Padesát odstínů šedi

Padesát odstínů šedi https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134069/bmid_padesat-odstinu-sedi-5ZJ-134069.jpg 3 7924 1698

Erotický román o temných touhách v každém z nás... Když se dvaadvacetiletá studentka literatury Anastasia vydává na pohovor s mladým podnikatelem Christianem Greyem, netuší, že potká muže, který jí změní život i hodnoty. Christian je pohledný, chytrý a ... tajemný. Naivní a nevinná Anastasia si začíná uvědomovat, že přes jeho skrývaná tajemství jím začíná být úplně posedlá. Ale ani Christian není vůči její kráse, šarmu a charakteru imunní a připouští, že on po ní také touží - ovšem za vlastních, specifických podmínek...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades of Grey , 2011

npetran
02.07.2013 odpad!

Bohužel, nedočetla jsem. Neustále jsem čekala na děj a akorát se víc a víc styděla... Snad to bylo tím českým překladem..

Lenisk@
01.07.2013 2 z 5

Co jen k této knize říct?!
.. proč jsem ji vlastně četla? - Všude slyšíte spoustu pozitivních i negativních názorů na Padesát odstínů a rádi byste si udělali vlastní názor. Jedni ji chválí, druzí zatracují, je to jedna z nejprodávanějších knížek poslední doby,...
.. Pozitiva: Začnu kladně - kniha se čte dobře a rychle, během chvilky je přečtená. Jazyk není nijak složitý. Kniha vás také vtáhne do děje. Takže jsem si u této četby dobře odpočinula.
.. A teď ta druhá strana. Mám pocit, že jsem znovu přečetla Stmívání. Tentokrát ochuzené o nesmrtelného upíra a obohacené o erotické scény. Ach bože. To už se nedokážeme odprostit od Edwarda a Belly?! .. Ana je na svůj věk hrozně naivní, Christian je nepřekonatelně krásný a bohatý. Věřím, že do krásného chlapa by se mohla zbláznit každá slečna, ale co je moc.. Chování Any mi přišlo přehnané, naivní, hloupé, ta holka skoro neměla hranice!
...Navíc mi vadilo několikanásobné vysvětlování, proč "Padesát odstínů šedi", mohla jsem si na název udělat vlastní názor..
.. Každopádně si přečtu i ten další a další díl. Ono to člověka (i přes veškeré zápory) chytne :)

Folleta
29.06.2013

Knihu jsem si přečetla jen proto, že jsem na slyšela a četla velmi rozdílné názory. Můj názor je, že nechápu jak to může mít takoví uspěch. Velmi jednoduše napsané předem víte co se stane. Téma je zajímavé, ale rozhodně zde autorka zapojila hodně své fantazie. Přečetla jsem si i druhý díl, protože jsem byla zvědavá co tam autorka ještě vymyslí a jsem zvědavá na poslední díl. Nejvíce se mi na knize asi líbil konec kdy Anastazii konečně došlo co je vlastně Christian zač a s křikem od něj utekla ne proto, že od něj utekla, ale protože konečně se zachovala jako rozumný člověk, který vidí realitu jaká je a nedívá se přitom přes růžové brýle. Jsem zvědavá jestli autorka napíše i jiné knihy, ale tohle si rozhodně můj hlas nezískalo.

LuDo
28.06.2013

Přiznám se: miluji červenou knihovnu, jakéhokoliv druhu, dokonce mám ráda i ty strašně kýčovité romantické knížky v knihkupectví, takže nějaký ten základ a trpělivost při čtení těch knížek mám:) Na čtení té knížky jsem čekala dlouho, než se přeloží a potom až se přeloží i druhý díl, ať to mám hezky při sobe. Čekala jsem rok a pustila jsem se do prvního dílo. (Spoilery) Do první scény vanilkového sexu se mi knížka zdála opravdu čtivá a příjemná, sexuálně nabitá a byla jsem příjemně překvapena, že to není tak strašné, jak se psalo všude v diskuzích. Potom jsem pokračovala a tady přišel kámen úrazu, mé výtky k téhle knize: vadí mi "ich" forma, mám radči "er" formu a u téhle knížky mi některé věci vyloženě vadily, nepočítám-li pravidelně se opakující "skákání" vnitřní bohyně, která mi začala lézt krkem; překlad se ani nedá srovnávat s originálem, když jsem četla negativní reakce na český překlad, brala jsem to s nadsázkou, protože né každý se všem zavděčí, ale souhlasím s ostatními, ten překlad je prostě opravdu slabý oproti originálu a některé výrazy v češtině jsou zkrátka trágédie; K téhle knížce se píše o sexuálních praktikách zakládající se na dominanci a submisivitě, ve skutečnosti pro mě byla tahle knížka i po téhle stránce zklamáním, jasně, né každý si na tohle potpí, ale u jiných knížek mě více zaujme i jen první polibek více, než jejich sexuální hrátky, které mě postupem času už vyloženě nudily, a můžu říct o zkušenosti kamarádky, která je opravdu už jenom přeskakovala, takže nebudu asi jedná, u které se dostavilo v tomto ohledu zklamání; co se týče samotného Greye, ano, je to hezký pohledný chlapík s temnou minulostí a "hernou", jak se patří, ale po týdnu známosti (čti sexu a pronásledování, následně přemlouvání), aby ji představil rodině? Nevím, možná mám raději více bad boy kluky, ale vzhledem k jeho dominantní stránce, bych tuhle jeho část schovala na později. V tomhle směru je to pro mě prostě opravdu moc naivní anebo jsem prostě příliš očekávala a následně se zklamala. Co ale musím vyzdvihnout je, že je skvěle čtivá a pro pobavení nebo zkrácení chvilek vhodná. Co se týče mě, váhám, jestli přečíst ty další díly, momentálně je odložím a vrátím se k nim později. Ačkoliv, u světového bestselleru bych očekávala daleko více, než jsem se dočkala.

stefi61
28.06.2013 5 z 5

Ač mnozí by tuto knihu nejradši hodili do kamen a autorce přísně zakázali psát, já se přikláním ke kladným kritikům. Samozřejmě že jde o pohádku, ale ve svém volném čase se chci aspoň do té pohádky dostat v podobě četby a nemusím i v knize číst o krutostech světa, těch je dost v reálném životě. Takže pro všechny kteří se chtějí na chvíli zasnít, odpočinout si od super mega inteligentních knižních vydáních a přiučit se něco v sexuálním životě, doporučuji :)

Radkab.
27.06.2013 1 z 5

Byla jsem opravdu hodně zvědavá na tuto knihu, kterou jedni vynášejí do nebes a druzí zatracují jako bezvýznamný brak. Pro jistotu jsem neočekávala kdo ví jaký zázrak, i přesto jsem celkem zklamaná.
Kniha má dost stran, což by mi vůbec nevadilo, pokud by mě zaujala svým obsahem. To se ale vážně nestalo. Každý dívčí román (a že jsem jich přečetla dost) má rozvinutější děj než tohle povídání o dvou lidech, jejichž každé setkání skončí sexem, který je samozřejmě až nemožně božský, i přesto, že jeden z nich s ním má nulové zkušenosti. Vlastně jsem celou dobu čekala, kdy se stane nějaký zvrat, něco, co mě opravdu vtáhne do děje. Místo toho jsem se čím dál více nudila a nakonec jsem knihu dočetla jen s přemáháním.
S hlavní hrdinkou, která se permanentně červená a kouše si spodní ret, jsem se dokázala ztotožnit snad jen v úplném závěru. Do té doby jsem dost pochybovala, zda v sobě má aspoň trochu sebeúcty a pudu sebezáchovy, když se pouští do "vztahu" s megapohledným, megabohatým a megazáhadným Christianem Greyem.
Tolik opěvované erotické scény, které mi na dnešní dobu nepřišly nijak převratné, šokující a vlastně ani vzrušující, jsem postupem času přeskakovala.
Do dalších dvou dílů se v nejbližší době rozhodně pouštět nehodlám, pokud kdy vůbec. Myslím, že vycházejí o dost lepší knihy, a nemluví se o nich zdaleka tolik, jako o Padesáti odstínech šedi. Já si tedy světový bestseller rozhodně představuji jinak.

smaille
26.06.2013 5 z 5

Tak jsem zvědavá, jaký bude ten film, co má být dotočen příští rok :-)

adelinka
26.06.2013 4 z 5

knihu som prečítala za tri dni....lebo som bola zvedavá....je ladená eroticky....taká oddychovka, bez nejakého poučenia....určená pre mladé dievčatá, čo by som ja ani neodporúčala, aby si zbytočne nerobili nejaké ilúzie o chlapovi....bohatý, úspešný, pekný a pozorný???? no darmo sa klamať.....

andrejs
25.06.2013 1 z 5

Od knihy jsem nečekala nic víc, než oddychové čtení a musím říct, že v tomhle ohledu mě vlastně nezklamala. Nicméně příště, až si budu chtít "oddychnout", sáhnu raději po něčem od Lenky Lanczové... O té si totiž aspoň myslím, že v rámci tohoto žánru tvoří kvalitu a píše o reálných věcech, lidech a situacích.

Padesát odstínů šedi jsem měla chuť odložit už po prvních stech stranách a neudělala jsem to jen proto, že nerada nechávám knihy nedočtené. Samotná postava Christiana Greye je trapný výmysl - 27-letý boháč, navíc krásný a ke všemu galantní? A zamiluje se do někoho, kdo ještě donedávna nevěděl ani o možnosti holit si nohy? Další autorčina šlápnutí vedle asi nemá cenu komentovat.

Relativně pozitivní hodnocení dávám za čtivost, i když, přiznejme si, že čtivý je každý jednodušší článek v jakémkoli časopise pro ženy.

Ronin Roujin
24.06.2013

Vždycky kroutím hlavou, že v době, kdy klasická vaginální soulož je braná téměř jako úchylka, se nejdou čtenářky, které vidí za odmítáním pana Šedy puritánství. Když jsou narážky na anální či orální sex, či jiné praktiky málem i ve Večerníčku a určitě v South Parku na který se dívají děti ze ZŚ se svými rodiči, tak špatně napsaný pseudo BDSM opravdu nemá šanci šokovat téměř nikoho.

Loucillé
24.06.2013 4 z 5

Na to kolik měla tato kniha záporných recenzí byla velice dobře spádově psaná, čtivá. Klidně si přečtu i další dva díly. ;-)

sheylka
23.06.2013 2 z 5

Podlehla jsem mediálnímu nátlaku a tuhle knihu si vypůjčila. Po delším rozmýšlení dávám dvě hvězdičky a důvodů je hned několik. Tohle se opravdu nedá brát jinak, než jako oddechové čtení a nedovedu pochopit, jak to v někom může vyvolávat senzaci - při jazykových schopnostech autorky a tak úsměvném překladu. Možná jsem jen náročný a zhýčkaný čtenář a má to pro mne příliš "nulovou" zápletku. Čte se to jedním dechem, to uznávám, čas od času se tam objeví i povedený vtip, myšlenka či hláška. A teď k věci.
Naivní hlavní hrdinka Anastasia bez špetky sebeúcty je zamilovaná již na straně 13 do arogantního, nechutně bohatého a překrásného, supermoderního pana Greye - přidáme k tomu nové Audi, notebook, mobil, lety vrtulníkem, spoustu nového, skvěle padnoucího oblečení a nějaký ten stále opakující se sex a ouha! Recenze je na světě...
Našlo se zde ovšem mnohem víc věcí, co mě absolutně iritovaly, ať už to byly kalhoty visící "tím způsobem", nekonečné prohrabování vlasů a kousání spodních rtů, slovní spojení "udělej se pro mě bejby", neustálé Anino červenání a slova jako "božínku", "panečku" nebo "do háje zelenýho" (trošku kontrastující s tím, že "tvrdě šukaj").
Co se týče sexuálních scén - rozhodně si nemyslím, že tohle je kniha o BDSM... Sice pan Grey vlastní mučírnu s různými nástroji a pomůckami, ale vyjma jednoho výprasku tam nic takhle zaměřeného nebylo - až na tu jejich slavnou smlouvu o které se stejně pouze mluví.
A to, jak Ana neustále "vrcholí", ať už ji pan Dokonalý plácne třikrát po zadku nebo se jí jinak dotkne - šťastná to žena.
Jinak absolutně nereálná kniha - možná je na pováženou, zařadit ji mezi fantasy.
Toť můj skromný názor.

Luczie
22.06.2013 1 z 5

Od knihy jsem nic neočekávala, četla jsem ji spíše kvůli zvědavosti a velkému mediálnímu zájmu, který způsobila. Kniha mě nepřekvapila ani nijak neurazila. Řekla bych, že je to velmi odpočinkové čtení, u kterého se dá relaxovat.

Terri
22.06.2013 1 z 5

Řekla jsem si, že dokud knihu nepřečtu, nemám právo hanit. Knihu jsem si půjčila, přečetla za dva dny, a i když se o jakékoli úrovni nedá mluvit, celkem jsem se u ní odreagovala. Prostě jednoduchá kniha, u které nemusíte vůbec přemýšlet. Podle mě je to tak na stejné úrovni jako většina dívčích románů, tzn. blíží se k nule.

xxiixxi
21.06.2013 1 z 5

Tolik jsem se těšila, ale naprostá ztráta času a peněz! A to jsem doteď si myslela, že čtu hlavně braky, ale tohle se nedá srovnat, zlaté Harlequinky! O svém znechucení bych mohla také napsat celou knihu, ale vše již bylo řečeno, takže jen ve zkratce. Hloupá hlavní hrdinka, hloupé opakování slovních spojení (už nikdy nechci slyšet "nekousej si ten ret!"), hloupé podání sub/dom vztahu, hloupé jednání postav (Grey je přece tak hroozně moc dom a zná jen š*kání, ale jejda přišla maminka, pojď se s ní rychle seznámit, už se přece známe asi dva dny....uuf), hloupé "ty bláho" na každé stránce a vrcholem v údajně erotickém románu byly neuvěřitelně NUDNÉ erotické scény. A čtivé mi to nepřišlo ani trochu, knihu jsem neustále odkládala a dočetla jsem ji jen s velkým přemáháním. Hodnotím kladně jen obálku a začátek knihy, podle kterého jsem si najivně myslela, že se bude jednat o nějakou slaďárnu a ne o takový nesmysl. Opravdu aspirant na nejhorší knihu mého života.

MichaelaMalinka
20.06.2013 5 z 5

Knížka mě okamžitě chytila. Hodně se mi líbí styl psaní a vždycky jsem se těšila až se znovu dostanu ke čtení. Občas jsem se od srdce zasmála :) Chvíli temná, tajemná, ale skvělá kniha, děkuji za ni :)

pajuu
19.06.2013 3 z 5

Mimochodem, kdybyste někdo měl zájem o recenzi na youtube.com, tak táto je fakt povedená: https://www.youtube.com/watch?v=q5rpAgQCALE&feature=c4-overview&playnext=1&list=TLIjNGfGCsfIc

lucajda
18.06.2013

Co říc? Snad jen to:" Příjemné zpestření manželského života:-) "

ChrisFo
16.06.2013

Kniha mě překvapila..příjemně. Četla jsem ji jedním dechem. Je chvílemi vtipná, tajemná a erotické scény nejsou příliš přehnané, právě naopak. Hodnotím velmi kladně.

tyzik.cejka
16.06.2013 1 z 5

prostě ne ne a ne tohle se fakt nepovedlo

sex sexuální úchylky pro ženy zfilmováno erotika sexualita BDSM sexuální deviace

E. L. James (p)
anglická, 1963
2012  60%Padesát odstínů šedi
2013  68%Padesát odstínů temnoty
2013  67%Padesát odstínů svobody
2016  69%Grey
2019  70%Mister

Kniha Padesát odstínů šedi je v

Přečtených13 640x
Knihotéce1 955x