Oneiros

Oneiros https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333648/bmid_oneiros-RwU-333648.jpg 4 80 30

V Lipsku střeží majitel pohřebního ústavu strašlivé tajemství, v Minsku provádí bezohledná vědkyně smrtící experimenty, v Paříži narazí airbus do letištního terminálu… Vyšetřování neštěstí začíná okamžitě – výsledky jsou ovšem záhadné. Všichni cestující byli mrtví už předtím, než letadlo zasáhlo budovu. Co policie ale nezjistí, je skutečnost, že existuje jeden přeživší – muž, jenž v sobě nosí vražednou kletbu… Konstantin Korff, majitel pohřebního ústavu z Lipska, přichází tomuto pasažérovi rychle na stopu, stejně jako vědkyně z Minsku – neboť tito tři lidé v sobě nosí stejnou kletbu. Kletbu, která z nich činí hrozbu pro každého v jejich okolí.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Fantom Print

Oneiros: Tödlicher Fluch , 2012

lenka2557
07.07.2018 5 z 5

Parádní čtení, ve kterém se stěžejní myšlenku dozvíte až po první stovce stran. Příběh, který nejdřív vypadá jako obyčejný thriller, po téhle první stovce dostane nové rozměry boje spánku se smrtí. Obohacené o pohádky bratří Grimmů je celé dílko prostě a jednoduše strhující honička za spravedlností a normálním životem. Ráda bych napsala víc, vypsala se z podoby, ale to už bych se nedokázala vyhnout spoilerům. Stručně: to, co Heitz předvedl už u mých oblíbených Trpaslíků, předvádí i tady. Parádní dar slova. Takže tleskám a doporučuju.

nai.ivka
21.04.2018 4 z 5

Dvě třetiny knihy jsem ji chtěla odložit až pak zvítězila zvědavost a dobře tomu. Nakonec bych si i přečetla druhý díl, pokud by byl napsán.

Anne123
18.03.2018 3 z 5

Konečně dočteno! Kniha byla zajímavá. Nevím, jak jinak ji nazvat. Byly části u které jsem zadržovala dech, u jiných jsem to nudila. Bavily mě pohádky a příběhy o smrti i citáty z knih u každé kapitoly. Kniha určitě stojí za přečtení.

Highlander
16.03.2018 5 z 5

Já jsem naprosto spokojen. Napínavý děj a velmi zajímavá myšlenka. :)
Asi bych našel jisté nefungující nebo zbytečné prvky, možná, dejme tomu... ale vůbec mi to nevadí, četlo se to dobře a kdyby byl další díl, což autor nevylučuje, tak bych po něm určitě sáhl také. :)
Moc se mi líbí i obálka.

lucie.8
19.02.2018 4 z 5

Moc se mi líbil ten nápad a prokládání děje pohádkami o Smrti.

karantena
18.02.2018 4 z 5

Zezačátku jsem se ke knize stavěla ,,no to jsem zase naletěla.Fantasmagorie.Ale!! Tato kniha se musí chápat ,je prostě jiná.

Pampalini
29.11.2017 3 z 5

Všetko sa točí okolo smrti a snahe vyrovnať sa s ňou. Niektoré motívy sú dnes riadne pritiahnuté za vlasy - liečba insomnie kmeňovými bunkami... Menia sa lokality, celé spektrum postáv. Smrť má hody. Niektoré príbehové línie sa zdajú byť takmer zbytočné (hoci sa čítajú dobre). Ako celok zaujímavé a mierne domotané.

Jokey
14.10.2017 5 z 5

Tato kniha je úžasná. Četla jsem ji jedním dechem a moc se mi líbila. Modlím se aby bylo pokračování. Nezná někdo podobnou knihu?

Lájoš
19.08.2017 5 z 5

Za mně 100%, úžasné, doufám že bude pokračování.

Knihomolová
18.06.2017 2 z 5

Nedočteno. Myslím, že přijde její čas jindy...

Markus Heitz
německá, 1971