Odvrácená tvář lásky

Odvrácená tvář lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250987/bmid_odvracena-tvar-lasky-LTK-250987.jpg 4 2777 653

Neptej se na minulost a nepočítej s budoucností... Dvě jasně daná pravidla. Jak dlouho ale můžou fungovat v lásce? Když se vysokoškolačka Tate Collinsová na čas přestěhuje ke svému staršímu bratrovi a seznámí se s jeho kamarádem, pilotem Milesem Archerem, není to rozhodně láska na první pohled. Není to dokonce ani přátelství, jen vzájemná prudká a neovladatelná touha. Miles kupodivu váhá déle než Tate, ale nakonec i on potlačí svoje zábrany. Už po prvním milování je zřejmé, že fyzicky si oba dokonale vyhovují. Oboustranná domluva zní jasně: on o lásku nestojí, ona na ni nemá čas, takže zůstanou jen u sexu. Jenže Tate brzy zjišťuje, že chce se záhadným, uzavřeným a posmutnělým Milesem prožít mnohem víc. Že chce porušit obě jeho pravidla: neptat se na minulost a nepočítat s budoucností. Jenže Miles sám už si není jistý, jestli je dokáže dodržet. Protože láska je silnější než pravidla, sliby a odhodlání. I když její odvrácená tvář je tak děsivá…... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Yoli (ČR)

Ugly Love , 2014

Adele02
19.08.2019 3 z 5

S Hoover si asi nesednu. Je to čtivé a fakt silné téma, ale... ne, spíš se mi to nelíbilo.

eva3992
09.08.2019 4 z 5

Příběh vysokoškolačky Tate, která se přestěhuje ke svému bratrovi, kde se seznámí s jeho kamarádem Milesem.
Oba zjistí, že se vzájemně přitahují, ale Miles se nechce vázat. Domluví se tedy, že půjde čistě jen o sex. Vydrží tato dohoda?
V druhé rovině příběhu se dozvídáme víc o Milesovi. Co se mu přihodilo, že se z něj stal záhadný, smutný a uzavřený muž?
Romantický příběh plný sexu.
Pěkně napsané, že Vás to vtáhne do děje a zamilujete si oba hlavní hrdiny.
Příjemná oddechovka.

margitka13
03.08.2019 5 z 5

Neholdujem moc čistej romantike. Aj ja sama mám problém vyjadriť či prímať city. Bála som sa, že ma kniha sklame ale to čo sa z toho vykľulo? Prvá kniha v živote pri ktorej som plakala. V tejto knihe je stopercentne minimálne polovica z autorkinho srdca.
Ps.: prečítala som ju už asi 20-krát a určite nie naposledy.

Evr
01.08.2019 4 z 5

Tohle je čtvrtá kniha, kterou jsou od Colleen Hoover četla. O této knize jsem věděla už nějakou dobu, ale nechtělo se mi do toho, jen jsem ji měla na seznamu, že si ji chci někdy přečíst. Když jsem navštívila knihovnu a vybírala si poslední knihu, kterou si vezmu, rozhodla jsem se nakonec pro tuto. Nakonec jsem ráda, že jsem tak udělala. Je to krásné letní romantické čtení. Líbilo se mi, že autorka zvolila styl psaní z pohledu Milese jiný - kratší, jinak by kniha byla dvojnásobně tlustá. Za to ji dávám palec nahoru.

sd1992
31.07.2019 5 z 5

Ach nebe, tohle bylo BOŽÍ. Colleen Hoover už jsem dlouho obcházela, ačkoliv jsem její knihy měla dlouho doma. Až společné čtení na instagramu s nakladelstvím YOLI mě donutilo ji konečně vzít do ruky.. A věřte tomu, že od té doby, co jsem ji vzala do ruky poprvé tak už jsem ji nepustila, dokud jsem ji nedočetla.. teda ok, možná jsem ji někdy položila, abych si podala kapesník, protože jsem si dost pobrečela :D ale přečetla jsem ji na jeden zátah.. protože omg, to bylo skvělý, nebylo v mých silách přestat.. Tohle je pro mě síla dobré knihy - donutí vás prožít emoce - rozesmála jsem se, rozplakala, naštvala.. Miluju, když je kniha psána z pohledu dvou osob a tady to bylo geniálně vymyšlené - jedna osoba vyprávěla přítomnost a druhá minulost a obě ty časové linky se na konci tak nádherně spojí, zapadnou do sebe jako puzzle a dávají smysl... Úžasný dílo, můžu doporučit každému, já mám hned chuť přečíst si ji znovu!! A rozhodně se pustím do všech knížek od Colleen.. :-)

Pettinka
30.07.2019 5 z 5

Hrozne hezky pribeh :) romanticky, dojemny. Jasne - nekdo rekne, ze je to klasika romartarna, ale me to bavi :) Chci cist o hezkych a romantickych pribezich, co stastne konci. :) Ctivy, postavy mi byli sympaticky. Oddechovka k mori jak delana .)

emve
26.07.2019 4 z 5

Suprová oddechová knížka o lásce, její dobré i odvrácené stránce. :) Vyvolá emoce, překvapí, rozesměje, potěší...ideální letní čtení. :) A zaujal mě milý způsob, kterým autorka zdůrazňuje význam některých výpovědí..(píše např. vždy jen jedno slovo nebo kratičkou větu na řádek).

Denisa153
25.07.2019 5 z 5

Krásný příběh plný lásky. Nemám slov. Rozhodně doporučuji.

Ann1307
24.07.2019 4 z 5

Tohle je moje třetí přečtená kniha od Colleen a moc jsem se na ní těšila, protože prostě Colleen ❤
Četla jsem ji v rámci společného čtení s @yoli.cz a musím říct, že jsem se na ni chystala už od té doby, co se objevil její dotisk na pultech knihkupectví, ale pak jsem se k tomu nějak nemohla dostat a tahle akce mě k tomu dotlačila, i když momentálně mám rozečtený dlooouhý a trochu pomalejší Čas čarodějnic. Za mě jsou tyhle akce super, protože mě tak nějak přinutí číst super knihy, které bych jinak zbytečně odkládala. ????

Teď už k ději.
Kniha má dvě časové linie. První je současnost, kde je hlavní hrdinkou 23 letá Tate, která se právě přistěhovala za svým bratrem, aby mohla dál v klidu studovat a šetřit si na svůj vlastní byt. Pak je tu 25 letý Miles, který figuruje v obou časových rovinách. V současnosti s Tate a i v minulosti s dívkou jménem Rachel.
Velmi rychle nám dojde, že jeho minulost s Rachel ho poznamenala tak, že se to přenáší do současnosti a my se postupně dozvídáme, co se tehdy vlastně stalo a jak to Milese zasáhlo.
Brečela jsem. Naštěstí až ke konci knihy, doma v soukromí, ne na cestě do Brna a zpět. V průběhu knihy mi ukáplo pár slz, ale ten konec?! Uf.
Byla jsem naštvaná, hodně, byla jsem zraněná spolu s Tate ale i s Milesem. Fakt jsem to s nimi prožívala. Colleen tohle zkrátka umí. Zatáhne Vás do děje tak moc, že to prožíváte naplno.
V téhle knize bylo hodně sexuálních scén, přišlo mi, že více, než v těch dvou dalších, které jsem četla. Některé scény trochu hraničily s erotickým románem, ale to mně vůbec nevadilo.

Kniha byla pro mě trochu slabší, než dvě předchozí, které jsem četla. Je tomu tak z toho důvodu, jak mě štvala ochota hlavní hrdinky nechat se sebou zametat. ????

Ale bylo to tak skvělé čtivé a tak emocionální a dalo mi to přesně to, co jsem chtěla a nač jsem od Colleen zvyklá, že dávám 4,25⭐/5⭐. Věřím, že si knihu časem znovu přečtu a jsem moc ráda, že ji mám v knihovně. ❤

Lil30
23.07.2019 4 z 5

Četla jsem od Coleen více knih a musím přiznat, že "Možná jednou" se mi líbila o malinko více. Těžko říct, čím to bylo, ale nedokázala mě tak vtáhnou do děje jako předchozí zmíněná kniha. Ale ubrala jsem jen jednu hvězdu, protože byl příběh krásný a smutný zároveň a konec byl dojemný. Oba dostali novou šanci prožít šťastný život.

janyska13
21.07.2019 5 z 5

Právě jsem dočetla další Colleen Hoover a panebože!!! Já vím, že se budu opakovat, ale tato autorka je prostě neskutečná! To co ona dokáže se čtenářem při čtení knihy provádět je neuvěřitelné...

Babouš
21.07.2019 4 z 5

Flashbacky do Milesovy minulosti mi v první polovině knihy spíš vadily, pak začaly dávat smysl, ale stejně si myslím, že jich tam autorka mohla dát výrazně míň, měl jsem tendenci je přeskakovat a nemyslím si, že bych o něco přišel. Zápletka ze současnosti je vynikající a ukazuje, jak je člověk bezmocný vůči lásce. A že láska není vždycky růžová, sluníčková a šťastná. Někdy je to to nejhorší, co se člověku může stát. Druhá polovina mě zaskočila, překvapila a když budu upřímný, trochu i dojala. Závěr výborný.

Marfuška89
20.07.2019 2 z 5

Nevím, ta kniha mě vůbec nebavila, a když mě začala tak nějak bavit, kniha skončila.
Milesovy kapitoly mě vůbec nebavily, i když chápu, že tam být měly, abychom pochopili ten hlavní zvrat celého příběhu. Zvrat se dozvíme až ke konci. Do té doby za mě celkem nuda. Ano, byl tam "nezávazný" vztah atd, ale za mě to nemělo jiskru, která by mě chytla za srdce.

Kudík
20.07.2019 5 z 5

Ufff. Jedná se o mé další (druhé) setkání s touto autorkou a je to zase síla.
O chlup slabší než "Námi to končí", ale taky o dost jiné.
Normálně slzím jen, když se někde ubližuje zvířátkům, ale tady jsem v závěru kapesník taky použila.
Přečteno za den.

Fallen_angel
20.07.2019 5 z 5

Názor? Myslím že každá holka si někdy potřebuje přečíst něco děsně zamilovanýho. No já jsem se zamilovala do téhle knihy. Je v ní všechno... normální život, odmítnutí, láska... Colleen se díky téhle srdceryvné knize probojovala do mé top trojky autorů. Kniha je velmi čtívá. Ze začátku se mi nelíbilo, že byla popisovaná dvěma pohledy, ale pak jsem za to byla jen ráda. Líbilo se mi, že to nebylo to obyčejné cliché s láskou a růžovou minulostí, líbilo se mi, že v příběhu je tajemná zápletka, z ještě tajemnější minulostí. A co bylo naprosto boží? No ty citáty. ,,Ty jsi pevné zkupenství, já tekutina... ty rozděluješ vody a já jdu ve tvých stopách." Bylo to jedním slovem úchvatné. No komu se to nelíbilo tak zkrátka nemá dobrý vkus na knihy. Tečka.
5/5 DOPORUČUJU.

PODROBNĚJŠÍ RECENZE U MĚ NA PROFILU, TAK SE KOUKNĚTE STOJÍ TO ZA TO.

Elsasbooks
18.07.2019 4 z 5

4,5*- Zase dobrá knížka od Colleen. Jedna hvězdička dole je za nesympatickou hlavní hrdinku a za to, že hlavní hrdinka provozuje kamarádství s výhodami. Vím, že o tom ten příběh zčásti je, ale i tak mi to nedá.

PavkaHu
10.07.2019 2 z 5

Z takových slzopudných románků jsem už vyrostla. Omyl ve výběru.

senvknize
07.07.2019 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha! Tohle si musí přečíst každý :).

Natysknihou
24.06.2019 5 z 5

Taaak dlouho jsem na ni čekala... A vyplatilo se! Doporučuju!

Angiee88
04.06.2019 5 z 5

Neptej se na minulost a nepočítej s budoucností....
Pravdivé uvedení do knihy. Colleen je prostě nej. Těším se na další příběh.