Eldest

Eldest https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1118/bmid_odkaz-dracich-jezdcu-1118.gif 4 4030 316

Druhá kniha trilogie Odkaz Dračích jezdců. Šíří se temnota, přichází beznaděj, vládne zlo ... Pokračování fantasy bestselleru Eragon z pera Christophera Paoliniho opět dobývá svět! Eragon cestuje se Safirou do elfského města Ellesméry, aby podstoupil výcvik v kouzlení a boji, životně důležitých dovednostech Dračího jezdce. Ztrácí jistotu, neví komu může věřit a osud království, v němž temná ruka krále rdousí veškerý vzdor, leží i nadále právě v jeho rukou...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Eldest , 2005

dusty
17.12.2012 5 z 5

Musím uznat, že jsem se v tomhle autorovi fakt spletl. V Eldestovi ukázal, že umí vést více dějových linií, že se až na výjimky dokáže vyhnout černobílým postavám, prostě s tím psaním roste. Už se těším na další díl.

Potulný mnich
17.09.2012 4 z 5

První dílem ( Eragon ) jsem byl trošičku zklamán,ale udělal jsem dobře,že jsem nezanevřel nad druhým dílem. Charakter postav se v druhém díle zdokonaluje a utváří,skrytá tajemství se pomalu otvírají...Knihu zpestřil i příběh Rorana :-) 4 hvězdičky

Eryl
15.09.2012 5 z 5

Naprosto souhlasím s klaruškak. Příběh je možná typický, ale zárověň originál sám o sobě. Mně osobně se líbil o něco víc než Eragon (hlavně ta část s výcvikem). Děj má hloubku. Ne jako ty typické dnešní fantasy, které máte přečtené za den, ale nic vám to nedá.

klaruškak
11.08.2012 5 z 5

O této knižní serii se říká, že je to světový bestseller a přesto když si přečtete zde názory čtenářů většina se přiklání k tomu, že jede o obyčejný průměr. Tak kde jsou po tom ti lidé kteří to hodnotí tak kladně??? Podle mě je to velice dobrá kniha, s příběh jako většina ostatních fantasy. Podle mě je trestu hodné toto hodnotit záporně. Na tak mladého autora jehož je tato sérii první tvorbou je to geniální.

Enolain
25.07.2012 4 z 5

Eragon me nadchl vice..... tady me moc nebavilo to cestovani a mene akce:) ale jinak urcite spokojenost a velke nazhaveni na pokracovani:)

kotasbk
19.07.2012 3 z 5

Knihu jsem ani nedočetl. Všechno je to zdlouhavé a pro mne nudné. Pokud jste milovníci příběhů, kde je hlavním hrdinou mladý muž či žena, tak si určitě přijdete na své.

Trysko.Mys
30.04.2012 5 z 5

Stejně jako Eragon si mě tato kniha naprosto připoutala k sobě. Je to další z několika knih které bych mohla číst v jednom kuse. A to i přesto že každý kdo tuto knihu vidí hned vyhrkne „Vždyť je to tak tlusté! To přečteš???" Ano to teda přečtu a možná tolikrát že to ani není zdrávo...Shrneme -li to: tato knima MÁ děj a je strejně úžasná jako Eragon. Vřele doporučuji!!!

Barbastelle
17.04.2012 3 z 5

Nebylo to špatné, ale mně Odkaz Dračích jezdců zkrátka neučaroval.

Layss
21.02.2012 4 z 5

V tomto dílo bylo na můj vkus až příliš mnoho bojů, cestování bylo takové zdlouhavé. Ale i přesto jsem to přečetla velice rychle...

kniholka
07.12.2011 5 z 5

Zejména Eragonův výcvik jsem doslova hltala...

Bingos
07.11.2011 3 z 5

O něco čtivější a o něco víc své, než díl předchozí (inspirace klasikou už není tak zřetelná), ale furt to není až kdovíjaké veledílo. Jasně, že na to, že to napsal klučina, kterému sotva nalili v hospodě je to veliký nadstandart, ale to ještě z Paoliniho nedělá spisovatele...

Oter
28.09.2011 4 z 5

Po výborném díle Eragon jsem možná čekala trošičku víc... Ale vhledem k mládí autora, rychlostí napsání a složitostí jeho světa se dá pochopit lehké zhoršení.

sheylka
24.09.2011 5 z 5

No tak to mám po pár dnech napětí za sebou a obávám se, že dnes už neusnu... Takovou směsici smíšených pocitů jsem už dlouho neměla. Knížka se mi velice líbila, kéž bych se tak mohla někdy podívat do Ellesméry, tam to pro mne bylo nejkrásnější a nejzajímavější počtení.
SPOILER..........
Od samého začátku, co Angela řekla Eragonovi věštbu jsem myslela, že v ní jde o Rorana, čekala jsem, že se Murtagh ještě jistě objeví a dvojčata taky, ale tohle... A to další nemilé překvapení na konci mi taky vzalo dech... Nemůžu se dočkat, až se dozvím jak to dopadne, a jak to bude dál s Aryou, Murtaghem, Katrinou, Razaky, Elvou a dalšími nedořešenými událostmi (Solembumova slova...) ... Těším se, až se mi do rukou dostane Brisingr, zůstalo to opět až do samého konce napjaté jako struna...

Lenisk@
15.09.2011 5 z 5

Zatím nejlepší kniha celé série (myslím si, že tou i zůstane). Akorát pěkně naštve, když vám někdo prozradí děj. To jediné mě mrzí, že jsem nebyla správně napnutá, jak to vlastně skončí a především, jak dopadne Murtagh.

denuska
06.09.2011 4 z 5

Pro mě je to klasická dvojka- myslím druhý díl, slabší odvar Eragona, trošku se to vleče, přesto hodnotím velice kladně, nemám nic proti Paolinimu, líbí se mi a fandím mu.

Verrrunka
13.07.2011 4 z 5

Rozhodně lepší díl než Eragon, takový víc dospělejší. Plno zvratů, historie, více ze života elfů. Krásné popisy elfího království! Jen ta bitva mohla být trochu více rozepsána. Každopádně se těším na třetí díl.

Chogori
09.07.2011 2 z 5

Eragon mi ještě přišel jako fajn oddechovka, která sice nápady krade kde se dá, ale pořád ještě dokáže vcelku bavit. Eldest je neskutečně natahovaná vykrádačka, kdy se polovinu knížky, a to knížky co do počtu stran poměrně rozsáhlé, téměr nic neděje. To bych knize vytkla asi nejvíc, rozvleklost, spousty obsahově prázdných stránek, nudu...kdyby se vyškrkal balast a kniha měla o 350 stránek míň, dala bych hvězdy 3. Co oceňuji je snad jen postava Elvy, která mi připadá zajímavá a neokoukaná. Eragon mě svým dementním chováním neskutečně irituje (pokud to byl autorův záměr, povedl se dokonale a přidávám půl hvězdy), překvapivá zápletka s Murtaghem raději no comment, love story s Aryou je úsměvná (a je mi jasné, jak to dopadne) atd. Přesto si Brisingra někdy přečtu, ale ne hned - potřebuju si dát od dračích jezdců chvíli pauzu .

smetyl
01.07.2011 2 z 5

A směsice ukradených nápadů může pokračovat ! Celou knihu mne (a vás bude nejspíše také) stíhal pocit Deja vu. Mladičký autor prostě splodil na světlo světa vlastníma rukama sestavenou (spatlanou) koláž nejlepších fantasy příběhů. Nápady přebral a příběhu dodal neslanou, nemastnou strukturu. První díl si pokračování nezaslouží. (A my taky ne)

max45
27.06.2011 3 z 5

Pro mě zbytečně protahované a nezáživné zkrátit tak o 200 stránek a bylo by to moc fajn.

Hanyuu-hime
15.06.2011 2 z 5

První díl byl povedený, bavil mě mnohem víc než pokračování, ale ani to nebylo zdaleka tak tragické, ačkoli je to plné příšerných klišé...
Pokračování si přečtu, až se k tomu dostanu, zatím mi nezúčastněně straší v mé skromné knihovničce... Tak možná někdy, až nebude co číst... Zkrátka, po tomto dílu se do čtení pokračování nijak moc nehrnu, ale přečtu si ho, jen tak, ze zvědavosti, co bude dál.