Papírová města

Papírová města

V Paper Towns se vám dostane příběhu o dospívání. Margo už se dávno s Quentinem nebaví a přátelí se s jinými, a na škole je považována za legendu. Může za to zejména její nespoutanost a časté dobrodružné několikadenní výpravy, kdy její rodiče šílí strachy i vzteky. Jednoho dne však Margo nečekaně zaklepe na Quentinovo okno a uprostřed noci ho vtáhne do jednoho z margovského dobrodružství. Druhý den se Margo neukáže ve škole, pak ani další. A Quentin zjistí, že pro něj zanechala vodítko, jak ji najít… Quentin začne pátrat a čím víc se noří do záhadného zmizení, tím méně si je jistý, kým vlastně Margo byla a jestli ji vůbec znal. Co vlastně chce on sám? A co jsou papírová města, na která Quentin ve spojitosti s Margo neustále naráží? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/205749/papirova-mesta-H5c-205749.jpg 3.72432

Paper towns (2008)

Vydáno:, Knižní klub

NalinnMane

Nejspíš první a poslední kniha co jsem od Johna Greena přečetla. Nevím proč je tato kniha tolik oblíbená a proč mě to nezaujalo. Jediný co si myslím, že je příčinou je, že je to asi spíš tak pro 17-18 tileté lidi a mě to přišlo příšerně nudné a utahané i přesto, že začátek vypdala docela nadějně.

pedroK

Zajímavě napsané, dobrá kniha, poutavá. Nicméně nebyl to takový trhák jako třeba Hvězdy nám nepřály.

misaa.p

Příběh mě upoutal, vtáhl do děje.. Ovšem konec... nevím moc, co si o tom myslet. Čekala jsem wow efekt, který se bohužel nedostavil. Chystám se shlédnout film, tak uvidíme, zda to bude stejně tak. Jinak příběh napínavý.

Teniskaha

Místama dost těžká nuda. Margo Rothová Spielgmanová mě fakt iritovalo-proč nemohla být only Margo? Jako by byla něco extra. Málo uvěřitelné. Postavy maj až moc chytré kecy na svůj věk takovým tím pro mě nesympatickým způsobem. A to že byka v cirkusu a je legenda...to je moc i na mě. Ke konci mi přišla jako pořádná kráva pitomá. Nejvíc se mi líbil Krvavý Ben, pivní meč a Jo!-proste ten mejdan a cesta v autě. Plus Benovy kecy o koulich. Jediný věci co, se mi líbily byly ty vtipné perličky. To byla pecka. Líbilo se mi to strašně. Ale to popisování, co Quentin zrovna jedl a neustálé opakování, že čte "Píseň o mně" mě štvalo a srazilo dojem. Působí to na mě zkrátka neopravdově.

vandalindakova

Nestává se mi často, že bych nějakou knihu nedočetla. Tahle k tomu ale spěje. Mám ji rozečtenou a pořád ji odsouvám jinými knihami. Není to moje první Greenovka, ale asi jsem mezi nimi měla moc velkou pauzu. Už to zdaleka není ono. Kdo ví, možná jí někdy dolouskám.

Romžiry

Kniha je čtivá, pěkná.

Petula009

Moje první knížka od Greena a i přes relativní jednoduchost příběhu se mi líbila - jak styl psaní, tak postavy a i eskalace

IsobelleFarbs

Se stylem psaní Johna Greena se nějak nedokážu ztotožnit. Ale tato knížka se mi oproti Hvězdám a Hledání Aljašky doopravdy líbila. Neříkám, že je nějak dokonalá, ale postavy mi byly celkem sympatické a i děj mi celkem ubíhal. Nejobtížnější bylo prokousat se prostřední částí, ale i to jsem zvládla, takže knížku hodnotím oproti jiným greenovkám celkem kladně. Pro mě rozhodně nejlepší jeho kniha.

Světnadhlavou

Knížka pěkná, hezky se četla, napínavá. Film se mi tolik nelíbil.

Karol453

Na to že na knížku jsou takové ohlasy mě zklamala. Nápad to byl hezký ale je to takové nevýživné.

Kiwigirl

Asi moje nejoblíbenější knížka od Johna Greena.
Děj mi přišel zajímavý a postavy byly moc sympatické.
Doporučuji!

amelie.m

Nestává se mi často, abych nedočetla knihu.. Za mě prudká nuda.....

Mikky01

Velmi jsem si oblíbil knihu od Johna Greena. Celý příběh je propletený metaforami a narážkami, které jsou ozvláštněny Greenovým typickým humorem. Kniha Vás rozhodně nenechá chladnými - v jednu chvíli jste "napnutí jako špagát" a skoro nedýcháte a o pár stránek dál se smějete "na celé kolo".

surynas

John Green, je mi líto že mě jeho knihy minuly. Četla jsem Hvězdy nám nepřály, a podle toho jak o tom všichni mluvili jsem čekala hit, ale nestalo se. Prostě se nedokážu ztotožnit s jeho stylem psaní. Ale každý máme rád něco jiného.

MadamC

Tato kniha mě velmi nadchla. Když jsem ji četla, tak jsem se s ní úplně ztotožnila. Velmi mne bavila.

sola_lupa

Co sem napsat? Snad jen to, že v každém z nás je kus Margo a Quentina. Pouze v někom víc a někom míň.

wiix

Myslím, že čím viac čítam Greena, tým mám viac pocit, že jeho príbehy nie sú zas také variabilné, často mi splývajú postavy, ktoré už nie sú ničím zvláštne a príbehy, ktoré sú čoraz menej uveriteľné a zaujímavé. Škoda.

violet1313

Dvě hvězdy jsem dala za postavy. A za to, co z nich sem tam vypadlo. Protože občas, to někde v hloubi mojí mysli dávalo smysl. Ale jen občas.
Sám o sobě myšlenka holky, která uteče a bláznivě zamilovaný kluk ji jde hledat není špatná. Ale nezdála se mi dotažená do konce. Nebyla jsem tak nadšená.
Margo mi příliš připomínala chabou verzi Aljašky z Hledá se Aljaška.
Rozhodně to bylo fajn oddychové čtení, ale nic k čemu bych se chtěla vracet.

AdamMašek

Super knížka

Edith_17

Bylo to takové zvláštní, Q byl super, ale Margo se podle mě chovala divně, připadalo mi, že to ještě nemá moc uspořádané, jako co se týče toho, co v životě chce, jaká je její životní cesta a tak. Možná právě proto pořád utíkala a chtěla být sama. Závěr knihy mě dost překvapil.

Nicol13

Tak jo... tohle se mi zvláštním způsobem líbilo.
Podobně jako ve Hvězdách tu byly chytré citáty z knih a tak podobně, ale sem se to hodilo.
Margo mě fascinovala. Zaujala mě svým přemýšlením, ale ke konci mě trošku zklamala. Nebo možná mi jí bylo líto a Q taky...

Za mě dobrý.

essterkaa

Upřímně mě knížka dost zklamala. Děj mně přišel strašně zdlouhavý, klidně by to mohlo být kratší..

IgorGebiza

oddychova kniha na jedno posedenie...

notsohappyanny

Asi nejlepší Greenovka co mám doma. Přečtená jak v originále a v překladu a musím říct, že se v obou případech četla rychle a hezky. Ostatní Greenoviny co máme doma se mi moc nelíbily, zejména Příliš mnoho kateřin.Filmové zpracování se (mně) sympatickou Carou, bylo pěkné a sem tam se knihy drželo. 4/5

PinkAlicorn

Moje oblíbená Greenovka! Nemá cenu zase vypisovat, jak je vtipná, ale zároveň k zamyšlení, protože se to dá říct o všech Johnových knihách. Margo jsem narozdíl od Aljašky měla hrozně ráda, největší zlatíčko byl ale Ben.
Na druhou stranu byl film Papírová města skoro jediným filmem, který se mi líbil víc než knížka. Sice se tak úplně nedržel knižní předlohy, kterou jsem četla před shlédnutím filmu, ale závěr byl lepší. Byla jsem ráda, že s sebou vzal Radar Angelu na ten road trip, protože v knížce mi jí bylo líto. Taky bylo fajn, že Q ten večírek ve filmu stihl. No nevadí, knížka byla taky super!
Ať žijí černí santové!

andrea1970

Je pravda, že děj nebyl nic moc světoborného, rozhodně by se tam toho dalo nacpat víc. Ale jako oddechovka mi tohle přišlo naprosto v pořádku. Kniha mě i přes všechna svá negativa celkem bavila. Quentin je prostě kluk, který se z usazeného trouby mění na dobrodružného detektiva. Kniha byla celkem vtipná, občas jsem se u ní i dost pobavila. Trošku mě však zklamal konec knihy, ale co jsem vlastně čekala? Že všechno dopadne happyendem a Q a Margo spolu stráví zbytek života a budou mít spolu kopu dětí? Tak to chodí jen v pohádkách...

JessieKKI

Dle mého je tato kniha detektivka pro teenagery. Pro ty, kteří prostě ještě neznají normální solidní detektivku. Je to takový slabý odvar. Taky je tam ale romantika, což oceňuji, ale i přesto nic moc. Dalo by se možná říct že je tam od každého trochu, jen není nic pořádně. Každopádně oceňuji pohled na postavu a její vývoj během knihy a myslím, že místy může být i celkem poučný. Celkově kniha působila jako oddychovka, takže nakonec proč ne. Nic velkého od toho ale nečekejte.
Co se filmu týče, za mně je to propadák. Kniha se dočíst jakž takž dala (a to i celkem rychle), ale film? NE! V polovině jsem ho musela vypnout, aby mi nepokazil dojem z knihy. Asi je to divné, ale na mně to takhle působilo

Niannie

Možná moc zdlouhavě popisované...stačilo by 200 stránek, ale i tak když člověk dočítá poslední stránky, čte je pomalu, s lehkostí a užívá si každou větu..protože ví, že je to konec celého příběhu. Čekala jsem jiný konec, takže mě byla Quentina docela líto. Dalo by se uvažovat o napsání 2. dílu :D

zuzik.simi

Dojemná, vtipná a donutí vás přemýšlet nad věcmi, se kterými se Q potýká - ať už je to konec střední nebo Margo. Asi mě teď tady všichni ukamenujete, ale promiňte mi Hvězdy, na vrcholku nejste... Papírová město jsou moje nejoblíbenější ''Greenovka'', stojí za to si jí přečíst.

-el

Od tohoto autora jsem četla dvě knihy. Tou první byla pod názvem Hvězdy nám nepřály... úžasná a přečtená za jeden jediný den. Proto jsem si pořídila i další knihu Papírová města... Možná jsem měla velké očekávání, ale obsah zklamal a ani jsem knihu nedokázala dočíst do konce.