Päťdesiat odtieňov sivej

Päťdesiat odtieňov sivej https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281519/bmid_patdesiat-odtienov-sivej-filmove-vy-T4h-281519.jpg 3 7921 1698

Strhujúci erotický román o temných túžbach v každom z nás… Keď sa dvadsaťdvaročná študentka literatúry Anastasia vydáva na pohovor s mladým podnikateľom Christianom Greyom, netuší, že stretne muža, ktorý jej zmení život i hodnoty. Christian je pekný, múdry a... tajomný. Naivná a nevinná Anastasia si začína uvedomovať, že aj napriek jeho ukrývaným tajomstvám začína ním byť úplne posadnutá. Ale ani Christian nie je voči jej kráse, šarmu a charakteru imúnny a pripúšťa, že on po nej túži tiež – avšak za vlastných, špecifických podmienok...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades of Grey , 2011

he.olca
18.08.2013 4 z 5

Čekala jsem více příběh a méně erotiky, ale tohle bylo spíše "pornočtení". Nicméně oddychovka super-pro teplé letní večery.

Mako123123
18.08.2013 odpad!

http://miladasouckova.blog.idnes.cz/c/290533/Nasekal-mi-na-zadek-ja-tam-mela-padesat-odstinu-sede-a-orgasmus.html ... heh tak toto pobavilo! :D nie, nečítal som to (našťastie) ale čítal som zopár úryvkov z internetových knihkupectiev... za takú žumpu nebudem predsa vyhadzovať peniaze ... Len k tomu dodám že fakt že tú ,,knihu,, napísala 50 ročná tlustá housewife mi úplne stačí... už tie úryvky mi spôsobili nevolnosť . Takže u mna ODPAD!
P.S: Skutočnosť že je to tak populárne dokazuje že reklama a propaganda médii je na nezaplatenie. A takisto IQ a súdnosť niektorých dievčat/žien je zarážajúca.

Domenica
17.08.2013 1 z 5

Tak jenom premyslim, jak je mozne, ze best seller je tu jako 28. nejhorsi kniha :) Nebo spis, jak je vubec mozne, ze tato kniha je best seller...
Podle me je to naprosto prumerna cervena knihovna.. spolustu sexu a zadna duchaplna dejova linie.. Ale to se od tohoto zanru asi cekat neda.. Musim rict ze tady tento druh knih nectu, takze nevim jestli muzu objeknitvne hodnitit, ale podle me je to slatanina na urovni stredni skoly...

Eliz
17.08.2013 odpad!

Průhledné porno pro ošklivky, které nejsou spokojené se svým sexuálním životem. Nemá to zhola nic společného s literaturou a to, co je tam prezentováno jako sado-maso, mi připadá opravdu vtipné. Každopádně si o tom udělejte obrázek samy... nebo sami? Buď to budete milovat, nebo nenávidět.
Když mi kamarádka řekla, jak to celé dopadne (tj. "příběh" druhého a třetího dílu), musela jsem se začít smát na celé kolo a dlouhou dobu trvalo, než jsem se z toho zcela vzpamatovala.

jana89
16.08.2013 5 z 5

Tak musím příznat, že jsem ještě před tím, něž jsem začala číst tuto knihu, přesně nevěděla co od ní čekat.
Po knize jsem tedy sáhla se smíšenými pocity, především z toho důvodu jaký měla velký ohlas a musím tedy říct, že ten ohlas byl oprávněný. Kniha samotná mě zaujala především nezvyklým charakterem hlavního hrdiny Christiana. Po celé čtení jsem stejně jako Anastasia přemýšlela o tom, co ho "nutí" k takovém chování. A ten konec, no tak to prostě navnadí přečíst si pokračování...
Už teď se chystám začíst do dalšího dílu a jen doufám, že bude stejně dobrý, jako ten první.

Dandulka
16.08.2013 5 z 5

Skvělé a nádherné, doporučuji, stejně tak i druhý díl a moc se těším na třetí!!!!

Pet007
16.08.2013 4 z 5

Kniha se mi četla dobře, i když je obsáhlá. Jako porno bych to neoznačila, jedná se spíše o erotiku. Zpočátku jsem se holedbala, že další díl číst nebudu, ale už ho začínám shánět. Otevřený konec je dobrým tahem.

inngrid
16.08.2013 3 z 5

Nato aké mala kniha ohlasy som bola Sklamaná - čakala som viac. Číta sa dobre aspoň pre mňa I keď na začiatku bola na môj vkus veľmi sladká a potom niektoré pasáže ma uplne bavili a niektoré nudili a opisné pasáze sa mi až tak mocnepáčili :)

makovec.h
15.08.2013 4 z 5

Kniha, která většinu lidí (i mě) dokáže strhnout tak, že ji přímo hltají. Sice to podle mého názoru není vůbec reálné, ale přesto jsem od ní nedokázala odtrhnout.

wamplady
15.08.2013 5 z 5

nejdřív jsem si říkala co všichni na té knize mají, pak mi jí půjčila kamarádka a úplně jsem jí propadla. Neodtrhla jsem se od ní dokud jsem jí nenepřečetla:-)

Andyx
15.08.2013 odpad!

S nechutí jsem se prokousala prvním dílem a musím konstatovat, že tato kniha je pro mne velkým zklamáním. S literaturou to nemá absolutně nic společného.

marcipa
14.08.2013 odpad!

Přečetla jsem první díl a nemám chuť číst další, tak jsem nahlédla do komentářů. Připadá mi, jako by čtenářské publikum bylo rozděleno na dvě poloviny - jedna z nich má své erotické fantazie a nepotřebuje si je vylepšovat pomocí této popisné "kuchařky. Ta druhá je z knihy na vrcholu blaha.
Knihu jsem si stáhla z uložto.cz, tak mne mrzí jen ten čas..

kerstyn
13.08.2013 1 z 5

Tak jsem si říkala, že Brownovy knihy jsou brak. Nu což, ale takový, který je alespoň zajímavý, má spád a dobře se čte. Ovšem toto je ultra hyper mega brak, kdy jsem ke konci měla už fakt problém číst... Všechno se opakovalo, nesmyslné sexuální scény (ovšem tedy hrdince závidím, že jako panna ve 22 měla orgasmus hned na poprvé a prakticky pak pokaždé, šťástná to žena! A hlavně jak se jim to vždycky podařilo propojit dohromady, no šikulové - jak z Bravíčkového Láska, sex a něžnosti; sex při menstruaci? wtf?!), naivita hlavní hrdinky... no vopruz. A vážně jsem měla pocit, jako by toto psala nějaká nevypsaná nezkušená studentka literatury. Upřímně opravdu nechápu, jak se z něčeho takového může stát bestseller...

Keksík
12.08.2013 1 z 5

Možná první 3 kapitoly se mi líbily. Toť asi vše. Knihu jsem vzala do ruky na doporučení kamarádek, které z ní byly unešeny. Nevím co na ní viděly. Autorka pro mě měla velmi velmi malou slovní zásobu. Neustálé opakování těch samých vět a nekončící "vnitřní bohyně" mě pěkně iritovala. Nechápu, jak se tato kniha stala světovým bestsellerem.. Sice tuto knihu nedoporučuji, ale myslím, že kdo chce ať po ní klidně sáhne a vytvoří si vlastní názor. Pro mě to bylo po takových velkolepých ohlasech velkolepé zklamaní. Jednu hvězdu za to, že se četla doopravdy rychle a za pěknou obálku. :D

Renate
12.08.2013

Uchvátila mě a jsem rozhodnuta si ji přečíst znova :)

Ulrika
11.08.2013 5 z 5

Naprosto mě uchvátila. Nemám k tomu co dodat.

misul3
11.08.2013 3 z 5

Jako letní oddychovka klidně. Kniha se četla skoro sama, rychle. Ale teda podle mně děj veškerý žádný, neustálé opakování frází a celkově i děje.. Prostě nenáročné čtení, žádná těžká literatura.

Kristinka Tinka
11.08.2013 4 z 5

Musím se přiznat, že mně se kniha také moc líbila. Byla to moje první kniha s erotickým tématem a líbila se mi. Na to, že má kniha kolem 600 stránek, se dá přečíst za den nebo dva a nedá se od ní odtrhnout.

Raccon
10.08.2013 2 z 5

No... Co říct. Knížka se čte celkem rychle, ale ten obsah. Hlavní hrdinka se zamiluje do chlapa kvůli tomu, jak je krásný, bohatý a dominantní. Navíc nemá sebemenší sebevědomí nebo úctu sama k sobě. Smutné. Zajímavější jsou samotné erotické scény, které mají být snad něco jako lehké SM nebo BDSM. Ale nakonec taky nic extra. Ale jinak slušný námět na porno... Pro mě spíš zklamaní.

sonihe
09.08.2013 odpad!

Téhle knize se mi nechce už věnovat žádný čas, myslím, že v komentářích níže je řečeno dost..shrnula bych to jako "můj letošní přešlap"