Outsider

Když je v městském parku zavražděn jedenáctiletý chlapec, spolehliví očití svědci bez váhání označí za viníka oblíbeného trenéra Terryho Maitlanda. Důkaz DNA a otisky prstů potvrzují, že zločin byl spáchán tímto rodinou milovaným mužem. Detektiv Ralph Anderson, jehož syna Maitland také kdysi trénoval, otřesen brutálním způsobem zabití, dává příkaz zatknout podezřelého ve veřejném představení. Ale Maitland má alibi. A další pátrání potvrzuje, že ten den byl skutečně jinde. Anderson a okresní prokurátor sledují stopy, vyšetřování se přesouvá z Ohia do Texasu a začínají se objevovat děsivé odpovědi. Stephen King opět předvádí své mistrovství a graduje příběh do téměř nesnesitelného napětí. Terry Maitland vypadá jako fajn chlapík a člověk přece nemůže být na dvou místech najednou. Nebo může?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/403472/outsider-W6f-403472.jpg 4.378
Literatura světová, Romány, Thrillery

ISBN:978-80-7593-050-7

Kniha Outsider

Alix
předevčírem

Holly s veselým pleskačem mne potěšili, ale konec trošku zklamal, byl moc rychlý a moc jednoduchý. Ale i tak jsem si to užila.

Yummymoon

OBSAHUJE LEHKÉ SPOILERY! Prvních sto stránek jsem se absolutně nemohl odtrhnout. Naprosto neskutečný popis hrůzného případu, kde Stephen dokázal jednotlivé linky (výpovědi svědků, logické úvahy, forenzní důkazy, ...) popsat takovým způsobem, že by se za ně nemusel stydět ani dlouholetý kriminalista. Následných zhruba 200 stránek tempo opět trochu klesá, nicméně nuda se naštěstí nedostavuje a skládačka se opět transformuje do něčeho úplně jiného - Kingovského. Samotný závěr (konfrontace s "cizincem" v atmosférických útrobách Marysvillského podzemí) je pak neskutečně skvěle napsaný (přesně tyhle konfrontace, ke kterým celá kniha neúprosně spěje, umí dle mého Stephen King ze všeho nejlépe) a potěšil i odkaz na Kingovský multiverse (Ka). Vesměs skvělá Kingovka, která dokazuje to, že autor ani zdaleka nevyčerpal studnu své fantazie a spisovatelského umění, a boří tak všechny antikingovské poznámky o tom, že už je senilní a nedokáže napsat dobrou knihu. Dokáže, nejen dobrou, ale přímo skvělou - a zde je důkaz.... "Peníze nejsou lékem na smutek, ale pomáhají truchlit v relativním pohodlí."

n.ezn.amy

Skvělá detektivka z pera Mistra, kdy dojde k obvinění oblíbeného trenéra místního baseballového týmu z vraždy chlapce. Ale v době vraždy byl 100 mil daleko, bylo možné být současně na dvou místech najednou? King udržuje napětí na každé stránce a člověka nutí knihu dočíst co nejrychleji. A co je na knize nejlepšího? Návrat Holly a veselého pleskače

kolacky

Mistr King vynikající jako vždycky, jo, jsem nekritická, protože ho nekriticky "žeru". Milé překvapení byla Holly od Práva nálezce.
Co mě štvalo, byly pravopisné a jiné chyby, chybějící či přebývající uvozovky, špatná slova, nesmysly ("Teď ji ode dveří tiše nepozorovala matka... " - str. 216. "Jack, který si zapomněl špunty do uší...už ten výstřel neslyšel." - str. 381, správně chřestot... a jiné.)

Šimpy

Jediná otázka, ktorá mi po prečítaní vrta v hlave je, že ako by si poradil s týmto prípadom Fox Mulder?

iveta3689

Vyborne, jako to King umi v tlustych romanech a ve starsich dilech. Urcite sceny dost naturalisticky popsane, z prvni casti knihy mi bylo az fyzicky spatne. Pak se zacnou objevovat mysticke prvky, jak to autor umi. Takze se fanousek citi jako doma ;) Konec je na muj vkus trochu utnuty, proto dam "jen" 4*.

buldozer5

Absolutně skvělá detektiva s prvky hororu od Stephena Kinga, co víc si přát!
Knížka je hrozně zajímavá, čtivá, se zápletkou, kterou je takhle schopný zpracovat snad jen King. Když jsem si četl obsah, říkal jsem si, jak se s rozuzlením autor popere, ale samozřejmě nezklamal.
Čtenář neví, komu a čemu má vlastně věřit a King ho napíná až do závěrečného finále, s kterým jsem byl taky nadmíru spokojený.
Po dlouhé době jsem si opět přečetl něco od Kinga a nelituju. Za mě pět hvězdiček.

kap66

Poslechněte radu 2mig1: nečtěte komentáře (ani anotaci, dodávám já), pokud si chcete počíst! Nečtěte prostě nic jiného než knížku samotnou, pokud vás baví dumat nad otázkou: bude to "obyčejné" vyšetřování vraždy (jako v prvních dvou dílech Billa Hodgese, které mě ke Kingovi přivedly, abych ho už neopustila), nebo to zase hodí do nadpřirozena, jak to udělal v dílu třetím?
Zpočátku se vše zdá tak reálné; pohledy vyšetřovatele a obviněného jsou stejně pravděpodobné - a já uhranutě čtu a čtu, protože je to zase tak skvěle napsané – ty zvraty, ty charaktery, ty dialogy,… Pak mě King už podruhé chytne za ruku a převádí mě přes čáru oddělující čisté čtenáře detektivek a "ty druhé". Sice to nebyl nijak násilný přechod, ale ta má uhranutost byla trochu umenšena – právě o tu jednu hvězdičku. Ještě k tomu jen malinkatou, díky mé oblíbenkyni Holly, která mi onen předěl pomohla zvládnout. Suma sumárum, hodně dobré čtení.