Mezi elfy proti své vůli

Mezi elfy proti své vůli https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308313/bmid_mezi-elfy-proti-sve-vuli-xL9-308313.jpg 4 445 113

Panův tajemný odkaz série

Felicity Morganová je ta nejobyčejnější holka z celého Londýna. Je jí sedmnáct, ještě nosí rovnátka a móda je pro ni cizí slovo. Je pořád nevyspalá, protože vypomáhá mámě v jejich hospodě. Když se ve škole objeví nový kluk, krasavec, ze kterého jsou všechny holky naprosto paf, je jí to nějak jedno. Jenže on je jí pořád v patách, jako by byla jediná holka na celém světe. Někdy se na ni podívá tak, jakoby uměl číst její myšlenky. Krásně voní senem a rašelinou, a navíc je vtipný a chytrý. Když jí jednoho dne řekne, že právě ona je podle věštby předurčená, aby zachránila říši elfů, pomyslí si, že se asi zbláznil. Zblázní se i ona a vydá se s ním na cestu za tajným posláním?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Das geheime Vermächtnis des Pan , 2013

Evule114
18.02.2018 5 z 5

Skvělé čtení. Bohužel jen na pár hodin, jak kniha byla čtivá. Moc se mi líbila a za tři dny jsem doslova shltla celou sérii. Felicity je opravdu povedená. Nevím, co jiného dodat. Akorát, že mi to trošku připomnělo sérii drahokamy, ale s druhým dílem se toto srovnání vytratilo. :-) A navíc jsem ráda, že jsou zde elfové :-)

adla222
08.02.2018 5 z 5

Nejlepší knihy co jsem kdy četla. Opravdu. Už mám za sebou celou sérii, nevíce se mi ale líbil první díl. Tím ale rozhodně nechci odradit od dalších dílů! Úžasná kniha plná humoru :)

nelaargi
06.02.2018 5 z 5

Tak tuhle knížku jsem přečetla za dva dny. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, protože byla naprosto úchvatná. Rozhodně doporučuji.

ivedoo
03.02.2018 5 z 5

Nejlepší trilogie, jakou jsem kdy četla :D Naprosto suprově napsané postavy. Felicity se mi líbí, není to taková ideální kráska a má charakter! :D Díl od dílu je to čímdál lepší. Stojí si to přečíst!

Sservus
30.01.2018 5 z 5

Pěkný rozjezd trilogie, i když dávno nejsem cílová skupina :)

Marry123
22.01.2018 5 z 5

Nemám potuchy jak mi tahle série mohla uniknout... :) Jsem zvědavá na pokračování...

Drakária
21.01.2018

Je to úžasná kniha moc krásná tak že mi jedno přečtení nestačilo

Aaginka
17.01.2018 5 z 5

Super kniha. Vrhnu se na další díly.

Kikina204
17.01.2018 5 z 5

Prostě úplně nejlepší knihy co jsem kdy četla. Je to jediná trilogie u které jsem vydržela až na konec třetího dílu.

Lili000
01.01.2018 4 z 5

Nádherná kniha, ale další dva díly jsou mnohem napínavější.

queenofWinter
29.12.2017 5 z 5

Úžasná kniha! Z počátku jsem se ji vyhýbala,ale pak jsem si řekla že bych si ji mohla pořídit. Tak jsem si ji začala shánět....Ale všude byl jen druhý díl. To mě štvalo.A nakonec jsem ji našla a rovnou jsem si koupila i druhý díl a teď čtu třetí díl. Miluji tuto autorku a její styl psaní, její knihy jsem si zařadila mezi nejoblíbenější.

Ekiara
22.12.2017 4 z 5

Knihu jsem si přečetla, protože mi ji doporučila sama knihovnice.. :D
Moc jsem tomu šanci nedávala, trochu mě ta kniha něčím odrazovala. Ale četla se mi hezky, líbilo se mi, že se děj odehrával vždy někde trochu jinde. Super bylo také to, že se to vlastně chvíli motalo kolem magie a chvíli kolem romantiky nebo přátelství či problémů. Celkově to bylo fajn, jen mi někdy Felicity, hlavní postava, občas lezla na nervy, nevím, možná mi něčím nesedla. Lee je podle mě ten typ dokonalé postavy, ale i mně se moc líbil ^^ Je to zajímavá knížka, myslím, že stojí za to si ji přečíst.

Sabishej
10.12.2017 5 z 5

Gramatika byla sice otřesná, ale příběh to byl moc hezký. Felicity mi taky občas lezla na nervy, ale to ani nestojí za řeč. Autorka měla skvělý námět - elfy a cestování časem - což mě mile překvapilo, jelikož takhle to zní vážně divně. Dávám 5 hvězdiček a jdu rovnou na druhý díl, jelikož tyhle otevřené konce vážně nesnáším. :D

Beatrisie
24.11.2017 5 z 5

To už je konec? Jdu na druhý díl:)

Tenebien
21.11.2017 1 z 5

Tohle si nezaslouží ani tu jednu hvězdičku.
Nedávalo to smysl, hlavní hrdinka je Mary Sue, hlavní hrdina je blbeček, má to plno děr, nemělo to skoro žádný příběh, prostě příšerný.
Ten, kdo to překládal, by si zasloužil pověsit... spolu s korektorem a nakladatelstvím. Těch pravopisných chyb! První chyba ve shodě hned na první stránce. Málem se mi protočily oči a zvažovala jsem, jestli to mám vůbec číst. No, přečetla jsem a těžce toho lituju.

teer.h
12.11.2017 5 z 5

Nemůžu dát jinak než 5 hvězdiček. Mužů říct, ze jsem se už tak dlouho nepobavila u knihy tohoto žánru (a to jsem jich přečetla už dost). “Funíš jako čajová konvice moji babičky a zpocena jsi už po par metrech” pro mě jedna z těch nejvtipnějších scének, která mě fakt dostala. Sahám hned po druhém díle, kde doufám, že si Fay nenechá tak s... na hlavu od vlastní rodiny. Já sama jsem si u toho pěkně pro sebe ponadávala :D

LilianaFalcon
11.11.2017 5 z 5

Rozmýšlela jsem se mezi 3 a 4 hvězdičkami, pak mi ale došlo, o jaký žánr se jedná, a že za hodně dlouhou dobu je to jedna z těch lepších knih, co jsem četla. Pak k tomu přičtěte to překvapení, když jsem od knihy absolutně nic nečekala...
Hned úvod mě naprosto dostal, protože to, jak Lee líbal hned po prvních stránkách špatnou dívku, prostě nemělo chybu :-D
Ale Felicity mi dost pije krev. Přijde mi to trochu přehnané, jak chce hned se všemi randit a jen Leea odstrkává.

Lucijáš276
08.11.2017 3 z 5

Kniha se především dobře četla, ale těch gramatických chyb a chybějících písmen ve slovech bylo víc než dost. Začátek knihy se mi strašně líbil, ale když se děj začal postupně vybarvovat, tak jsem dospěla k názoru, že už jsem nejspíš z takových knih vyrostla..

185Sera
07.11.2017 5 z 5

Kniha se čte sama,
ale pořád mě štvalo takový to že je Fay tlustá atd. Prostě má trochu větší postavu no a co!
Ale popravdě proč dávali na obrázek na knížce celkem hubenou holku (mně teda připadala na tom obrázku hubená) když ji popisuje jako hrozně tlustou. Já jsem si ji v pravdě furt (když se tam o tom zrovna nepsalo) představovala hubenou.
doporučuji!!!!!!

Ewik
28.10.2017 5 z 5

Jsem nadšená!! Kniha je pro mě velmi milým překvapením. Přiznám se, že když jsem ji poprvé viděla v poličce v knihkupectví, nijak zvláštní dojem na mě neudělala. Další příběh holčiny s velkým posláním, klasika. Potřebovala jsem ale něco oddychového a příjemného, takže jsem po knize přece jen sáhla a ejhle, naprostá paráda.

Autorčin smysl pro humor se mi moc líbil a byl mi velmi blízký. Do knihy pravděpodobně promítla filmy, hudbu, herce a citáty, které má ráda a do konceptu to přímo skvěle zapadlo. Celý příběh je svěží, ohromně vtipný a i přesto, že skoro do půlky se nic neděje, naše ústřední dvojice a parta "lúzrů" to perfektně vyplňuje. Jejich škádlení a trefné slovní výměny nemají chybu. Příběh se krásně rozvíjí a dává velký prostor vlastní fantazii. Cesty časem jsou napínavé a historii dávají jiný rozměr.
Povedené dílko s obrovskou porcí romantiky. Za sebe můžu doporučit.

přátelství elfové pátrání v minulosti

Sandra Regnier
německá, 1974
2016  82%Mezi elfy proti své vůli
2017  84%Dračí proroctví
2017  84%Ztracené insignie
2019  85%Magická brána

Kniha Mezi elfy proti své vůli je v