Panský dům

Panský dům https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351412/bmid_pansky-dum-AvO-351412.jpg 4 1331 373

Panský dům série

Augsburg 1913 Mladá Marie nastupuje jako kuchyňská pomocnice v impozantní vile, sídle průmyslnické rodiny Melzerů. Zatímco si děvče ze sirotčince vydobývá své místo mezi personálem, panstvo si užívá zimní plesové sezony, v níž má být uvedena do společnosti nejmladší, krásná dcera Katharina. Jenom Paul, dědic rodiny, se drží stranou společenského mumraje – dokud nepotká Marii...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Die Tuchvilla , 2014

Market116
06.03.2020 3 z 5

Tak zase něco nového...nejsem si úplně jistá jestli je to zrovna můj šálek kávy, ale něco na tom příběhu bylo...protože jsem knihu dočetla celkem i brzo, tak nemůžu říct, že by se mi nelíbila...
Marie mi přišla celkem sympatická a Paul zrovna tak, Lisa byla hrozná a uměla lézt na nervy, ale chtěla bych aby se změnila...aspoň že Kitty byla taková zlatá a milá duše, hrozně moc hodná, i když poněkud zasněná a maličko rozmazlená...
Co se služebnictva týče...hrozný pomlouvačský mrchy(až na pár výjimek)
Jinak to převeliký tajemství...myslela jsem, že se Johann Melzer změní potom co si prožil, ale vypadá to, že se rychle vzpamatoval...
No, i tak jsem celkem zvědavá na pokračování, protože je toho ještě dost nedořešeného a navíc ne vše dopadlo tak, jak jsem si představovala...třeba pokračování bude i zajímavější.

adrianna0305
06.03.2020 2 z 5

Dějově plochá sága o rodině Melzerů, která v prvním díle zahrnuje necelý rok, jejich života - což je fakt málo. Marie mi byla nesympatická od první stránky až do poslední, kdežto všechny postavy si ji oblíbily z ničeho nic - ušila pár šatů a byla populární, mrkla na pána co seděl v autě a šup láska jako hrom. Určitě ne bestseller.

whiolet
05.03.2020 3 z 5

Kniha mě zklamala,čekala jsem od ní něco víc než předvídatelný příběh s dobrým koncem.
Průměrný děj, další díl si už asi ne přečtu

bacouch
05.03.2020 4 z 5

Jo, jasně, že po dvou stránkách víte, co bude dál. Ano, je to červená knihovna a příběh o Popelce. Ale mě to nějak sedlo. Ráda koukám a čtu o tom, jak někdo usilovně maká, leští stříbro, cídí vykládáné stolky, věší brokátové závěsy a jiné pičičinky. TAkže za mě dobrý.

Eorin
27.02.2020 3 z 5

"Přečteno" poslechem jako audioknihu v podání pana Soukupa. Jako takové to bylo zajímavé a myslím, že i záživnější, než číst to napřímo. S Panstvím Downton se to nedá srovnávat - kromě velkého domu a hrstky služebnictva na tom podobnost nevidím. Kdybych totiž srovnávala, musela bych ubrat hodnocení - postavy jsou takové ploché, i když se snaží sem tam něčím překvapit, přesto jsem si nedokázala žádnou z postav oblíbit. Četla jsem kvůli hezké obálce, ale do druhého dílu se nejspíš pouštět nebudu. Opravdu, klasická červená knihovna zasazená do historického pozadí, ale žádná přidaná hodnota.. Slabý průměr.

luci6910
23.02.2020 3 z 5

Za mě lepší průměr, oddechové čtení, milý příběh. Nedokázala jsem se ale ponořit do děje, přečíst knížku mi trvalo poměrně dlouho. Přesto už mám koupený druhý díl a jsem zvědavá na pokračování.

ANDY28
23.02.2020

Moc se mi to líbilo

simona5r
05.02.2020 3 z 5

(audiokniha) Ideální vánoční a povánoční oddechovka, nic hlubokého. Prostě jen milý příběh o lásce a následcích minulosti.

veselaa
04.02.2020 2 z 5

Po knize jsem sáhla,abych si odpočinula od detektivek, bohužel mě nezaujala.Nemůžu úplně říct, že by příběh nebyl hezký.Odehrává se to na krásném panstvií,je to pohádkový příběh o lásce..nejspíše mě nesednou tyto knihy.

emilieselden
04.02.2020 5 z 5

Moc pěkná knížka, dobře se čte.

eliska-n
29.01.2020

Přesně tento styl psaní mi vyhovuje, kniha se mi moc líbila a určitě si přečtu následující díly.

Ivulik7
27.01.2020 5 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem Panství Downton neviděla, nemohu přirovnávat (jako většina). Za mě se to četlo dobře a to i přesto, že tento žánr téměř nečtu. Na další díl se zatím nechystám.

petrulkaa
26.01.2020 4 z 5

Krásný příběh o chudičké dívce ze sirotčince, která jde sloužit k zámecké rodině a nakonec to pohádkově skončí. Těším se na další díl, ve kterém se dozvím o dalším osudu této chudinky, kterou si zamiloval zámecký synek a každý si ji velmi oblíbil.

KáťaM.
26.01.2020 3 z 5

Na mě to bylo příliš pomalé, myslím, že by knížka snesla více postav, když je to rodinná sága, snad by byla větší šance, že bych si někoho oblíbila, takhle se mi to bohužel nepodařilo, přesto chci číst nebo poslouchat dál. V tomto případě bych právě doporučila spíše poslech, pan Soukup knížce neskutečně přidává, pokud bych četla jako klasickou knihu, hodnotila bych asi podprůměrně.

BarkaS
17.01.2020 4 z 5

Trochu naivní příběh skutečně připomínající Panství Downton, ale překvapivě dobrý, byť s pomalým rozjezdem. Přestože hlavní hrdinka není (zvlášť zpočátku) příliš sympatická a na můj vkus je její postava tak trochu “plochá” a navzdory prožitému na první dobrou studený psí čumák. Dám šanci i pokračování a uvidíme.

Mnaui
11.01.2020 5 z 5

Kniha se dobře četla. Nějak jsem ale nepochopila, nd základě čeho se do sebe ústřední dvojice zamilovala. Připomínalo mi to klasické pohadky poprvé se uvidí s hned se strojí svatba ...

Michaela91
09.01.2020 2 z 5

Tohle nebyla kniha pro mě. Nebavila mě a vůbec to neutíkalo. Dala jsem si delší pauzu a pak dočetla ale do dalších dílů se nechystám.

luckah
06.01.2020 2 z 5

Zpočátku mě kniha nadchla, připomínala mi můj oblíbený seriál Panství Downton. Ovšem závěr mě hodně zklamal, byl uspěchaný a hodně naivní, Hollywoodský happy end prakticky pro všechny postavy mi do zasazení děje nepasoval.

Danka1975
05.01.2020 2 z 5

.. .Tak tenhle způsob knížky byl pro mě poněkud nešťastný :-(. .zdůrazňuji úmyslně "pro mě", protože si dovedu představit, že u plno dalších čtenářů bude topka. Sama jsem tuhle knížku koupila tchýni a ta z ní byla nadšená, stejně tak sestra. Tak jsem si řekla, že je čas a nálada na oddych a téma typu "chudá služka a panstvo" to dobře zastane. Do toho jsem s tím šla, takže to nebylo takové překvapení. . . . ,ale ještě jsem asi k tomuto žánru nepropadala (i když jsem podobných četla několik). . . . Ale tohle na mě bylo fakt rozvláčné. . s trochou nadsázky se postava zeptala, "jak se má" a odpověď "dobře" přišla za 4 stránky. . :-(((((. .Vzpomněla jsem si na Jiráska, který mi přišel v tomto porovnání "žíznivou střelou" :-)))). . dočetla jsem do 3/4, neb mi přišla pod ruku knížka, které jsem neodolala. . . . a asi jí nedočtu. . možná za pár let????? :-)

artepeli
03.01.2020 3 z 5

Rodinná sága se vším všudy. Po dlouhé době jsem četla takovýto román. Zprvu mě to moc nebavilo, ale jak se člověk dostával víc a víc k jednotlivým postavám, víc a víc se těšil na pokračování jejich osudů.
Co se mi nelíbilo, bylo černo-bílé vykreslení postav. Některé mi byly až protivné, tím, jak byly pořád správné. Až druhý díl knihy tyto moje pocity rozmělnil.