Otcem i matkou proti své vůli

Otcem i matkou proti své vůli https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338885/bmid_otcem-i-matkou-proti-sve-vuli-4uQ-338885.jpg 4 252 54

I proti vaší vůli může být štěstí na dosah ruky V humoristickém románu se pozoruhodně proplétá romantický milostný příběh s groteskními příhodami a komickými situacemi, které staví milostné idylce do cesty různé překážky. Dva malí rošťáci Hýta a Batul vtrhnou do života svého třicetiletého strýčka a úplně nabourají jeho celoživotní plány. Proti své vůli se stane otcem i matkou, ale nakonec se postarají o jeho štěstí, když ho seznámí se slečnou Eliškou.... celý text

MilanBrabec
24.02.2024 2 z 5

Ztěžka, kostrbatě a nehumorně převyprávěná dobrodružství několika rozmazlených spratků, kteří bylo tak "roztomiloušcí", až jsem to málem nedočetl. Proč? Proč raději neparazitovat a nevydat originál od Johna Habbertona?(https://www.databazeknih.cz/autori/john-habberton-10039)

Jája92
11.02.2023 3 z 5

Pro mě byla kniha průměrná. Nemůžu říct, že by mě kniha vyloženě bavila. Kniha je rozdělená na dvě části. První část pojednává o dvou rozmazlených spratcích Hytulovi a Batulovi, jeden horší než druhý. V dnešní době by je nejspíš označili za ADHD dětičky. Se strýčkem Rudolfem jsem soucítila.
V druhé části, která se odehrává o rok později, jsou opět v hlavní roli Hytul a Batul a jejich nezvedené vylomeniny.
V doslovu se čtenář dozví, že se jedná o jakýsi remake od spisovatele Johna Habbertona s totožnými jmény.

TamaraKrejčí
02.12.2022 2 z 5

Tohle mě nebavilo..

salexice
10.10.2022 5 z 5

autorku mám nesmírně ráda, líbí se mi její nakládání s jazykem, brilantní čeština, slovní hříčky v dialogu a popisu. Vykreslení jednotlivých postav je úžasné. Oproti názoru níže (Falquar) jsem to měla obráceně. První polovina knihy mě bavila neskutečně, druhá méně, vlastně mě ta kriminální zápletka rušila. I když možná okořenila řádění obou výtečníků - Hýty a Batula a doplnila je o další zdatné sekundanty v podobě Kryštofa a Katušky. I v naší rodině některé hlášky zdomácněly. Za mě doporučení.

DuncanIdaho
17.11.2021 4 z 5

Já být téček Huóf nabacám Hyhu i Batulka a pak je hohim do tudny. Tam by byli mokvý a to je dobve. Oba sou dávno oškyvý a já je nemám hád. Já ci klid ci a ci a ci víc než puve. Búúúú húúúúúú ááááááááááááááá.
Teď vážně. Toto je zatím jediná opravdu vtipná kniha, kterou jsem od pí. Frýbové četl. Ostatní jako Robin nebo Kretén vtipný nebyly. Vtipná byla hlavně první část, v druhé už to nebylo ono a humor se z knihy dost vytratil. Celkově to je ale povedená kniha. Za úpadek humoru v druhé části ubírám *.

Alinke
09.02.2021

je mi líto, ale bohužel musím napsat, že kniha byla dost příšerná a to mám spisovatelku moc ráda. Vůbec mi nepřišly vtipné dvojité repliky obou sourozenců. Jedna událost, která by se dalo popsat do několika řádků, je na několika stránkách. Kniha by byla možná lépe čtivá, kdyby byla zkrácena na třetinu. První polovinu jsem přečetla rychločtením, zbytek tak nějak ze slušnosti k autorce. Nechci psát byla příšerná, ale byla.

lencin
27.09.2020

Bylo by to hezké,kdyby to nebyl remake knihy Johna Habbertona.
(2013)

Katka2382
15.05.2020 1 z 5

Četla jsem ji kdysi dávno, ale nedočetla.Rozmazlený a rozcapený děti nějak nemusím.

lucie9998
30.03.2020 4 z 5

Tak z této knihy jsem nadšená, dnes jsem ji dočetla a možná se mi líbila ještě víc, než mnou označený nejlepší "Robin". Je vtipně napsaná, poutavá a v druhé části i napínavá. Doporučuji.

zdenaR
27.03.2020 4 z 5

Modernější verze Hýty a Batula.
Knihu ocení především rodiče a prarodiče s aktivními dětmi.
Vtipné, čtivé, úsměvné.

Radka1911
23.03.2020 4 z 5

Další z povedených humoristických románů Zdenky Frýbové. Odpočinková, pěkná četba.

Sidheag2
26.01.2020 1 z 5

Zbožňovala jsem autorčina Robina a tak šel Ježíšek najisto.
Počáteční nadšeni z její další knihy mi ale dlouho nevydrželo. Časem mě to šišlání začalo vadit. Knihu to brzdilo a mě časem otrávilo. Snažila jsem se knihu dočíst, ale snad někdy později.

Danouschka
14.12.2019

Autorku mám velmi ráda . Ale tato kniha je z větší části velmi podobná knize Helenina poupata

laura
06.12.2019 1 z 5

Bože, už nikdy víc. Tohle mě tak nehorázně štvalo! To, co mě zřejmě mělo pobavit, mi vtipné vůbec nepřipadalo - a to děti mám. Ale pro to, co vyváděly děti v této knize jsem zkrátka nenašla pochopení a vtipné mi to vůbec nepřipadalo. Možná špatná doba pro četbu této knihy, fakt nevím, ale prostě mi to nesedlo.

Zdenu Frýbovou miluju, je to má srdcová autorka. Ale tohle ne. Knihu jsem si dokonce ani nenechala, protože vím, že znovu ji číst nebudu.

Renča1987
30.10.2019 5 z 5

Výborná, vtipná, čtivá. Příběh jednoduchý, a přeci si v něm pokaždé najdu něco nového :) Tahle kniha patří k mým oblíbeným, četla jsem ji několikrát a lumpárny Hýty a Batula mě pokaždé rozesmějí. Doporučuji všem, kteří se chtějí zasmát a odreagovat.

petraj30
22.07.2019 5 z 5

Takhle jsem se dlouho nenasmála, v něčem mi to připomíná mého syna

DeKo1996
17.03.2019 5 z 5

Knihu jsem četla na dovolené a musím říct, že je to kniha krásna, u které jsem se po celou dobu smála..

jindra3953
01.08.2018 3 z 5

Byly chvíle, zejména v první části, kdy jsem myslela, že to vzdám. Druhá část to nepatrně vylepšila

akdar72
08.05.2018 5 z 5

Kniha se kterou se budete nahlas smát.

anezur33
14.02.2018 4 z 5

Knihu jsem četla min.před 10 lety.Dostala jsem ji jako dárek.Byla stejně dobrá jak jsem si ji pamatovala.

Kniha Otcem i matkou proti své vůli je v