Mezi elfy proti své vůli

Mezi elfy proti své vůli https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308313/bmid_mezi-elfy-proti-sve-vuli-xL9-308313.jpg 4 445 113

Panův tajemný odkaz série

Felicity Morganová je ta nejobyčejnější holka z celého Londýna. Je jí sedmnáct, ještě nosí rovnátka a móda je pro ni cizí slovo. Je pořád nevyspalá, protože vypomáhá mámě v jejich hospodě. Když se ve škole objeví nový kluk, krasavec, ze kterého jsou všechny holky naprosto paf, je jí to nějak jedno. Jenže on je jí pořád v patách, jako by byla jediná holka na celém světe. Někdy se na ni podívá tak, jakoby uměl číst její myšlenky. Krásně voní senem a rašelinou, a navíc je vtipný a chytrý. Když jí jednoho dne řekne, že právě ona je podle věštby předurčená, aby zachránila říši elfů, pomyslí si, že se asi zbláznil. Zblázní se i ona a vydá se s ním na cestu za tajným posláním?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Das geheime Vermächtnis des Pan , 2013

Julia284
20.08.2020 5 z 5

Skvěle napsané. Tento první díl byl za mě z celé série nejlepší.

kate9326
24.07.2020 5 z 5

Suprová fantasy

Kopretina1
02.06.2020 5 z 5

Kniha jse mi hodně líbila, už se těším až si přečtu další díl.

CarolineAn
13.05.2020 3 z 5

Dobrá kniha. Knihy (i filmy) které se zabývají cestováním v čase jsou mé nejoblíbenější, možná i proto se to dobře četlo.:)

Ailee
12.05.2020 3 z 5

Ač se to četlo celkem dobře a ten nápad je zajímavý, nemohu dát vic než tři hvězdy. První polovina bylo samo klišé, které asi mělo oživit děj, ale spíš to mělo opačný efekt. Nakonec se v podstatě první polovině nic nestalo. Hrdinka je bez sebevědomí s občasnými záblesky jakési osobnosti. Dějí se kolem ní divné věci, ale je jí to úplně fuk. Některé vedlejší postavy se chovají jako id..ti asi jen proto, aby to bylo zajímavější, ale akorát to leze na nervy a odvádí to děj od toho podstatného. Opakovaně se stalo, že se hrdinka něco dozvěděla, ale šokovalo ji to, až když jí to řekli podruhé.
Příjemné počtení, ale asi jen jednou a stačí. Uvidíme, co přinesou další díly po tomto dloooouhém prologu.

Alyssa19
21.02.2020 5 z 5

Tato kniha je úžasná.
Hezky se četla.
A celkově na mě udělala úžasný dojem.

Doporučuji.

miriamjaklu
06.01.2020 5 z 5

Moc krásná knížka a už se těším na další díl. Jak už někdo přede mnou napsal, začátek nic moc, ale pak ten nášup. Ztotožňuji se s reakcemi hrdinky a autorka je vyjímečná ženská :).

lucutie
23.12.2019 5 z 5

miluji tuto sérii. doporučujiii

Andreanis
29.11.2019 1 z 5

Bože můj. Tak nejdřív něco pozitivního.
Knížka se čte skvěle. Je opravdu dobře napsaná a naprosto nenáročná. Takže pokud chcete zábavu na pár hodin a nemáte po čem sáhnout tohle je ideální.
Tak a teď to horší.
!!!! POZOR! SPOILER!!!!!
Autorka knihu v podstatě zabila už na samém začátku, kdy jsme se dozvěděli že City a Lee jsou si souzeni proroctvím. Takže už od prvních stran víme, že spolu budou. Tím pádem spousta děje je úplně zbytečná a chvílemi jsem si div netrhala vlasy.
Upřímně řečeno snad ani jedna postava mi nebyla sympatická. City mě nehorázně vytáčela. Lee je arogantní atd....
Kniha je totální předvídatelné klišé. Snad to nejklišovatější klišé jaké jsem zatím četla.
Nápad není úplně zlý, ale musím souhlasit, že provedení bylo hrozné.

Medasek
13.08.2019 5 z 5

Konečně kniha, kde hlavní hrdinka není vychrtlá modelka, ale normální holka.

WendyWriter
08.08.2019 2 z 5

četla jsem sice jenom první díl knížky a docela mě i bavil.
Byl zde ale předvídatelný děj a spoustu věcí mi nedávalo smysl.Byla to tak trochu patlanina,ale byla celkem zábavná.
V nějakých situacích bych se určitě zachovala jinak než hlavní hrdinka,která byla někdy trochu nechápavá ale celkem milá a hodná.Nedokážu říct jestli mi byla sympatická.

ShadowBunny
07.08.2019 4 z 5

Já si nemůžu pomoct - mě ta knížka prostě bavila! Přečetla jsem docela dost knížek na podobné bázi, takže mě to nijak moc neuchvátilo. Zato to byla tak hrozně povedená matlanina. Četla jsem všechny díly, tak tady nechci moc spoilerovat ale autorka stále něco přidávala (elfy, draci, magický svět, cestování do minulosti, vyvolená, domluvené zásnuby) a mě to kupodivu stále bavilo, i když to možná nedávalo smysl.
Za mě oddechovka u které jsem moc nemusela přemýšlet jelikož děj byl docela předvídatelný :D

Přitlinka
23.07.2019 4 z 5

Knížka se mi v celku líbila. Má pěkné téma a příběh je poutavý. Děj je bohužel naprosto předvídatelný. Hlavní postava je popsaná jako tlustá, na knížce je vykreslená hubená :). Stále si pořádně neumím Felicity představit. Dokonce je v knížce plno pravopisných chyb a překlepů, což by se asi nemělo stávat. Některé pasáže si protiřečily. Možná chyba překladu. Je pro méně náročné čtenáře, protože příběh není tak propracovaný, jak by si zasloužil. Pěkné oddechové čtení. Dobrý dojem kazí jen ty chyby a nepřesnosti.

4129
16.07.2019 1 z 5

Od této knihy jsem měla velká očekávání. Bohužel se ani jedno nenaplnilo. Knížka alespoň z mého pohledu byla zdlouhavá a nudná. Sérii jsem sice dočetla, ale to jen kvůli tomu, že knížku nenechám jen tak ležet. Felicity mi nebyla ani moc sympatická a zápletky mi připadaly prosté. Příběh mě nevtáhl a neumožnil mi vžít se do děje. A konec? Ten nekomentuji. Příběh prostě nebyl můj šálek kávy. U obálky jeho krása končí.

Garous110
13.07.2019 3 z 5

Kniha je ze začátku hodně zdlouhavá

zuzca.h
21.06.2019 3 z 5

Jednoduché, svižné a čtivé. Děj občas celkem předvídatelný, ale to jsem očekávala a proto jsem si knížku půjčila. Trochu mi to připomíná serii Drahokamy, ale u tédle jsem se víc nasmála. Shrnutí, jednuduchá YA, která se k létu kdy se Vám nad knihou nechce moc přemýšlet rozhodně hodí.

Shinju
14.06.2019 5 z 5

Krásný, čtivý a odpočinkový první díl fantasy série. Tu a tam občas chyba v překladu. A hurá na další díl. Doporučuji všem, kterým se líbí young adult knížky.

Nika320
28.03.2019 5 z 5

Super kniha. Moc dobrý námět

Barik05
19.02.2019 2 z 5

Čekala jsem od knihy mnohem víc a celkem mě zklamala. Hlavní hrdinka mi byla strašně nesympatická a s dalšími postavami jsem na tom byla podobně. Ale jinak nápad dobrý a styl psaní byl taky v pořádku. Sahám po dalším dílu a doufám že se mi bude líbit víc.

adela8321
03.02.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Přečteno jedním dechem. Rozhodně doporučuji a těším se na další díl.

přátelství elfové pátrání v minulosti

Sandra Regnier
německá, 1974
2016  82%Mezi elfy proti své vůli
2017  84%Dračí proroctví
2017  84%Ztracené insignie
2019  85%Magická brána

Kniha Mezi elfy proti své vůli je v