Rule

Rule https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400423/bmid_rule-Kc0-400423.jpg 4 517 82

Označení muži série

Románový příběh o dnešních mladých Američanech. První ze série šesti románů – pojmenovaných vždy podle hlavního hrdiny. Všichni jsou mladí, divocí, komplikovaní, potetovaní, často i opiercingovaní, ale uvnitř jiní než navenek. Své příběhy vyprávějí napůl sami, druhou a často i protikladnou část vyprávějí jejich přítelkyně. Vždy jde o komplikované vztahy, lásku, sex i nenávist. Rule a Shaw jsou odlišní ze všech možných úhlů pohledu. S výjimkou jednoho… Shaw Rula miluje od prvního okamžiku, co ho spatřila. Chodila s jeho bratrem – dvojčetem, ten však tragicky zemřel. Od té doby je z ní anděl strážný žijícího dvojčete. Všechno mu odpouští, chlast i děvky, nevlídné chování, vše. Ona sama je z citově chladné tzv. lepší rodiny, proto se lépe cítí v Rulově rodině, která ji zbožňuje a syna se marně snaží „znormalizovat". Shaw se nebojí divokosti, tetování ani piercingu svého Rula, který ji však považuje jen za kamarádku. Cítí, že pro ni není „správný" partner, ale nemůže si pomoci. Ona sama se snaží žít podle uznávaných společenských pravidel, kterými Rule opovrhuje. Jedna noc plná vášně všechno změní… Zůstanou spolu, aniž by zničili svou lásku – nebo sebe navzájem?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Oldag

Rule , 2012

Vendulik
03.02.2021 2 z 5

Nevím proč má knihy tak vysoké hodnocení. Postavy byly zajímavé. Trochu se mi motaly jméno dvou bratru. Příběh byl taky docela zajímavý ale vadilo, jakým stylem byla kniha napsaná. Strašné těžce se mi stránky četly.

genikuxik
14.01.2021 3 z 5

Moc nechápu nadšení z téhle knihy. Přišla mi velice průměrná a předvídatelná ve všech ohledech.

adela_02
13.01.2021 5 z 5

Kniha byla čtivá a plná emocí. Za mě nejlepší kniha ze série! Jestli váháte, zda číst, tak nemusíte prostě ji čapněte!

kacenka6144
13.01.2021 3 z 5

Věčně nasraný mladý muž a hodná pipka, co na něho do věčnosti čeká. Ale konec dobrý, všechno dobré...

JannaB
27.12.2020 4 z 5

Pěkné, milé a oddechové čtení :) a těším se na další díly ;)

Renka931
02.11.2020 3 z 5

Pěkné čtení, vášeň, erotika, hádky a smíření... Kniha se mi líbila, je to pekné čtení, ale není to jedna z nejlepších ????????

Saraken
08.10.2020 5 z 5

Obalka velmi pekna a vnutro tak isto :)

Dellphi
25.09.2020 3 z 5

Četlo se to dobře. Trochu mi to připomíná knihy od Kylie Scott (Stage dive), nebo L.J.Shen. Každá v sobě má něco dobrého a něco horšího. Kylie u mě zatím vede, ale nebudu se bránit číst další knížky ani od této autorky.

Elize
21.09.2020 2 z 5

Celkem lehké oddechové čtivo plné romantiky... ALE sposta odstavců, kde se autorka opakovala, vážně by stačilo, kdyby komplikované rodinné vztahy vysvětlila jednou a pak je třeba rozvedla přímou řečí, než aby se neustále opakovala zdlouhavými odstavci... zbytečné a počítám, že to většina čtenářů přeskáče, dále bych do knihy dala více přímé řeči a zaměřila se na charaktery hlavních postav, byly totiž až příliš nereálné tím nedobrým způsobem. Rule je potetovaný a opiercingovaný drsňák... k jeho zkrocení dojde během jedné či dvou stran, nepůsobí to přirozeně, naopak velmi strojené. Také se podle mého názoru měla autorka vyhnout střídavému vyprávění, protože ten mužský pohled se nikterak nelišil od ženského a to je špatně. Dalo se to přečíst celkem dobře a rychle, když člověk přeskakoval odstavce rovnou k přímé řeči, ale jako oddechové čtivo to šlo. Rozhodně nesmí čtenář očekávat kvalitní literární dílo.

rajcatko
22.08.2020 odpad!

Tak autorka nalákala na drsného typa, že bude sranda, ale to ne. Chlapeček zkrotnul hned na začátku a bylo po legraci. Dějová linka nezajímavá, postavy se chovaly pitomě a vše se vlastně točilo jen kolem pitvání stupidních emocí, což je nuda.

jitka7
29.07.2020 4 z 5

Hezký příběh. Hrozně se mi líbil kontrast mezi dvojčaty. Vůbec jsem nedokázala pochopit vztah matky k Rulovi. Jako fakt? To bylo až brutální. Asi bych nikdy nebyla schopná ji takovéto jednání odpustit. Trošku bych čekala ráznější přístup otce a bratra, protože ona nebyla jediná, kdo někoho ztratil.

Kiwicatko
29.07.2020 4 z 5

Shaw mi neskutecne lezla na nervy, ale jakoze fakt brutalne. Naopak jsem mela rada Rula, Ayden a Nashe. Takze se spis tesim na dalsi dily ????

Ale i tak...potetovani chlapi jsou boziiiii:)

FairyD.
17.06.2020 5 z 5

Mám rada tento príbeh, čítala som ho už viac krát. Príbeh dokáže vtiahnuť do deja, plynie plynulo, občas dráma, občas slzy či smiech ale nechýba šťastný koniec.

ElikaS
29.05.2020 4 z 5

Hezké čtení, knížka se četla lehce a měla spád. Rula mi bylo chvílemi až líto, ale zase na druhou stranu Shaw s ním měla svatou trpělivost.

LadyAlena
02.04.2020 5 z 5

líbivý jednoduchý příběh, oddychovka na 2 večery

janina66
28.03.2020 5 z 5

Tak to se mi fakt líbilo. Sice nejsem zastáncem potetovanejch, ale děj pěkně odsýpal, plný zvratů. A samo hapyend.

Myška43
09.03.2020 5 z 5

Tak jo, za mě je kniha super, hltala jsem ji od začátku, až do konce. Moc pěkný příběh, plný emocí a zvratů. Ke konci jsem si dojetím poplakala. Je smutné, že jsou mezi námi stále lidé, kteří posuzují ostatní podle vzhledu, stavu peněženky a rozdílného názoru. Napjaté vztahy s rodiči se mě osobně dotýkaly, úplně jsem se při čtení vrátila o 20 let nazpět. Chybami se učíme celý život a nejdůležitější je spolu komunikovat a vyjadřovat si upřímě své city a odpouštět. Každý si zaslouží žít svůj život podle vlastních představ, ale někdy je to velmi těžké. Škoda jen, že většinou to nedopadá tak, jako v knize.

Aileena
01.03.2020 3 z 5

Tak nějak o ničem, chyběl mi příběh, nějaký děj, který by vyplnil tu vztahovou vatu. Obě postavy se neustále zabývaly uměle vytvořenými konflikty z ničeho, v podstatě vymýšlely problémy tam, kde žádné nebyly. Ruleho bych snad ještě dokázala pochopit, s ohledem na jeho minulost, ale když zkraje sympatická Shaw začala dělat stejné hovadiny a problémy, bylo toho zkrátka už moc. Za mě dvě a půl, dávám tři, protože nechci být nespravedlivá s ohledem na výše posazenou laťku mé předchozí četby Kinga a Tyrana.

Petra38
23.02.2020 4 z 5

Knížka se četla pěkně z lehka, zamlouvala se mi postava Shaw,i když za boha jsem nepřišla na to jak se má jméno vyslovovat:-) byla cílevědoma, silná a hlavně tak oddana Rulovi až to bylo obdivuhodné.Samotný Rule byl občas na ránu ale myslím že právě ženská ho tak správně "naředila" do ucházející formy:-) jelikož předchozí kniha co jsem četla nasadila vysokou laťku tak jsem měla pocit že tomu něco chybí, musím ale nechat, že útok ex na Shaw přidal na velký dramatičnosti...

tynka65
23.02.2020 3 z 5

Moc zbytečných hádek, pro mě naprosto nesmyslných a příliš mnoho momentů u kterých jsem protáčela oči. Jsou lepší knížky v tomhle žánru s mnohem sympatičtějšími hlavními hrdiny, ale na druhou stranu čtivé to bylo a úplná ztráta času to nebyla ... Proto dám ještě šanci druhému dílu a uvidím.

sex romantika pro dospívající mládež (young adult)

Jay Crownover
americká