Mezi elfy proti své vůli

Mezi elfy proti své vůli https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308313/bmid_mezi-elfy-proti-sve-vuli-xL9-308313.jpg 4 445 113

Panův tajemný odkaz série

Felicity Morganová je ta nejobyčejnější holka z celého Londýna. Je jí sedmnáct, ještě nosí rovnátka a móda je pro ni cizí slovo. Je pořád nevyspalá, protože vypomáhá mámě v jejich hospodě. Když se ve škole objeví nový kluk, krasavec, ze kterého jsou všechny holky naprosto paf, je jí to nějak jedno. Jenže on je jí pořád v patách, jako by byla jediná holka na celém světe. Někdy se na ni podívá tak, jakoby uměl číst její myšlenky. Krásně voní senem a rašelinou, a navíc je vtipný a chytrý. Když jí jednoho dne řekne, že právě ona je podle věštby předurčená, aby zachránila říši elfů, pomyslí si, že se asi zbláznil. Zblázní se i ona a vydá se s ním na cestu za tajným posláním?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Das geheime Vermächtnis des Pan , 2013

Dym
15.04.2017 5 z 5

Moc dobře napsaná knížka. Jenom tak jsem si ji na chvilku vzala, že si přečtu jenom kousek a ... byla to pitomost, vůbec jsem se od ní nedokázala odtrhnout a v podstatě jsem ji četla skoro bez přestávek. Už se nemůžu dočkat až vyjde další díl : ) je to prostě knížka, která vás okouzlí.

Vikos
01.04.2017 5 z 5

Knížka byla božííí - nemohla jsem se od ní odtrhnout. Felicity - úžasná postava kterou si myslím každý zamiluje.
Těším se na další díly :)

ančapanča
19.03.2017 3 z 5

Knihu hodnotím tak nějak půl na půl, některé části se mi zdáli absurdní a nudné, už ten začátek se mi moc nelíbil, omlouvám se lehký spoiler: jak se ten "elf" začal hned líbat s nějakou holkou jenom proto že byla "krásná" a měla styl. A jak se k Felicity chovala její matka a její divně pošahaný příbuzný. Možná, že se tak nějací lidi chovají, naštěstí jsem zatím žádné takové lidi nepotkala, a to jsem potkala dost divných lidí.
Ovšem po dosti zdlouhavém a nudném začátku se konečně dostavil zvrat, který byl skvělý a dost vysvětlil.
I když se mi zdá, že si autorka vždycky nechávala nějaké vrátka otevřené, nacházela jsem tam místa, která se mohla dál rozvinout, ovšem mohla by změnit směr děje. Možná že to bude jenom můj názor, ale prostě jsem z toho měla takový pocit.
Nicméně už jenom pro ten konec, kdy se ta kniha zlepšila, si chci přečíst i další díl a doufám, že mě příjemně překvapí.

židlička
10.03.2017 5 z 5

Kniha mě pohltila od začátku až do konce, jsem ráda, že se mi dostala do rukou :)

#SPOILER
já jsem se tak těšila, že už si konečně dají Felicity a Lee na konci pusu a stejně nic :'( :D

Gabri7
21.02.2017

Něco takového už asi nenajdu. Tahle kniha je mojí představou dokonalosti. Cestování časem, můj oblíbený námět do knih, elfové se jmény ze Snu noci svatojánské, mojí nejoblíbenější komedie od Sheakspeara. Každopádně zařazena mezi nejoblíbenější.

Elík09
18.01.2017 5 z 5

Knihu jsem četla náhodou, když jsem byla nemocná. Název by mne normálně odradil. Velice mile mne překvapila. Čtivá a příjemná kniha. Už se těším na další 2 díly (zatím jsou jen v Nj).

Grupis
17.01.2017 5 z 5

Knihu jsem dostala od kamarádky četla jsem ji když jsem byla nemocná a můžu říct že mi hodně pomohla a nemoc nebyla taková nuda s tou knížkou . kniha obsahuje plno zábavných rozhovorů podle mě byl nejlepší konec a nemůže se dočkat na další díly .

Nikills
05.01.2017

Kniha mě nezaujala ALE jednou jsem nevěděla co ďelat a z nudy jsem po ní šáhla kniha se rozjela do magie vtipných dialogů a hodně fantazie rozhodně DOPORUČUJI přečíst ;-)

Lenuna
11.11.2016

Knihu jsem četla asi 3 dny. Jakmile se "rozjela", tak mě velmi bavila, ovšem ze začátku působí trošku utahaně, ale dejte ji šanci a určitě se začtete :). Už se těším, až vyjdou další díly.

jani-cka1
24.10.2016 2 z 5

Třičtvrtina knihy byla dost nudná, nedělo se nic zajímavého, ke konci se příběh rozjel a nabral úplně jiný směr..kniha byla dost zvláštní, hlavně pojetí elfa jako tajného agenta.
Na druhou stranu se četla rychle a myslím si, že spisovatelka píše hezky, ale téma příběhu se mi moc nelíbilo.

abelmoony
22.10.2016 3 z 5

Knihu jsem dostala k svátku. Osobně bych si ji možná nekoupila, ale kniha velice překvapila. Felicity není prototypem hrdinky. Nemá dokonalou postavu, pomáhá mámě v hospodě a většinu času vypadá jak hastroš. A přesto to naše hlavní hrdinka je.
Některé pasáže by v knize být nemuseli, ale i přesto je kniha pěkná, čtivá. Jednoznačné plus je i cestování časem, které já kvůli Doctorovi miluji.

Adris
06.10.2016 3 z 5

No, ja dospela jsem a libilo se mi to moc. Nektere pasaze jsou tam zbytecne a mimo, ale libila se mi hlavni hrdinka, zasmala jsem se a nakonec i cestovala v case. Velice ctive.

Bulma
02.10.2016 3 z 5

Dívčí fantasy. Asi si řeknete "Dospělý člověk od toho asi moc čekat nemůže". A samozřejmě že jsou tam klasické věci co dívčí román musí obsahovat atd. ale kupodivu je to dobré. Je to dobře napsané a čtivé a příběh je nakonec i zajimavý. :) Lepší urban fantasy. :)

přátelství elfové pátrání v minulosti

Sandra Regnier
německá, 1974
2016  82%Mezi elfy proti své vůli
2017  84%Dračí proroctví
2017  84%Ztracené insignie
2019  85%Magická brána

Kniha Mezi elfy proti své vůli je v