Papírová labuť

Papírová labuť https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344974/bmid_papirova-labut-caF-344974.jpg 4 535 171

Vytvoření návyku prý trvá 21 dní. Je to lež. 21 jedna dní se držela. Ale ve dvaadvacátý den by dala cokoli, aby se mohla vrhnout do sladké náruči smrti. Protože dvaadvacátý den si uvědomí, že cenou za její únik bude jistá smrt jednoho ze dvou mužů, které miluje. Papírová labuť je strhujícím příběhem o vášni, ztrátě a vykoupení, temnou, avšak dojemnou romancí plnou intrik, kuráže a napětí. Vzhledem k násilnému obsahu, sexu a vulgarismům je román určen vyzrálým čtenářům. Téma není pro slabší povahy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Paper Swan , 2015

orinka3
03.06.2020 1 z 5

Tak do odpadu to nehodím, protože jsem to nebyla schopna dočíst. Je možné, že se na dalších stránkách stane zázrak a kniha se dostane o level výš. Pro mě to byla jen nuda bez překvapení. Zdá se mi, jako by to psala nějaká adolescentka, která si pod vlivem amerických filmů přesně takhle představuje drsné nebezpečí, a k reálnému životu zatím ani nepřičichla.

cukrovka
17.05.2020 5 z 5

Zajímavý a čtivý příběh plný napětí a emocí. Vyprávění z pohledu obou hlavních postav bylo super, protože to dává možnost nahlédnout do jejich myšlení a motivací. Příběh je rozhodně víc romantický než drsný. A i když jsem tušila jak se děj bude odvíjet, přesto mě příběh pohltil.

ElikaS
10.04.2020 4 z 5

Tahle knížka ve mě zanechala hrozně zvláštní dojem. Musí se ji nechat, že byla neskutečně poutavá, chytila mě od první stránky a nedokázala jsem se od ní odtrnout a pořád čekala, co bude dál. Postavy byly skvěle vykresleny. Styl autorky parádní.
SPOILER: Ale přece jen se nemůžu ubránit tomu - To jako vážně? Potom všem co ji udělal, mu to dokázala odpustit a v podstatě hned to hodit za hlavu?
No asi si tuhle knížku musím ještě samo v sobě zpracovat, ale určitě ji doporučuji.

Chvilkasnění
03.04.2020 5 z 5

Zajímavé.
Takové trauma od někoho koho si kdysi cenila ze všech nejvíc.
Určitě bych si to přečetla znovu. ☺

LadyAlena
03.04.2020 5 z 5

Perfektně napsané, knihu jsem zhltla a ještě nestrávila.

klara5466
29.03.2020 5 z 5

Nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla ????❤️ napínavá , romantická ,drastická, měla v sobě naprosto všechno. Přečetla jsem jí za dva dny. Ani jsem netušila že 400 stran se dá tak rychle přečíst, ale ta kniha mě nepustila. Vyčistila jsem se do hlavní postavy a chápala jsem její pocity. Do konce knížky jsem si přála aby to dobře dopadlo. Nemohla jsem tu knížku skoro ani na chvíli odložit. Neuvěřitelné jak mě mohla knížka takhle uchvátit. Úctyhodné, velká poklona ❤️????

JannaB
27.03.2020 5 z 5

Vůbec jsem netušila co mám od této knihy čekat. Dlouho jsem ji měla odloženou v knihovně. Začátek knihy nic moc, ale řekla jsem si, že ji dám ještě šanci. Dobře jsem udělala. Vůbec nevím jak jsem tu knihu přečetla, ale byl konec. Uznávám, konec byl trochu moc sladký, ale to mi vůbec neubralo na hodnocení.

Myška43
27.03.2020 4 z 5

Velmi zajímavá kniha. Napínavá od začátku, až do konce. Zaujal mě i styl psaní autorky. Určitě stojí za přečtení.

wotana
20.03.2020 4 z 5

Kniha se četla sama, krásný příběh do 3/4 knihy místy i napínavý, ale utahaný konec mne zklamal a to nemluvím o tom, že tam byla ještě nacpaná poslední akce s Viktorem a to mě dost vytočilo, dle mého názoru už to v závěru knihy nemělo co dělat. Celkově ale 4*

Leona333
10.03.2020 5 z 5

Osud obou hrdinů se formuje od dětství a příběh nesklouzl k plytké romanci, naopak příběh graduje skrze ukřivdění a pomstu k nalezení smíření se s minulostí, vášně a vzájemné blízkosti.

sarekaslukova
04.03.2020 5 z 5

Knížka, která mě chytla a nepustila. Když jsem si ji půjčovala očekávala jsem, že to bude nějaký detektivkový thriller, ale děj příběhu mě nakonec mile překvapil.

aniger
01.03.2020 4 z 5

Tahle kniha mě dostala. Příběh byl skvělý, postavy také a vše dobře popsané. Plné emocí, že mě to do děje vtáhlo natolik, že jsem nic jiného nevnímala. Bylo těžké čtení vždy přerušit, protože jsem se musela taky najíst, spát a podobně :D Ale přečetla jsem ji rychle a mrzelo mě, když skončila.

bookcase
18.02.2020 4 z 5

Gangsterská pohádka :) Ale napsaná fakt neuvěřitelně čtivě.

pavlikova9332
03.02.2020 5 z 5

Moc krásná napínavá a zajímavá kniha. Velmi mě bavila.

Ouninka
23.01.2020 5 z 5

Knížka, která Vás pohltí, vtáhne a už nepustí dokud ji nedočtete. Hned zpočátku pecka....napínavé od první stránky, dala jsem ji na dva zátahy...nešlo jinak. Autorka se teď řadí na první příčku mých nej...a já se nemůžu dočkat na její další knihy. Autorka píše naprosto peckově!!!!!!!!!!!

Katri
16.01.2020 4 z 5

Papírová labuť je zvláštní kniha. Upřímně jsem od ní čekala něco úplně jiného, avšak nebyla zklamáním. Ačkoliv jsem četla už i lepší díla, příběh mě bavil a nutil mě přemýšlet. Je pravda, že se děj dá velmi snadno prohlédnout, tudíž se žádné překvapení na konec nekoná, ale i tak je kniha napsána čtivou formou, obsahuje sem tam pasáž, kdy se člověk nad odstavcem pozastaví či zasměje, na druhou stranu se zde vyskytují i části, nad kterými pouze povytáhne obočí, nebo nevěřícně zavrtí hlavou. Jinými slovy - taková všehochuť, já osobně jsem ne vždycky souhlasila s jednáním Skye, ale to není chyba knihy. :)
Osobně bych přidala více napětí, ale čtenáři, kteří si více potrpí na romantické pasáže, si jistě přijdou na své. Doporučuji.

den_i
24.12.2019 5 z 5

Od první strany jsem byla příběhem upoutana, vědět jak tohle dopadne bylo samozřejmostí.

LauraNoah
19.12.2019 2 z 5

Já tedy bohužel nemohu hodnotit až tak kladně. První část skvělá. Druhá - no slabší, ale tam je "vysvětlení". Od třetí části je vše víc než průhledné a bohužel čím dál více předvídatelné. Připadala jsem si, že koukám znovu na Esmeraldu po 20 letech. Nejvíc mě zaujalo origami. Název knihy krásný, obálka také, ale příběh slabý, přeslazený. Poslední část jsem četla s naprostým donucením a neustále kontrolovala, když už bude konec. :( (spousta knih young adult má více "šťávy" než tento román pro ženy)

Anežka524
08.11.2019 4 z 5

Tato kniha se určitě řadí k lepším knihám tohoto žánru. Ke konci to dost připomíná nějakou mexickou telenovelu, ale mě to bavilo moc! Doporučuji!

LaCoccinelle
05.10.2019 5 z 5

Knížka, která vás naprosto pohltí. Musíte číst a číst, dokud nedočtete...