Osm

Osm https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345952/bmid_osm-dV2-345952.jpg 4 3083 778

Nový román Radky Třeštíkové, nejčtenější české autorky součastnosti! Příběh o několika láskách s jednou detektivní zápletkou. Začíná nečekaně skoro koncem a končí začátkem. Hlavní hrdinka Míša je následkem střelného poranění v bezvědomí. Kdo jí chtěl ublížit a proč, když ji všichni měli rádi? A co se stane, až se Míša probudí a ze svého života si bude pamatovat jenom něco?... celý text

Zelený.úval
04.06.2020 5 z 5

Kniha pro mě byla velmi čtivá. Na konci knihy jsem byla trochu na rozpacích a zmatená z konce, ale po zamyšlení nad některými detaily příběhu se mi vše krásně spojilo. Zajímavá zápletka i styl psaní autorky.

Savelok
29.05.2020 4 z 5

Kniha Osm byla mojí druhou přečtenou knihou od Radky Třeštíkové. Narozdíl od To prší moře mě knížka Osm naprosto dostala. Miluju detektivní příběhy a i lidské osudy, které Radka v knize vykreslila, mě bavily a překvapovaly. Moc se mi líbil konec, který mi otevřený nepřipadal... Přišel mi prostě tak akorát. Určitě se pustím i do dalších jejích knih a jsem ráda, že jsem po To prší moře dala šanci i její další tvorbě.

pavlina3016
25.05.2020 3 z 5

Nedá se říct, že by to byla klasická detektivka. Koncept knihy mě velmi bavil a až do konce mě příběh držel v napětí, jak vše dopadne.

skubby
19.05.2020 5 z 5

Krásná kniha, do poslední chvíle není jasné, kdo bude viníkem...

Lindulinek
14.05.2020 4 z 5

Kniha mě bavila. Celkem rychle jsem se zorientovala v té velké spoustě postav. Každopádně mi závěr připadal trochu nedovysvětlený a mám tam stále prázdná místa.

Marci70
12.05.2020 5 z 5

Pěkné čtení.

andrea7459
10.05.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila,šokovala i pobavila... po dočtení,jsem měla pocit, jako by byl konec filmu. Vždycky mě knihy od p. Radky Třeštíkové dovedou k zamyšlení :-) . Za mě moc fajn čtení.

Hermiona419
07.05.2020 3 z 5

Kniha nebyla až zas tak moc čtivá,ale musím podotknout ,že měla opravdu pěknou detektivní zápletku.Celkově ji hodnotím jako lepší průměr:-)

gaaabi
06.05.2020 5 z 5

Mně se to moc líbilo, detektivní zápletka posílila napětí. Prostě hezky čtivé, velmi doporučuji!

mss
01.05.2020 3 z 5

Po Bábovkách jsem se těšila na další skvělou knihu, protože se mi moc zalíbil styl psaní autorky. Avšak už začátek mne moc neupoutal, ale řekla jsem si, že tomu dám šanci. Kniha se slibně rozjížděla, ale časem bylo vše tak spletité až naivní, že jsem už jen čekala na konec. A ten mě vyloženě zklamal. Jako kdyby byl dopsán narychlo, ať si čtenář zbytek domyslí. Škoda, ale zkusím další knihu. Autorka umí s citem a přesností sestavit popisné pasáže ze života, které alternuje třeba do sněhu a jeho tání, a to mne na ní baví. Proto jí dám ještě šanci.

Lily-fairy
27.04.2020 3 z 5

Až do posledních asi třiceti stran velmi příjemná oddechovka, jasné čtyři hvězdičky, v rámci tohoto žánru nemám do vytknout. Knihu u mě shodil velmi, velmi nepovedený závěr, který asi chtěl působit originálně a nechat vše na kreativitě čtenáře, avšak zde to nefungovalo a kniha u mě okamžitě spadl. Bohužel, chtělo to jen rozepsat.

Hannah397
20.04.2020 2 z 5

První polovina knihy měla spád, zajímavý nápad i styl vyprávění byl příslibem nečekané zápletky. V druhé polovině se bohužel příběh zcela rozplizl, začaly se objevovat nešvary v podobě autorčiných povzdechů prozrazujících budoucí děj a namísto vygradování příběhu do závěrečné pointy, se celé rozuzlení odbylo jakoby nic.
Slibný námět nepřináší vždy oslňující výsledek, kdyby si autorka dala více práce s psychologickou kresbou jednotlivých postav, asi by to bylo celé uvěřitelnější. A taky si mohla vybrat, zda chce psát detektivku, nebo milostný román, a nezůstávat někdy mezi těmito dvěma žánry, protože ani po jedné lince se jí to nepodařilo dotáhnout.

Aranel15
16.04.2020 5 z 5

Super kniha :-)

Sany124
13.04.2020 4 z 5

Protože miluji detektivní příběhy a tenhle má detektivní nádech, tak se mi kniha velmi líbila.

Kris.Tyna
13.04.2020 2 z 5

Kniha s detektivní zápletkou, dalo se to v pohodě přečíst, asi není co velice vytknout, ale ani není nic, co bych vypíchla jako pochvalu..průměr.

Cress
12.04.2020 3 z 5

3,5*
Prvních padesát stran jsem si říkala, že bych mohla knize dát všech pět hvězdiček, ale postupně jsem to musela snížit. Kniha se četla opravdu dobře a měla jsem ji přečtenou během dvou dnů. V knize byla vždycky nějaká věc, která vás postrkovala ke čtení, něco, co jste potřebovali zjistit.
Kniha se zaměřuje převážně na vztahy. Občas je to trochu zamotané, ale právě to mě na tom bavilo. Celá ta "detektivní" zápletka byla spíše takový doplněk.
Policejní vyšetřování bylo jako vystřižené z nějakého seriálu za což jsem knize strhla několik bodů. No a nakonec bych se trochu vyjádřila ke konci. Moje otázka je, proč? Ta knížka mohla být zakončena lépe. Konec byl celkem otevřený a nedával mi moc smysl.
Tahle knížka není špatná a za to přečtení stojí, pořád je v ní dost věcí, které by chtěly vylepšit.

gabriela_h
10.04.2020

Velmi čtivé, napínavé, člověk má tušení, jaký bude konec, ale i tak překvapí. Střed knihy je skvělý, na začátku mi trošku trvalo se zorientovat a závěr je trošku jak psaný za letu, rychlý, příliš... U konce knihy si člověk uvědomí, jaké má vlastně štěstí, že je zdravý a má milující rodinu. Doporučuji, Radka mi příjde jako Patrik Hartl v ženském podání s větší citovou hrou a s menší dávkou humoru.

Martinka15
05.04.2020 3 z 5

Začátek trochu matoucí, střed peckový a konec trochu zklamání. Číst knihu mě bavilo, jen mi konec přišel dost nereálný. Obecně si myslím, že této autorce ukončování knih moc nejde, což je škoda, protože jinak jsou fajn a baví mě číst. :-)

alichek
02.04.2020 4 z 5

Strašně dlouho jsem knihu četla a není to mým zvykem, zacatek byl na muj vkus ponekud zdlouhavý. Velkým plusem tohoto příběhu je jeho komplikovanost a množství postav. Otevřený konec upouští uzdu fantazií. Jsem ráda, že jsem tuhle knihu nenechala jen rozečtenou.

osuška
30.03.2020 5 z 5

Má první kniha od Třeštíkové, aniž bych cokoliv očekávala. Čtivá, děj má spád, je tam napětí, humor, soucit i nesympatie. Alice je pro mě taková Štěpka Kiliánová z Petrolejových lamp, tolik jsem jí fandila. :-)