Panda v nesnázích

Panda v nesnázích https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388685/bmid_panda-v-nesnazich-kmF-388685.jpg 4 1194 286

Dvě mladé ženy, každá v jiných nesnázích, v jiné době, a přesto mají tolik společného. Tereza, přezdívaná Panda, prožívá v současnosti rozchod a vrací se do svého starého dětského pokojíčku. Kromě složitého vztahu s mámou, psychických potíží a mindráků z vlastního vzhledu má těžkou hlavu z diplomové práce. Píše o neznámé hrdince Marii, člence třetího odboje, která si na začátku padesátých let minulého století vedla podrobné deníky a přechovávala u sebe jejího pradědečka Jaroslava. Tereza tak zjišťuje, že jeho útěk přes hranice byl mnohem dramatičtější než v jejích nejdivočejších představách…... celý text

salamandrina
22.02.2019 3 z 5

Ale jo, v rámci žánru se to čte dobře a je to fajn oddychovka. Hlavní postava mi byla sympatická neb v něčem dost mi podobná. Ale když se nad tím člověk víc zamyslí, tak je to prostě takový o ničem. Jeden díl oddychovýho seriálu co se snaží si hrát na něco víc. Občas mě rozčilovaly gramatický chyby, ale není to blbý. Rozhodně mě to zaujalo víc než Losos v kaluži a mám pocit, že se prostě potřebuje autorka vypsat.

Rauser.
20.02.2019 5 z 5

Pro mě jako milovnici dobrých konců byly závěrečné strany trochu rychle utnuté, smutné, ale o to více "komunistické". Jinak byla celá kniha mým šálkem čaje. Aktuální problémy, podané s nadsázkou, lehkostí. Jen více takových knih.

Limonadovyjoe
14.02.2019 4 z 5

Obě dějové linie jsou čtivé a napínavé. Ve druhé půlce knihy se to pěkně rozjíždí a zamotává. Jedna hvězda dolů za utnutý, nijaký konec. Je to jako když se v Dallasu objevil ve sprše Bobby s tím, že jeho smrt byla jen sen :D

Kopretina
13.02.2019 4 z 5

Začínám si zvykat na novodobé knihy - skáče se v čase, jsou zde nespisovné výrazy a souvětí od nevidim do nevidim. Psychiku hlavní hrdince nezávidím, stačí to, co mám :). Hodně zdaru mladé autorce.

mySaints
13.02.2019 5 z 5

Tak toto mi opravdu sedlo. Jak moje prdel na velkej hrnec, úplně jsem se do toho zabořila. Je to hlavně tím, že už po přečtení Lososa jsem tušila, že máme s autorkou podobné problémy a náhled na svět. Cynický, vydeptaný, unavený z boje se sebou samými. A já autorce opravdu z celýho srdce děkuju, že se rozhodla takhle psát, že se rozhodla napsat tenhle příběh, za tu spoustu vět, co mi pomohly věřit, že svět je dobrý místo, i když už někdy nemůžete dál.
Skvělý příběh, uvěřitelné postavy a problémy ... plus napsáno svěžím mladým jazykem. Těším se na další knihy :)

Bára91
08.02.2019 5 z 5

Super překvapení! :-)

Veru.Viti
05.02.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Nejvíce mě bavil příběh Pandy. Prožívala jsem s ní vše a smála jsem se jejím sarkastickým poznámkám. Příběh Marie mě nerušil a připadal mi naopak velmi čtivě napsaný. Potíže rodičů mě bavily velice. Je pravda, že bych takovou matku nechtěla ani za zlaté prase, ale četlo se o tom dobře. Jediné malé mínus vidím v chybce ve jménu. Na začátku je profesor Jan a později Tomáš. Ale knihu jednoznačně doporučuji. Příjemná oddechovka.

kklepkaa
04.02.2019 4 z 5

Normálně by se mi asi taková knížka do ruky nedostala, ale dala jsem na doporučení a tenhle tip stál opravdu za to. Autorka se s ironií prokousává osudy několika lidí dělící několik desítek let a ono to celkem funguje. Akorát příběh Marie mi přišel takový nedovyprávěný, škoda...

v.michlickova
31.01.2019 5 z 5

Tak tohle byla síla! Ze začátku jsem myslela, že to bude něco jako Losos. Ale nebylo. Bylo to mnohem intenzivnější až sem z toho v jednu chvíli měla husí kůži a v druhé zase brečela jak želva. Příběh vás tak pohltí, že v jednu chvíli se prostě dokážete cítíte uplně přesně jako Marie a v druhé zase jako Panda(Tereza) a takhle pořád dokola. Každá v hlavních postav je jiná a každé je ponořená v těch svých nesnázích.
Můj velký obdiv má ale hlavně Markéta, za to že se odvážila napsat knihu v takovém tématu.
Občas mi bylo nepříjemné se vracet do dějové linky která se odehrávala v minulosti, protože je tam popisováno všechno to násilí a z toho má člověk tu zmiňovanou husí kůži. Moc se mi líbilo, jak tam byla zapojena i třetí dějová linka v podobě řešení problémů mezi Terezinými rodiči. A musím říct, že Markéta naprosto bravurně popsala osudy obou inspirativních žen o kterých tato kniha byla.

Čtenářka29
21.01.2019 4 z 5

Ten konec bych čekala jiný ale knihu doporučuji přečíst :)

Ivana11
21.01.2019 5 z 5

Přestože jsem od knihy moc neočekávala, bylo to pro mě příjemné překvapení. A navíc s ohledem na autorčin věk.., moc se mi to líbilo. Bylo to humorné, poutavé, čtivé.

Lenkakolar
17.01.2019 4 z 5

I když i tato autorčina druhá kniha působí možná amatérsky, oproti její prvotiny vidím velký pokrok. Děje všech hrdinů mne bavily, líbí se mi autorčin smysl pro humor, skloubení dvou období, jednoduchost a styl psaní. Co mi trochu bylo proti srsti, bylo negativní naladění Terezy, ostatně jako v Lososovi, neboť mi to připomíná mne v období puberty a dál. A jsem ráda, že většinu negativních myšlenek už mám za sebou. Ostatně tuto nepokládám jako minus, naopak. Za přečtení, myslím si, kniha stojí :)

bee88maja
16.01.2019 5 z 5

Už se vám někdy stalo, že jste četli knihu, s kterou jste měli pocit, že Vám někdo "vlezl" do hlavy? Dlouho jsem se tak u knihy nenasmála, jako tady. Líbilo se mi i prolínání dějových linek (deník Marie), pohled matky a otce, Pandy :). Uvažuji i o Lososovi v Kaluži. Snad to bude čtivé podobně jako Panda :).

Kapri
14.01.2019 2 z 5

Upřímne me prekvapilo kolik kniha dostala % pri hodnoceni.
Za me urcite nedoporucuji. Urputna snaha vse ironizovat,byt vtipna,vse shodit me nebavila uz od zacatku. Moc jsem autorce neverila ani obdobi komunismu..cely to na me pusobilo tak nejak amatersky.
Nicmene autorka je mlada a je to jeji teprve druha kniha,tak ji budu drzet palce at jsou ostastni o chlup lepsi.

Susan94
10.01.2019 5 z 5

Skvělé skloubení tří dějových linek. Bavili mne všechny, možná více propracovanější pro mě byly 50. léta. Čtivé, zvraty i vtipné části. Opět jsem měla radost z kvalitní české tvorby. Velké díky autorce.

Martina410
09.01.2019 5 z 5

Tak to me bavilo hodne, supr knizka. Hezky, ac trochu smutny pribeh. Rozhodne doporucuji!

Miry85
08.01.2019 5 z 5

Kniha mě velice překvapila, čtivá, napínavá. Nemohla jsem odložit. Od autorky si určitě přečtu další knihy

axi81
07.01.2019 5 z 5

Panda byla super. Nejdřív takové poupátko, člověk netušil, co se z toho vyklube... A ona to zvláštní a strašně hezká květina se silnou a omamnou vůní.

ja1901
07.01.2019 4 z 5

Odpočinková kniha, která sice řeší vážná témata, ale je psaná řečí dnešní doby a tak vám to příjde, jako kdyby to byl příběh z vašeho sousedství. Jen závěr mi přišel zbytečně překombinovaný.

tereza9383
05.01.2019 4 z 5

Příjemné překvapení :) musím přiznat že původně mě odrazoval název (Panda v nesnázích? Neni to ten čínskej animák s pandou a Krtečkem?) a trochu i obálka, sice vypadá pěkně ale působí jako takový ten "lehký ženský román ".
Nicméně jsem na ni narazila v knihkupectví a jak jsem do ní nahlédla, hned jsem se začetla a musela ji koupit :) moc se mi líbí jak autorka pracuje s tématem duševního onemocnění. Dost jsem se v hlavní hrdince našla.
Ps: ale rýpnu si, nemůžu si pomoct: Králíček se nejdříve podepisuje v mailu JAN a najednou je TOMÁŠ?? Jsem jediná koho to tak rozčiluje?