Palomino

Palomino https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70332/bmid_palomino-h4J-70332.jpg 4 182 31

tak se jmenuje indiálnský kůň se světle šedou hřívou a stejnou přezdívku má i hlavní hrdinka. Samanta, úspěšná neworská podnikatelka, žije bezstarostným a šťastným životem do chvíle, kdy jí manžel, oblíbený televizní moderátor, oznámí, že ji opouští kvůli jiné ženě, s níž čeká dítě. Rozčarovaná Samanta se uchýlí na ranč své přítelkyně, jezdí na koni, pracuje s ostatními kovboji a pomalu si uvědomuje, že do tohoto prostředí patří, že tady je její život. Zde také potkává svou životní lásku. Tate, který pracuje na ranči jako předák, je však přesvědčený, že pro Samantu není dost dobrý, a odjíždí. Samanta se s jeho ztrátou nehodlá smířit - objíždí ranče po celé zemi a hledá muže, jehož miluje. Osud jí připraví ještě mnohé těžšké chvíle, čeká na ni práce i závažné poslání. Jak skončí příbh krásné, statečné ženy? vrátí se k ní milovaný muž a dočká se vytouženého dítěte... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR) , Knižní klub

Palomino , 1981

zelena_zabicka
03.01.2024 4 z 5

Četla jsem kdysi jako holka. Teď jsem ji objevila vyřazenou v knihobudce a ráda jí dám trvalé místo ve své knihovně: krásná červená knihovna, oddychovka, ale moc hezká.

xxxmoncicak
31.08.2023 5 z 5

Jak jinak než příjemné čtení.

Tylinka
09.07.2022 5 z 5

Moc hezké a samozřejmě jsem konec obrečela ve 2 hod. ráno. Fakt bezva mít na noc slaný obličej !

TerMa
16.04.2022 5 z 5

Z knihy jsem nadšená, nádherný příběh i slza ukápla, dobře se četla a DOPORUČUJI

Jája92
01.07.2021 4 z 5

Ačkoliv se to na začátku příběhu nezdá, kniha je velmi emotivní, obzvlášť od nehody hlavní hrdinky. Příběh je napsaný velice citlivě a poutavě.

georginaa
20.09.2020 3 z 5

Tento příběh jsem nesmírně milovala. Po ztrátě manželství najít svůj smysl života, vzchopit se a poznat i jiný život. Zažít opět dobrodružství, lásku a štěstí. To se myslím Samantě nakonec povedlo. Viděla jsem i film, ale ten byl trochu pozměněn a tolik mě to nezasáhlo jako tato kniha, která byla stoprocentně lepší.

Monika1717
19.07.2020 4 z 5

Nemám moc ráda knihy o koních. Koně jsem nikdy nechtěla a jízdu na nich považují za dost nebezpečnou. Přesto jsem knihu otevřela a přečetla. Hlavní hrdinka mi byla od první chvíle sympatická, nepoddala se osudu a pomáhala i ostatním. Proto téměř plný počet hvězd. A líbilo se mi jméno koně.

majík1
22.04.2020 5 z 5

Krásná kniha i film

JancaMia
22.04.2020 5 z 5

pro mě jako koňařku a jako čtenářku "holčičáren" určitě srdcovka :)

Jessybelle
03.03.2020 5 z 5

Tohle je moje srdcovka. Pokaždé si ji přečtu ráda. Asi si ji budu muset pořídit.

babiočka
18.01.2020 4 z 5

Úchvatné čtení o životních snech, nadějích i ztrátách, o síle skutečného přátelství a lásky.
Škoda jen, že publikaci z roku 2013 místy kazí nesmyslný překlad a nelogická větná stavba (souvětí, odstavce...).

MonaLisa42
23.08.2019 5 z 5

Naprosto skvělá, čtivá a dojemná kniha.
Nejdříve jsem viděla film, ale kniha je opět daleko lepší. Děj se odehrává ve 20. století. Líbí se mi, že autorka nevytvořila život a historii jen hlavnímu páru, ale mnoha jedincům (např. Sam, Tatovi, Karo, Billovi, Timimu,...). Osud pro Sam nebyl příliš ohleduplný, ale ona se s ním dokázala vypořádat a vytvořit něco úžasného. Konec je skutečně pěkný, ale myslím si, že s krátkým epilogem by byl ještě lepší. Mrzí mě, že zde zemřelo tolik postav... Do hlavní hrdinky jsem se doopravdy vžila a jsem nadšená, že má tolik dobrých přátel.
Ke knize se v budoucnu určitě znovu ráda vrátím. Moc děkuji!!!

Lenoulinka
17.07.2018 5 z 5

Pěkný a dojemný příběh. I když si osud se Samantou tvrdě zahraje, tak ona vlastně díky svém hendikepu bude pomáhat druhým. Štěstí a láska si nakonec Samantu našlo. Moc pěkné čtení.

koki.veru
21.11.2017 5 z 5

Knížku jsem vytáhla úplně náhodou, už mi ležela poměrně dlouho doma, s tím, že si přečtu nějakou oddychovou "romanťárnu". Příběh mě ale doslova pohltil a i nějaká slzička ukápla. Samantu jsem si okamžitě oblíbila a prožívala s ní její bolesti a strasti. Moc knih jsem od D.Steel nečetla, ale tahle tedy rozhodně patří mezi top.

MinaHawke
13.05.2017 4 z 5

Nádherná kniha a film je také hezký.

EvikU.
07.04.2017 5 z 5

Moc krásný a smutný příběh. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

martina.culik
23.02.2017 4 z 5

Nejprve jsem viděla film a teprve o několik let později se mi dostala do ruky kniha. I když jsem tedy věděla, co se stane, přesto jsem byla překvapená, jak autorka zvládla vylíčit osudy všech postav.

majík1
04.07.2016 5 z 5

Krásná kniha a ještě lepší film

MAXA71
17.02.2016 4 z 5

Prvá, ktorú som od autorky čítala. Začiatkom som sa musela prehryzt, ale potom to išlo samo. Dobré.

evelýny
31.10.2015 3 z 5

Zpočátku mě příběh nudil, ale postupně si mě získal opravdu dojemný, krásný příběh lásky, jejíž šťastný konec je vykoupen hlubokým zármutkem , ztraceným a opět nalezeným smyslem života. Je to příběh o štěstí v neštěstí a nějaká ta slzička dojetí také ukápne.