Padrino Krejčíř - Afričan

Padrino Krejčíř - Afričan

„Padrino Krejčíř – Afričan“ je kniha o uprchlíkovi Radovanu Krejčířovi. Přináší dosud neznámá fakta ze zákulisí života Krejčíře, který utekl z České republiky, aby se vyhnul vězení za miliardové podvody a přípravu vraždy. Děj se odehrává v Jihoafrické republice, kde Krejčíř žije od roku 2007. Od té doby došlo v JAR v Krejčířově okolí ke dvanácti vraždám. Jde o první ze série nových knih o českém podsvětí, na kterých pracuje Jaroslav Kmenta, autor úspěšného bestselleru Kmotr Mrázek. Kniha je napsána reportážně podle skutečné události. A stala se rovnou podkladem pro zpracování scénáře k připravovanému filmu GangsterKA....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/223328/padrino-krejcir-african-223328.jpg 4101

Padrino Krejčíř (2.)

Literatura faktu, Literatura česká, Biografie a memoáry
Vydáno:, JKM - Jaroslav Kmenta

PetrzOlomouce

Afričan je nejlepší z celé trilogie. Doufám, že si Radovan "užívá" vězení v JAR a zároven doufám, že ho nikdy do Čr nevydají. Protože za tolik zla, co vyprodukoval, si slitování nezaslouží ani za nehet. Určitě je zajímavé sledovat vývoj kauzy na Kmenta.cz

Burák

Celá trilogie se mi moc líbila, čtení mě bavilo a užívala jsem si to navzdory tomu, že to moc optimistické čtení nebylo. Zvláště pokud uvážíme, že je to celé založené na pravdě.

Díl, který pojednává o životě Krejčíře po útěku z Česka mě bavil nejvíc. Bylo tam pro mě opravdu hodně nových informací a celý případ Krejčíře dostal úplně nový rozměr.

Není to veselý příběh. Naopak. Těžko uvěřit, že to není vycucané z prstu. Protože tenhle život, který Kmenta popisuje, s tím se prostě běžný smrtelník nemá nejmenší šanci ztotožnit. Ale Kmenta evidentně pracuje s fakty, hodně z nich jsou dohledatelné, takže nezbývá než při čtení tajit dech a nevěřícně kroutit hlavou.

Všem třem knihám je tu vyčítáno, že se v knize často opakují informace a že to nudí. Mě to třeba vůbec nevadilo, naopak jsem to ocenila, protože jsem knihu musela číst na několikrát a tohle mi usnadnilo orientaci v ději. Navíc celá ta kauza je tak komplikovaná, že opakování těch zásadních informací není vůbec na škodu.

Teď si dám od tvorby Jaroslava Kmenty chvilku pauzu, abych nepropadla trudomyslnosti a přečtu si něco na odlehčení, ale i tak už se těším na další.

Bustedka

Ať už Mrázek, ať už Krejčíř, Kmenta prostě umí, to si nebudeme nic nalhávat :-)
Jediné co mi fakt ke konci všech těch knížek vadilo, že se tam věci opakovaly..pořád a pořád dokola. A to bylo někdy fakt ubíjející :-)

ecila13
08.11.2017

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Líbí se mi autorův reportážní styl psaní.

Jak někdo může takto žít? V takovém stresu.

Ivan F
30.09.2017

Doteraz som o nejakom Krejčířovi nepočul. Pritom ide v Čechách o mediálne známu postavičku pekného hajzla. Napísať knihu o niekom, kto si požičia peniaze, potom ich nevráti, ale dotyčného zabije - mne je to proti gustu. Nech ho po smrti poriadne tlačí hlina na hrudi.

MildeZ
21.05.2017

Tak tohle byla teda jízda a člověk se nestačil divit. Druhý díl člověka vtáhne a vyflusne až prostě dokončí poslední stránku!

Phantasma
04.05.2017

Pro me osobne nejlepsi dil teto serie. Prvni dil se jmenoval Gangster, ale skutecnym gangsterem byl Radek az v JAR.
Naopak ja bych si moc pral aby byl vydan do CR. Ovsem v JAR spachal mnohem tezsi zlociny a je tedy nemyslitelne, ze by byl vydan. Radek vi tolik veci, ze nikdo nema zajem o jeho vydani.
Paradoxem je, ze kdyby si tehdy sel odsedet trest za podvody, odsedel by sotva polovinu ( a i kdyby ne) a nyni by z neho byl svobodny milionar s dlouhym a klidnym zivotem pred sebou. Nyni bude hnit ve vezeni v JAR.
Radek se nesmazatelne zapsal do nasi polistopadove ery. Svym zpusobem je to ikona. Takovy odvazny clovek uz tu nikdy nebude, dnes se delaji podvody jinak.

papajapa
01.02.2017

Po precteni jsem si dohledala na webu p.Kmenty jak to vse nakonec dopadlo. Doufam, ze ho do CR nevydaji, protoze si tady odsedi svych 10 a neco let a pujde zase skodit. Nasledne jsem shledla i film a jsem zklamana.

denča1000
15.01.2017

Neuvěřitelný příběh. Byla jsem šokovaná. Jediné co mi na knize vadilo bylo psaní o osobách. V jedné větě byl nazván Káčkem, jindy zase křestním jménem nebo příjmením. Stejně tak jiné osoby, vždy byly nazývány jinak, což mě trošku mátlo.

Sova15
13.06.2016

Kniha od Kmenty se (jako jeho jiné) četla velmi dobře. Pokud by i jen polovina byla pravdou, je to hrozné, co si Krejčíř dovolil. Ale jak už někdo napsal, žádný strom neroste do nebe. Konečně Krejčíře dopadli a snad bude sedět dlouho. Pěkný byl i film.

Pavelkova-k
01.05.2016

Neuvěřitelný příběh.

Acquenta
05.04.2016

Je až neuvěřitelné, kolik zla může napáchat jeden člověk....

RobertRoberts
10.01.2016

Žádný strom neroste do nebe a na každou svini se vaří voda. Doufám, že Krejčířova prdel zažívá ve vězení v JAR středověk..

valda
02.01.2016

Hlavním tématem je Krejčířovo působení v JAR od roku 2007. Krejčíř je jeden z nejhorších mediálně známých sígrů z ČR. Pracuje stylem, že si od vás půjčí peníze, a aby je nemusel vracet, tak vás prostě zabije, a ještě vydírá pozůstalé. Jak už možná někde psal autor. Rozdíl mezi Mrázkem a Krejčířem je v tom, že Mrázek za vámi poslal gorily s výhružkou násilí, zatímco Krejčíř se vás na nic neptal, a prostě vás zabil. Krečířův případ jsem sledoval jenom zběžně, takže mě celkem překvapilo, jak "populární" je v JAR. A čím vším se už dokázal dostat do hlavních encyklopedii jihoafrických mafiánů. Kmenta hodně informací čerpal od blízkého Krejčířova spolupracovníka, který nevím proč, se rozhodl mluvit. Čte se to, jak je u Kmenty zvykem dobře. Kmenta rozhodně nenudí, nějakými obsáhlými filozofickými studiemi. Co mi vadilo je ale, taková už dost filmovost celého zpracování. Kmenta hned na začátku přiznává, že v bodech, kde neměl informace, tak zapojil trochu fantazii. A tak se do popředí děje dostává např. nějaká modelka, protože v napínavém příběhu přece musí být sexy žena apod. To že je i na obálce považuji za hodně velký úlet. Hlavní vypravěč, Krejčířův spolupracovník, samozřejmě mluví o své verzi reality, a v těchhle případech vždycky nechápu, proč se nenajde schopný právník, který by z té záplavy nepřímých důkazů, že se ten spolupracovník nepřímo podílel na sériovém vraždění, neudělá důkazy přímé.
Každopádně, kdyby tohoto práskače nebylo, tak by Kmenta toho nemohl tolik napsat, a veřejnost by nevěděla tolik o praktikách organizovaného zločinu.

milamarus
14.10.2015

Kdysi jsem četla, že aby lež byla pravdou a ne lží, musí existovat lhář a obelhaný. Milošovo autentické a střízlivé vyprávění to v kombinaci s tiskovými zprávami a články z různých zpravodajských serverů dokazuje. Ten kontrast bije do očí a drží celou knihu v tempu.
To, že pan Kmenta sem tam události zestručnil vlastním převyprávěním a neváhal připojit informace o diamantech, drogách a jiné zeměpisno-ekonomické “výlety“, beru jako plus. Cítila jsem se jako zasvěcenec a znalec mafiánských poměrů. I když přiznávám, že při čtvrté nebo páté kapitole jsem se neubránila dojmu neustále se opakujících více či méně stereotypních situací a jen jsem čekala, kdo další přestane být užitečný a bude nutné se ho zbavit. Samozřejmě pěkně exemplárně, aby bylo na hodně dlouho a zřetelně jasné, co se smí, co ne a kdo že je tady padrino!

pobijecmuch
15.08.2015

Od Superguru Bárty jsem delší dobu nic od Kmenty nečetl a už jsem si myslel, že tento novinář přestal psát.
Tato kniha se mi dostala do ruky, až toto léto a vcelku jsem si dobře početl. Je vidět, že pan Kmenta to pořád umí. Akorát mám dojem, že téma Krejčíř nemá už nám v České republice co říci. Uběhne pár let a nikdo si na něho nevzpomene, resp. nebude vědět, že to byl jeden z darebáků, ze kterého udělala revoluce milionáře a kterého nechali naši politici raději utéct do zahraničí.
Od pana Kmenty bych raději přečetl knihu o lidech, kteří v Česku stále působí a ovlivňují chod této země. Témat by se našlo asi hodně, tak snad příště pane Kmento.
Zvyšuji hodnocení na 4.

Klára90
07.04.2015

neuvěřitelný příběh, se který člověk zná opravdu jen z knih a filmů a tak nějak ho bere. Když si ale představím, že někdo takhle opravdu žije...pro mě zajímavé čtení

kazatell
17.01.2015

Kmenta opět nezklamal. Čteno jedním dechem

vorenus
26.10.2014

Nemohl jsem si pomoct, ale prostě jsem se od této knihy nemohl odtrhnout!Předchozí komentář nechápu!Paní, má pocit, že ji pan Kmenta houpe?Ale, že kolem Krejčíře padají lidé jako hrušky, tak na tom asi něco bude!!!A to, že si možná jeho pravá ruka možná něco přikreslila.A co má být???Z mého pohledu nevšední pohled přímo do lůna mafie.Už se nemohu dočkat dalšího dílu!!Děkuji pane Kmento!!!

RH faktor
21.10.2014odpad!

Přečteno - podtrženo - sečteno...Jak asi může vypadat kniha, jejíž hlavní část je postavena na výpovědi přidržtašky Radovana Krejčíře, bývalého veksláka a vyhazovače, který sám o sobě v knize tvrdí /Kmento, Kmento...muselo to být???/, že si vydobil v JAR respekt tím, že zbil chlapy jako náklaďáky a tancoval jim po hlavách? Že jeho přítelkyně, která se pohybovala v nejbližším kruhu Krečíře je dívka čistá jako lilie, děvče z dobré rodiny, mimořádně dobře situované, děvče z luxusní čtvrti, které teda sice nemá kde bydlet /a to i přestože Miloš několikrát zdůrazní, že "její rodina byla bohatá, takže nebyla závislá na práci a na pomoci od cizích.../ a tak dalo zavděk jakémusi podnájmu u naprosto cizího chlápka s hroznou pověstí /Radovana Krejčíře/ slovutná modelka, módní návrhářka žádaná po světě, která jen a kvůli tomu, aby její kamarádka /Krejčířova milenka/ citově nestrádala, se vzdala lukrativních nabídek práce v Kapském městě...a nakonec utekla do ČR s hochštaplerem, který jí nakukal, že po ní jdou všechny temné síly z JAR a jen u něj bude tato holka v bezpečí??? Já nevím, je to tak přitažené za vlasy, až se mi to ekluje...A jestli to stojí za přečtení? Nevím, mám z toho jakýsi nijaký pocit, že jsem tak trochu skočila na špek...Poslední kmentovina, co jsem četla, protože takhle mě houpat můžete, ale táááákhle už fakt ne ;-)