Mezi elfy proti své vůli

Mezi elfy proti své vůli https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308313/bmid_mezi-elfy-proti-sve-vuli-xL9-308313.jpg 4 445 113

Panův tajemný odkaz série

Felicity Morganová je ta nejobyčejnější holka z celého Londýna. Je jí sedmnáct, ještě nosí rovnátka a móda je pro ni cizí slovo. Je pořád nevyspalá, protože vypomáhá mámě v jejich hospodě. Když se ve škole objeví nový kluk, krasavec, ze kterého jsou všechny holky naprosto paf, je jí to nějak jedno. Jenže on je jí pořád v patách, jako by byla jediná holka na celém světe. Někdy se na ni podívá tak, jakoby uměl číst její myšlenky. Krásně voní senem a rašelinou, a navíc je vtipný a chytrý. Když jí jednoho dne řekne, že právě ona je podle věštby předurčená, aby zachránila říši elfů, pomyslí si, že se asi zbláznil. Zblázní se i ona a vydá se s ním na cestu za tajným posláním?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Das geheime Vermächtnis des Pan , 2013

ElessaRiverbow
08.02.2024 3 z 5

Knihu jsem už kdysi četla spolu s druhým dílem a teď si dávám rereading, abych mohla přečíst i ten poslední. Je poznat, že to už není čtení pro mě - je to takové až moc dětské. Krátké kapitoly ale zaručily, že se příběh četl hodně rychle. Největší mínus knihy je asi to, že se tam většinu času nic neděje. Felicity byla fajn, Lee mě ze začátku trochu vytáčel. Do pokračování se pustím, protože chci konečně přečíst celou sérii.

~ 3,5/5 ~

majavcelicka
18.01.2024 5 z 5

A nutně potřebuji další díl !!! Opravdu se mi kniha moc moc moc líbila.

Teddy2023
30.12.2023 4 z 5

"Mezi elfy proti své vůli" jsem četla před dlouhou dobou. Při své procházce knihkupectvím mě zaujala obálka a nečekala jsem, že mě děj nadchne. Musím uznat, že se jednalo o fantasy knihu, kde najdete typické magické bytosti jako elfové, vily a dračí...a klišé ohledně hledání osudové lásky. Humorné, vtipné a místy poutavě vyprávění pro náctileté

eva-lupen
26.11.2022 4 z 5

Naivní příběh pro postpubertální outsiderky, ale kdybych v tom věku četla fantasy a ne westerny, tak bych asi fantazírovala tímhle směrem. :-) Je to nečekaně čtivé a vtipné, takže hvězdu strhávám hlavně za tu spoustu překlepů, které opravdu ruší, a jdu na další díl, který mám naštěstí hned po ruce, protože ten konec...
Určitě čtěte všechny díly hned za sebou, protože je to vlastně jedna kniha rozdělená do tří.

Naty878
05.02.2022 5 z 5

Od knihy jsem nic moc neočekávala, protože kniha "magická brána" dopadla aspon podle mně katastrofálně, ale tahle byla prostě skvělá.Přečetla jsem ji jedním dechem a hned jsem si ji zamilovala.

jitka_dankova
08.01.2022 4 z 5

Humorná fantasy trilogie s detektivními zápletkami. Tak přesně toto jsem od knihy vůbec nečekala a přesně taková byla. Strefuje se do fantasy klišé, dělá si legraci z historie, hlavní klučičí postava je takový "jednodušší" proutník, hlavní hrdinka je všechno, jen ne oduševnělá romantická kráska. Život se jim točí kolem hloupého proroctví, v knize je celkem dost trapně vtipných scének a příběh je celkově celý odlehčený. Vlastně to vůbec není knížka pro mne, potřebuji vážnější témata. Hvězdičkami oceňuji hlavně dobrý spád (v celé sérii), čtivost a dobře zpracovaný humor. Romantické duše ale "to své" budou hledat marně, v knize sice láska hraje roli, ale o romantiku tady moc nejde.

Ketfl
13.08.2021 3 z 5

Nerozumím tomu, proč mají autoři tendence natahovat děj do 3 dílů, když se díky tomu v prvním díle skoro nic neděje. Upřímně, téměř celá kniha byla spíše středoškolská rádoby love story a nějaké fantasy akce se vlastně začnou dít až téměř na konci knihy. Věřím tomu, že kdybych knihu četla před 10 lety, tak si z ní sednu na zadek, protože je fakt skvěle napsaná, děj ubíhá skoro sám, některé hlášky byly opravdu humorné, i já jsem se zasmála. Ale když se na to dívám teď, tak je to spíš taková splácanina, spousta věcí nedává smysl, anotace nakonec neodpovídá tomu, co jsme se v prvním díle dozvěděli, apod. Každopádně tu čtivost opravdu upřít nemůžu a ten konec opravdu láká k tomu, aby si čtenář přečetl další díl. Takže jdu na něj, snad to bude o něco lepší.

lenka7679
11.08.2021 4 z 5

Mě to bavilo. I přes nejapné hlášky, pubertální úniky a pár nelogických věcí to byla skvělá oddechovka. Hvězda je stržená za děsivé překlepy a tu pubertu na začátku.

jitkapeldova
29.05.2021 4 z 5

Musím říct, že mě knížka bavila i pobavila.. Líbilo se mi, že hlavní hrdinka není žádná dokonalá top modelka.. ale naprosto obyčejná fajn holka :)
V druhé půlce knihy to teprve začíná být fantasy zajímavé :) těšim se tedy na další díl..

PanTydlitát
29.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Kniha se četla velmi dobře, jen děj byl občas zmatený, jak už zde bylo řečeno (například to, že Fay má elfí svět zachránit, ne ho zničit).
Fay mi byla sympatická už jen z toho důvodu, že to není typická hrdinka knihy – totiž dokonalá, jak vzhledem, tak psychikou.

Nikidree
27.05.2021 3 z 5

(SPOILER) Asi jsem už na YA věci stará, nebo mi prostě jen nesedí, když se něco FANTAStického začne dít až na cca 230 stránce (ze 300!).
Takhle, kniha sama o sobě není vůbec špatná, některé dialogy jsou opravdu vtipné, jiné už méně. Hl. hrdinka není neodolatelná kráska se super schopnostmi, avšak typická šedá myš, která se tak bere (anotace mluví sama za sebe). Lee je naopak trošku namyšlený, ale milý hezounek, který se občas chová divně.

Na druhou stranu je tam celkem dost zásadních věcí, co mi vrtají hlavou. Proč po Fay najednou začnou slintat úplně všichni, když se zas tak moc nezměnila (nemá rovnátka a najednou je okouzlující?). Proč se Lee chová jako puberťák, když mu je tolik? Čekala bych, že už bude vědět, jak to chodí. Navíc chtěl získat Fay, a když potom zjistí svůj omyl, stejně ocucává jinou? Eh já to z knížky pochopila tak, že ti dva jsou si souzeni nebo tak něco. A z anotace vyplývá, že má zachránit elfí říši, ale v knize je naopak zmíněno, že ji má vlastně zničit, takže co platí?
A potom to cestování časem a napravení věcí. Proč se to vůbec děje, když se ty věci už staly? To tam jsou nějací "záškodníci" co se vrací zpět a snaží se změnit svět?
Tohle prostě není vůbec domyšlené, nebo alespoň řečené. Což by mělo. Rozhodně by to bylo lepší, než 230 stránek osobního života hl. hrdinky, kde jedinou nadpřirozenou věcí jsou její "vize" a divné chování Leea..

Tak jako tak plánuji pokračovat dál. Je to psané příjemným způsobem, občas se člověk skutečně zasměje a jako oddechové čtení je to paráda. Navíc jsem zvědavá, jak to s Fay dopadne. Konec mě dost navnadil, takže u mě účel splnil.

Katerina589
15.04.2021 5 z 5

Tak tohle bylo skvělé. Pobavila jsem se a odpočala si. Felicity je hlavní hrdinka, která mi přišla opravdu reálná a s vadami, což se hned tak u YA hrdinek nevidí. Líbilo se mi, že hned nepropadla nějakýmu klukovi s hezkou tvářičkou a taky jsem ji litovala kvůli té její hrozné rodině. A ten konec? No, jsem opravdu ráda, že mám po ruce druhý díl.

Any26
07.03.2021 5 z 5

Musím přiznat, že jsem se po celou dobu čtení knížky neskutečně bavila.
Tolik vtipných dialogů + prostě skvělá fantasy...

_Nelisa_
02.01.2021 4 z 5

Na začátek bych chtěla napsat že tahle knížka se bude určitě líbit fantasy fanouškům.

Plusy:
+ Po knížce jsem sáhla hlavně kvůli obálce(je nádherná).:D
+ Knížka se dobře čte a podle mě má celkem přiměřené kapitoly(ani moc dlouhé ani krátké)
+ Je také psána z pohledu dvou lidí(i když z pohledu toho druhého člověka jsou tam asi jenom tři stránky)

Mínusy:
- Až posledních asi padesát stránek je to co jsem si představovala od celé knížky.

Thalin
21.11.2020 1 z 5

Začneme něčím pozitivním a to, že se kniha dobře a rychle čte. Ale stejně, jako mnoha dalším, mi neunikla ta tuna chyb, hrůza. Každopádně, tím asi to pozitivní končí.
Kdyby hned na začátku nebylo řečeno, že se to má točit kolem něčeho z fantasy světa, tak to člověk nemá z děje skoro jak poznat. Nějak se to začne točit kolem fantasy světa prakticky až ke konci, jinak jde nudnou a průměrnou středoškolskou romanci plnou klišé, s nudnou a často otravnou hlavní hrdinkou v čele. Ani hlavní hrdina nebyl ničím zajímavým a spousta situací působila jen jako snaha nějak "zajímavě" vyplnit děj nějakým převratem (jako celebrita na scéně) ale vůbec to nefungovalo. Další díly číst určitě nebudu. Nuda a nezajímavé. Nechápu, proč si autorka zvolila téma s elfy, když s tím evidentně vůbec neumí pracovat a neměla to očividně ani nijak vymyšlené.

Sirina
14.11.2020 4 z 5

(SPOILER) Tohle je trochu mišmaš kniha. Od všeho něco. Od elfů přes draky až po cestování časem, ale překvapivě je to dobře napsané. Přečetla jsem ji za dva večery, kdy jsem se i poměrně dost nasmála. Jen mi vadí hrubky, kterých tam bylo na můj vkus dost.

Verunka4444
06.11.2020 5 z 5

Skvělý humor,skvělé postavy,skvělé knihy...všechny tři :) Fantasy jak má být.

Dycko
31.10.2020 4 z 5

Krásný příběh, hezky se četl. Číst to jako náctiletá, hltala bych knihu více, ale i tak to byo příjemné čtení a budu pokračovat v sérii

Gi-Gi
24.10.2020 4 z 5

spousta profláklých věcí, opisovalo se, kde se dalo :-) nicméně v tuto chvíli mi to fakt nevadilo a přečetla jsem to jedním dechem, asi fakt potřebuju volno

vodopad152
20.09.2020 3 z 5

Kniha měla dobrý humor. Moc se mi líbilo, jak to tam dopadlo s láskou, ale těšila jsem se na více fantasy. Velkou část knihy trávili v lidském světě, což mě moc nebavilo. Další díl asi vynechám

přátelství elfové pátrání v minulosti

Sandra Regnier
německá, 1974
2016  82%Mezi elfy proti své vůli
2017  84%Dračí proroctví
2017  84%Ztracené insignie
2019  85%Magická brána

Kniha Mezi elfy proti své vůli je v