Padesát odstínů svobody

Padesát odstínů svobody https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153240/mid_fifty-shades-padesat-odstinu-svobod-OA5-153240.jpg 3 4094 536

Ana od počátku věděla, že milovat Greye nebude snadné a společný život přinese problémy, které ani jeden z nich nepředvídal. Any se musí naučit sdílet Greyův opulentní životní styl, aniž by přitom obětovala svoji bezúhonnost a nezávislost. Grey naopak musí překonat svoji posedlost Anu ovládat a zaplašit noční můry, které ho stále sužují. Když jsou konečně spolu, spojuje je láska, vášeň, důvěrnost a leží před nimi svět nekonečných možností.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades Freed , 2012

verunka93
04.08.2020 4 z 5

Zakončení série Padesát odstínů. Celkově bych tuto sérii hodnotila jako povedené a odpočinkové čtení.

jirka7232
03.07.2020 4 z 5

Celá trilogie se vyznačuje tím, že je hrozně špatně napsaná. Celkově to působí jako slohová práce (aspoň český překlad). A bohužel je to psané jako erotická kniha. Kdyby tyhle dva problém tam nebyly, tak by to mohla být hodně zajímavá trilogie, protože to hlavní téma je dobré a zajímavé. Vývoj postav je bezva.
Takže bych vyškrtal všechny erotické pasáže (které se pořád opakují, takže už to pak člověk může přeskakovat a celkově to tam působí jako něco navíc, co není vůbec potřeba) a některé další pasáže bych zestručnil, aby to nepůsobilo tak školně. Pak by to mohlo být víc než zajímavý.

ElikaS
29.05.2020 4 z 5

Pěkné zakončení celé série, nechyběla ani dramatická zápletka, která knížce přidala trochu děje navíc, což oceňuji. Christiana s Anou jsem si oblíbila a jsem ráda, že dostali šťastný konec,

Katri
30.04.2020 4 z 5

Závěrečný díl trilogie opravdu nezklamal. Po méně akčním (ale přitom neméně zdařilém) druhém dílu jsem očekávala víc akce, napětí a expresivity, a moje přání bylo naplněno. Dokonce víc než to - bylo to perfektní. Knížka mi přesně sedla co se týče stylu psaní, což se nestává zase tak často, a velmi to oceňuji. Příběh krásně vygradoval, místy jsem byla doslova v šoku, neboť je tento díl jedno velké překvapení (přestože tu někdo níže v komentářích částečně vyspoileroval děj). :))
Knížka je psaná takovým lehkým, čtivým, subjektivně zabarveným stylem z pohledu Any, je protkán jejími myšlenkovými pochody, nevyřčenými poznámkami - zejména ty sarkastické jsou mnohdy velice zdařilé, až jsem se nejednou musela usmát. :)
Řekla bych, že je to taková příjemná oddechová pohádka pro dospělé, která zůstane čtenáři dlouho před očima.
Upřímně řečeno, zaráží mě nízké hodnocení, neboť přestože se dle mého názoru nejedná o stoprocentní příběh, osmdesát procent bych mu určitě neupřela.
Asi jediná věc, která mi přišla nadbytečná, byla část vyprávěná očima Christiana na úplný závěr knihy, neboť za příjemným epilogem, kdy jsem byla připravená na doslov autorky v podobě poděkování, nebo něčeho takového, byly moje myšlenky o závěru příběhu (až poněkud násilně) přerušeny. Nevím, jestli to tak mám jen já, ale vždy, když dočtu nějakou knihu, potřebuji trochu času, abych příběh "vstřebala," zhodnotila...zkrátka aby si to sedlo. :) A to se tady nestalo, protože po skončení příběhu Any a Christiana přišla ještě další závěrečná část, která už děj nikam neposunula, a tudíž bych ji klidně vynechala.
Tak či tak jsem ráda, že jsem po trilogii sáhla i přes ne vždy kladné recenze, které jsem se naštěstí rozhodla ignorovat.
Do plusu dávám i fakt, že jsou postavy vykresleny jako dokonalé a přitom nedokonalé bytosti, působí tedy jako běžní lidé a ne jako smetánka o deset levelů výš.
Jsem si jistá, že to není naposledy, co jsem si trilogii přečetla a už teď se těším, až se do ní pustím znovu.

katallinka
16.04.2020 2 z 5

Tak 2,5 hvězdičky. Nechápu proč 3 díly a navíc tak dlouhé. Tentokrát jsem se nudila a přišlo mi to pořád dokola a ta rádoby zápletka mohla být na mnohem menším počtu stran.

Sabina335
06.04.2020 5 z 5

Třetí díl této skvělé série je plný zvratů. Kniha byla velmi napínavá a hlavně oceňuji tuto celou zápletku. Za mě nejlepší díl celé série.

LadyAlena
03.04.2020 5 z 5

Četla jsem dávněji a byla jsem ze série unešená :-)

Nikkinike87
23.03.2020 5 z 5

Hodnotím celou sérii z pohledu Anastázie jako romantický příběh s velmi krásným popisem erotických scén z holčičího pohledu. Padesát odstínů byla má první přečtená série erotických románů, od té doby nevyhledávám jinou literaturu. Padesát odstínů buď lidi milují a nebo nenávidí. Já patřím mezi lidi, kteři je milují. I přesto, že se plno scén dost opakuje, příběh je velmi poutavý, po přelouskání prvního dílu víte, že chcete přečíst druhý a pak třetí. Dějové lince nechybí vtipné, místy trapné situace, ale ani napínavé pasáže. Za mne doporučuji přečíst, a to kompletní sérii z pohledu Anastázie - nenapravitelné romantičky.

nikol140988
06.03.2020

Třetí díl se mi ze všech dílů líbí nejvíc. Christian plní sny Any. Jackův pokus o únos Any. Jediné co se mi na příběhu nelíbilo, jak se Christian pomstil Aně za to, že nedodržela slib být s Kate doma. Za to mě dojala scéna , kdy Ana zachrání Miu i když je těhotná. Nemohla jsem se odtrhnout. Knihu jsem četla minimálně čtyřikrát. Krásný příběh , vřele doporučuji!!

Michelle22B
27.02.2020

Konec série se mi líbyl. Oproti druhému dílu je tu spoustu zvratů a člověk je stále napjatý co bude následovat.

andrea7191
13.02.2020 2 z 5

Jako poslední díl série to nebylo špatné, ale rozhodně to není kniha, ke které bych se v budoucnu vrátila.

n.ezn.amy
04.02.2020 odpad!

Završení série je možná to nejlepší co mohlo být, děj je opět naprosto o ničem. Pokus o drama, kdy je chudák Ana včetně své vnitřní bohyně unesena, mi přijde jako totální fraška a závěr, ze kterého teče sirup proudem, kdy Ana s Christianem si postaví svůj úžasný dům a čekají dalšího potomka. Závěru už chyběl jediný dovětek, měli spolu 7 dětí, Ana byla úspěšná novinářka, která sama zvládala péči o rodinu a pokud nezemřeli, žijí dodnes

h.belaiova
04.02.2020 5 z 5

Přečetla jsem celou sérii a mě se moc líbila. Mohu doporučit.

Šárka88
23.01.2020 2 z 5

Tento díl jsem četla už kvůli tomu, ze nemám rada nedočtené série. Zazvonil zvonec a pohádky je konec, happy end s kapkou akčního filmu.

Julia848
03.01.2020 2 z 5

Třetí díl jsem četla vlastně už jen tak z povinnosti.
Když jsem přece přečetla dva předchozí tak to dokončím.
U trojky jsem se, ale nedokázala prokousat až nakonec.
Knihu jsem snad poprvé odložila asi ve 2/3.
Čím víc knih bylo napsáno tím to bylo horší. První díl mě hodně zaujal, druhý už méně a třetí vůbec.

hellena1523
03.01.2020 odpad!

Nudné, plytké, příběh hloupý a naivní, styl psaní amatérský, zoufale břitký. Jedna z
zbytečnějších sérií, jaké jsem kdy četla. Urážka BDSM!!! Kdyby se BDSM+ jedinec vyzvracel z podoby, tak to, co by poté bylo k vidění v záchodové míse, mělo větší literární hodnotu než tohle.

Ivanka83
24.12.2019 5 z 5

Ani závěrečný díl mě nezklamal. Četlo se to samo. A bavilo mě na konci, vrátit se zpět, tentokrát očima Christiana.

Aribana
23.12.2019 4 z 5

Prostě šetrně podané erotické sadomaso. Mě se líbily všechny díly

karaliene
19.12.2019 odpad!

Přeslazený, trapný, jednoduchý, pomalu se odvíjející příběh znechuceně odkládám po padesáti stránkách. Christianova adorace Any -personifikované prostoty je k zblití.

Renatapek
02.11.2019 3 z 5

Poslední díl "Odstínů" je o tom, jak se dva úplně rozdílní lidé snaží žít společně ...jak nastavit pravidla, aby vůbec měli naděj na společný život. Zase se můžete těšit na napětí, erotiku a jiskření mezi oběma hlavními hrdiny. Současně se prolínají příběhy kamarádů a rodinných příslušníků jich obou. Uvěří nakonec Anastasie, že je pro Christiena ta pravá? A dokáže mít Christian "normální" vztah? Celá serie se mi líbila a ráda se k ní vracím.

sex sexuální úchylky láska erotika bohatství USA (Spojené státy americké) BDSM Padesát odstínů

E. L. James (p)
anglická, 1963
2012  60%Padesát odstínů šedi
2013  68%Padesát odstínů temnoty
2013  67%Padesát odstínů svobody
2016  69%Grey
2019  70%Mister

Kniha Padesát odstínů svobody je v

Přečtených8 018x
Knihotéce1 326x