Papírová labuť

Papírová labuť https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344974/bmid_papirova-labut-caF-344974.jpg 4 535 170

Vytvoření návyku prý trvá 21 dní. Je to lež. 21 jedna dní se držela. Ale ve dvaadvacátý den by dala cokoli, aby se mohla vrhnout do sladké náruči smrti. Protože dvaadvacátý den si uvědomí, že cenou za její únik bude jistá smrt jednoho ze dvou mužů, které miluje. Papírová labuť je strhujícím příběhem o vášni, ztrátě a vykoupení, temnou, avšak dojemnou romancí plnou intrik, kuráže a napětí. Vzhledem k násilnému obsahu, sexu a vulgarismům je román určen vyzrálým čtenářům. Téma není pro slabší povahy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Paper Swan , 2015

lucie.dc
01.12.2021 4 z 5

Popisek je zhavy, ale pribeh nakonec az tak nepali.

Prekvapujici zvraty.

Pribeh chytil a nepustil, dala jsem na jeden zatah a nez je vecer, uz je konec.

Spoiler: ufiknuty kousek prstu odpustila fakt rychle

dooky
22.11.2021 5 z 5

Nebylo tam nic tak hrozně otřesného, jak se píše v anotaci. Ve finále je to klasická romance z mafiánského prostředí, ale hezky napsaná a s mnoha otazníky, které se rozkrývají postupně. Já si knihu užila.

Venny345
22.11.2021 3 z 5

Já jsem se tedy psychicky připravila na thriller nejvyššího kalibru, který mi nedá spát. Ten jsem svým způsobem dostala. Kniha tahala za nitky mojí zvědavosti, která mě nutila číst dál, až jsem se dostala do poměrně nečekaného konce, který mi do knihy vůbec neseděl.
Takže půl na půl.

Shaxx
08.11.2021 3 z 5

Upřímně jsem čekala něco ÚPLNĚ jiného :D Rozhodně ne romanci ve stylu mexické telenovely... A já na ty romantické knížky moc nejsem, ale celkově to bylo dobré - čtivě napsané, hlavní hrdinka byla fajn, Damian se sice někdy choval jak úplný vydlabaný alfasamec, ale budiž..

Radka1727
05.11.2021 3 z 5

Vzhledem k anotaci jsem přečtení dlouho odkládala, ale nepřišlo mi, že by tam bylo moc násilného obsahu, sexu a vulgarismů ....... Je fakt, že jsem od toho čekala něco úplně jiného ve stylu "Stockholmského syndromu". Takhle mi to přišlo, že se autorka nemohla rozhodnout, jestli to bude krimi, thriller, nebo romantika. Takže neurazí, nenadchne.

evineckY
18.10.2021 5 z 5

Ke každé knize musím přistupovat bez očekávání ,bez čtení anotace a tak jsem nevěděla, do čeho jdu. Sice jsem byla překvapená, protože jsem si představovala úplně něco jiného. Kniha se mi líbila - až na to přehnané drama na konci, které už bylo moc zbytečné.

Protože když milujeme, ukrýváme lásku v srdci a můžeme se k ní obrátit i
ve chvílích, kdy je nám nejhůř. Čím více milujeme, tím jasněji září. A přestože
MaMaLu už dlouho nebyla mezi živými, stále tam byla s ním, v jeho smutných,
osamocených chvílích.
Je to pravda, pomyslel si.
Láska neumírá.

Co jsme my dva? ptal se Damian na té samé pláži.
Tady, v našem malém ráji, se Sierrou spící vedle nás, jsem na to konečně přišla.
Jsme písek a skála, voda a obloha, kotvy lodí a plachty ve větru. Jsme cesta
na místo, které se mění pokaždé, když sníme, padáme, skáčeme nebo pláčeme.
Jsme hvězdy, které zdaleka nejsou dokonalé, ale přesto nepřestávají zářit a třpytit
se. Pořád budeme o něco usilovat, něco chtít, stále budeme mít víc otázek než
odpovědí, ale občas zažijeme chvíle jako je tahle, chvíle plné zázraků a
spokojenosti, kdy duše zalétnou až k Bohu a jednoduše ztratí dech.

pavlinececcka
17.10.2021 5 z 5

Nevěděla jsem co od této knížky čekat. Podle komentářů jsem byla nerozhodná, jestli se do ni pustit nebo ne, ale příběh se mi moc líbil a jsem ráda že ji můžu mít ve své knihovně. Doporučuji !!!

Gibis
27.09.2021 2 z 5

Přišlo mi, jako by se autorka nemohla rozhodnout, jestli z toho bude červená knihovna, erotický román nebo mafiánský thriller. Nakonec z toho byl mix všeho a osudy hrdinů ve mě bohužel nezanechaly žádné emoce.

martiline
06.06.2021 3 z 5

Šla jsem do knihy dle procenta hodnocení ... nevěděla jsem, jaký je to žánr, zda detektivka, drama ... ale červená knihovna mne nenapadla ani náhodou ...
Jako ... že by mne kniha uchvátila, to ne, ale dočetla jsem ji.
Nenadchne, neurazí.

Aghatte
09.04.2021 odpad!

Děsný paskvil....
Škoda času. Máte-li jakoukoliv jinou knihu, určitě bude lepší než toto šílené dílko nějakého psychopata a úchyla.

tiajackey666
15.02.2021 odpad!

pre mňa asi jedna z najhorších kníh, ktoré som kedy čítala.. zlátanina, doslova utrpenie až do konca a som rada že už je koniec... začiatok sa mi naozaj pozdával, ale potom.. absolútne čudné scény, veľmi nepravdepodobné plottwisty.. .ehm.. asi by sa patrilo nechať si upokojiť myseľ, kým som začala písať tento komentár ale tejto knihe už naozaj nechcem venovať ani jednu myšlienku

Blueberry.hd
17.01.2021 3 z 5

Láska neumírá - Je to pravda. Nikdy jsem Tě nepřestala milovat od chvíle, kdy jsem byla malá holka..
Když poslouchám své srdce, vždycky mě vede zpátky k Tobě

Řekni mi, že je to pravda. Řekni mi, že to bude navždycky.
Ty a já

adela_02
13.01.2021 2 z 5

Knihu jsem přečetla jednou a to mi stačilo. Nebavil mě děj a postavy mi nepadly do oka.

Saskiova11
26.11.2020 5 z 5

Zo začiatku som nevedela, čo od knižky čakať. Druhá polovica knihy bola úplny opak. Celkový dojem super.

katasokolov
27.09.2020 5 z 5

Papírová labuť je nádherná kniha!! Vášeň, ztráta, vykoupení, temná romance, intriky a napětí, až mě mrazilo. Hodně silné téma - mimo jiné - co se všechno dá odpustit osobě/osobám, které na světě milujete nejvíc ...

sporran
28.08.2020 1 z 5

Už v půlce jsem si říkala, o čem ještě může autor psát... A ono to bylo o tom, co se stane, když se v pohádce koná svatba, co je potom....
Zápletka dost přitažená za vlasy, místy několik stran takových, jak si představuji červenou knihovnu nebo Harlekýnky (naprosto zbytečně). On neodolatelný, mužný, milující jednu ženu. Ona bohatá, která se změnila v popelku... No, dočetla jsem, ale s obtížemi.

Gabriela143
09.08.2020 5 z 5

Kniha sa číta dobre. Veľmi pekný príbeh. Páči sa mi vývoj hlavných hrdinov.Autorka si mohla odpustiť zápletku s Victorom a nehodil sa mi tam ani spôsob, akým boli opísané milostné pasáže. Aj napriek tomu dávam plný počet.

Markét0138
01.08.2020 odpad!

Byla jsem nabaitěná; to je asi nejpřesnější vyjádření pocitu, který jsem při čtení knihy měla. Anotace byla bait, čili návnada, po které jsem skočila až moc rychle, protože jsem si díky ní myslela, že si přečtu zajímavý thriller, možná mírně romantický thriller. Že hlavní hrdinku čeká únos, mučení, dost možná znásilnění, a pak zafunguje Stockholmský syndrom a ona začne mít dojem, že se do něj zamilovala, a dojde na nějaký dobrovolný sex - ale přes to vše to dopadne pro ni dobře v tom, že se dostane pryč a únosce skončí mrtvý nebo ve vězení. To by byla kniha, která by mě bavila. Ale... tak to vůbec nebylo. K únosu dojde, k nějakému mučení taky, ale brzy se ukáže, že hlavní hrdinku a jejího únosce pojí společná minulost, která s sebou nese křivdy a určitá nedorozumění. To vyjde najevo velmi brzy (což je asi dobře, protože bylo tak okaté, že už se setkali, že mi to bylo jasné po první kapitole), dojde na vyprávění z minulosti, pročištění atmosféry mezi těmi dvěma... A ti dva jsou k sobě velmi silně přitahováni, a až nereálně rychle se do sebe zamilují. Napínavý začátek se přelévá v erotickou romanci, jejíž budování nedává moc smysl (ten Stockholmský syndrom tam přece jen vidím) a děje se uspěchaně, některé pasáže jsou zbytečné dlouhé, některé věci, o kterých by bylo fajn toho napsat víc, byly osekané. Dělalo mi čím dál větší problém se do děje dostat - a nakonec jsem skončila někde okolo tří čtvrtin knihy.

beruzzka
31.07.2020 4 z 5

Libila se mi prvni polovina, ale od chvile, kdy se dostane z ostrova to slo dolu, jakoby vlastne uzasne tema, ctivou zapletku nekdo vzal a prepsal... uplny konec nebyl asi taaak zly, ale neco tomu chybelo, nebo to mozna bylo priliz dotazene, uzavrene.. nehodnotim uplne zle, rozhodne se kniha dobre cetla, ale cekala jsem vic

orinka3
03.06.2020 1 z 5

Tak do odpadu to nehodím, protože jsem to nebyla schopna dočíst. Je možné, že se na dalších stránkách stane zázrak a kniha se dostane o level výš. Pro mě to byla jen nuda bez překvapení. Zdá se mi, jako by to psala nějaká adolescentka, která si pod vlivem amerických filmů přesně takhle představuje drsné nebezpečí, a k reálnému životu zatím ani nepřičichla.