Odvrácená tvář lásky

Odvrácená tvář lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250987/bmid_odvracena-tvar-lasky-LTK-250987.jpg 4 2781 654

Neptej se na minulost a nepočítej s budoucností... Dvě jasně daná pravidla. Jak dlouho ale můžou fungovat v lásce? Když se vysokoškolačka Tate Collinsová na čas přestěhuje ke svému staršímu bratrovi a seznámí se s jeho kamarádem, pilotem Milesem Archerem, není to rozhodně láska na první pohled. Není to dokonce ani přátelství, jen vzájemná prudká a neovladatelná touha. Miles kupodivu váhá déle než Tate, ale nakonec i on potlačí svoje zábrany. Už po prvním milování je zřejmé, že fyzicky si oba dokonale vyhovují. Oboustranná domluva zní jasně: on o lásku nestojí, ona na ni nemá čas, takže zůstanou jen u sexu. Jenže Tate brzy zjišťuje, že chce se záhadným, uzavřeným a posmutnělým Milesem prožít mnohem víc. Že chce porušit obě jeho pravidla: neptat se na minulost a nepočítat s budoucností. Jenže Miles sám už si není jistý, jestli je dokáže dodržet. Protože láska je silnější než pravidla, sliby a odhodlání. I když její odvrácená tvář je tak děsivá…... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Yoli (ČR)

Ugly Love , 2014

janesy
31.03.2016 5 z 5

Úžasná knížka se skvělým příběhem, perfektně čtivá, jako všechny knihy této autorky, jejíž styl psaní miluji. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, dokud jsem ji celou nedočetla!

Domča
31.03.2016 5 z 5

Do první poloviny knihy jsem si říkala, že dám maximálně 3-4* a tak trochu jsem byla zklamaná. Tate s Milesem mi přišli jako klišé a já dumala, proč je tohle považováno za Colleeninu nejlepší knihu, kterou navíc zfilmují.

A potom se začala vyjasňovat Milesova minulost a já hltala každou stránku až do konce, i když, buďme k sobě upřímní, všichni už na začátku víme, jak tyhle knihy dopadají. Ale nakonec se mi Ugly Love líbila. Moc. Asi hlavně proto, že jsem ve věku hrdinů a tak nějak mě to nutilo se zamýšlet. A vážně mě zaujala ta atmosféra pilotů, i když jsem tajně doufala, že se děj bude víc ubírat směrem letišť a letadel, ale nevadí.

Sečteno a podtrženo, i když k ní mám víc výtek, než k jiným CoHo titulům, vtáhla mě a nepustila a děsně chci vidět ten film :D

Michaela91
30.03.2016 5 z 5

Knížka mě pohltila. Je úžasně napsaná, že jsem potřebovala vědět co se v Milesove minulosti stalo. A opravdu jsem to nečekala, bylo to strašně smutné. Ale celkově příběh krásný a konec sice trošku preslazeny ale pro oba hrdiny zasloužený. Prostě skvělá kniha.

soltera
27.03.2016 3 z 5

Po knihách Bez naděje a Ztracená naděje som čakala od tejto knihy viac. Ráchel ma teda poriadne naštvala, dostala sa z tej tragédie ľahko, takže na mňa trápenie Milesa (6 rokov!) aj Tate pôsobilo neprimerané. Možno preto som z knihy bola sklamaná a uvažovala som nad nereálnosťou príbehu. To sa mi pri dobrej knihe nestáva.

červ.hruška
26.03.2016 5 z 5

Jedním slovem: skvělé. To si musíte přečíst!

Chladnetka
24.03.2016 5 z 5

Úžasné, skvělé, krásné, bolestné i dojemné, zkrátka dokonalé! Musela jsme číst, dokud jsme knihu nedočetla. Spisovatelka u mě vyvolávala pocity, při kterých mi trnuly prsty na rukou.

Sabča92
23.03.2016 5 z 5

Knihu jsem včera večer dočetla... Nemohla jsem knihu odložit, dokud jsem nedočetla. Ačkoliv jsem nejdříve čekala, že Miles bude pěkný kvítko, tak nakonec to byl fajn chlap.. Autorka umí skvěle psát a dokáže tak vtáhnout do děje.. Střídaní dvou časových linií se mi líbilo, bylo to napínavé a čtivé.. Erotika lepší než v Padesáti odstínech šedi :D

veronika9143
22.03.2016 5 z 5

Nemám slov, nádherná, procítěná kniha. I slzička ukápla. Musela jsem číst a číst, nedalo mi, abych nevěděla jak to skončí.

Terezkaa69
19.03.2016

Úžasná knížka. Knihu jsem přečetla během několika hodin a slzy nechyběly.

Konhy
19.03.2016 3 z 5

Autorčin styl psaní mám velice ráda. Knihu jsem přečetla za jeden den. Byla jsem na ni velice natěšená, ale bohužel mě zklamala, čekala jsem od ní mnohem více.

gossipavlina
18.03.2016 5 z 5

Knížky CoHo jsou odpočinkové, čtivé, většinou přečtené za jeden den. Stejně tak i tato.
Je emotivní, příběh dobře vymyšlený, čtenáře vtáhne do děje. Hrdinové jsou sympatičtí, soucítíme s nimi. Občas nás i doženou k slzám svým osudem. Není od věci si občas přečíst něco takového.
Mně se styl autorky moc líbí, její příběhy jsou sice klišé, dají se předem odhadnout. Ale kdo má rád tento žánr, určitě bude spokojen.
Doporučuji.

Katka313
17.03.2016 5 z 5

Tahle knížka mě opravdu dostala.

DariDerek
16.03.2016 5 z 5

Colleen opět nezklamala. Já jsem vždy spokojená :) a kdo budete chtít, tak mám recenzi v záložkách :))

mlovesreading
16.03.2016 5 z 5

Odvrácená Tvář Lásky je srdce lámající příběh o popírání, předstírání, bolesti, trápení, lásce, druhých šancích a naději. Příběh není jediným faktorem, který činí knihu tak výjimečnou, ale může za to i styl psaní.

Tate potkává Milese v den, kdy se stěhuje ke svému bratrovi. On leží opilý na prahu jejich dveří - ne přesně ideální způsob jak se představit. Od toho momentu Tate ví, že je v něm něco temného, že v jeho minulosti leží něco velmi bolestivého, co ho změnilo natolik, že zahořkl a uzavřel se. To jim však nebrání v tom, aby se stali "přátelé s výhodami." Také jí to nezabránilo v tom, aby se do něj zamilovala. Teď zbývá jenom se dostat přes jeho zábrany a přimět ho se do ní také zamilovat.

To, jak se se Miles proměnil v průběhu knihy, bylo něco neuvěřitelného. Překonal své strachy a poté co si dovolil cítit, žít a milovat se stal se lepším člověkem. A přestože Milesovi úhly pohledu nahlížely většinou na jeho minulost CoHo výborně popsala co se v něm dělo v současnosti - skrze Tate, což to ještě vylepšilo. Protože je lepší se o někom něco dozvědět skrze jeho činy, a ne jeho slova.

Tate jsem měla většinu času velmi ráda. Je velmi silná žena, ale být jí tak bych Milesův nevděčný zadek odkopla o dost dřív než ona (možná). Také se mi nelíbilo, jak rychle mu odpustila. Měla ho nechat, aby se více plazil a prosil. Ale celkově je Tate velmi sympatická postava, se kterou se může hodně lidí identifikovat.

Oba zvlášť jsou dobří, sympatičtí, ale dohromady jsou ještě lepší. Přinášejí na povrch ty nejlepší stránky toho druhého.

Existuje důvod proč je CoHo a její knihy oblíbené. Ten důvod je oprávněný. Nemůžete napsat knihy tak reálné, tak hluboké, tak emocionální, tak drsné, tak bolestivé a zároveň tak plné naděje a nesklidit za to nějaké ovoce.

Jestli jste od CoHo nic nečetli, tak byste rozhodně měli. Takhle totiž vypadá dobrá kniha.

zdehan
16.03.2016 5 z 5

Nádherná kniha, dobře se čte je plná překvapení i slza mě ukápla stojí za přečtení prostě spisovatelka to umí

bookmania
14.03.2016 5 z 5

Čekala jsem další sladkou knížku o věčné lásce. Ale spletla jsem se. Tato kniha má v sobě tolik bolestí. Bála jsem se. Bolelo mě to číst. Ale když jsem to dočetla, byla jsem spokojená. Colleen? Dobrá práce.

Nela2
13.03.2016 5 z 5

Tahle autorka to se slovy opravdu umí. Všechny její knížky se mi moc líbily, ale tahle mě zasáhla nějak víc. Asi, že už mám doma mimčo, tak jsem v pár kapitolách slzy neudržela. A to u knížek fakt nebrečím.

hrechaniuk
13.03.2016 5 z 5

Mám ráda knížky od C. Hoover a ani tento příběh nebyl vyjímkou. Příběh se odehrává ve dvou časových rovinách: přítomnost a minulost, díky které můžeme líp poznat hlavního hrdinu. Z příběhu jsem byla nadšená, líbí se mi, že autorka ve svých příbězích pracuje s vážnými tématy, jako jsou třeba domácí násilí, úmrtí v rodině, zneuživání či neplodnost. 5*

Terka18
13.03.2016 5 z 5

Jak můžu popsat dokonalost knihy? Všechna slova mi došla. Je to umění autora, když čtete a čas plyne a najednou zjistíte, že uběhlo 6 hodin a ani nevíte jak. Knížka od které jsem se nemohla odtrhnout, ale na druhé straně jsem ji nechtěla číst, protože jsem nechtěla aby skončila. Dokonalost

Terection
13.03.2016 5 z 5

Tahle knížka by si zasloužila nespočet slov. Ale mně momentálně všechna došla.