Padesát odstínů šedi

Padesát odstínů šedi https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134069/bmid_padesat-odstinu-sedi-5ZJ-134069.jpg 3 7924 1698

Erotický román o temných touhách v každém z nás... Když se dvaadvacetiletá studentka literatury Anastasia vydává na pohovor s mladým podnikatelem Christianem Greyem, netuší, že potká muže, který jí změní život i hodnoty. Christian je pohledný, chytrý a ... tajemný. Naivní a nevinná Anastasia si začíná uvědomovat, že přes jeho skrývaná tajemství jím začíná být úplně posedlá. Ale ani Christian není vůči její kráse, šarmu a charakteru imunní a připouští, že on po ní také touží - ovšem za vlastních, specifických podmínek...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades of Grey , 2011

Lucy81
09.08.2013

Knihu jsem začala číst, ale zatím mě moc neuchvátila, tak jsem ji odložila, uvidím možná se k ní vrátím.

bowlly
08.08.2013 3 z 5

měla jsem knížku přečtenou za dva dny...četla jsem jí na doporučení kolegině...ale zas taková sláva to nebyla. Hlavní hrdinka mi přijde trochu hloupoučká...Kniha je napsaná velice jednoduše a hodně často se zde opakují některé části. Jako kdyby autorka už nevěděla o čem dál psát a tak používala CTRL + C a pak CTRL + V., ale i tak posílám doporučení dál. Každý si musí udělat názor na tzv. autorčino BDSM. Jestli tohle je BDSM, tak nevim...asi se budu muset zeptat manžela, aby mi to vysvětlil, jak to tedy je s tím naplácánim :-D

SuzukiZ
08.08.2013 4 z 5

Dávám 4 hvězdy za knihu jako takovou - hrdinka knihy stejně stará jako já, takže jsem se do ní jednoduše vcítila, kniha měla spád, jednoduše se četla. Fajn na odpočinek, ale nevhodná do hromadných dopravních prostředků

lenka.v
08.08.2013 3 z 5

Zbytečně moc velký rozruch kvůli málu. Knihu jsem si vypůjčila a přečetla za pět dnů. Do půlky jsem byla v očekávání co bude dál ...... ale ono to bylo pořád to samý... pořád se červenala a chvěla jen když viděla svého šedého rytíře . A to vyvrcholení při prvním milování mě dostalo :-)). Dávám za Tři !!

anett123
08.08.2013 2 z 5

Nechápu ten rozruch kolem, je to jenom knížka. Čte se to celkem rychle (když přeskočíte ty nudnější pasáže), ale ta hlavní hrdinka je fakt pitomá.

ivca001
07.08.2013 1 z 5

Nestojí to za nic ani jako literární dílo ani jako porno.

h.romca
04.08.2013 4 z 5

tahle knížka byla moje první s touhle tématikou... no a musím říct, že se mi hodně líbila... hned jak jsem ji přečetla, ale potom jsem si řekla, že přečtu na tohle témat více knížek, všechny byly podobné až tak, že některé z nich byly dokonce i lepší... ale jako doporučuji přečíst ať si každý názor udělá sám..

Kathyss
04.08.2013 5 z 5

Mě se to prostě líbilo, přečteno za 2 dny a byla jsem z knihy nadšená.

Holubicka87
03.08.2013 3 z 5

Přiznávám, že ani nevím, jak to mám hodnotit. Děj byl na začátku velice zajímavý, ale teď mi to přijde, že je to pořád dokola a už mě to nebaví. Na druhou stranu je to takové oddychové čtení, takže knihu jsem přečetla poměrně rychle. Co mě na knize opravdu štvalo je autorka bez větší špetky fantazie a slovní zásoby. Neustále používá ty samá slova, dokonce i celé věty a když už jsem byla schopna předpovídat, co "Ana" řekne, tak mě to prostě nebavilo a už i já jsem začala protáčet oči. Asi musím přiznat, že kdyby kniha nebyla plná sexu, tak by mě knížka přestala bavit už v polovině. S prominutím bych to přirovnala k pornu...děj je nudný, ale jde o sex a ten je pro každého vzrušující a žádaný, a proto to lidé budou číst i nadále.

yaweena
02.08.2013 odpad!

Upřímně, já vážně nechápu, jak se taková kniha může tak dobře prodávat. Sama jsem se do ní pustila jen proto, že si ráda občas přečtu díla s podobným "zaměřením". Doufala jsem, že snad bude mít nějaký děj, nějaký spád, originalitu... Ale bože, takovou hrůzu jsem vážně nečekala. Vždyť tohle by byl schopný napsat skoro kdokoliv. Nemá to skoro žádný děj (a to jsem dočetla všechny tři knihy, víceméně jen proto, abych ho našla), který by vůbec stál za zmínku, a stojí to pouze na sexu. Jenže ouha, vždyť ten sex je popisovaný pořád stejně a potřetí už to začne být nuda hodná přeskakování. Žhavost, která byla v prvních asi sto stránkách, se hrozně rychle vytratila.
Tak tedy, no... řekla bych, že pokud mám tohle porovnat třeba se Stmíváním, tak u mě vede právě to, protože mělo děj. Tohle je jen hloupoučká knížka, která stojí na opakování něčeho, co je nuda už v polovině první knihy. A to jsem jen u děje, slovní zásoba autorky podle mě taky za nic nestojí, rozhodně si nepřipadám nijak obohacená. A ještě bych dodala, že vážně nemám ráda hloupé hrdinky...
Až si budu chtít příště přečíst nějaký "žhavý" román, asi si spíš přečtu povídku na netu, protože mi přijde, že spousta i českých povídkových autorek píše mnohem lépe, s dostatkem sexu i s citem pro děj a dokonce pro jazyk, tedy naprostá krása. Jen jsou volně k přečtení, nepropagované a tudíž skoro neznámé.

eeeviko
01.08.2013 5 z 5

Nejprve jsem knihu záměrně ignorovala, protože její propagace byla příliš vtíravá. Včera jsem ji ale otevřela. Přečteno jedním dechem. Sexuální scény...no budiž, některé věci...fujky...ale jinak jsem četla se zatajeným dechem a v některý případech se i podivila (třeba tomu, že je Ana panna)....doporučuji všem, co nejsou v oblasti sexu puritáni =D

jalunka23
01.08.2013 5 z 5

Já jsem maximálně nadšená...pro mne je to kniha zajímavá, pohlcující ,vzrušující....dokonce i hodně dle toho jak to v oblasti BDSM chodí. Tleskám!!!!

Pitbullka
31.07.2013 1 z 5

První půlka knihy byla relativně záživvná pro svou řekněme "nezvyklost", nicméně od půlky knihy už bylo jasné, jak celá trilogie dopadne. Čekala bych od knihy mnohem více vzhledem k tomu, jak byla propagovaná.

Alisce
30.07.2013 4 z 5

Nevím, jestli napíšu ke knize něco nového, protože je tady většina věcí už napsána, ale pokusím se. Je to zvrhlé, ale zároveň hrozně čtivé. Začnete a nemůžete přestat. Sice je pravda, že se v knize hodně věcí opakuje, překlad je strašný, ale je to jako droga. :D Všichni v tom hledáte něco hlubšího, ale od této knihy to opravdu nečekejte. Za přečtení to podle mě stojí. Jsou ještě větší bláboly a lidé je hodnotí lépe než tuto knihu, protože toto je přece 27. nejhorší kniha! Vůbec bych se právě neřídila podle komentářů ostatních.

Balenka
29.07.2013 1 z 5

Jednu hviezdičku dostala iba pre to, že napriek tomu, že to bola veľmi zlá kniha, prinútila som sa prečítať aj druhú časť, ktorá je ešte oveľa horšia.. odpad..

AnyMouse
29.07.2013 3 z 5

Začátek mě moc nechytil, ale pak se četla vskutku rychle, taková nenáročná oddychovka..

zdenyCZka
29.07.2013 3 z 5

Dobrá knížka, velmi čtivá :) jak sem ji dočetla hned sem musela pro druhou část, která mě bavila mnohem vic......u této knihy slo předem o to jedno druhy dil je lepší!

Gabetka
29.07.2013 3 z 5

Bezpochyby čtivá kniha, kterou bych doporučila jako oddychovku pro ženy a dívky, které mají rády pohádky a skrývají v sobě romantické duše, které tajně sní o princi na bílém koni... Vytáčelo mě opakování některých sloves při líčení milostných scén, ale jinak bych knize nic moc nevytýkala. Je přesně tím, k čemu se hlásí.

Bustedka
28.07.2013 3 z 5

Upgradovaný dívčí román pro náctileté, avšak dobře napsaný a velmi čtivý.

fellaZ
27.07.2013

Koupil jsem mámě k narozkám a nelíbilo se jí to.

sex sexuální úchylky pro ženy zfilmováno erotika sexualita BDSM sexuální deviace

E. L. James (p)
anglická, 1963
2012  60%Padesát odstínů šedi
2013  68%Padesát odstínů temnoty
2013  67%Padesát odstínů svobody
2016  69%Grey
2019  70%Mister

Kniha Padesát odstínů šedi je v

Přečtených13 640x
Knihotéce1 956x