne se někde poflakovat a rozhodně se nebála vzít jakoukoli práci.
Nečekaně se dostala do rodiny miliardáře a najednou měla kolem sebe luxus, plno šatů, dostatek jídla. Na to není dozajista problém si zvyknout, horší bylo soužití se syny jejího nového opatrovníka.
Nelíbilo se mi jak arogantně, povýšeně a nechutně se k Elle ze začátku chovali a přišlo mi divné, když o ní prohlašovali, že je coura, zlatokopka i hůř, že sice byla naštvaná, ale v duchu přemýšlela jak jsou všichni krásní, úžasní, svalnatí a sexy. Pochybuju, že by se nějaké dívce takové jednání líbilo...
Nemůžu však knize upřít její velkou čtivost a vlastně mě i zajímá jak to bude pokračovat, něco se mi prostě líbilo a něco ne takže třeba zas někdy....

ivetapl
29.07.2021 5 z 5

No sakra!
Ten konec?!

Strašně moc lidí mi psalo, že to je úžasná série. Že se mi bude líbit.
A já jsem nadšená!! Ale sakra! Hodne v tom vidím něco z knihy od Mony Kasten Zachraň mě a od Amo Jones Elitní klub králů... A ta kombinace je naprosto dokonalá!!

Ell byla sakra silná. Já bych se složila už jen z jejich pohledů. Být sama s tolika...badboy?! ( Ale co si budeme, každá holka chtěla někoho jako Reed nebo vlastně kteréhokoliv z jejich rodinky )
Reed mě štval, ale jeho postava je skvělá. Ono snad každého v té knize zbožňuji, krom Brooke. (která mě přímo nas*ala a zfackovala bych ji)
Jsem strašně zvědavá, jak to bude pokračovat. Protože tohle?! Kdo sakra nechá takový konec. Napadá mě jen Amo.

Každopádně kdo má rád střední školu, badboye, hromadu peněz, jiskření, které cítíte v celém těle, tak do toho!!
Jsem strašně ráda, že jsem si ty knihy koupila! Přestože mám za sebou teprve první díl vím, že tohle je přesně něco, co miluji!!

Barbara182
18.07.2021 4 z 5

Bůhvíproč jsem si myslela, že jde o další dystopii se společenskými kastami :-) Knihu mi doporučila kamarádka a byla jsem docela mile překvapená, že jde o příběh z našeho skutečného světa, jen z prostředí zazobaných snobů :-) Četlo se to dobře, a i když byl děj předvídatelný, nechybělo sem tam i trochu napětí a humoru :-) Sice jsem si myslela, že bude každý díl o jednom z bratrů, a nakonec to skončilo bez happy endu a hodně otevřeně, ale aspoň je o důvod víc, proč se pustit do dalšího dílu :-)

kalinka99
14.07.2021 5 z 5

Knihu jsem měla už dlouho dobu doma a až teď jsem ji vzala do ruky. No, proč jsem to neudělala dřív? Příběh je naprosto strhující. Hltala jsem každou stránku, co se bude dít. Hned pokračuji druhým dílem.

Laf
03.07.2021 5 z 5

Pecka. Kniha mne hned vtáhla a s napětím jsem vždy čekala, co bude na další stránce, takže jsem knihu přečetla bezmála jedním dechem. Jsem zvědavá na pokračování, když v této zůstal takový otevřený konec. Rozhodně můžu doporučit :)

moudivlacek
28.06.2021 5 z 5

Oh! Zde zanechám asi své srdéčko. I když nejsem nejmladší, ráda si přečtu příběh o moderní Popelce. Ella rozhodně není někdo, kdo má iluzi, kdo je a jak na okolí působí, ale ani není bojsa, která se zalekne někoho jen proto, že jí chce ukázat svou moc a postavení. Rozhodně nepadne na zadek před bohatstvím jen proto, že se jí změnil život. Pořád počítá se svou budoucností. A aby to nebylo tak snadné, nemusí bojovat jen s okolím, ale i s novými "nevlastními bratry", se spolužáky a mnoha dalšími.
Vtipné, ale i smutné líčení života bohatých "chudých" Royalů a Elly. Otázkou je, kdo je vlastně bohatý a kdo ten chudý.
Moc se těším na další díl.

Fortuna7
27.06.2021 5 z 5

Skvělá kniha, která mě okamžitě vtáhla do děje a nepustila. Oblíbila jsem si hlavní hrdinku, protože jednala logicky a nebyla to žádná ufňukaná princeznička. A u styl psaní obou autorek se nedá nic dodat. Pecka!!! Jsem ráda, že jsem se do knihy pustila a těším se na další díly!
Doporučuji