Osm

Osm https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345952/bmid_osm-dV2-345952.jpg 4 3082 779

Nový román Radky Třeštíkové, nejčtenější české autorky součastnosti! Příběh o několika láskách s jednou detektivní zápletkou. Začíná nečekaně skoro koncem a končí začátkem. Hlavní hrdinka Míša je následkem střelného poranění v bezvědomí. Kdo jí chtěl ublížit a proč, když ji všichni měli rádi? A co se stane, až se Míša probudí a ze svého života si bude pamatovat jenom něco?... celý text

Zdeňula
09.01.2021 4 z 5

Knihu doporučuji... četla se moc hezky.

kyticka152
28.12.2020 3 z 5

Z knihy jsem zklamaná. Zezačátku mi nesedl styl psaní a i ke konci knihy jsem s ním měla trochu problém. Uprostřed knihy jsem přemýšlela, jestli ji chci vlastně dočíst. Příběh byl čtivý, ale konec mě nijak nepřekvapil. Nejsem asi cílová skupina a od knihy jsem očekávala více.

Fourgirl
25.12.2020 1 z 5

Opěvovaná kniha, moc nezaujala. Je to snad tím, že je tak vysoko hodnocená, že mám na ni tak vysoké nároky? Za mě 2* a to jsem mírná. Kniha se chvílema zbytečně táhla, retrospektivní chvíle knihy nemám zrovna v oblibě. A nad některými pasážemi, ohledně vztahů a zamotanosti jsem zůstávala v nevíře. Není to zrovna oddechová kniha. Vztahy postav se mi zdály překombinované. Oceňuji, že do poslední chvíle, nebyl znát útočník.

norrasun
07.12.2020 1 z 5

Natahovaná nuda..děj podivný..po dvou týdnech nevím, o čem to bylo..

hey123
27.11.2020 4 z 5

Druha kniha od autorky a musim rict, ze me take bavila. Odpocinkova kniha, ve ktere nechybi zajimava zápletka. Bavilo me poznavat vic a vic jednotlive postavy.
Nejvice jsem si oblibila Bruna.

AlbionFoxyFox
17.11.2020 4 z 5

Kniha mě bavila, vyhovoval mi styl psaní, jednotlivé postavy i otevřený konec.

pavla4938
14.11.2020 3 z 5

Ve chvíli čtení nápaditá, zábavná knížka.Nemohla jsem se odtrhnout. Závěr knihy: Jak to vlastně tedy osudného dne bylo?...Irituje mě, že to je nedovysvětlené, jen trochu naznačené, můžeme se domýšlet, ale ujištění o “správném” pochopení se nám nedostane...,škoda....Bavily mě psychologické vhledy do jednotlivých postav, bylo to místy dost extrémní, absurdní, drsné, ale současně uvěřitelné. Cizojazyčné vsuvky jsem si vychutnala,chápu,že kdo zrovna tyhle řeči nezná,mohlo mu to být nepříjemné. Ale ono to bylo spíš pro dokreslení nálady, zásadní info tam v podstatě nebyly.
S odstupem času je zajímavé,že knížka ve mně nic moc nezanechala,možná jen pocit,že to bylo celé takové trochu přitažené za vlasy...., a vracet se k ní určitě nehodlám.

AnoMANder
12.11.2020 4 z 5

Zajímavý "detektivně-romantický" román s humornými i psychologickými prvky, ale také zjištěním, co všechno může přinést láska. Čtivě napsáno, zajímavě poskládaná chronologie děje. Jen ten konec mi přišel trochu nedotažený.

Mosek
31.10.2020 3 z 5

Knihy od paní Třeštíkové jsou hezky popisné,ale postrádám v nich nějaké vyustění,konec.......

1bublina
30.10.2020 5 z 5

Druhá kniha od autorky (první Bábovky) a tahle byla lepší. Začátek se mi moc nelíbil, protože většina postav byla velmi nesympatická - hlavně policejní vyšetřovatelé. Naštěstí jsem vydržela a knihu přečetla celou. Moc se mi líbily malé náznaky, kdo by mohl být pachatelem, a to i přesto že to mělo čtenáře zmást. Tipovala jsem úplně někoho jiného. Jak psala RadkaV., tak postav bylo tak akorát a všechny byly dobře vykreslené. Určitě zkusím i další knihy autorky.

RadkaV.
29.10.2020 5 z 5

Po Bábovkách moje druhá knížka od Radky Třeštíkové, líbila se mi o trochu víc. Postav je tak akorát, aby si je člověk mohl zapamatovat, každá je detailně prokreslena, většina postav prochází dost zásadním vývojem a motivace je vždy dobře vystavěná. Všechno do sebe na konci zapadlo, všechno dávalo smysl. Líbilo se mi i střídání příběhů zpočátku, než se oba propojily. Tohle se hodí ke zfilmování víc, než Bábovky!

Acquenta
21.10.2020 4 z 5

Byl to zážitek. Jako knižní puzzle, pořád stavíte a nemáte konec. Skvělý příběh. Určitě to není poslední kniha od této autorky.

Dáša0507
18.10.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila. Je to první kniha od Radky Třeštíkové,která se mi dostala do ruky a byla velmi čtivá. Příběh je napínavý a mě bavil. Určitě si přečtu ještě některé její knihy.

Adelaidee
16.10.2020 4 z 5

Bavilo mě to, ale autorka je tak protivná, že další peníze do její knihy už neinvestuju. Bohužel.

Vivetkav
06.10.2020 4 z 5

Kdysi jsem začala tuto knihu číst a pak jsem jí odložila, ale teď prečtená za 2 dny chytla mě a už nepustila.. zajímavé hezky propletené

DámaMáma
04.10.2020 4 z 5

Osm je asi vedle knihy Bábovky to nejlepší, co Radka Třeštíková napsala. Alespoň podle mého názoru a vkusu.
Moc se mi líbila až detektivní zápletka, což vedle jiných spisovatelčiných knih, které řeší pouze lidské vztahy a emoce, bylo velmi osvěžující.
Kniha nejen na dovolenou, ale i skvělá volba před usnutím na vypnutí! Opravdu doporučuji...

NoraHudecová
28.09.2020 3 z 5

V časoch dávno minulých som čítala najmä ženské romány a podobné typy kníh o vzťahoch. Moje čitateľské preferencie sa vekom dosť zmenili. Občas však siahnem aj po románe, lebo to pre mňa znamená nenáročné oddychové čítanie, v tomto prípade počúvanie. Napriek tomu, že autorka podľa mňa v tomto žánri celkom vyniká a je veľmi obľúbená, mne sa zatiaľ nepodarilo nájsť si k nej cestu. Minulý rok som čítala "Bábovky", ale už si vôbec nespomínam o čom kniha bola a "Osm" pravdepodobne čaká rovnaký osud.
Ja, to ale určite s autorkou nevzdávam a v budúcnosti si ešte nejakú jej knihu prečítam alebo vypočujem.
"Osm" je román s detektívnou zápletkou. V prvom rade je to síce román o zamotaných medziľudských vzťahoch, ale detektívna linka je príjemným osviežením. Oceňujem, že autorka načrtla problematiku rasových predsudkov a v podstate aj genderovú nerovnosť.
Problém som mala so samotnými postavami. Autorka čitateľovi ponúka niekoľko rôznych charakterov, ale moje sympatie si nezískali.
Hlavná postava Míša leží v nemocnici, je v kóme. Nikto nevie či sa ešte preberie. Striedajú sa u nej návštevy - snúbenec, kamarátka či rodina, ktorej opatrovala deti. Zdá sa, že niekomu by celkom vyhovovalo, keby sa nepreberie. Policajtom sa nedarí prípad vyriešiť. Postupne sa retrospektívne dozvedáme , čo vlastne predchádzalo Míšinej kóme. Spoznávame všetky postavy a ich životné príbehy a vzájomné prepojenia.
Viac už nebudem prezrádzať iba na záver dodám, že ak si chcete pri knihe oddýchnuť a príliš nerozmýšľať bude "Osm" to práve.
Ak zvolíte audioknihu ako ja, výborné sa počúva pri varení či upratovaní.

1predseda
19.09.2020 4 z 5

Super nápad s časovou linkou, zajímavě prokreslené postavy , zajímavý jazyk ( jsem se i vracel a přečetl si odstavec znovu - pro potěšení). Autorčina povedená knížka.

DannyBlakely
18.09.2020 5 z 5

Přečetla jsem ji za dva dny a moc krásně se četla, příběh byl zajímavý, napínavý, postav tak akorát a všechny zajímavé. Užila jsem si to a klidně bych si to přečetla ještě jednou :-)

Loty86
16.09.2020 4 z 5

Mě kniha bavila a byla jsem celou dobu napnutá jak to dopadne, tudíž jsem jí přečetla velice rychle.