P.S.

P.S. https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267961/bmid_p-s-rvn-267961.jpg 4 1886 1886

Soubor fejetonů, kterými herečka Aňa Geislerová přispívala do magazínu ELLE, nyní vychází knižně. V souhrnném vydání vyvstává příběh, který mohl dříve čtenářům snadno uniknout; příběh části života, ve které jako by se odehrálo úplně všechno. Příchod nových členů rodiny, odcházení těch starých, lásky, pády, úspěchy, problémy. Pět podivuhodných let, k nimž autorka přidala ještě několik dříve nepublikovaných textů.... celý text

May
22.01.2018 2 z 5

Koupila jsem P.S. jen kvůli letošní čtenářské výzvě .... A pro mě je tato kniha opravdová výzva ... Krásné ilustrace nebo tedy podle mě krásné a .... Nebýt toho, že knihu potřebuji do výzvy, zřejmě bych po třetím fejetonu odložila :-( Na druhou stranu chápu, čím někoho může přitahovat, některé kousky jsou vtipné, některé dojemné, ale většina ....

Ywett07
21.01.2018 4 z 5

Kniha mne zaujala především po vizuální stránce, ilustrace jsou krásné,výstižné. Co se týče obsahu, ze začátku jsem byla nadšená. Fejetony byly psané svižně, zábavně, některé ve mně vzbuzovaly dobrou náladu, u jiných jsem pociťovala náznaky lítosti. Avšak toto mě bavilo pouze do půlky, druhá část se již značně opakovala a již mi to nepřišlo tak skvělé.
Kniha na mne ale zanechala vcelku dobrý celkový dojem. Bylo zajímavé se podívat do života celebrity, která vlastně žije úplně stejně jako každý obyčejný "smrtelník", řeší stejné problémy a na spoustu věcí má i stejný názor. Doporučuji jako odpočinkové čtení na dobrou noc.

zlinissi
17.01.2018 4 z 5

Milé fejetony ze života, které jsem si dávkovala postupně, abych je nepřečetla jedním dechem a neslévaly se mi do jednoho celku. A grafická stránka? Ještě lepší než obsah, krásné ilustrace!

mia.com
16.01.2018 4 z 5

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě a tématu kniha, která dostala cenu Magnesia Litera. Nelituji výběru. Hned, jak jsem si ji donesla z knihovny, jsem se těšila na čtení, protože je nádherná. Dělaná ženou a pro ženy s bonusem krásných ilustrací. Nenajdete v ní žádný ucelený příběh, je to běh myšlenek autorky, ale celkově mě to bavilo včetně formátu krátkých kapitolek.

P.S. Jelikož jsem zrovna nemocná, tu krupici jsem si šla hned uvařit a snědla ji v postýlce, takže jsem vyhrála :D

bar.kolarova
15.01.2018 3 z 5

Obsahově mě to nebavilo, ale kniha je moc krásně zpracovaná, skvělé ilustrace.

Anastazie0810
12.01.2018 5 z 5

Boží, boží a znova boží! Vzhled a ilustrace jsou naprosto nádherné a úžasné. Já jsem Aniny texty sledovala už z časopisu Elle. Vždy se mi hodně líbily a mluvila mi v mnoha případech naprosto z duše. Tato kniha je spíše určená ženám a já ji naprosto zbožňuji, četla sem ji několikrát.Doporučuju!

ajasin
10.01.2018 5 z 5

Niterná zpověď o tom, co se honí hlavou většině žen.
Tahle kniha by se měla hodnotit nadvakrát. Vzhled knihy a její provedení je prostě super. Nápadité, neotřelé. Nádherné ilustrace.
A obsah? Ten je vlastně také hodně dobrý. Kniha mi připadá stejná jako její autorka. Nádherně a s vkusem oblečená a přitom svá a na nic si nehrající.

5tužka
06.01.2018 5 z 5

Jsem moc překvapená, co Aňa cítí a jak to dokáže vyjádřit. Spoustu věcí cítím stejně, ale nedokázala bych to tak hezky napsat. Kniha mě moc pobavila, dovedla ke spoustě zamyšlení a k několika slzám. Díky

Květi62
05.01.2018 4 z 5

Tak tuhle knihu jsem si půjčila od známé, abych si ji mohla přiřadit do čtenářské výzvy 2018 k bodu 9. Kniha se četla dobře, ale určitě to není kniha, kterou musím mít v knihovničce nebo se k ní vracet. Byl dobrý nápad, že jsem knihu nečetla na jeden zátah, ale postupně, vždy jen několik fejetonů, nebo jen jeden. Krátké fejetony, /některé hodně vtipné, v některých dobré myšlenky, některé jsem jen tak přečetla/, mi vyplňovaly chvilky při čekání, o přestávce nebo ve vlaku . Za mě asi 3,5*,ale protože grafická úprava dává knize také své kouzlo, dávám 4.

Martnova
04.01.2018 5 z 5

Přinutí k zamyšlení se sama nad sebou, ale uchvátily mě jednoznačně ilustrace, bez nich by byla kniha poloviční.

iva5813
01.01.2018 4 z 5

Aňu Geislerovou mám ráda jako herečku a na knížku od ní jsem se moc těšila a čtení jsem si jedním dechem užila. Na střídačku jsem s ní proplouvala do říše snů a představ a zase se vynořovala do reality všedních dní. Převládajícím tématem je láska a péče o své nejbližší, což je v životě to nejdůležitější :)

New-radus
19.12.2017 4 z 5

Tyhle Aniny články jsem milovala už když vycházely v Elle. Právě proto, že zůstaly vryty do paměti, ubírám jednu hvězdičku. Napodruhé se nedostavil "wow efekt" jako když jsem je nalistovala v mém oblíbeném časopise. Rozhodně je ale plus to, že už nemusím schovávat výstřižky z časopisu a mám to takto pěkně v knize pohromadě. Pro ty, kdo čtou poprvé, určitě doporučuju. Aňa píše s lehkostí a řeší všechny ty strasti, které nám ženám běží hlavou :-)

petra2112
13.12.2017 4 z 5

příjemné čtení...

Mergirus
06.12.2017 3 z 5

Kniha na mě působilapřesjně jako Aňa Geislerová...rozporuplně. Na jedné straně ji obdivuju, na stranš druhé mi na ní něco nesedí. Ale v knize jsem našla spoustu témat, která mě zaujala a pobavila... knihu bych přirovnala k bonboniéře...něco vám zachutná, něco ne.

Danca196
05.12.2017 3 z 5

Kniha je nádherně ilustrovaná, prvních pár stran super, ale pak už mi všechny dny deníku přišly úplně stejné.

hanis2806
27.11.2017 5 z 5

Tato kniha mě hodně bavila. Nejprve jsem od ní nic moc nečekala. O to víc mě zaujala a pobavila. Ráda se k ní vrátím.

Ivanka83
27.11.2017 4 z 5

Aňa je moje velice oblíbená herečka. Její kniha byla čtivá, i když vím, že po ní už znovu nesánhu. Grafické provedení a obal knihy úžasně provedený.

Clea3112
24.11.2017 3 z 5

Kniha Ani Geislerové je přesně tím, čím je. Nic víc, nic míň. Sbírkou fejetonů, které nijak neurazí, ale ani nikterak nestrhnou k hlubšímu dlouhodobějšímu přemítání. Čtivé, snivé, hravé i hrající barvami, chutěmi, vůněmi.... Ruku na srdce, kdyby pod titulem nebylo jméno známé herečky, knížka by se zřejmě ztratila někde v hlubinách literárního moře. Rozjímání, které s námi Aňa sdílí, je prostě rozjímáním každé mladé maminky, ve které mateřství rozjitří všechny smysly a která si užívá jindy zapomenutých maličkostí každodenního života - od bezelstného úsměvu svých dětí po zavařování marmelády a pečení kuřete na olivách. A to i za cenu neprospaných nocí a kruhů pod očima. Ale v tom je vlastně půvab Aniny knížky. Věřím jí to, a proto doporučuji... K odpolední kávě, k večerní sklence vína. Usrkávat po douškách :)

Bustedka
09.11.2017 4 z 5

Přiznám se, že jsem do téhle knížky jít nechtěla z jediného důvodu. Představovala jsem si, že to budou ženské plky o ničem (v tom jsou ženy přebornice). Občas to totiž my ženy přeháníme a chováme se jako psychicky labilní slepice (nic proti nikomu). A víte co? Ony to možná jsou nicneříkající žvásty (minimálně z pohledu chlapa určitě), ale jsou to moc hezký žvásty. Takový rádoby filozofický, nutící k zamyšlení (pokud je správná nálada). Mně osobně různý kapitoly připomenuly mnoho prožitého, co už dávno bylo téměř zapomenuto. Donutily mě vytáhnout všechny ty zavřený šuplíky a zrekapitulovat si chyby, radosti a zas se na to podívat z jiného úhlu. Navíc ta grafická podoba?? Panebože... kéž by takových knih bylo víc.To je přímo vizuální orgasmus.

tereka
05.11.2017 5 z 5

Pro mě absolutní nadšení, přečteno s úsměvem na rtech i hlasitým smíchem, přečteno jedním dechem.
První kniha, která mě přinutila psát si poznámky na okraje.
Zamilovala jsem si i její vazbu, obrázky a každé P.S.

prvotina česká literatura ze života Magnesia Litera

Aňa Geislerová (p)