Panstvo Beauchamp

Panstvo Beauchamp https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476724/bmid_panstvo-beauchamp-UP5-476724.jpg 4 36 6

Winnie Farmingtonová v mladosti snívala o tom, že vyštuduje univerzitu, presťahuje sa do New Yorku a bude pracovať vo vydavateľstve. Do cesty sa jej však postavil skutočný život. Vrátila sa do rodného mestečka a starala sa o chorú matku. Po rokoch v otravnom zamestnaní a v neuspokojivom vzťahu dospela Winnie k záveru, že sny žijú tí druhí. Útechu nachádza len v pozeraní britského seriálu Panstvo Beauchamp, ktorý sa odohráva na veľkom norfolkskom zámku. Bohatý svet pánov a sluhov stvárnený skvelými hercami sa stane pre ňu doslova únikom pred svetom. Jedného dňa, keď sa zmaria aj posledné nádeje na povýšenie v práci a podraz zažije aj v súkromnom živote, dospeje k zásadnému rozhodnutiu. Zbalí sa a odletí do Anglicka, aby sa pozrela na miesto, kde sa nakrúca jej obľúbený seriál. Ubytuje sa v malom penzióne, v ktorom sa hneď cíti ako doma. Brat a sestra, žijúci na zámku, kde sa filmuje, pôsobia skôr ako starí známi než ako britská šľachta. Navyše, seriál s pestrým obsadením a aférami mimo scény predstavuje drámu samu osebe a Winnin svet tak ožíva priamo na pľaci. Napokon sa Winnie odhodlá na najväčší krok v živote. Sny totiž treba nasledovať, lebo človek nikdy nevie, aký zázrak sa stane.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Beauchamp Hall , 2018

alnahu
25.11.2023 3 z 5

(SPOILER) Z této knihy jsem tak trochu zklamaná .Po pomalém rozjezdu se sice příběh Winony rozjel.Ta pracuje ve vydavatelství, tam to pro ni nemá budoucnost a tak sní o změně života.Vyplňuje svůj život sledováním nekonečného seriálu Beauchamp Hall a to ji přivede na myšlenku ,vydat se za svým snem do Anglie,kde se tento seriál natáčí.To co následuje je pro ni uskutečnění snů.Konec příběhu je jako vždy předvídatelný. Obálka knihy je velmi pěkná.

Paja11.11
15.07.2023 4 z 5

Jednoduché a rychlé čtení. Pěkný příběh, který se dobře četl. Vadilo mi jen, jak byl konec až moc urychlený.

Lena79
10.09.2022 5 z 5

Kniha plná překlepů, které mě skutečně rušili. Co se týče děje, tak nemám námitek. Jen na okraj, Roba bych po svém boku snesla tak nanejvýš den, nechápu Winnie, že to vydržela tak dlouho. Konec příběhu předvídatelný, ale to se dalo asi čekat.

josska
18.03.2022 5 z 5

Spisovatelku mám hodně načtenou,moc mě baví,je to pro mě odpočinek i když,některá témata jsou silná,,,,Beauchamp Hall je skvělý,hned bych tam jela a užívala si to tam...

jeny-v
08.12.2021 4 z 5

V Beauchamp Hall jsem nehledala žádnou akčnost, jen a pouze pohádkové čtení, které se mi splnilo. Čas od času sáhnu po knize D. S., jelikož za ta léta už její rukopis znám a vím, čeho se mi dostane. Román se šťastným koncem a krásnou obálkou je bonusem. Příběh Winony Farmingtonové, která se po rodinných peripetiích, nesplněném snu o studiích v New Yorku a nezdařilém vztahu ocitla na anglickém venkově v Burnham Marketu mezi filmaři, kteří zde natáčejí celosvětově známý seriál. Sídlo Haversham Castle ji natolik uchvátí, že se zde rozhodne zůstat na dobu neurčitou - „Neměla závazky a byla volná jako pták. Ucítila, že se odrazila ode dna a našla svůj životní cíl.“

pip11
10.11.2021 5 z 5

Začátek knihy mě poněkud zklamal. S přibývajícími stránkami se ale příběh začal rozvíjet novým směrem. Winnie se konečně začne měnit život od okamžiku, kdy si přinese výhru z tomboly. Je to pro ni bod zlomu, při kterém začne uvažovat nad jiným životem (a za ni jsem opravdu velmi ráda). Začne toužit po vlastním snu a jeho naplnění, i když je to krok nebo možná až skok do neznáma… a tak odletí do Anglie. Příběh v sobě nese naději a odvahu jít za svými sny. Bylo to pěkné, lehce plynoucí, příjemné a pohodové čtení. 4,5*

láska útěk sny manželství

Danielle Steel