Bouře

Bouře https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491709/bmid_boure-YVi-491709.jpg 4 143 33

Panský dům série

Augsburg 1935. Nad Německem se stahují mračna k velké bouři a má to dalekosáhlé důsledky i pro rodinu Melzerových a jejich milovaný rodinný dům. Mariin úspěšný módní ateliér stojí krátce před zavřením poté, co vejde ve známost její židovský původ. Také její muž Paul má veliké starosti se zvládáním finanční situace v textilní továrně. Rostoucí tlak ze strany nacistické vlády mu způsobuje bezesné noci. A když se mu jednoho dne dostane naléhavé rady, aby se v zájmu uchování továrny s Marií rozvedl, musí jeho žena učinit závažné rozhodnutí, které jí změní život už navždy…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Sturm über der Tuchvilla , 2021

Martina1725
23.11.2022 4 z 5

Na jednu stranu dost obdivuju, jak to někdo může sepsat. Plno postav, a člověk se v tom krásně vyzná. Akorát teda mi přijde dost otevřený konec. Jsem zvědavá, jestli bude další díl.

Pavlína197
22.11.2022 5 z 5

Tento díl série se mi líbil nejvíc. Vidím, že autorka chystá pokračování, za což jsem ráda, protože tentokrát mě opravdu zajímá. :-)

Kanimůra2
21.11.2022 5 z 5

Sérii jsem přečetla celou, tento poslední díl se mi líbil opravdu hodně. Krásně vykreslená atmosféra panského domu, starosti lidí sloužících i těch, kteří se nechají obsluhovat. Moc bych si přála ještě pokračování. Příběhy jsou tak krásně rozehraný, vůbec nic se nedořešilo. A tolik se toho k dořešení nabízí.
Vydařený díl

takana
02.11.2022 5 z 5

Hezké pokračování rodiny Metzlerů, Bouře nezklamala.

Jonna
18.10.2022 4 z 5

Připadá mi, že série je kniha od knihy lepší. Je to oddychová dobrá četba.

Kaja1
17.09.2022 5 z 5

Sérii mám ráda, moc dobře se čte. Ještě, že na začátku jsou vyjmenováni hlavní hrdinové, jinak bych dlouho lovila v paměti, kdo je kdo. Do rodiny Metzlerů pomalu, ale jistě začíná zasahovat nadcházející válka. Kniha má otevřený konec, tak snad se dočkáme pokračování.

Kristulda
31.08.2022 5 z 5

Když jsem četla první díl,říkala jsem si tohle nebude nic pro mě, ale vydržela jsem a každý díl je lepší. Člověk má pocit, že se vrací domů, a je mu tam dobře. Hrozně moc se těším na další díl. Tuto ságu jsem si zamilovala.

chrudas
12.08.2022 5 z 5

Série Panský dům je skvělá jako odychovka a Bouře opět nezklamala. Četlo se dobře, je zajímavé sledovat životní cesty jednotlivých postav. Doufám, že bude ještě jedna kniha, protože tady ten konec je opravdu hodně otevřený.

Jamalu
10.08.2022 5 z 5

Tak tohle určitě nemůže být konec. A nám nezbývá než čekat a doufat že se brzy dočkáme pokračování. Pěkně si s námi pani autorka zahravá.

zuzana2599
07.08.2022 4 z 5

Pátý díl oblíbené ságy s názvem Bouře jistě potěší všechny své příznivce. I já se těšila, i když na začátku knihy mi chvíli trvalo než jsem se v postavách zorientovala a nevím proč, ale nečetla jsem s takovým nadšením jako obvykle... Tentokrát jsem navštívila Augsburg v bouřlivých letech, kdy se k moci dostává Hitler a rodina má znovu problémy... I v této době nechybí nové lásky a nové naděje, narodí se i dvě zdravá miminka. A když jsem knížku dočetla, tak i já jsem nabyla dojem, že vše je připraveno na další pokračování. Ten šestý díl Panského domu se jistě chystá !

martinaandulka
04.08.2022 5 z 5

Na začátku paní spisovatelka měla v plánu napsat trilogii a nakonec už je na světě 5 díl a podle ukončení to vypadá,že by mohl být 6 dil.Příběh je nadále poutavý, historie Německa před 2 světovou válkou,láska ,víra strasti toť vše kniha nabízí.

nada3314
02.08.2022 5 z 5

Vždycky se strašně natěšeně vracím k této sáze. Pocit, který při čtení těchto knih mám, je naprosto stejný, když se odněkud vracím domů nebo k babičce. To je takové pohlazení po duši 

Rodina Melzerů a jejich služebnictvo mi přirostlo neskutečně k srdci. Možná je to tím, že to je má úplně první sága, tak k ní mám větší citový vztah. Natolik jsem si ji oblíbila, že vždy když vyjde další díl – musím ho hned číst. Kdyby se na ni měla stát fronta jak na Harryho Pottera, tak věřte, že já stát budu 

Tento díl se zaměřuje na dobu pár let před II. světovou válkou (ale to oni ještě nevědí).
Marie je asi nejprozíravější a tuší, že se na ně valí bouře, obchůdek i textilní továrna budou zatraceni k záhubě a to jen kvůli tomu, že je židovského původu. Paul dostane radu od bývalého přítele Klipsteina, že pokud chce svou rodinu a továrnu ochránit, musí se od Marie oddělit. Nakonec se rozhodne odplout a my můžeme sledovat jak se ji v Americe i s Leem daří.

Opět nechybí legendární kuchařka Fanny (ta už má snad 100 let :-D) i Humbert je stále v kondici. Christian a Liesel našli své štěstí v zahradním domku. Kitty je pořád stejná bohémka a její dcera Henny se stala pravou rukou Paula v továrně. Dodo si konečně plní sny s lítáním a Alice, stará paní Melzerová ta po očku sleduje celý dům…

Klidně bych se knihu (nebo rovnou všechny knihy) nebála darovat k narozeninám, svátku nebo Vánocům je teda spíš určena ženám - věřím, že mamce, tetě babičce by udělala velkou radost. Podle mě by tuhle ságu mohly číst i nečtenářky, tak moc je chytlavá.

Moooc se těším na pokračování, kdyby vyšlo před Vánoci vůbec bych se nezlobila 

maryzka
17.07.2022 3 z 5

Má to být údajně dokončení rodinné ságy. No bylo to zajímavé z hlediska politického i společenského ovzduší 30.let, kdy se rodiny nebo lidi rozdělovali z náboženských důvodů nebo stačí málo mít konflikt s osoby, které jsou u moci. No snad to není konec, spíš je to takový otevřený, kdy by se rodina Melzerových mohla setkat po válce, ale to už je moje představa.