Šachové figurky

Šachové figurky https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206918/bmid_sachove-figurky-NGy-206918.jpg 4 1584 326

Ostrov Lewis série

< 3. díl

Fin Macleod se znovu usadil na ostrově Lewis v souostroví Hebridy, kde kdysi žil jako dítě. Jakožto bývalý policejní detektiv je najat místním majitelem rozsáhlých pozemků jako šéf ostrahy. Pro muže Finových zkušeností by to měl být snadný úkol. Při vyšetřování nezákonné činnosti, k níž na hospodářství dochází, se setkává s nepolapitelným místním pytlákem Piskořem Macaskillem, se kterým kdysi chodil do školy. Ale když Fin Piskoře dopadne při pytlačení, stanou se oba svědky bizarního přírodního jevu, při němž se samovolně vyprázdní nedaleké jezero a na jeho dně se objeví malé zabahněné letadlo s důvěrně známým nápisem na boku. Oba muži vědí, co najdou uvnitř — tělo jejich kamaráda, muzikanta Roddyho Mackenzieho, jehož letadlo zmizelo před více než sedmnácti lety. Když Fin v Piskořově tváři zahlédne i něco jiného než šok z pohledu na Roddyho ostatky, zmocní se ho mrazivá předtucha. Fin postupně odhaluje Piskořovo tajemství, není však ani zdaleka připraven na to, že pravda o minulosti může ovlivnit i budoucnost.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Host

The Chessmen , 2012

zuzana2599
19.11.2016 5 z 5

Tak to bylo pro mě trošku smutné rozloučení s touto skvělou trilogií. Kolik Finových kamarádů už není součástí jeho života, kolik jich odešlo, odkud není cesta zpátky... Poslední díl se mi líbil stejně jako ostatní dva. Autor je výtečný vypravěč a mě nezbývá než si přečíst i jeho další knížku, abych potlačila stesk po Finovi a všech těch lidičkách v souostroví Hebrid.

haki34
11.11.2016 4 z 5

nebyla nejlepší z lewiské trilogie, ale patří tam...a za hrdinami mi bude smutno...

Schonecke69
28.10.2016 5 z 5

Kniha Šachové figurky byla přesunuta do přečtených.Vše ostatní jsou subjektivní dojmy

99jaja99
08.10.2016 5 z 5

Tak jsem v řadě dočetla celou trilogii, no dočetla, spíš doposlechla, je úžasně načtená Jiřím Dvořákem. Jsem nadšená, popisy počasí i přírody mě fascinovaly, celé je to skvělé, spletité a napínavé až do konce. Nedokážu říct který díl mě víc zaujal, každý má svoje kouzlo, žádný mě nezklamal. Autora jsem neznala a budu hledat i jeho další knihy.

Insignitka
09.09.2016 5 z 5

Thriller jak má být

Janek
08.08.2016 4 z 5

První část, Skála, byla tak senzační, až se stala nepřekonatelnou. Poslední část série se mi zdála dlouhou dobu o moc lepší než Muž z ostrova Lewis (a zase na mě fungoval ten popis drsného prostředí), ale - závěr byl šíleně a zbytečně zalidněný a překombinovaný, jako z amerického filmu. Škoda.

vandalka
06.08.2016 2 z 5

Na poslední díl Mayovy Lewiské trilogie jsem se hodně těšila a teď mám radost – že už to mám za sebou ;) Pro mě jednoznačně nejslabší díl a když k tomu ještě přičtu svůj zážitek s Entry Island, myslím, že si od Petera Maye na hodně dlouho odpočinu.

Bývalý detektiv Fin Macleod se opět připletl k vyšetřování vraždy a zase jednou se vrací ve vzpomínkách do svého mládí, ale nějak už to postrádá sílu zážitků ze Skály. Jeden by z Lewiské trilogie nabyl dojmu, že se na Vnějších Hebridách vraždí jak na jezdícím pásu a že i v tak relativně uzavřené komunitě se vždycky naskytne několikero závažných tajemství, které hýbají lidskými osudy, aniž si jich kdo všiml. Nemůžu ale Mayovi upřít dobře vykreslené postavy, kterým jejich hnutí mysli a činy věřím a většinou si je dokážu oblíbit a cítit s nimi. Mohlo to být lepší, nebylo to špatné, Mayovy knihy jsem četla ráda, takže dík!

deanmo
25.07.2016 4 z 5

Tak a sme na konci! Asi naslabší diel, ale dôstojné rozlúčenie sa s postavami trilógie.
Neviem či sa mi podarí naraziť na nejakú podobnú skvostnú krimi sériu v blízkej dobe. Ale život ide ďalej, uvidíme.

vincek1
14.07.2016 4 z 5

Není co napsat, protože čtenáři přede mnou již vše napsali. Výborné a těším se na další tituly autora.

petunkav
11.07.2016 5 z 5

Budu se opakovat, ale opět skvělé. Těžko psát něco víc.

lucason
07.07.2016 4 z 5

dobrá kniha

Jordyz
29.06.2016 4 z 5

Mrzí mě, že tato serie měla jen 3 díly, klidně bych jejich osudy sledovala i déle! Za mě skvělá série a nedá se nic jiného než doporučit !

šipek
28.06.2016 5 z 5

Tak u mě je pět hvězdiček málo. Tato trilogie bylo úžasné počtení a procházka drsnou krajinou, kterou nás provedl sympatický hrdina Fin. Pomalu nevím co k tomu napsat, jak mě tato trilogie dostala. Děkuji čtenářům zde na Databázi knih, že mě na tuto trilogii upozornili a já si jí přečetl.

exitus
07.06.2016 3 z 5

Nejslabší díl trilogie, přesto vcelku dobré čtení. Mám pocit, že aspekty, které se mi v prvních dvou dílech tolik líbily, tady už tolik nefungovaly. Ať to byla neobvyklé prostředí (popisy divých bouří a větru na skaliskách taky omrzí), nebo vracení se do minulosti (jednoznačně nejslabší z třech knih a ani rozuzlení tomu moc nenapomohlo). Zpočátku jsem se dost ztrácela ve dvou časových rovinách (před a po nálezu letadla) a také v množství postav. Jak už kdosi zmiňoval, tolik autorovi nebaštím, že se celá zápletka náhodou opět točí kolem Fina a jeho známých z minulosti. Cca do 200 stránky jsem si říkala, že mě knížka vlastně nebaví a četla jsem ji jen proto, abych trilogii uzavřela. Oproti dobrému prvnímu a vynikajícímu druhému dílu lehké zklamání.

VeronikaZ
01.06.2016 4 z 5

Jako vždy - pomalejší rozjezd a neuvěřitelně napínavé poslední kapitoly.

nemeckovatereza
27.04.2016 5 z 5

ty konce, kdy se rozluštila záhada, mě vždy dostaly ;) při čtení jsem si říkala proč nám popisuje toto a toto z minulosti a pak BUM a na konci se to vše spojí =)

terka_mini
30.03.2016 5 z 5

Super!

morava
07.03.2016 5 z 5

I tento zaverecny dil hodnotim stejne jako dva predchozi a to plnym poctem hvezdicek. Tato serie byla skvela . Prirodni krasy severskeho ostrova mne nadchly hned v prvnim dile, v tomto dile mne Peter May zase presvedcil o tom, jak skvele umi vykreslit charaktery postav . Prostrednictvim Fina, ktery se v pribezich myslenkami vraci do sveho detstvi a mladi, mame moznost sledovat osudy obyvatel ostrova a postupne odkryvat jejich tajemstvi a pritom rozuzlovat zahadne vrazdy. Co vic si prat .

kokosek
06.03.2016 4 z 5

Opět velmi povedená kniha. Vše co platilo o prvních dvou dílech platí i tady. Opravdu bych se do těch míst chtěl podívat.

Eremites
29.02.2016 4 z 5

Pro mne osobně byl třetí díl ze série nejslabší. Samozřejmě, v porovnání s jinými knihami podobného žánru je to pořád nadprůměr - Peter May prostě vyprávět umí - poutavě, lehce a tak, že se od toho člověk nemůže odtrhnout.
Nicméně mám pocit, že tohle třetí pokračování už bylo jaksi zbytečné - jakoby nebylo původně úplně v plánu. Děj je místy příliš konstruován jen stěží uvěřitelně (například silně pochybuju, že by někdo vzal práci, kde je jeho prvním úkolem "perzekuce" jeho velmi dobrého přítele, který mu navíc zachránil v minulosti život), dále nesmyslná honička v bouři v horách (pokud by se Fin hnal za opravdovými pytláky, ještě by se to dalo pochopit), postava "femme fatale" z jeho dospívání mi moc nesedí, no a rozuzlení Roddyho smrti je také hodně divoké....
Ale na víkendový relax to nebylo špatné.

vraždy Skotsko tajemství puberťáci

Peter May