Panský dům

Panský dům https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351412/bmid_pansky-dum-AvO-351412.jpg 4 1331 373

Panský dům série

Augsburg 1913 Mladá Marie nastupuje jako kuchyňská pomocnice v impozantní vile, sídle průmyslnické rodiny Melzerů. Zatímco si děvče ze sirotčince vydobývá své místo mezi personálem, panstvo si užívá zimní plesové sezony, v níž má být uvedena do společnosti nejmladší, krásná dcera Katharina. Jenom Paul, dědic rodiny, se drží stranou společenského mumraje – dokud nepotká Marii...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Die Tuchvilla , 2014

m_martina
17.05.2020 5 z 5

Mě se kniha líbila a měla jsem ji přečtenou za chvilku. Určitě se budu těšit na pokračování.

adela5732
15.05.2020 4 z 5

hezké čtení, mohu doporučit

Janaf
15.05.2020 5 z 5

Pro mně příjemná oddechová četba. Nebyla jsem zklamaná.

Katka2382
12.05.2020 2 z 5

No jo no,nenadchne,ale ani neurazí.Taková spíše červená knihovna.

ferdada
03.05.2020 2 z 5

Dneska se medailičkou "Bestseller" označuje kde co. Pro někoho tato značka může být poněkud zavádějící. Protože ono slovo neznamená knihu z nejlepších, skutečně dobrou. Ale nejprodávanější. Z vlastní zkušenosti vím, že mezi těmito pojmy vskutku nemusí být rovnítko.¨
Tedy - kus takové pohádky před spaním mě nezabije, naopak, je lepší, než počítání nekonečného zástupu ovcí, nijak mě nepoznamená, nevyšťaví, nevyždíme, zkrátka neublíží. Za týden už asi nebudu vědět, kdo tu bojoval :-)

milena8281
03.05.2020 3 z 5

Příjemné čtení. Jsem zvědavá, jak s dějem zamíchají světové události v 2.díle.

cibulka 8
01.05.2020 3 z 5

Nechápu označení bestseller, za mě je to spíš průměr. Marie mi byla zpočátku nesympatická, ale průběhem knihy se to změnilo. Postavy mohly mít více rozepsaný svůj vnitřní život. Na druhou stranu nahlédnutí do života smetánky i sloužících bylo zajímavé. V globálu jsem si knihu užila a časem vyhledám i druhý díl.

carcassonna
27.04.2020 2 z 5

Nedočítané. Miestami to bolo ok, ale vačšinou klišé, nuda, postavy otravné.

B.R.
19.04.2020

Pro mě celkem zklamání, příběh velmi předvídatelný, ale spíše mě zklamaly velmi nesympatické postavy. Nebyl tam nikdo, koho by si mohl člověk oblíbit. Styl psaní byl fajn, nesmí se od toho moc očekávat, prostě taková oddychovka. Vzhledem k mnohem lepšímu hodnocení druhého dílu mu možná dám šanci :)

Anett525
17.04.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila. Zajímavé nahlédnutí do chodu panského domu. Ano, zápletka byla předvídatelná,ale to není nic co by mě nějak odradilo. Nakonec jsem přečetla všechny tři díly a první se mi zdál nejlepší. :)

Noisette73
11.04.2020 5 z 5

Krásná pohádka, trošku připomínající Popelku. Syn továrníka si vezme krásnou, dokonalou a nejšikovnější služebnou, už od začátku víte jak to skončí, ale nevadí, s postavami jsem žila, milovala i nenáviděla a to se počítá. Na odlehčení byla skvělá, sice nechápu označení bestseller, protože řekněme si, že o nějaké hlubší myšlence nebo zanechání stop v mysli tahle kniha není a celkem rychle na ni zapomenete, ale dialogy hezké a čte se to dobře, navíc úchvatná obálka a když na knihu nebudete mít přehnané nároky bude se vám líbit.

Knihomol2108
08.04.2020 1 z 5

Velmi průměrný román. Ploché vylíčení postav, žádná postava vás nevezme za srdce. Slabá zápletka.

stejsdan
07.04.2020 2 z 5

Od téhle knížky nečekejte nic než oddechovku. Čte se celkem hezky, děj je plynulý, má spád, ale je to strašně předvídatelné, hned od začátku mi bylo jasné, jak to dopadne...Každopádně kniha má další dva díly a protože to byl dárek, budu pokračovat. Za mě průměr.

Ctenar1202
06.04.2020 2 z 5

Panský dům.....aneb pohádka o tom jak Popelka ke štěstí přišla. Ale jo, byl to hezký příběh. Ona chudá sirota a on syn bohatého průmyslníka....Sice člověk od začátku věděl jak kniha skončí, ale jako oddychovka, proč ne.

lenka7348
05.04.2020 3 z 5

Konečně dočteno. Říkám konečně, protože mi to trvalo snad věčnost. Netvrdím, že na tom nese vinu pouze kniha, ale přesto si myslím, že kdyby mě zaujala víc, šlo by to rychleji.
Můj prvotní dojem z knihy je, že se tam vlastně nic nedělo, i když se dělo. Může to znít divně, ale je to tak, lépe svůj pocit popsat neumím. Rozhodně to není kniha, která by mi nějak změnila život nebo se mi zapsala hlouběji do paměti. Prostě přišla, proplula, a je zase pryč. Na další díly mě to taky nenalákalo, tak si tak říkám, proč jsem to vůbec dočetla? Jednoduše mi to nedalo, chtěla jsem vědět, jak to dopadne. Ono to není napsané úplně nejhůř, i když ty chyby tam být nemusely (za to však autorka nemůže).
Přišlo mi, že autorka celkem dobře vystihla dobu, ve které se děj odehrává. Postavy také nebyly úplně špatně vykreslené. Některé zápletky lepší, některé horší. Ale ten konec jako z červené knihovny mě dorazil, to si to opravdu nezasloužilo.
Jak říkám, do dalších dílů se pouštět opravdu nebudu...

Aleen
01.04.2020 5 z 5

Neměla jsem číst ty předchozí recenze...je mi z nich teď smutno. Poslouchala jsem a to hodně dlouho (důvod je osobní, s kvalitou knihy nesouvisí), což, jak si teď uvědomuji, bylo asi pozitivní. Nejspíš díky síle hlasu pana Soukupa a díky tomu, že jsem na vlastní oči neviděla ty chyby v tisku, se mi příběh líbil. A to od samého začátku. Všechno to cídění stříbra a vaření pro panstvo, příprava na Vánoce, slavnosti... Marie byla odtažitá, což je vzhledem k postavení a zážitkům z dětství dost pochopitelné. Taky bych nejspíš byla, nejspíš bych byla i mrcha, což ona tedy ne :-). Všechno v této knize je uvěřitelné. Charaktery, exteriéry i interiéry, zápletky, včetně milostných scén, všechno je takové, jak odpovídá době a postavení postav. Byla jsem s knihou moc spokojená a za mě si prostě těch pět hvězd zaslouží.

veronika8042
24.03.2020 1 z 5

Tak já nevím. Cekala jsem něco jiného. Hlavně mi přišla cela kniha taková nerealna. Nejde proste se vcítit do osoby, která není sympatická a vůbec nechápu proč ji všechno prochází. Za me ne. Pohádka možná hezká, ale já se do druhého dilu nedam.

LenkaKa
23.03.2020 3 z 5

Trochu mě to zklamalo, na mě to byla až moc "červená knihovna". Ani nevím, jestli si seženu další pokračování, protože v knihovně to je na záznam. Ale na druhou stranu jsem to dočetla.

zuzka5372
22.03.2020 5 z 5

Krásný romantický příběh, taková trošku jiná Popelka. Odpočinkové čtení, kniha se mi moc líbila.

Mi--LADA
13.03.2020 1 z 5

Dost nevěrohodné, v tomto případě jsem tu nereálnost neodkázala skousnout. Souhlas s Adriannou0305. Marii všichni milují a já nevím proč. Nějak jí to štěstí spadne skoro samo do klína. Přitom se tato červená knihovna tváří jako normální sága ze života. Ne, za mě tohle ne!