Oznamuje se vražda

Oznamuje se vražda

Další z detektivních příběhů Agathy Christie, jehož rozuzlení svěřila autorka do rukou slečně Marplové, nás zavádí do malého anglické městečka Chipping Cleghorn. Poklidný a jednotvárný život jeho obyvatel rozvíří inzerát otištěný v místních novinách – je v něm oznámen zločin, a to dokonce hrdelní. V určenou dobu a na určeném místě se poté události seběhnou tak, že je může objasnit jen tato všímavá a energická dáma, ztělesněná dobrá víla z viktoriánských časů, vyzbrojená staromódní kabelkou, pletacími jehlicemi a zvídavýma očima... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/219/slecna-marplova-ozna-219.jpg 4.6228

Slečna Marplová (5.)

A Murder Is Announced (1950)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

hana4834

není nad slečnu Marplovou :)

Aurorita

Má první christieovka se slečnou Marplovou a hned na první dobrou. Kniha se mi veli líbila, slečna Marplová je opravdu skvělá. Jen na můj vkus byl děj až moc zamotaný, ale Agathě to mohu odpustit.

Alizon

Jedna z mych oblibenych detektivek of A. Christie. Ja mam proste slabost pro starosvetskou slecnu Marplovou, malomestskou atmosferu a dobu sluzebnych a zahradniku. Tady se vse co je typicke pro pribehy se slecnou Marplovou poji s opravdu vybornou a originalni zapletkou a zajimavou plejadou postav.

haki34
19.11.2016

Jak pise Titi - jen Agatha pise mile detektivky .. Takove poklidne, uzasna atmosfera, pri cteni mate dobry pocit, relax, pohodicka a pritom mluvime o vrazdach !!! P.S. Slecna Marplova je asi moje top hrdinka ;)

Jane007
11.08.2016

Opět báječná kniha. Dříve jsem slečnu Marplovou moc ráda neměla, ale tady ta stará okouzlující dáma si mě prostě získala. Byla báječná, když se zašila do skříně:-D

Sebasti
25.07.2016

Někdo by řekl, že když už od poloviny detektivky správně tipujete vraha a pod palcem máte i nějaké ty maličkosti, které tomu nenápadně nasvědčují, že budete na konci zklamaní. Ale tento příběh je jedním z nejpromyšlenějších od Agathy! Dokonalé postavy, skvělé vedlejší zápletky a nakonec promyšlené a skvěle zapadající rozuzlení. A děj střídá děj, prostě živá detektivka, i docela dojemná.

baru_h
15.06.2016

Skvělá kniha z autorčiny tvorby, kde opět 'zasahuje' slečna Marplová.

Modrina
22.04.2016

Moc pěkný příběh, četla jsem ho už mockrát - a ještě mockrát si ho velmi přečtu. :)

Tess.96
31.03.2016

Rozhodně jedna z nejlepších detektivek jakou jsem od Agathy četla. Od začátku to bylo napínavé, vražda oznámená v novinách?! Už jen to je super nápad. Celou knihu jsem měla pocit, že vím, kdo je vrahem (a upřímně... neustále se mi to měnilo), ale pak když jsem došla k vyřešení případu, tak jsem byla naprosto překvapená. Zrovna tohle by mě ani ve snu nenapadlo, takže rozhodně jedna z nejnapínavějších a nejlepších detektivek od Agathy Christie!

eiramka
20.03.2016

Slečna Marplová je moje celoživotní jistota - nikdy nezklame:):
"Nemohu se totiž zbavit dojmu, že dnešní doktoři chtějí dělat z člověka pokusného králíka. Nejprve vám vytrhají všechny zuby, pak vás propíchají všelijakými hormony a vitamíny, a když vám ještě vykuchají polovinu vnitřností , nakonec klidně přiznají, že už pro vás nic víc udělat nemohou. Já osobně dávám přednost léčení postaru. Není nad velkou láhev černé medicíny, kterou člověk konečně vždycky může vylít do klozetu" .

KristinaK
30.01.2016

Skvělé, jako všechno od Agathy!

Mi-šu-le
28.11.2014

Další skvělá kniha. :-) Těším se na další. :-)

me.odstiny.knih
15.08.2014

Jsem úplně unesena tento díl se královně detektivek opět povedl. Slečna Márplová prostě vždy přijde na všechno.

markétka2002
14.03.2014

pecka jako všechny knihy

wooloong
06.10.2013

Pokud chcete spáchat dokonalý zločin, nesmíte si k tomu pozvat nenápadnou tetičku s pletacíma jehlicema a bílým krajkovým límečkem. Obzvlášť povedená charakteristika postav.

kattyV
21.02.2013

Příběh o tom, jak jedna zdánlivě neškodná lež, může vést k několika vraždám. Zvláště tehdy, je-li za ní ukryto ne tak docela málo hamižnosti.

Yunnan
12.08.2012

Vynikající (jako ostatně každá, kterou jsem doposud četl) detektivka. Jak už přede mnou napsali jiní, skvěle vykreslená atmosféra anglického venkova, člověk jako by tam přímo byl :o). A jak se to ke konci vystupňovalo, to bylo vážně něco.

Titi
28.03.2012

Snad jen u Ahathy Christie můžu napsat, že píše "milé detektivky". Krásně vykreslená atmosféra anglického venkova, v tom je Agatha skutečný mistr.

safira111 - a jak to máte ráda? Nejprve se má hledat někdo a doufat, že někoho zavraždil?

safira111
27.11.2011

tahle její detektivka mi neseděla,nemám ráda, když nejdřív se stane vražda a poté se hledá vrah.Agatha má mnohem lepší příběhy.

andy.vindy
05.11.2011

Velmi čtivá a poutavá knížka. Mně se více líbí v češtině než originál.

LenaBil
23.03.2011

Super detektivka z příjemného prostředí anglického venkova. Vřele doporučuji k přečtení.

mi-380
09.01.2011

Pěkné vykreslení situace na anglickém venkově po druhé světové válce. Hlavní padouch opět zcela nečekaný. 85%.

pistalka

Mile napsaná, laskavá a vtipná detektivka o vraždě, kterou pachatel předem inzeroval v místních novinách. Vesnička Chipping Cleghorn se jen hemží sympatickými drbnami v čele se slečnou Marplovou, která tu přijede navštívit svou známou. Už jen za to, jak krásně odpočinkově a starosvětsky mile Agathu knížku napsala, zaslouží si plný počet bodů. Ke konci však jde do tuha.