Dvě věže

Dvě věže https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29869/bmid_pan-prstenu-dve-veze-geI-29869.jpg 5 7372 7372

Pán prstenů série

Nechte se okouzlit strhujícím příběhem kouzelného prstenu, který hraje klíčovou roli v boji dobra a zla v dávné Středozemi. Přidejte se ke Společenstvu prstenu, složeného z hobitů, lidí, kouzelníka, elfa i trpaslíka, kteří se vydávají do země Mordoru s jediným cílem – zničit kouzelný prsten a tak porazit moc Sarumana, pána zla. Společně s nimi prožijete mnohá dobrodružství, stanete se svědky nelítostných bitev a navštívíte kouzelné kraje, kde se setkáte s obry, draky a dalšími dobrými i zlými kouzelnými tvory. Dotisk tohoto vydání, se stejným ISBN i obálkou, proběhl v roce 1999 a v roce 2002.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Mladá fronta

The Two Towers , 1954

Kate.S
14.04.2013 5 z 5

Druhý díl této fantasy série mě nijak nezklamal. Čtení knihy jsem si užila, i když jsem ji četla déle než Společenstvo prstenu. Hodně často přemýšlím o tom, jak výborným spisovatelem J.R.R. Tolkien byl. Vymyslel si úžasný svět s vlastní historií a jazyky. Vždy, když jeho knihy začnu číst, připadám si, jako bych se opravdu objevila ve Středozemi.. Ano, klobouk dolů před jeho fantazií. Pan Spisovatel svůj příběh opravdu líčí bravurně. Více mě asi ale bavila až druhá půlka knihy, kde se objevuje můj oblíbený Sméagol. Je to chudák a opravdu ho lituji, ale nemůžu si pomoci a vždy, když začne mluvit, se musím smát.

"Nic jsme neudělali, a oni na nás skoší jako košiška na myšišku, viď, milášku."

Takže u mě rozhodně vede postava Gluma. Dále mám stále rádaGandalfa, Gimliho a Legolase. Líbila se mi jejich hra Kdo zabije více skřetů? Zajímavé postavy v tomto díle jsou Enti a pavoučice Odula. Takže nemůžu hodnotit jinak, než plným počtem hvězdiček (byl by to hřích hodnotit tuto Knihu jinak). Jestli se čtením této knihy váháte, puste se do ní, jisstě, jisstě.:)

mpadysakova
08.04.2013 5 z 5

Skvelá kniha, len je trocha mínusom to, že je dej trošku rozhádzaný. Raz je tam o Frodovi, raz o Pipinovi so Smieškom, inokedy zase o Aragornovi a spol. Ale dobrá kniha, nie je čo vytknúť.

evickakyticka
29.03.2013 4 z 5

Pokračování příběhu o Prstenu tentokrát nabírá spád a má méně hluchých míst. (Nejvíce jsem se bavila s Frodem, méně už v první polovině knihy, kde o Frodovi moc nebylo). Určitě se těším, co nabídne poslední závěrečný díl.

Thess
17.03.2013 5 z 5

Skvělé pokračování knihy až na druhou část, kdy tam vystupují Frodo, Sam a Glum. Tam mi to přišlo občas nudné a moc zdlouhavé...

Donatello
02.03.2013 5 z 5

Obdivuji autorovu fantazii, fakt solidní námět

kattyV
25.02.2013 5 z 5

V době, kdy jsem Pána prstenů četla prvně byly mezi vy dáním jedntlivých dílů poměrně velké časové rozestupy. Takže ukončení druhého dílu a čekání na třetí bylo dost nervydrásající.

Atík
03.02.2013

Opravdu skvělá kniha vřele každému doporučuji!!!

Daxie L. Jesus
26.01.2013 5 z 5

Ach ten Tolkien, co by si svět počal bez něj?

farinka
10.01.2013 5 z 5

Skvělé....Jak už jsem řekla u předchozích dílů.

rub
30.12.2012

[[:SPOILER!!!:]]

Opravdu nepříjemné překvapení jsem prožil při vzkříšení Gandalfa. Tím autor vrací děj zpět do pohádkovosti, podpořené neschopností temných sil dosáhnout byť i jen dílčího úspěchu. Veškerý strach o hrdiny vzal za své, jsou zcela neporazitelní. Snad jedině když sami selžou, jako Boromir, nechá je autor potrestat smrtí, i když předtím projdou katarzí a svým závěrečným hrdinským skutkem vše špatné přebijí.
Zcela ploché teritoriální a rasové rozdělení dobra a zla působí v dnešní době naprosto nepřijatelně. Těch několik lidských hrdinů, kteří zaváhají, to nemůže napravit.

[[:SPOILER:!!!]]

black.susi
19.12.2012 5 z 5

Konečně začínám chápat co na tom Pánovi prstenů všichni mají. Pro mě o hodně lepší než první díl. Společenstvo mi přišlo ještě takové moc pohádkové, druhý díl už je temnejší a zlo dostává konkrétnější podobu, už to není jen něco abstraktního někde daleko na východě. Já jsem prostě nadšená a nedá mi to, abych se hned nepustila do dalšího dílu.

Elzina
01.12.2012 3 z 5

Celkem dobrá kniha. Nic víc, nic míň.

Sahalea
09.11.2012 5 z 5

Jako všechny Tolkienovy knihy stojí za přečtení. Již podruhé jsem tuto knihu doslova zhltla a jsem opravdu nadšená.

pauele
30.10.2012 5 z 5

Výborne rozbehnutý príbeh nestráca na svojej kráse a pútavosti. Subjektívne je len o vlas za Spoločenstvom prsteňa.

Gaudericus
21.08.2012 5 z 5

Tak, jako je Impérium vrací úder nejlepším dílem Star wars, tak jsou dvě věže nejlepší knihou z celého Pána prstenů. Nejen, že příběh přituhuje, ale samotné zakončení je asi to emocionálně nejsilnější, co jsem kdy četl v jakékoliv knize.

kotasbk
19.07.2012 5 z 5

Nový svět, který vymyslel Tolkien mě ihned vtáhl do děje. Musel jsem číst a číst, až jsem to dočetl ihned jsem knížku odhodil, vzal jsem si prachy do pěněžky a rychle jsem běžel do obchodu si koupit novou knížku. Jediný co mě na téhle knížkách moc nebaví je potování Fruda a Sama do Mordoru.

Zuzvil
26.06.2012 4 z 5

Druhy díl trilogie je neméně úžasný, než ten první. Ve filmové podobě mám tento díl jednoznačně nejraději. Ve čtené podobě vede u mě díl první. V tomto díle se mi velmi líbí verše a písně, dodávají knize samotné zase trošku jiný rozměr a je zřejmé, že autor má tento "svět" promyšlený opravdu do nejmenších detailů. První polovina knížky je rozvláčnější, ale i přesto se jedná o mimořádnou knížku, která se mi velmi líbila.

Eilem
19.04.2012 5 z 5

Tolkiena som ospevoval keď som komentoval prvý diel , už n etreba nič dodávať Drujý diel nezaostáva v ničom a je tak isto brilatný ako prvý. 10/10

Calwen306
14.03.2012 5 z 5

Celá trilógia Pána prsteňov sa ku mne dostala v mladom veku ešte pred filmovým zpracovaním. Aj keď sa jednalo o dosť náročné čítanie, svet Stredozeme ma okamžite očaril a vtiahol do seba. Tolkien je PÁN spisovateľ s neskutočnou predstavivosťou a darom reči. Tento príbeh o odvahe, priateľstve a nádeji je podľa mňa najúžasnejším fantasy dielom aké bolo doteraz napísané.

RimmerCZ
16.02.2012 5 z 5

Kniha, která má pro mě zcela jiného ducha, než Společenstvo. Působí na mě jinak, když ji čtu a cítím jinou atmosféru. To ovšem není vůbec na škodu, neboť i celý děj se změní a započíná nová kapitola epochální ságy. Zkrátka si myslím, že na mě působí přesně tak, jak má. Nechci ji srovnávam s ostatními díly. Každý díl je totiž jedinečný a výjimečný v jiných věcech a každý je tudíž nějak NEJ.
PS: Nečíst knihu s ilustracemi od Alana Lee = nečíst ji vůbec.