Panika

Panika https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/189524/bmid_panika-189524.jpg 4 314 75

Panika začala jako spousta věcí v Carpu, nudném malém městečku uprostřed ničeho – protože bylo léto a nebylo co dělat. O co v téhle hře jde? Je to prosté. Nemít strach. Heather nejdřív ani nenapadlo, že by se do Paniky pouštěla. Nikdy by si nepomyslela, že je nebojácná a že by chtěla vyčnívat. Ale pak zjistí, že je tu něco a někdo, pro koho stojí za to bojovat, a je statečnější než kdy dřív. V sázce je příliš mnoho, ovšem výhra stojí za to, tolik peněz by jí umožnilo navždy opustit nenáviděné město a nechat starou Heather za sebou, pohřbenou v prachu. Dodge se Paniky nikdy nebál, právě naopak. Pohání ho jeho tajemství, díky němu hladce prochází každým dalším kolem a je si sám sebou jistý. Ví, že vyhraje. Ale netuší, že není sám, kdo má tajemství. Všichni mají nějaký důvod proč hrát. Heather a Dodgovi přinese hra nová spojenectví, překvapivá zjištění a možná i nějakou tu první lásku – a vědomí, že někdy nejvíc potřebujeme právě to, čeho se k smrti obáváme.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , CooBoo

Panic

PetikLozik
15.08.2014 3 z 5

Lepší by u téhle knihy byla er-forma. Kniha celkově byla, ale čtivá i když jsem očekávala od nápadu víc. :)

bookshelf
11.08.2014 2 z 5

O co v téhle hře jde? Je to prosté. Nemít strach.

Podle mě se spíše jedná o nerozvážné hazardování se životem vlastním i lidí v okolí.

Nejprve mě zaujala anotace. Tudíž jsem očekávala něco nevídaného a zajímavého. Místo toho jsem byla pořádně zklamaná. Hlavní postavy mi přišly podobné. Pohled ze dvou perspektiv byl tudíž trochu zbytečný. Na určitých místech se kniha až moc táhla a některé věci se zbytečně opakovaly. Na druhé straně byla zase příliš uspěchaná a hra Panika trochu odbytá.

Mé zklamání se odráží v 2,5 hvězdičkách, které jsem zázračně zaokrouhlila na 2. I přes to si plánuji přečíst alespoň ještě jednu knihu od Lauren Oliver, "protože teď už vím, že za vší tou tmou a strachem a hlubinami je světlo, slunce, za kterými můžu jít, a prostor a svoboda."

Tina 243
05.08.2014 5 z 5

Kniha má zajímavý námět, líbí se mi psaní ze dvou pohledů. V knize sledujeme příběh Heather a Dodge, kteří jdou za stejným cílem, ale z úplně odlišných důvodú. Kniha stojí za přečtení :)

Misha11
22.07.2014 4 z 5

Panika mě zaujala především originálním nápadem. Asi v polovině knihy ze mě to nadšení celkem vyprchalo, ale knihu sem dočetla. Nakonec nebyla tak špatná, sice sem čekala víc, chvílemi to bylo až nudné, ale konec byl dobrý, i když trochu předvídatelný.

Pivísek
21.07.2014 4 z 5

Moje první přečtená kniha této autorky a rozhodně nezklamala. Byla čtivá, měla dobrou zápletku, přesto celkem očekávané rozuzlení. Nicméně kdo má takovýto žánr rád, určitě si přijde na své, já jsem byla velice spokojená! :o)

WiccaSmile
19.07.2014 5 z 5

Velmi dobrá. Doporučuju přečíst.

ivca7818
06.07.2014 3 z 5

Navzdory negativním kritikám tady, kniha není zas tak hrozná. Průměrné hodnocení tří hvězdiček a průměrný děj. Od této autorky jsem ještě nic kromě Paniky nečetla a chtěla jsem si trochu orazit. Když si chci přečíst něco děsně intelektuálního, sáhnu po intelektuálním titulu. Když se mi u čtení nechce příliš přemýšlet nad dějem, sáhnu po něčem jako je zrovna Panika. Měla jsem ji přečtenou za dva dny, sice ve mě hlubší dojem nezanechala a už si ji asi nikdy nepřečtu, ale to neznamená, že se nemusí líbit někomu, kdo spíš preferuje oddechovou četbu =o)

RockMartina
20.06.2014 3 z 5

Kdyby "Paniku" napsal někdo jiný než Lauren Oliver, možná bych dala vyšší hodnocení. Ale od této autorky jsem četla nepřekonatelná díla jako "Chvíle před koncem" nebo "Delirium" a na ty tento text neměl ani náhodou. Prostě když se řekne Oliver, už mám nějaká očekávání a toto dílko má očekávání bohužel nenaplnilo. Bylo to prostě takové nijaké...

KatnissLavender
08.06.2014 4 z 5

Skvělá a osvěžující kniha! Konečně zase jednou něco originálního! Přiznávám, že by se mi líbilo víc, kdyby hlavní hrdinové byli starší a úkoly v Panice ještě hrozivější, nebo spíš hrozivěji napsané? Nevím, možná se z toho nápadu dalo vytřískat trochu víc, ale i tak se mi to moc líbilo! Půl hvězdy nejsou, takže zůstávám u čtyř... Ale jsem naprosto spokojená!

Freechappi
24.05.2014 2 z 5

Celkem zklamání, kniha mi přišla vyloženě špatná. Popravdě zatím jediná knížka, která se mi od autorky líbila je Delirium. Dodge, Heather a Nat jsou neskutečně ploché postavy, které nemají žádnou hloubku. Jak to dopadne ví člověk už po pár prvních stránkách. SPOILER: Absolutně nesnáším tyhle dokonale sluníčkové konce, kdy všichni dostanou úplně všechno co chtěli a které působí absolutně nerálně. Viz zdravotní stav jedné osoby a cizí člověk který se někoho ujme, to už je přehnané.

Kateriska
08.04.2014 3 z 5

Lauren Oliver je zajímavá autorka. Každá její kniha je jiný literární žánr. Chvíle před koncem se mi nestrávila zrovna nejlépe. Delirium byla jedna z nejúžasnějších knih, které jsem kdy četla. Tam se autorka vrhla i do pokračování a kvalita trilogie se postupně snižovala. Zdá se mi, jako by se Lauren ještě nenašla. Velmi ráda popisuje zajímavé detaily příběhu, což dělá málokdo. Rozsáhle popisy prostředí v Panice ale nevylepší plytkost příběhu.
Je to příběh o lidech, kteří jsou ochotni riskovat. Možná to trošku připomíná Divergenci, ale není tomu tak. Tady se nejedná o žádnou válkou proti společnosti, ale o riskování a životech obyčejných dnešních lidí. Ústřední postavy jsou zajímavé, každá je jiné povahy. Oliver z zajímavých charakterů postav moc nevytěžila. Stále ji spíš zajímají okolní popisy, než ústřední „hrdinové“. Když už se na stránkách objeví nějaká akční scéna, je to odbyté a rychlé. Konečný citát, „že vždy bude světlo“ konfrontuje s postavou Dayany, které Panika vzala nohy.
Podle mého je soutěž Panika vcelku reálná, ale hloupá. V knize se objevuje blbost dnešní doby, kdy lidé chtějí všechno a jejich tvrdohlavost nezná mezí.

Eliota
03.04.2014 3 z 5

Kniha mě zklamala, autorčiny předchozí knihy byly rozhodně lepší. Postavy byly nijaké, kromě Bishopa mě neoslovila žádná, byly mi až nesympatické. Děj poměrně předvídatelný, místy mi to přišlo až přehnané, nastrojené... Jednotlivé úkoly byly odbyté pár stranami, bylo to celkově takové uspěchané. Přesto se kniha dobře četla, ale žádný zázrak to není.
Rozhodně jsem čekala něco víc.

Malous
23.03.2014 4 z 5

Kniha mě tak trochu zklamala. Čekala jsem od ní mnohem víc. Byla předvídatelná, moc mě nevtáhla do děje.. celkově mi přišla taková ochuzená o pořádné napětí. Když už přišel na řadu nějaký ten úkol, přišlo mi, že byl popsán celkem rychle a tak trochu odbytě. Rozhodně více kapitol bylo o "ničem". Na druhou stranu měla i své klady.. Nějaké okamžiky příběhu byly dobré... Hlavní postavy se mi líbili, hlavně jejich různorodost. Jen díky neobvyklému tématu knihy dávám 4* (škoda, že nejde půlit, 3 a půl by sedělo lépe.)

Mishak
19.03.2014 5 z 5

Pániiii!!!!! Strašně jsem se na ní těšila a nejsem vůbec zklamaná!!!
Knížka se četla skoro sama, pokud mi zbyly ještě nějaké nehty, tak to bude zázrak, ptž tím napětím jsem si je téměř všechny okousala a to se mi vážně už hodně dlouho nestalo =D
Nat mi byla ze začátku strašně nepříjemná - zhýčkaná slečinka, která dostane vždycky všechno a všechny. Strašný člověk, kterýho bych ve svým životě nechtěla. Panika jí změnila stejně jako všechny ostatní a nakonec z ní byla pohodová holka, za což jsem nesmírně ráda. Heather s Dodgem a Bishopem byli úžasní =) Zamilovala jsem se nich hned na začátku knížky a tajně doufala, že se Bishop dá dohromady s Heather =)
Zápletka úžasná, nápad skvělý, úkoly vážně děsivé a paniku vyvolávající, všechno do sebe krásně zapadalo - prostě pro mě knížka, ke které se jednou určitě vrátím. Stoprocentně stojí za přečtení =)

alwaysbelieve
19.03.2014 4 z 5

Knížka se zase dobře četla. Ze začátku mi dělalo problém se začíst a pochopit, o co přesně jde. Nakonec jsem se ale začetla a nemohla se odtrhnout. Dodge mi ze začátku mi přišel strašně naivní a Nat nesympatická, ale nějak jsem je překousla. Skvělá knížka, Lauren zase nezklamala :)