Dvě věže

Dvě věže
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29870/mid_dve-veze-FG3-29870.jpg 5 7407 7407

Pán prstenů série

Druhý, ilustrovaný díl populárního Tolkienova románu vypráví o tom, jak se vedlo každému z členů někdejšího Společenstva Prstenu od chvíle, kdy došlo k rozbití družiny Společenstva, až do příchodu Velké tmy a propuknutí Války o Prsten, o níž se bude vyprávět ve třetí a poslední části. Milovníkům Tolkienova díla je celý příběh důvěrně znám, takže je třeba pouze zdůraznit, že toto vydání je navíc obohaceno o překrásné barevné ilustrace, jejichž autorem je Alan Lee.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Mladá fronta

The Two Towers , 1954

RHorse
30.01.2020 5 z 5

No jo, zase mě to chytlo. Mám hromadu knížek, které si chci přečíst, ale jdou stranou, protože teď musím prostě znovu přečíst celého Tolkiena. Skvělý díl, méňe popisů, které mě v první knize strašně baví, ale zato víc akce, a to se taky počítá :-). Jdu bránit Minas Tirith.

toni-az
05.01.2020 5 z 5

Zajímavé, že při každém přečtení ságy mám oblíbený jiný díl. Tentokrát (myslím že páté přečtení) jsou to opět Dvě věže. Největší spád, nejvíce akce, nejvíce cestování po cizích krajích.

Plague
03.01.2020 5 z 5

Druhý díl je o něco akčnější. Méně se v něm "zpívá", a za to jsem rád. To bylo asi jediné, co mě v prvním díle opravdu nebralo. Propracovanost světa, postav a děje je parádní. Všechno ostatní už tady asi bylo napsáno.

amejzlík
24.12.2019 5 z 5

Další úsek Frodovi pouti je za mnou. Tolkien píše opravdu skvěle. Střídá akci a napětí s poklidným putovaním po Středozemi. Dovoluje čtenáři nahlédnout do duší postav a ztotožnit se s nimi. Čtenář se cítí být součástí příběhu, jako by nesl prsten spolu s Frodem. Nádhera.

katallinka
06.11.2019 4 z 5

Pán prstenu a já máme složitý vztah. Film miluju a znám ho v podstatě nazpaměť. První díl knihy mne velmi zklamal. Knížka nebyla špatná, ale nemohla jsem se ji prokousat. K druhému dílu jsem přistupovala s obavami. Přečetla jsem asi půlku a hrozně se u toho trápila. Na rok jsem knihu odložila. Druhou půlku jsem si po roce poslechla jako audioknihu a jsem nadšená. Namluvený Pán prstenu mě moc bavil a do třetího dílu se pustím taktéž touto formou. Před panem autorem klobouk dolů, že vymyslel takto skvělý svět a příběh. Bohužel styl psaní mi dělá problém.

Georges1
25.10.2019 5 z 5

Dvě věže, pokračování příběhu, který plnohodnotně naplňuje mnohá očekávání. Bezpečí domova je již velmi daleko a nyní nám kniha odtajňuje další mýtická, skrytá místa Středozemě, kterými můžeme cestovat společně s dějovou linkou. Zde bych rád zmínil tajuplný Fangorn v tu chvíli bylo mnohem těžší odložit knihu při té volbě slov a navozením atmosféry jeho kouzlo přímo dýchalo z knihy samotné. Věřím, že nejsem jediný kdo hledal nebo si přál více informací nebo delší děj v určitých částech knihy. Ať už v jedné či druhé hlavní dějové lince. I samotné útržky poezie zde byly přesně zasazeny a jsou dalším důkazem, že toto dílo je jiné. A díky tomu, že je jiné, má své jedinečné místo.

Znovu rád vyzdvihuji preciznost a smysl pro každičký detail, který sám spisovatel zasadil do tohoto putování. Je velmi zvláštní, ale zároveň fascinující sledovat jak i drobná rozhodnutí mají vliv na konečný výsledek, přesně jako v reálném životě, pouze udělat krok kupředu i přesto, že nic není jisté. A jak velmi tenká je hranice mezi zdařilým úspěchem a selháním.

Knižní i filmová podoba mají každá svoji misku vah, ale dovolím si zde pouze zmínit fakt, že Théoden Rohanský je v knize zkrátka jiný než ve filmu, vyzařuje z něj podobně jako u přátelství Gimliho s Legolasem jiná aura než vidíme na obrazovce. Stejně tak si ještě dovolím vyslovit poznámku k bitvě o Helmův Žleb i Železný pas. Kéž by obě měly ještě o pár stránek navíc. I přesto jsou Dvě věže pevným přemostěním mezi začátkem a koncem tohoto originálního příběhu.

Lethania
22.10.2019 5 z 5

Pokračování první části se nese ve stejném duchu. Sledujeme jak cestu Froda, tak i jednotlivé bitvy. Jedná se však o výplň před grandiózním finálem.

Jizi
22.09.2019 5 z 5

A cesta vede dál a dál...
Neméně epické pokračování Společenstva, nové národy, nové země, nové výzvy, stará nebezpečí, staří přátelé i nepřátelé. Tvorové věční i nově stvoření. A s každým dnem je konec, zdá se, blíž a s každým krokem je Prsten těžší a těžší.
Neustále je třeba mít na paměti, že Tolkien žánr definoval, stvořil, posbíral mýty a legendy, dal dohromady své vlastní odborné znalosti a stvořil vypravování, z něhož dodnes nepřestávají autoři tu jen mírně čerpat, onde nepokrytě krást. Rozmáchlost vyprávění je úchvatná, stejně jako krajina, v níž se hrdinové pohybují. Králové jsou hrdí a udatní, kouzelníci mocní, elfové tajemní, trpaslíci bodří, Glum zákeřný a hobiti - ti nikdy nepřestanou v rozhodujících chvílích udivovat svou odvahou, odhodláním a věrností.Co chtít od příběhu víc?

burilltomas
17.09.2019 5 z 5

Krásné a barvité:)jen složitější čtení - Tolkien

Alex.Barunka
22.08.2019 4 z 5

Kdybych měla vybrat nejhorší díl z jedné z nejlepších trilogií vůbec, byly by to právě Dvě věže. A nikdy bych neřekla, že si nakonec oblíbím více putování Froda se Samem. Nikdy mi moc nesedlo četné oslovování a zvolání užívané pro krále se záměrem navodit atmosféru starodávných mýtů a hrdinských bájí, popřípadě písní, tak jak to právě v této knize Tolkien dělal.

Co mě ale vždy dostane jsou mnohé odkazy na Silmarillion a fakt, že Tolkienovu trilogii prostě nelze vnímat odděleně, ale pouze jako celek s výše zmíněnou knihou, pokud z toho čtenář chce mít ten pravý požitek.

Díky mistře :)

Bafy
21.08.2019 5 z 5

Výborné pokračování krásného příběhu....

Sorrow
08.08.2019 4 z 5

Z Dvou věží jsem vždycky měla tak nějak pocit, že je to hrozně chlapský díl :D Teď se mé mínění trošku poupravilo, nicméně stále kvůli všem těm popisům, bojům a pro mě nepříliš atraktivním místům zůstává nejslabším dílem trilogie.

zlovlk
25.07.2019 5 z 5

Pokaždé, když Dvě věže znovu čtu, mě překvapuje, jak rozdílné – a přitom vzájemně se výtečně doplňující – je ladění obou polovin svazku. Jako by šlo o dva pohledy na hrdinství: hrdinství válečnické, aragornovské, vítězné a odvážné, ochotné jít do velkolepé bitvy a střetu s mocným čarodějem na jedné straně; a na druhé straně pak hrdinství Frodovo a Samovo, pomalé, odolné, trpící a snad ještě odvážnější, vedoucí úmorným pochodem v nepěkné společnosti napříč ještě méně pěknou krajinou vstříc černavým horám a sebevražedné misi.

Od zhlédnutí filmů, jež jsou ostatně také vynikající, mě vždy zaráží také to, jak jsou určité pasáže stručné, zejména pak bitva o Helmův žleb. Na síle jim to však nikterak neubírá, spíše naopak – syrová strohost jistých aktů působí na vyprávění jako steroidy. Pozoruhodnou vlastností, která ovšem vůbec není něčím samozřejmým, je rovněž to, že text působí pořád stejně svěže a silně, bez ohledu na to, jak moc jsme ve Středozemi doma. Každá věta čpí stejnou mýtickou mocí při prvním čtení stejně jako při desátém opakování se znalostí kompletní historie Ardy a každého jednoho gondorského a rohanského krále. Zvláštní a skvělé.

V kouzelně zběsilém tempu pokračuje i ve Dvou věžích objevování Středozemě, zdokonalené nyní ještě hlubší inspirací minulostí a záhadnými místy, a to tím více, čím víc se příběh stáčí k jihu a dál od domáckého Kraje. Prostřednictvím národa Rohirů na čtenáře dýchne anglosaský středověk... a ještě hlouběji míří tajemný a starobylý hvozd Fangorn, pozůstatek nejdávnějších pralesů, a to včetně původních obyvatel. Středomořskou magií pak zasrší kouzelný, rozcuchaný a voňavý Ithielen, nořící se nečekaně uprostřed zmaru. Inu, kdo by nechtěl žít ve Středozemi i za cenu toho, že ho krutě umučí skřeti – jen řekněte?!

Cleo De Nile
06.06.2019 5 z 5

Tenhle díl je můj nejoblíbenější, je akční než ten první a čtivější než závěrečný. Navíc se už ve Středozemi trochu lépe orientujeme, není to pro nás tak nové a složité, a můžeme se soustředit na kvalitní příběh. Od téhle knihy jsem měla velký problém odcházet, a často jsem četla dlouho do noci, a snažila jsem se vyšetřit si na čtení pár minutek i ráno před odchodem do školy. Navíc na konci minulého dílu (nebo na začátku tohoto, odpusťte, nevybavuji si to) došlo k rozdělení společenstva, díky čemuž máme možnost poznat toho ze Středozemě ještě více.

Ronnie68
29.05.2019 5 z 5

kniha se četla krásně .. děj mě zaujal ..

MatejSmehyl
12.05.2019 4 z 5

Nejslabší z trilogie Pán prstenů. Do první poloviny jsem se musel nutit.

KubaHanzelin
02.05.2019 5 z 5

Z filmové trilogie mám Dvě věže nejradši, epická bitva o Helmův Žleb, Poslední pochod entů, Rohan..
A i kniha opravdu stojí za to! Sice se mi moc nechtělo do části, která se točila jen okolo Froda a Sama, ale i ta byla nakonec parádně čtivá, možná i ten souboj Oduly a Sama byl epičtější než bitva o Helmův Žleb, tedy aspoň v knižní předloze.
Nemám dalších slov, prostě klasika!

SilvaK
24.04.2019 5 z 5

Tolkien. Buď miluješ, alebo nerozumieš.

Kubajzz
08.04.2019 3 z 5

Pěkné čtení, líbila se mi.

Kory98
31.03.2019 5 z 5

Filmové podání se zdaleka nevyrovná knižnímu zpracování, ale vůbec se nedivím, protože něco takového jen tak zfilmovat nejde. Přesto mají filmaři můj velký obdiv, co s tímto námětem dokázali.