Panský dům

Panský dům https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351412/bmid_pansky-dum-AvO-351412.jpg 4 1327 373

Panský dům série

Augsburg 1913 Mladá Marie nastupuje jako kuchyňská pomocnice v impozantní vile, sídle průmyslnické rodiny Melzerů. Zatímco si děvče ze sirotčince vydobývá své místo mezi personálem, panstvo si užívá zimní plesové sezony, v níž má být uvedena do společnosti nejmladší, krásná dcera Katharina. Jenom Paul, dědic rodiny, se drží stranou společenského mumraje – dokud nepotká Marii...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Die Tuchvilla , 2014

Ala787
19.08.2019 4 z 5

Příběh se mi moc líbil. Nebyla jsem si jistá, když jsem si knihu půjčovala, jestli se začtu. Ale začetla jsem se a byla zvědavá, jak příběh dopadne. Oddychovka. Asi se ke čtení znovu nevrátím, ale přesto na dovolenou jako klidnou četbu doporučuji.

aliisalounu
16.08.2019 4 z 5

Příběh moc pěkný, i když místy až moc natáhlý a předvídatelný. Už od začátku mi bylo úplně jasné, jak to celé dopadne... Na druhou stranu se mi líbil autorčin styl psaní (až na vleklé pasáže) a celkově atmosféra, která z knížky vyzařovala. Jsem zvědavá na další díly.

Arwen777
11.08.2019 2 z 5

Ačkoliv je kniha poměrně dobře hodnocena, mě bohužel nezaujala. Přitom mám rodinné ságy ráda. Možná je to tím, že doba, ve které se odehrává, nepatří mezi moje oblíbené, nebaví mě sledovat osudy smetánky, plesy, oblečení, jednání se služebnictvem, vyjednávání o sňatcích, vyumělkované konverzace. Pro mě to byla velká nuda, dialogy mi přišly slabé, příběh mě neoslovil, ani se mi nelíbil styl vyprávění. Další díly si nechám ujít.

Verjuu
06.08.2019 5 z 5

Ze začátku mi trvalo než jsem se začetla, ale za dva dny nebylo o čem mluvit. Kniha je úžasná, oddechová a podle mého názoru hodně inspirovaná Pýchou a předsudkem :)

Denous93
03.08.2019 5 z 5

Nejdrive jsem se do toho nemohla zacist, ale pak jsem ji nemohla odlozit nez si ji prectu do konce. Nadherny pribeh. Musela jsem si hned koupit vsechny dily. Doporucuji precist

FabiAr
30.07.2019

Na knize je vidět, jak se snaží být zajímavá, ale ale to jen ničí dojem ješté více.
Nepotřebné popisováni každého podstatného jména a velice lehce předvídatelný příběh. Na knize se mi líbí jen prostředí dění, ale styl vyprávění a samotné postavy ze mě vymývají veškerý život.
Nedočetla jsem, ani na druhý pokus.

marimari
26.07.2019 4 z 5

Příjemné letní odpočinkové čtení !

Šárinka102
25.07.2019 5 z 5

paráda

skalek
25.07.2019 5 z 5

Ještě nikdy jsem nečetla knihy tohoto typu....Ale letošní léto jsem si řekla že to zkusím....a nezklamala....příjemná oddychová kniha na okurkovou sezónu

Míma25
22.07.2019 4 z 5

Příjemné oddechové čtení.

Eva88
19.07.2019 3 z 5

Taková pomalu plynoucí, nicneříkající oddechovka. Na další díly mě kniha určitě nenalákala.

K-afe
15.07.2019 4 z 5

Krásná obálka.
Hezký příběh, ale neoslovil mě tak, abych četla další díl.

hapac
10.07.2019 4 z 5

Docela hezký příběh, takže si ráda přečtu celou trilogii. Na chvíle oddechu je knížka jako dělaná.

Gi-Gi
07.07.2019 4 z 5

Tak nějak jsem čekala víc, na mě relativně pomalý spád, ale jsem vcelku zvědavá, co se semele dal.

makyla
05.07.2019 4 z 5

Sledujeme příběh mladičké Marie, která pochází z nuzných poměrů. Získá místo pomocné síly v kuchyni v domě továrníka Melzera. Odvíjí se zde několik osudů jednotlivých postav. Převážně sledujeme, kromě Marie, Melzerovy dospělé děti - Elisabeth, Kitty a Paula. Kniha je psána velmi příjemně, čtivě. Zkrátka oddechové čtení. :)

Libušš
01.07.2019 2 z 5

Osobně nevěřím nálepkám Bestseller. Z 98% se mi potvrdilo, že takto označená kniha stojí za nic, tudíž je obcházím obloukem. A zase jsem se nechala zlákat recenzema, když ten počáteční užas nad knihou opadl.
Ze začátku jsem se velice, velice nutila do čtení - do 1/3 knihy.
Dlouhosáhle popisy něčeho, co vám může být jedno a nijak to není potřeba rozmazávat vůči příběhu, ale dobrá.Příběh otřepaný, nic originálního, ale věřím,že takovéhle příběhy své čtenářky mají.
Kniha je opět napsána tak, že pokud vám nevadí otevřený konec (je vám jedno jaký další osud potká postavy) ,nemusíte se dlouhosáhle rozmýšlet, zda knihu zkusit. Já to velice ocenila.

twiggynka
25.06.2019 4 z 5

Příběh se mi líbil, ale něco tomu chybělo.... asi i ten konec byl takový nemastný neslaný … ale oddechovka pěkná

baty
18.06.2019 5 z 5

Ráda čtu tento žánr. Je to takové oddechové čtení a když se k tomu přidá i trochu té romantiky, jsem blažená :-) Líbilo se mi i trochu napětí, jak to vlastně bylo s Marií a její matkou a otcem. Za mě super kniha, těším se, až si půjčím další díl.

Viviana-Mori
09.06.2019 4 z 5

Kniha je taková romantická klasika. Osiřelá chudá dívka jde pracovat jako pomocná síla do kuchyně do panského sídla. Všechno je tak nějak jasné dopředu, nic moc nepřekvapí, mám pocit, že podobných příběhů je spousta. Ale i přes to všechno knize nelze upřít její kvality. Pro mě to bylo milé odpočinkové čtení, u kterého jsem zapomněla na všední problémy. Příběh mi běžel jak malebný obrázek před očima.
Hlavní hrdinka je poněkud nijaká a dvakrát sympatická mi není, ale dokážu to přežít. Taková Elisabeth, která je popsána spíše záporně, mi přirostla k srdci daleko víc, s tou holkou opravdu soucítím a je mi jí celkem líto a i tu její nevraživost chápu.
No, jedná se zkrátka o naprosté klišé, napětím si nehty u čtení rozhodně neokoušete, ale jako příjemný román na deštivé večery nebo volná odpoledne je to fajn a vlastně se mi to prostě jednoduše líbilo i přes některé mouchy, které kniha má. Už rozečítám druhý díl.

Ivanule
05.06.2019 5 z 5

Výborná kniha,začátek teda na rozjezd to trvalo asi 100stránek než se konečně začalo něco dít,ale jinak skvělý příběh ze začátku 20.století,začátku první světové války,ukázka průmyslové rodiny - panstva a jejich služebnictva.