Okamžiky štěstí

Okamžiky štěstí https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310093/bmid_okamziky-stesti-656779212c8a6.jpg 4 4701 1119

OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů, nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali... Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze.... celý text

Myška789
28.03.2021 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, byla hezky zpracovaná jak z pohledu Veroniky, tak i z pohledu Jáchyma.
Oba příběhy, ať už Veroniky nebo Jáchyma měli něco do sebe, těžko říct, čí příběh se mi líbil víc, jedno vím ale jistě a to to, že si ji rozhodně ještě někdy přečtu. 5*

Zujaja
24.03.2021 5 z 5

Tímto jsem dočetla všechny knihy Hartla. Všechny se mi dobře četly, protože v nich nic nehledám, jen si u toho čtení jeho knih odpočinu, prostě jen čtu ...

maryska09
16.03.2021 5 z 5

Knížky Patrika Hartla prostě baví. Jsou čtivé, milé, svižné a skvělé pro dobrou náladu a pohodu. Někdy od knížky nechci nic víc. Díky

kačenka80
13.03.2021 2 z 5

Hartla mám ráda ale kniha mě zklamala. Začala jsem Veronikou a potom Jáchymem ale čekala jsem něco jiného. Je to kniha u které se nemusí přemýšlet a dá se k ní v klidu vrátit i po týdnu.

fayne
09.03.2021 4 z 5

Možná se pletu, ale tipuji, ze autor začal se psaním u Jáchyma, u kterého jsem začala i ja a bez něhož by mi druha část Veroniky nejspis nedávala smysl, protože byl detailněji napsaný. Takže nemyslím si, ze je jedno, odkud začnete a muzu upřímně rict, ze obe části me bavily stejně, i když už jsem tusila, co a jak dopadne.
A hlavne jsem si zamilovala pro me dvě nová nezapomenutelná slova - gištiribiligi a nedomazlena!
Proste oddychovka na složitější období života, kdy toužíte vypnout :-)

Markéta948
01.03.2021 2 z 5

Tuto knihu jsem četla na doporučení. Oddechovka u které nemusíte přemýšlet. Bavila mě první část, kterou jsem si přečetla. Po "otočení " knížky, jsem se místy musela nutit, abych ji dočetla, protože jsem věděla, jak to "asi" proběhne. Ve výsledku je kniha čtivá a věřím, že si najde své fanoušky.

VeruSed
25.02.2021 3 z 5

Hartlovy knížky jsou podle mého názoru psané všechny stejným jazykem a velmi podobným způsobem, ale mají svůj originální půvab. Na tuhle jsem si po přečtení několikrát vzpomněla, protože poselství obsažené už v názvu je prostě a jednoduše pravdivé. Doporučuji a upozorňuji, že se od ní tak snadno neodtrhnete :)

Merlinit
15.02.2021 2 z 5

Ani nevím, co mě štvalo víc. Jestli fakt, že všichni byli v tak zoufalé situaci, nebo to, jak všichni byli profesně skvělí a úspěšní ve všem, na co sáhli. Možná to byla spíš skutečnost, že všichni ustavičné řešili, zda někoho milují (právě teď, v tento okamžik) a zda se s někým (často jiným) mají vyspat nebo ne nebo jak. Také mne rušil autorův slovník: jsme zvyklí z obecné češtiny na slovo "mlíko", není však důvodu, proč by je měl používat autor knihy, pokud je nevložil do úst některé nespisovně mluvící postavě. I výraz "Jde to poznat." patří ke stylistickým splaškům, a takových bylo v knize tolik, že mne ani netěší na všechny vzpomínat.

Kicune
10.02.2021 2 z 5

100% oddychovka, 100% Hartlovina a 100% pouze na jedno přečtení. Jen je z těch méně povedených. Postavy a příběh mě v některých momentech až iritovaly (všechno je ‚nádherné‘), bohužel je kniha natolik čtivá, že jsem ji zvládla až do konce.

andrea7191
08.02.2021 2 z 5

Knížka se mi dostala do ruky na doporučení, ale mě nijak zvlášť nenadchla. Podruhé bych jí už nečetla, bohužel. Začala jsem Jáchymem a vůbec mi neseděl jeho styl, způsob uvažování a chování. Na puberťáka v rozkvětu bych čekala něco jiného. Možná je to i tím, že kdyby mi bylo o pár let méně, viděla bych to jinýma očima.

ooNatálkaoo
06.02.2021

Za mě krásná kniha. Jenom bych ji vytkla, že autor říká, že je jedno z jaké strany začnete, ale když začnete Jáchymem tak se dozvíte věci, které by vám potom při čtení Veroniky vadily a není to tak dobře popsané, a proto je lepší začít Veronikou, ale jinak krásná a oddechová knížka

Renatka11
28.01.2021 4 z 5

Čtivá oddechovka na tři hvězdy. Za originalni napad propojených sourozeneckych příběhů dávám čtvrtou.

katerina3368
28.01.2021 3 z 5

Příjemné a oddechové počtení ale žádný převratný závěr se nekonal, kniha byla vcelku předvídatelná. :)

JosefPo
27.01.2021

Knihu jsem si půjčil v sadě více svazků, prostě jsem ji vzal a začal číst. Začal jsem Jáchymem. Vůbec jsem netušil, že z druhé strany je Veronika. Tak jsem se docela doběhl. Zjištění, že začínám číst ten samý příběh, ale z pohledu Veroniky byl velice zajímavý, ale byl už trochu moc popisný. Pěkné a svižné čtení příběhu ze současnosti a řešení hodně nepříjemné situace.

Tulkava
25.01.2021 5 z 5

Za me uzasne dilo. Pribeh byl skvela oddychovka, poutavy a cetlo se uplne samo....Zajimavy pohled na jednu situaci ze strany muze a pak zeny...

zimolka
24.01.2021 4 z 5

Začala jsem příběhem Veroniky,takže příběh Jáchyma mě pak už tak nebavil.Je to takové oddechové čtení.

Har.Monika
23.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Moje první kniha od P.Hartla.
Začala jsem částí o Jáchymovi.
Kniha obecně - děj má spád, velmi srozumitelně psané, čtivé. Místy se vrací do minulosti k vysvětlení souvislostí.
V knize je plno postav, hodně příběhů. Až jsem se v 2. části musela občas vrátit do té 1. a připomenout si oč/koho šlo.
Část Veronika se mi četla dobře, ke konci mi ale její dcera Ája připadala rozcapená, přemoudřelá, až mi v jednu chvíli lezla na nervy. Taky byla místa, kde se to točilo na pětníku - úvahy jestli jo, nebo ne, nebo jo. A dělá dobře, když s tím Kubou bude, nenaletí mu zase..atp. To mě trochu nudilo. Takže z tohoto důvodu je pro mě část Jáchym o něco lepší.

Jinak doporučuji, četlo se opravdu dobře.

Pavlina50
18.01.2021 5 z 5

Tak toto mě hodně bavilo! Moc se mi líbil i ten originální nápad s oboustrannou knihou. Hodila jsem si korunou a začala od Jáchyma. Příběhem z pohledu Veroniky jsem si pak už jen následně doplňovala mezery a podrobnější detaily jejího života, které byly naopak z pohledu Jáchyma jen okrajově naznačeny. Osudy obou postav, byť mě někdy jejich chování a jednání docela iritovalo, mě opravdu bavily. Už jsem přečetla všechny dosud vydané Hartlovy knihy a tato je pro mě zatím asi nejlepší.

Ála41
12.01.2021 2 z 5

Nejprve jsem přečetla Veroniku, říkala jsem si, co je ta kniha za blbost... Ale blbost, která docela baví a člověk si u toho čtení odpočine, je to takové naivní, nenáročné.... Část o Jachymovi mě už bavila méně, ale dalo se to zvládnout. Každopádně pana Hartla vyloženě nevyhledavam, když mi přijde pod ruku, tak se mu nebráním... Ale můj šálek kávy to není. Jinak Erotikon a Prvok byly lepší, si myslím.

jankasvanka
09.01.2021 5 z 5

Tak to sem opravdu nečekala. Dobře napsaný příběh ze života z obou stran. Neumím si představit být na místě obou sourozenců a tak zvládat život bez rodičů v době kdy je opravdu potřebuje.

Praha humor dospívání sourozenci vztahy společenské romány

Patrik Hartl
česká, 1976