P.S.

P.S. https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267961/bmid_p-s-rvn-267961.jpg 4 1885 608

Soubor fejetonů, kterými herečka Aňa Geislerová přispívala do magazínu ELLE, nyní vychází knižně. V souhrnném vydání vyvstává příběh, který mohl dříve čtenářům snadno uniknout; příběh části života, ve které jako by se odehrálo úplně všechno. Příchod nových členů rodiny, odcházení těch starých, lásky, pády, úspěchy, problémy. Pět podivuhodných let, k nimž autorka přidala ještě několik dříve nepublikovaných textů.... celý text

AlbinaBina
24.10.2017 1 z 5

Nijak mne nenadchla...přečetla jsem sotva 20stran.

viva71
24.10.2017 3 z 5

Tři hvězdičky dávám především za grafickou úpravu. Ta je prostě okouzlující. Aňa si vyzkoušela psaní sloupků a tím by asi měla i končit. Jednou za čas to číst v "ženském časopise" by mi nevadilo, ale do jedné knížky je těch úvah až moc.

Kyta
17.10.2017 3 z 5

Nejsem žádný fanoušek Ani Geislerové, ani ji neznám. Její kniha však v knihkupectví náhodou upoutala mou pozornost; grafika a celkově vizuální zpracování knihy mě nadchly a já si řekla, že si ji musím přečíst. Ilustrace jsou vážně skvělé; vždy se hodí k dané kapitole a navodí tu správnou atmosféru ke čtení. Samotné fejetony tak světoborné nebyly. Samozřejmě když přihlédnu k faktu, že Aňa Geislerová není žádná zkušená spisovatelka, úplně špatné to nebylo. (Vážně bych nerada, kdyby to vyznělo neuctivě.) Má svůj vytříbený styl psaní, který možná nesedne každému. Mně osobně se kniha zpočátku četla dobře. Líbilo se mi poznávat po kouscích autorčin život a její názory. Uběhla polovina knihy a témata se začala opakovat, takže už mě to nebavilo tolik jako na začátku. Jelikož kniha nemá souvislý děj, můžete si přečíst kapitolu a hned odložit, stávalo se mi, že jsem neměla potřebu číst dál a takhle mi ji trvalo dočíst opravdu dlouho. Proto je podle mě lepší číst ji po kouscích záměrně.
S některými autorčinými názory jsem se ztotožňovala, s jinými ne. Líbilo se mi, jak se stavila k tématům jako jsou rodina, láska, štěstí, děti apod. Rozebírala taková obvyklá témata, ale originálním způsobem, občas metaforicky. Někdy bylo těžké vyznat se v jejích myšlenkových pochodech, nebo pochopit, kam svou úvahou míří. Rozebírala zkušenosti ze svého života, připojila spoustu mouder a nabídla témata k zamyšlení, což jsem oceňovala.

Když to shrnu, asi bych si knihu znovu nepřečetla, ale jako oddychovou a nenáročnou knihu, jejíž stránky ubíhají rychle, bych doporučila.

kate333
15.10.2017 4 z 5

Knížku jsem si koupila, protože mě uchvátily nádherné ilustrace, to že je Aňa autorkou byl už jen bonus. Čtení knížky jsem odkládala, protože jsem si říkala, že to bude "jen" taková oddychovka o životě. Ale moc mě překvapila hloubka úvah a moudra, nad kterými jsem se pozastavovala. Celkově to bylo moc hezké, isnpirující a zábavné čtení :)...

vorenus
14.10.2017 2 z 5

Už jsem četl spoustu lepších fejetonů a úvah o životě. Pár jich od autorky bylo dobrých, ale většina vyznívá v niveč. Ke konci už to byla čirá nuda, ale její sestra ilustrovala nádherně.

DK197
13.10.2017 3 z 5

Tak jo, styl psaní autorky, její přednes v audioknize a obálka klasické knihy - to všechno je vynikající. Mně prostě přijde jako by slova malovala štětcem. Proto je škoda, že kniha vznikla jako soubor fejetonů. Ty měly možná zůstat čím, čím jsou. A nebo tajným deníčkem v šuplíku. Připomíná mi to bonboniéru. Něco vám zalahodí ve vašich smyslech, po něčem vám budou trnout zuby, občas vám nit vyprávění uteče kamsi, občas se ztotožníte a jindy ne. Je to takové lyrické cosi. Občas příjemné, milé, jindy moralistické a někdy možná trošku zmatené. Přesně proto radím knížku číst po částech (ani bonbónů by se nikdo neměl přejídat) a pouze v náladě na sladké tlachání o lásce, dětech a životních moudrech. Jo a ideálně k vodě, nebo ke sklence aperitivu!

Filipín
10.10.2017 2 z 5

Aňu mám ráda ve všech jejích rolích, ale při čtení její knžky bych se do ní snad musela vtělit a být v její hlavě, aby mi její fejetony sedly. Nestalo se tak, velká škoda. Snad je to stylem psaní nebo opakování životních pravd, celkově myšlenky jsou o ničem a kniha jako celek literární hrůza. A mrzí mě to, knížka je díky ilustracím a obalu jako sladký bobonek...

Michelle9191
07.10.2017 4 z 5

Kniha od Ani se mi moc líbila. Nemá žádný nekonečný příběh, je psaná životem, úryvky. Spousta stránek je opravdu k zamyšlení, někdy se čtenář ztotožňuje s myšlenkami. Kniha mě pobavila a líbila se mi, je také krásně ilustrovaná.

Tihla
05.10.2017 5 z 5

Super kniha, všem doporučuji.

kercah
04.10.2017 5 z 5

Možná mé hodnocení ovlivnil styl knížky, který je senzační včetně krásných ilustrací nebo možná i to, že je mi Aňa sympatická možná i to, že jsem v očekávání a o dětech a rodině je zmínek opravdu hodně, nevím... Každopádně se mi knížka líbila, zamýšlí se nad životem a přemítá různé scény a situace, jaké jsou, jaké by měly či neměly být. Myslím, že kniha překvapí svojí lehkostí a upřímností. Určitě si knížku chystám přečtu znovu. :)

Analady
29.09.2017 3 z 5

Milá kniha fejetonů, pěkně ilustrovaná. Pro mě příjemná kniha pro chvíle pohody. Jako když si dáte kávu s kamarádkou :-)

Sorrow
29.09.2017 3 z 5

Zpočátku mě kniha nadchla a s autorčinými myšlenkami jsem se lehce ztotožňovala. Dokázala mě rozesmát. Zamýšlela jsem se díky ní. Postupem času jsem však přišla na to, že se témata neustále opakují a bavit jsem se přestala.
Musím vyzvednout Aňu jako narátorku; audiokniha je v tomto případě dobrou volbou, no jo, zase jsem se ale ochudila o ty krásné ilustrace...

LadyCotton
28.09.2017 2 z 5

Kniha mne vůbec neoslovila. Ačkoliv jsem věděla, že to je sbírka fejetonů... herečky styl psaní mi nesedl. V půlce knihy jsem si stále častěji říkala, proč to čtu, vždyť to je o ničem... 2 hvězdičky dávám za krásné ilustrace.

Darf...
25.09.2017 3 z 5

Taková oddychovka. Některé kapitoly se mi líbily více některé méně. Ale jako čtení na léto, proč ne?

Prey
23.09.2017 2 z 5

Je dost filmů, které mám hodně rád i díky Aně (Requiem pro panenku, Želary, Líbánky), takže v tom problém není. Problém je v tom, že od tak viditelné osobnosti by člověk čekal trochu širší reflexe, než jen úvahy o marmeládě. Ta psychologie dámských magazínů… Aňa miluje sebe, rodinu a vaření. No tak bezva. Milé čtenářky, mějte se rády, mějte rády, užívejte okamžiků, každý konec je i začátek, všechno zlé je pro něco dobré. Rtěnka je zbraň. Dvě hvězdičky za prodejnou grafickou úpravu od Lely. P.S. Kdybych byl žádaná herečka, taky bych si ty prachy za sloupky a knihu nenechal utéct.

Eorin
20.09.2017 5 z 5

Knihu jsem četla po částech - inu, bylo to myšleno jako jednotlivé články, tak jsem k tomu také tak přistupovala. A bavilo mě to, dojímalo i rozesmávalo. Aňa píše skvěle a zábavně, je mi to hodně blízké. A pak tu máme ještě naprosto dokonalé ilustrace od její sestry Lely - což mi dohromady dává geniální celek, po kterém ráda čas od času na odreagování zase sáhnu. Děkuji

Anna 13
16.09.2017 5 z 5

Jsem přenadšená...
Když nic neočekáváte, dostanete toho tolik, že ani nevíte, jestli si to jen nesníte.

Pro mne inspirující, fascinující čtení, při kterém se zamýšlíte a sníte a je vám krásně.

Vůbec by mi nevadilo, kdyby Aňa rozhodla v psaní pokračovat. Vlastně si to dost přeju.

Zde má obsáhlejší recenze: http://knihy-jsou-duvodem-k-ziti.blog.cz/1709/p-s-ana-geislerova

Kerberos
04.09.2017 3 z 5

Poslouchala jsem audio knihu namluvenou autorkou úsměvné.

pestas
24.08.2017 5 z 5

Mile a usmevne cteni vhodne da se rict kdykoliv a kamkoliv

Danago
23.08.2017 2 z 5

Na knížce mě v první řadě velice zaujala obálka je nádherná! A všechny ilustrace v knize, jsou taky naprosto dokonalé! Jinak fejetony já úplně nemusím, takže s obsahem knížky jsem tak nadšená nebyla. Je to takové odpočinkové letní čtení. Aňa Geislerová dokáže psát docela vtipně , ale mě tento styl bohužel není zase tak moc blízký. Věřím, ale že čtenáře si tato knížka jistě najde a to nejednoho.