Otcem i matkou proti své vůli

Otcem i matkou proti své vůli https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338885/bmid_otcem-i-matkou-proti-sve-vuli-4uQ-338885.jpg 4 252 54

I proti vaší vůli může být štěstí na dosah ruky V humoristickém románu se pozoruhodně proplétá romantický milostný příběh s groteskními příhodami a komickými situacemi, které staví milostné idylce do cesty různé překážky. Dva malí rošťáci Hýta a Batul vtrhnou do života svého třicetiletého strýčka a úplně nabourají jeho celoživotní plány. Proti své vůli se stane otcem i matkou, ale nakonec se postarají o jeho štěstí, když ho seznámí se slečnou Eliškou.... celý text

alnahu
18.10.2017 3 z 5

Začátek knihy se mi líbil humorný příběh strýce Rudolfa , který se stará o své dva malé synovce Hýtu a Batula ,vtipné poznámky malých prcků byli roztomilé i to jejich šišlání. Od poloviny mě již kniha nudila a musím se přiznat ,že jsem přeskakovala stránky ,abych měla knihu dočtenu-což nedělám a nemám to ráda. Na konci knihy jsem měla pocit ,že budu taky šišlat . Dávám tři hvězdičky za popis těch malých divochů.

makacek
03.10.2017 4 z 5

Knihu jsem četla cca dva měsíce po narození druhého dítěte.... V ten moment bych knihu místo komického pojednání ze života dětí nazvala hororem, ale vesměs jsem se pobavila a i zasmála.

syskas
05.08.2017 5 z 5

Bavila som sa. Občas až tak, že som sa smiala na verejnosti :-). Ale mať tú svorku doma - asi ich zaškrtím. Pekne jedného po druhom :-). Inak výborná kniha. Len ju nečítajte, ak zrovna očakávate narodenie dieťaťa.

Kerberos
27.06.2017 5 z 5

Velmi jsem se nasmála,knihu by si měli přečíst nervózní rodiče,kteří nezvládají své hyperaktivní děti.

Centropenka
14.03.2017 5 z 5

Kdybych mohla dát víc hvězdiček, dám je. Některé hlášky se u nás doma opravdu vžily a každý, komu jsem knihu doporučila, z ní byl stejně nadšený. Nadčasové, skvěle napsané, laskavé. Tak trochu mi to připomíná Saturnina, ale takovým ženštějším stylem ... K této knize se opravdu ráda vracím.

bábuška
19.02.2017 5 z 5

Knížka pro zasmání, hodně připomíná Hýtu a Batula.

8130
31.01.2017 5 z 5

Nečtěte tuto knihu v noci, vzbudíte všechny kolem.....

Danielka001
15.01.2017 5 z 5

První co jsem četla od paní Frýbové, humor a čeština vynikající. Miluji tento trefný a hlavně velice inteligentní a opravdu nadčasový humor. Super, doporučuji moc...

LucieD81
02.08.2016 2 z 5

Autorku i její humor mám moc ráda, ale tato kniha mi úplně nesedla, dost jsem se u ní nudila a nakonec ji ani nedočetla. Ale přesto si myslím, že kniha byla dobrá a komu sedne námět a prostředí, tak se u ní určitě pobaví.

Tapeworm
19.07.2016 5 z 5

Skvělá odpočinková kniha, byla mi čtena už v dětství a spousty hlášek používáme v naší rodině doteď :) Takže teď jsem ji četla v domění, že už ji znám, ale kriminální zápletka mi přečtena nebyla, tím pádem jsem byla i trochu napnutá, jak to dopadne. I když u takhle milé knihy mi bylo jasné, že špatně určitě ne.

HankaMarek
25.11.2015

Vtipné ale asi moc dlouhé

LuckaH2
24.07.2015 5 z 5

Tuhle knihu už leta miluju a ráda se k ní vracím, odpočinkové čtení, u kterého se člověk zasměje, nic víc za tím není třeba hledat:-)

cibulka 8
06.06.2015 2 z 5

Marně si lámu hlavu, jaká byla náplň dne tehdejších žen. Do práce nechodily, v domě měly hospodyni a služky, v kuchyni kuchařku, na zahradě zahradníka, k dětem chůvu a když se narodilo nové dítě, tak ještě chůvu k miminku. V dnešní době, kdy tohle všechno musí zvládnout jedna žena sama, by asi moc neobstály.

lenixka
06.04.2015 2 z 5

Párkrát jsem se zasmála, ale dočítala jsem opravdu je silou vůle a knížka mě nudila. Autorku omlouvá jen to, že se jedná o převyprávění. Vše podstatné i vtipné by se jistě zvládlo odvyprávět i na polovičním rozsahu a kniha by tak získala šťávu.

Falquar
24.01.2015 4 z 5

První část knihy se mi líbila neskutečně - odlehčená, hravá, hlavní hrdina sympaticky sarkastický, děti na zabití. Celé se to točilo kolem špuntů a jejich řádění, akčnější linie aka námluvy a boj s nepřející matičkou byly upozaděny a působily spíš jako příjemné zpestření. Největší roli na celkovém dojmu ale sehrál autorčin fantastický talent, díky němuž dokázala i méně nabité pasáže okořenit neodolatelným humorem. Jsem se normálně nahlas smála, což se mi nestalo ani nepamatuju. :)
Druhá část byla horší. Ačkoli navazovala s cirka půlročním odstupem, situace působila jako zamrzlá v čase a hlavně Rudolfova neměnná averze vůči synovečkům mi začínala pozvolna pít krev. Pak ale na scénu vstoupily nové okouzlující postavy, ospalým Hornhillem zavířil zločin - a děj dostal spád, o jakém se mu v první části ani nesnilo. Vtipu kapku ubylo, napětí krapet přibylo, a přestože detektivní zápletku se necítím kompetentní hodnotit, věřím, že by byla ještě zajímavější, kdyby si Frýbová odpustila vhledy z budoucnosti. Tím nechci říct, že by hloupě dopředu prozradila identitu padouchů; akorát bylo naprosto jasné, že hlavní hrdinové projdou nebezpečím nepříliš pošramoceni, ať už na těle nebo na duši.
Čekáte-li první miminko, můžete se těšit na čtyři stovky stran špičkového hororu; ostatním pak "Otcem i matkou proti své vůli" nabízí pohlazení po duši a snad i trošku srdečného smíchu. Doporučuji.

piliticek
16.01.2015 3 z 5

Milé, vtipné, ale dost zdlouhavé...

masinkas
11.01.2015 5 z 5

Mít takové synovce tak se asi zabiju:-). Ale ne je to úžasně vtipná kniha, skvělé postavy, zábavné příběhy.

SladkaK
14.10.2014 4 z 5

Snad první kniha u které jsem se opravdu smála nahlas. Nádherně s nadhledem, láskou, ironií a zároveň sarkasmem napsaná.

mineralka
09.10.2014 5 z 5

Zmetci o jsou,ale smála jsem se moc moc.

vladka31
24.08.2014

Byla jsem moc ráda, že jsem se nikdy nepotkala s živelnými pohromami jako byl Batul a Hýta. Já bych jim malovala zadek několikrát denně - ale četlo se to dobře

Kniha Otcem i matkou proti své vůli je v