Osud mě má rád

Osud mě má rád https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75841/osud-me-ma-rad-75841.jpg 4 203 46

Vtipně napsaný příběh dívky, která svou pílí a za pomoci babiččiných rad dosáhne svého životního snu. Daniela je nespokojená, že má po maturitě nastoupit do zaměstnání na poště v rodné vesnici. Z nečekaného těhotenství je nadšená, nuceně opouští rodiče. Azyl hledá u své babičky, kterou předtím neznala. Nachází nový domov, je šťastná, že má dceru. Díky babičče vystuduje vysokou školu. Najde skvělé zaměstnání, stane se finančně nezávislou. Jediné, co jí schází, je manžel a táta pro její dceru. Je vůbec možné, aby někdy potkala Michala, otce Michaely?... celý text

lorean01
25.01.2018 5 z 5

Úžasná kniha! Pohltila mě

Danago
21.09.2017 5 z 5

Tato knížka patří mezi začátek tvorby Simony Monyové a proto to není tak typicky ostrá, štiplavá ironická a až bolestná. Někde jsem četla, že tyto první knížky nechtěla spisovatelka vydávat znovu, ale po tom co se stalo vydaná byla. a já jsem za to ráda. Není sice typická, ale mě se přesto líbila. moc pěkně se četla, ale nesmí se prostě porovnávat s novější tvorbou. Knížku jsem přečetla na jedenkrát a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Je moc pěkná a já můžu jen doporučit.

kopretitinka
30.06.2017 5 z 5

Laskavá kniha, která plně dostojí svému názvu. Taková stolistá oddechovka. Zanechala ve mně jednu podstatnou myšlenku:
Jednáte-li v souladu se svým svědomím, jednáte vždy správně.

Daenerys
05.06.2017 2 z 5

Možná jsem byla lehce přemotivovaná, když jsem nedávno zjistila, že mi tento kousek chybí do sbírky... možná velká očekávání?? Ráda bych, kdyby se dalo odpovědět kladně, ale mám obavy, že tenhle kousek je zkrátka pukavcem v jinak zdravém platu plném krásných čerstvých vajíček. To bylo jako studentíkova slohovka! No, zkrátka i mistr tesař se někdy utne. Ostatní tvorba autorky, kompletně načtená, je jiného rázu a kvalit.

dagsvob
21.03.2017 5 z 5

Co dodat? Prostě "moje" oblíbená Monyová

marketka7279
04.01.2017 5 z 5

Nejúžasnější kniha jakou jsem od Simonky četla :) ze začátku jsem to i obrečela .... a na konci to úmrtí babičky mě úplně dostalo do kolen nakonec vše dobře dopadlo všem mohu jen doporučit přečetla jsem knihu jedním dechem opravdu super !!!

Alaglesia
14.12.2016 5 z 5

To bylo tak hezký. Klasická červená knihovna s happyendem. Hlavní hrdinka mě byla velice sympatická. Byla cílevědomá a šla si za svým snem. To, že jí osud rozdal dobré karty, je věc druhá. Příjemné a oddechové čtení, nejlepší co jsem od Monyové četla.

Pet007
15.11.2016 2 z 5

Pohádka pro ženy. Taky se tomu říká červená knihovna. Prostě útlá oddechovka.

mišule5
24.10.2016 4 z 5

Taková chviličková knížka do tramvaje nebo autobusu.:-P knížka se četla dobře a příběh potěšil :-)

Petule5
07.10.2016 5 z 5

S knížky jsem byla nadšená! Přečtená během chviličky. :-)

amanek
13.09.2016 4 z 5

Pěkné čtivé, oddechovka na jeden večer.

dulenka
18.07.2016 4 z 5

pohádka na dovču :-)

Dimas
23.03.2016 3 z 5

Byla mou poslední nepřečtenou "Monyovou". Takovému osudu není snadné uvěřit, ale je to fajn čtení na jeden večer.

LuckaH2
14.03.2016 4 z 5

Mila kniha, co mate za chvilku prectenou, neurazi nenadchne ale zahreje:-) odpocinkova pismenka:-)

Deny95
23.02.2016 4 z 5

Moc hezká kniha plná optimismu :)
Monyová psala prostě krásně..

Zdeňula
13.01.2016 4 z 5

Kniha vhodná na třeba dovolenou ,,,.velice se mi líbila.

cukrovka
10.10.2015 5 z 5

Nebyla to klasická Monyová, ale moc příjemný příběh. Knížka byla plná optimismu. Ukázala nám proměnu uťápnuté Daniely, která se po sporu se svým otcem postavila životu čelem. S pomocí její babičky se z ní stala sebevědomá žena, která ví, co od života chce.

ajsigirl
27.02.2015 3 z 5

Zajímavá malá a tenoučká knížka, vypráví o dívce, která otěhotní a babička jí pomáhá s děťátkem. Hl. hrdinka popisuje milostnou chviličku při které otěhotněla, popisuje jaké prožitky měla během těhotenství a jak těžké vše pro ní bylo. Zajímavé čtení.

knihamouder
16.09.2014 5 z 5

Opět se mi kniha líbila.

LibraryGirl
15.04.2014 5 z 5

Trošku překvapení. Není to typická Monyová, ale moc pěkná. Ještě romantická a něžná. Daniela se vzepřela rodičům a postavila si hlavu. Vypracovala se s pomocí babičky v ženu, která si umí poradit v životě. Bez finanční injekce by to asi nešlo. Malá Miška byla moc roztomilá:-)

prvotina

Simona Monyová (p)
česká, 1967 - 2011
2011  76%Srdceboly
2003  82%Tchyně a uzený...
2006  76%Sebemilenec
2005  81%Krotitelka snů
2011  77%Citová divočina

Kniha Osud mě má rád je v