Panský dům

Panský dům https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351412/bmid_pansky-dum-AvO-351412.jpg 4 1327 373

Panský dům série

Augsburg 1913 Mladá Marie nastupuje jako kuchyňská pomocnice v impozantní vile, sídle průmyslnické rodiny Melzerů. Zatímco si děvče ze sirotčince vydobývá své místo mezi personálem, panstvo si užívá zimní plesové sezony, v níž má být uvedena do společnosti nejmladší, krásná dcera Katharina. Jenom Paul, dědic rodiny, se drží stranou společenského mumraje – dokud nepotká Marii...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Die Tuchvilla , 2014

Květi62
02.01.2020 4 z 5

Když se mi knížka dostala do ruky, moc jsem od ní neočekávala. Autorka pro mě byla neznámá, měla jsem obavy, že to bude červená knihovna. Proto mě překvapilo, že se knížka tak dobře četla. Ano děj byl předvídatelný, knížka oddychová, ale přesto jsem se těšila, až zase budu číst dál příběh Marie, které jsem moc fandila. Určitě si přečtu i další části této série.

kalinka99
30.12.2019 5 z 5

Kniha plná překvapení a bez předvídání příběhu. Ze začátku jsem myslela, že kniha bude pouze jen o lásce Marii a Paula, ale příběh má tolik, co nabídnout. Navíc příběh se odehrává zhruba před 100 lety, kdy měla započat Velká válka. Takže jsem zvědavá v další rozuzlení této rodiny a jejich osudů. Rozhodně si přečtu další díl.

hankapimi
28.12.2019 4 z 5

Takový soft německý Downton Abbey, velmi čtivý a pohodový. Ideální na změnu a oddych od náročnější četby historické, válečné i detektivní. Užila jsem si všechny tři díly vrchovatě, doporučuji.

pavpaz
24.12.2019 4 z 5

Mám ráda takovéto knihy, oddychové, i když předvídatelné. Určitě si přečtu další díly.

angelak
17.12.2019 3 z 5

Ze začátku jsem se do čtení musela nutit - pomalu plynoucí...Po asi 150 stranách začala být kniha zajímavá a konec opět takový o ničem ..Tak nějak jsem čekala od knihy víc...Asi už nemám odvahu se pustit do dalších dílů..

zuzi1162
02.12.2019 5 z 5

Nejdříve jsem k této knize měla nedůvěru jako ke každé, která je označena jako best-seller. Ale tím, že jí spousta lidí opěvovala, tak jsem si říkala, že to zkusím. První kapitola mě moc nezaujala, ale pak najednou z každou stránkou jsem knihu hltala víc a víc a rozhdoně dám i další díly.

85098211
21.11.2019 5 z 5

Krásná kniha, od které jsem toho moc neočekávala a o to víc dostala. Příběh Marie, která se dostane do panského domu Melzerů v Augsburgu, mne doslova uchvátil, i když byl místy možná až moc romantický. To mi ale nevadilo, chtěla jsem si dopřát oddech po všech těch temných až krutých thrillerech, které jsem četla v poslední době. Se zatajeným dechem jsem se tedy ponořila do Mariina pátrání po minulosti jejích rodičů a také jsem se zaujetím sledovala osudy i ostatních obyvatel domu. A závěrečné vyvrcholení bylo velkolepé, jak se ale dalo očekávat. Přesto mne zajímá, jak se bude celý příběh vyvíjet dál, a určitě se časem pustím do pokračování osudu Marie a jejích blízkých.
A teď už jen poznámka na okraj ;-): v Augsburgu jsem žila (necelých 6 let od roku 2001) a občas se tam zajedu podívat i nyní, protože se jedná o město, které má co nabídnout a za návštěvu určitě stojí...

BlankaHill
20.11.2019 2 z 5

Musím říct, že jsem čekala trošku víc. Ne, že bych byla úplně zklamaná, to vůbec, ale něco tomu prostě chybělo... Uvítala bych víc popisování, jak to kde vypadá. Těšila jsem se i dle anotace na plesy, ale ty proběhly jen jako seznam s kým si musí ještě Kitty kdy zatančit. Dějová linie Marie se mi líbila, i se svými tajemstvími, ale asi jsem čekala víc romanticna, víc tajemna, víc ...¯\_(ツ)_/¯

alexis818
18.11.2019 4 z 5

Průhledné jako čiré sklo,přesto jsem to přečetla s jistou chutí odpočinout si od vražedných thrillerů a knih s válečnou tématikou,Půjdu hned do druhého dílu,protože se chci ještě chvíli nad ničím nezamýšlet.

helenkan
13.11.2019 5 z 5

Mě se to líbilo. A hurá do dalšího dílu. :-)

Lucina88
11.11.2019 1 z 5

Chtěla jsem zkusit něco oddechovějšího. Tohle bylo až příliš oddechové a předvídatelné.

Vůbec mě nezaujalo.

Lena79
24.10.2019 4 z 5

Hned po prvních kapitolách jsem tušila, kterým směrem se asi bude příběh ubírat a světe div se, nespletla jsem se. Jen mi to občas připomnělo scény ze známého filmu s replikou "bejby nebude sedět v koutě". Také mě zajímalo, jaké že to tajemství obchází okolo panského domu a nedaleké továrny. No, nedá se knize upřít čtivost, jen nechápu ten humbuk, když kniha vyšla.

irskádívka
22.10.2019 3 z 5

Příběh je předvídatelný, v podstatě jednoduchý, trochu červená knihovna.
Pro mě to byla oddechová kniha, pro svou jednoduchost trochu nudná, ale odpočinula jsem si u ní a potěšila se připomínkou jiné doby. Další díly nemám v plánu číst.

Barbara182
11.09.2019 4 z 5

Zpočátku mi chvíli trvalo než jsem se začetla, protože pro mě byl trochu matoucí velký počet postav, z jejichž perspektivy se děj vypráví, ale pak mě to chytlo a četla jsem s nadšením a radostí :-) Hlavně na začátku mi to dost připomínalo prostředí seriálu Panství Downton, všechna ta hierarchie služebnictva a jejich povinnosti a privilegia :-) Hlavní hrdinka Marie mi byla sympatická od začátku a líbilo se mi, že autorka přimíchala do děje i trochu toho tajemství z její minulosti, které se postupně rozplétá a odhaluje. Určitě se pustím i do pokračování, protože mi po dočtení tak nějak chybí společnost vlastně všech zúčastněných postav :-)

koki.veru
11.09.2019 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, byla to taková velice oddechová knížka, oddechový příběh, ale po všech těch thrillerech a detektivkách mám občas chuť si přečíst něco uvolňujícího a romantického. Určitě se časem vrátím a pustím do druhého dílu, pravděpodobně za dlouhých zimních večerů.

PetraGhi
07.09.2019 2 z 5

Přiznám se, že asi tak v půlce jsem googlila, jak to dopadne...abych to nemusela číst. Ale když už jsem v té polovině byla, uvědomila jsem si, že rozečtená kniha se nezahazuje. Tak jsem se snažila ji dočíst co nejdříve. Pomohlo mi pár napínavých záchytných bodů, takže mi to pak přeci jen utíkalo. Když to shrnu...byl to docela průhledný příběh, kdy tušíte, jak to celé dopadne. Celé to "tajemství" bylo defacto popsáno v průběhu knihy, takže závěrečné odhalení nebylo zase až tak překvapující. Knihu si schovám, prodám...ale jsem si jista, že se k ní vracet nebudu. Knížka je hezky napsaná, o tom žádná.

klara1550
05.09.2019 3 z 5

Na jednu stranu oddechovka, která se čte sama, ale jinak jedno klišé vedle druhýho a zápletka a rozuzlení je skutečně tak jednoduchá, jak si člověk domyslí hned na prvních stránkách. Takže ve mně po dočtení zůstává taková pachuť povrchnosti a neuspokojení.

Heliku777
02.09.2019 5 z 5

Příjemné oddechové čtení, krásně pročistí hlavu. Už mám připravené ke čtení další díly.

kalimaskry
30.08.2019 5 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst, jak píšou i další čtenáři :) Ale pokud chcete volnější nenáročnou knihu, která uvolní hlavu po vraždách, detektivech, tak volte tuto. Kniha jako od Jane Austinové :)

sabinaK
19.08.2019 5 z 5

Krásná knížka, hned se vrhám na další díl :)